Stránka 13 z 20 PrvníPrvní ... 391011121314151617 ... PosledníPoslední
Výsledky 301 až 325 z 492

Téma: NVIDIA - Biosy a flashovani

  1. #301
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní

    Ja si tim jisty jsem, na svoji 5900 jsem vystridal min. 20 biosu z 5950Ultra , takze....
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  2. #302

    Standardní

    a nasel si nejakej bios FX5950Ultra ve kterym jde TV-out

  3. #303
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní

    Citace Původně odeslal Johnyy83
    a nasel si nejakej bios FX5950Ultra ve kterym jde TV-out
    Jak uz jsem psal, pro moji Asusku mi fungoval jen u BFG biosu.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  4. #304

    Standardní ASUS v9950se

    Vlastním grafickou kartu ASUS v9950se(ge).

    Karta mi neustále běží ve 3D režimu (V RivaTuneru není možnost volby 2D/3D režimu(takty pro tyto režimy ani režimy), tato možnost není ani v ovladačích). Zajímalo by mě jestli se tato možnost zprovozní po změně BIOSU od jiného výrobce nebo z jné karty?
    A jaké biosy mam případně použít.
    Díky

  5. #305
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní

    Zprovozni, ale pouze pri flashi biosu od jineho vyrobce, jak uz jsem psal vys, osobne doporucuji bios od BFG, ktery zanechava funkcni TV-OUT.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  6. #306

    Standardní

    Citace Původně odeslal Masster
    Zprovozni, ale pouze pri flashi biosu od jineho vyrobce, jak uz jsem psal vys, osobne doporucuji bios od BFG, ktery zanechava funkcni TV-OUT.
    Mam este jeden dotaz, ked tam dam ten BFG bios, TV out ostane, s VIVO je to ako? A este ma zaujima pomoze to ze ultra ma 1.5V - budem moct to jadro pretatktit vyssie ? A co teploty ?

    Intel Pentium 4 Prescott 2.8@3.53 BOX | ABIT IC7-G | Apacer 1 GB DDR400 | MSI GeFORCE FX 5900 XT 390/700@440/950 VTD 128 DDR |
    IBM 80 GB 7200ot. 8 MB cache SATA | IBM 17" FLAT | Creative SoundBlaster LIVE 5.1 | Intelli Mouse 4.0 Explorer | Steelpad 4D.

  7. #307
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní

    Citace Původně odeslal Mr_ORO
    Citace Původně odeslal Masster
    Zprovozni, ale pouze pri flashi biosu od jineho vyrobce, jak uz jsem psal vys, osobne doporucuji bios od BFG, ktery zanechava funkcni TV-OUT.
    Mam este jeden dotaz, ked tam dam ten BFG bios, TV out ostane, s VIVO je to ako? A este ma zaujima pomoze to ze ultra ma 1.5V - budem moct to jadro pretatktit vyssie ? A co teploty ?
    Pochybuju, ze ti to s tim casovanim pameti, jake tam je nastavene to XT-cko zvladne.
    100% muzu zarucit funkci TV-OUTu na Asus 5900NU, u ostatnich veci je proste potreba to zkusit.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  8. #308

    Standardní

    Citace Původně odeslal Masster
    Citace Původně odeslal Mr_ORO
    Citace Původně odeslal Masster
    Zprovozni, ale pouze pri flashi biosu od jineho vyrobce, jak uz jsem psal vys, osobne doporucuji bios od BFG, ktery zanechava funkcni TV-OUT.
    Mam este jeden dotaz, ked tam dam ten BFG bios, TV out ostane, s VIVO je to ako? A este ma zaujima pomoze to ze ultra ma 1.5V - budem moct to jadro pretatktit vyssie ? A co teploty ?
    Pochybuju, ze ti to s tim casovanim pameti, jake tam je nastavene to XT-cko zvladne.
    100% muzu zarucit funkci TV-OUTu na Asus 5900NU, u ostatnich veci je proste potreba to zkusit.
    No jo, vidis na to casovanie som nemyslel - preto mi to vtedy frcalo len 4 farby a nezname zariadenie. Kurnik ale potreboval by som tam tych 1.5 V urcite by to slo cez 450 jadro

    Intel Pentium 4 Prescott 2.8@3.53 BOX | ABIT IC7-G | Apacer 1 GB DDR400 | MSI GeFORCE FX 5900 XT 390/700@440/950 VTD 128 DDR |
    IBM 80 GB 7200ot. 8 MB cache SATA | IBM 17" FLAT | Creative SoundBlaster LIVE 5.1 | Intelli Mouse 4.0 Explorer | Steelpad 4D.

