Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Bad blocky na HDD + kopírování Win98 z HDD na HDD

  1. #1

    Standardní Bad blocky na HDD + kopírování Win98 z HDD na HDD

    Ahoj, na mém strarém PC, kde mám WIN98Se mám vadné sektory na HDD /konkrétně HDD Seagate Barracuda, model ST340824A/, chtěl jsem se zeptat jestli existuje nějáká utilita od Seagate, případně od jiné společnosti která by dokázala posunout vadné sektory na konec disku případně znemožnila zapisování na tyto vadné sektory.
    Měl by to umět Scandisk, ale u toho mýho disku se to něják nepovedlo, navíc to scandisk projížděl disk asi 5 hodin.

    Slyšel jsem, že by na vadné sektory měl také pomoci Low level format, případně jenom Format, jde mi ale o to, že na tom HDD mám data o která nechci přijít (včetně systému - WIN98SE)
    Bude fungovat, když nakopíruju na jiný disk obsah celého "vadného" disku včetně systému, potom ten HDD zformátuju a potom zpět nahraju na ten zformátovaný a již opravený HDD?
    Jde mě prostě o to, že tom disku kde mám vadné sektory mám spoustu programů, které už ani nevím, kde bych našel a tak potřebuju aby zůstaly Windowsy i s programama funkční....

    Díky za radu..



    http://www.seagate.com/support/disc/ata/st340824a.html,

  2. #2

    Standardní

    Existuje norton disc doctor. Ten sa pokúsi opraviť vadné bloky alebo zamedzí prístup na ne.

    A čo hlási SMART ? Možno máš problém tam. (ale to je potom po disku) <-uvažujem o tej najhoršej alternatíve.

    Low Level Format ma napr. Maxtor Program má názov Powermax.

    1.) 98 - čky sa dajú nainštalovať znovu no nie A okrem toho pri totalnom zmazaní disku ti zmaže aj Boot Sektor ktorý potrebuješ na štart OS a ten ti vytorí len inštalátor 98-čiek. (nemam odskúšane:možno aj FDISK.EXE /mbr)

    2.) s tými ostatnými programmi to bude horšie.Skús nabootovať s iného OS (disku) a urobiť image (bude to asi 40GB image?)

    EDIT: Ale pozri naskôr ten SMART či je v poriadku než začneš niečo robiť. (napr:SpeedFan4.xx)

  3. #3

    Standardní Co je to SMART

    Promiň, ale nejsem si úplně jistej co je to SMART?

    Díky za odpověď

  4. #4
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    293

    Standardní Re: Co je to SMART

    Citace Původně odeslal Oly750
    Promiň, ale nejsem si úplně jistej co je to SMART?
    Self Monitoring And Reliability Testing. Zkus si najít širší informace (na internetu je jich neurekum - např. na PC Tuningu vyšel pěkný článek, kde se dozvíš víc, důrazně DOPORUČUJU, než se budeš blíže ptát dál), ale obecně je to autotestovací rutina ve firmwaru disku, která si navíc hodnoty ukládá a externími programy je lze z disku "dostat". A dosažení kritických hodnot naznačuje...kritický stav disku, ale je to spíš preventivně/informatiní. Taky nástroje od výrobců si SMART status kontrolují. Nejdřív si najdi a přečti ten článek.
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron M.2)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 3050 (i5 7500, 16 GB DDR4 Micron, HD5450, 500 GB Micron M.2, 2 TB 