  9. #309

    Standardní

    Je nejaky program /podobny vgabiosu/, ktorym si mozem otestovat bios pred tym nez ho tam flashnem
    AMD64 3200+Winchester rev. DH8-D0 @250*10 1,6V, Zalman 7700Cu; AsusA8V Deluxe rev. 2.xx; Asus Geforce 6800 V9999/TD@16/6 349/915MHz; Zalmam VF700CU; Ram Corsair DDR400-2,5-3-3-7-T1- 2,6V; zdroj Q-Tec 550W

  10. #310
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    265

    Standardní

    Citace Původně odeslal Duno
    Je nejaky program /podobny vgabiosu/, ktorym si mozem otestovat bios pred tym nez ho tam flashnem
    NiBiTor ti zkontroluje integritu, nic jinyho asi neni...
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  11. #311

    Standardní

    Caute upravil sem si bios(upravil sem si tam takty) na GF 6600 PCIe flasnu to v pohode, ale kdyz se ve winech podivam tak ta grafika jede na porad na originalni takty. Nevite cim to?

  12. #312

    Standardní

    Citace Původně odeslal Koutas
    Caute upravil sem si bios(upravil sem si tam takty) na GF 6600 PCIe flasnu to v pohode, ale kdyz se ve winech podivam tak ta grafika jede na porad na originalni takty. Nevite cim to?
    pri uprave jsi mohl bios spatne ulozit nebo spatne flashnout. nic jineho me nenapada
    MB ASUS P4P800 i 865PE SE, CPU P4 3.2GHz Prescott 800MHz + SPIRE CoolWave SP441B0-F, VGA Asus GeForce FX5900 + Zalman VF700-cu, Zdroj KME Maxpower PZ-500, RAM 2X DDR 256 MB PC400MHz CL2.5 KINGMAX, HDD Seagate Barracuda V 200GB SATA + Seagate Barracuda 300GB SATA II, DVD R/RW TEAC DV-W516GB DL, LCD HYUNDAI B90A, wi-fi Ovislink 5460AP, Keyboard Genius SlimStar,Mouse Razer DiamondBack
    http://spiral.klimnet.cz/

  13. #313

    Standardní

    Citace Původně odeslal Mr_ORO
    Citace Původně odeslal Masster
    Citace Původně odeslal Mr_ORO
    Citace Původně odeslal Masster
    Zprovozni, ale pouze pri flashi biosu od jineho vyrobce, jak uz jsem psal vys, osobne doporucuji bios od BFG, ktery zanechava funkcni TV-OUT.
    Mam este jeden dotaz, ked tam dam ten BFG bios, TV out ostane, s VIVO je to ako? A este ma zaujima pomoze to ze ultra ma 1.5V - budem moct to jadro pretatktit vyssie ? A co teploty ?
    Pochybuju, ze ti to s tim casovanim pameti, jake tam je nastavene to XT-cko zvladne.
    100% muzu zarucit funkci TV-OUTu na Asus 5900NU, u ostatnich veci je proste potreba to zkusit.
    No jo, vidis na to casovanie som nemyslel - preto mi to vtedy frcalo len 4 farby a nezname zariadenie. Kurnik ale potreboval by som tam tych 1.5 V urcite by to slo cez 450 jadro
    hm jak teda? skusils to? jede to? taky bych ten bios skusil,uz ted mi to jede solidne a mohlo by jeste lip no..ale nevim co na to teploty.zrovna nemam prachy na zalmana a ted mam pri plnem zatizeni max 75stupnu,,o kolik se mi to zvedne s 1.5 voltikama?
    |Intel 2Coreduo 7300||2000mhz||Vista business||GPU-ATI HD2400||RAM-2G DDR2||250G SATA|

  14. #314

    Standardní

    Ani nie tak teplota ako tych 1.5 V ma trapi. Pretoze videl som chlapikov co pretaktili FX5900XT s 1.9V na 615 Mhz (jadro), len kurnik niekde som zapotrosil link. Skusim ho najst

    EDIT >>> Tu sa o tom pise http://www.xbitlabs.com/articles/vid...modding_3.html

    bohuzial neviem ci som jediny ale obrazky ku tomu jaksik nezobrazuje alebo uz neexistuju

    Intel Pentium 4 Prescott 2.8@3.53 BOX | ABIT IC7-G | Apacer 1 GB DDR400 | MSI GeFORCE FX 5900 XT 390/700@440/950 VTD 128 DDR |
    IBM 80 GB 7200ot. 8 MB cache SATA | IBM 17" FLAT | Creative SoundBlaster LIVE 5.1 | Intelli Mouse 4.0 Explorer | Steelpad 4D.

  15. #315

    Standardní

    a tak jak teda mas to tam vpalene? zvlada to normalne? porad nevim ,,jo kdyz uz sme u toho,jakou verzi si to palil? a ten bios?
    jej za cely vikend ani jedna odpoved no teda,,takze ten bios asi tenhle ne? http://www.mvktech.net/index.php?opt...&filecatid=199
    ale rad bych vedel jestli to XTcko rozbeha. na kolik vam jde taktnout bez zasahu do biosu? mi jde stabilne na 475/950 tak by to mohlo vydrzet ne? rad bych kdyby to nekdo odvaznej skusil predemnou. dik
    |Intel 2Coreduo 7300||2000mhz||Vista business||GPU-ATI HD2400||RAM-2G DDR2||250G SATA|

  16. #316

    Standardní

    Nabootoval som do DOSu, napisal nvflash.exe -b zaloha alebo aj nvflash.exe -b zaloha.rom a vypisalo mi toto ,,load error: no DPMI - csdpmi*b.zip.Mam sparkla 6600 non gt a novi nvflash.Co mam spravit.

  17. #317

    Standardní

    Citace Původně odeslal Paloxp
    Nabootoval som do DOSu, napisal nvflash.exe -b zaloha alebo aj nvflash.exe -b zaloha.rom a vypisalo mi toto ,,load error: no DPMI - csdpmi*b.zip.Mam sparkla 6600 non gt a novi nvflash.Co mam spravit.
    na te diskete musis mit krom nvflash.exe jeste soubor cwsdpmi.exe, potom to pojede. najdes ho v tom zipu, kde je i nvflash.
    pentium e2140 @ 2,8 (8x350, default), gigabyte EP35-DS3, zeppelin 2 x 1024 mb 800, dvdrw samsung 203D SATA, wd 640gb AAKS + wd 250gb AVJS + samsung SP0812N 80gb ATA, asus HD 3650 (875/2020), fortron 350w

  18. #318

    Standardní

    Chtěl by se optat jestli už někdo u Clubu 6600 128MBAGP zkoušel BIOS ze Sparklu? Já jo, naflashoval jsem a karta se po restartu zahlasila OK, ovšem jako 256MB.Myslím, že Bios jsem stahnul na 128MB, je to i názvu toho flash souboru. No a potom naběhly Windousy a modrá obrazovka s nápisem Vítejte a konec. Ztvrdlo to a tak jsem radši naflashoval původní Bios zpět, abych něco neodvařil. Nemáte někdo pobobnou zkušenost, popř. radu jak dál. Nejde mě dál jak 410/681MHz. Paměti už dál nechci, ale to jádro je fakt málo. Flashovat mě nedělá problém.

  19. #319
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní

    To existuje jenom Sparkle?
    Proc nezkusis nejaky jiny bios?
    Jinak velikost pameti si karta zjistuje pri startu, bios by do toho vubec nemel mluvit.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  20. #320
    Moderátor Avatar uživatele NOD
    Založen
    04.11.2002
    Bydliště
    Bratislava-5trzalka
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 792
    Vliv
    280

    Standardní

    2 kalbony

    ak to mas z MVsajty tak tam je moj BIOS a ja mam 256megovu verziu takze asi preto sa ti tak chova
    KILL -9 .If U step out of line :),Pre Zillu SILENCE!!! I KILL YOU!!!:)

  21. #321

    Standardní

    Citace Původně odeslal Masster
    To existuje jenom Sparkle?
    Proc nezkusis nejaky jiny bios?
    Jinak velikost pameti si karta zjistuje pri startu, bios by do toho vubec nemel mluvit.
    Tak poraď nějaký jiný BIOS, aby mě šlo taktnout core okol těch 500MHz. Mám toho Cluba 3D 6600 128MB AGP 8x. A stáhnul jsem to z toho mvtech.Už jsem tady vyčetl, že je to kvůli voltaži 1,3V nebo 1,4V (Sparkle 6600 non GT nemá přídavné napájení a tak má nastaveno v 3D modu napájení z AGP 1,4 místo 1,3V oproti všem ostatním, co mají přídavné napájení na kartě), ale dělat na SMD součástky můstky s odporama, tak to je pro silný nárury a možná pro profíky.Nicméně jsem tady taky vyčetl, že ti co maj Leadteka tak z MVsajtny stahují Sparkl BIOS( předpokládám, že většina má 128MB kartu) a hlásí samé uspěchy, core přes 500,takže nevím proč to Clubu vadí těch 256MB, který jsou pravděpodobně nějak zavrtaný v tom BIOSu.
    Takže lidi, kdo máte Sparkle 6600 non GT AGP,128MB,prosím stáhněte z něho BIOS a pošlete mě ho.Děkuji

  22. #322

    Standardní

    Zdravim,flashoval som bios na 6800Gt,a ked chcem teraz dat iny,tak mi v nvflash stale vypisuje ze "NO NVIDIA DISPLAY ADAPTER FOUND",nvflash ma verziu 4.41, a nejde to ani s prikazmi -r -p -u -f.Vo wfflashi,najde ze bios unknow,ale ze ziany ktory sa tam pokusam dat,nesuhlasi,s nim,tak to nejde,a s prikazom NM,zase vypise nejaku chybu s adress,ci co.Prosim poradte

    EDIT: A este jedna otazka,prosim vas neviete ako sa da obyst chyba v nvflash "PCI SUBSYSTEM ID MISMATCH" ,skusal som to predtym pomocou -n ale nefungovalo to.Dikes
    Asus A8n32 SLI,Opteron144@2.83Ghz,Kingston 2x1024MB RAM 400Mhz cl2.5,Asus extreme 7800gtx 256MB @490/1320,SATA II 250Gb Hitachi 7200rpm 8MB cache,Sound blaster X-fi Music,2xDVD rom

  23. #323

    Standardní

    Citace Původně odeslal kalbony
    ...Nicméně jsem tady taky vyčetl, že ti co maj Leadteka tak z MVsajtny stahují Sparkl BIOS( předpokládám, že většina má 128MB kartu) a hlásí samé uspěchy, core přes 500...
    Každý ne ja se i s BIOSEM ze Sparklu nedostanu s leadtekem vys jak 431/685 Jen ted nevim co je lepši jestli muj mod BIOS z Ledteka z kterym to jde dokonce 440/680 Nebo ten ze Sparklu
    AMD Athlon XP 2000+@12,5x166 Arctic Cooling Copper Silent 2 rev.2; ASUS A7V880, 512MB Dualchanel 2x256MB KINGMAX 433MHz, Leadtek WinFast A6600TD300/550@500@700 (in progress), SAMSUNG SpinPoint SP0812C 80GB SATA, Fortron 300W FSP300-60PN(PF); CASE 3R System NEONLight moded 2x120 fan, HYUNDAI IQ Q790, Logitech MX510, Logitech Internet Keyboard, X-Raypad THUNDER8

  24. #324

    Standardní

    Citace Původně odeslal Al2
    Citace Původně odeslal kalbony
    ...Nicméně jsem tady taky vyčetl, že ti co maj Leadteka tak z MVsajtny stahují Sparkl BIOS( předpokládám, že většina má 128MB kartu) a hlásí samé uspěchy, core přes 500...
    Každý ne ja se i s BIOSEM ze Sparklu nedostanu s leadtekem vys jak 431/685 Jen ted nevim co je lepši jestli muj mod BIOS z Ledteka z kterym to jde dokonce 440/680 Nebo ten ze Sparklu
    Já už jsem to částečně vyzkoumal sám. Stáhnul jsem si MVKtech bios na prolink 6600 a ejhle! Core na 491 (asi tam pouští AGP slot 1,4V na 3D) a vcelku stabilně (po delší době záhulu menší artefakty) nicméně paměti šly lépe s CLUB BIOSem. Teď jedou max na 663, předtím na 691.Závěr BIOS Club 401/691, BIOS Prolink 491/663.3D mark 05-2404bodu, 03-6204bodu

  25. #325

    Standardní

    Mam mensi problem, kdyz si otevru BIOS v Nibitoru tak tam mam uplne jine defaultni hodnoty jadra nez jsou takty z vyrobni... je to chyba?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •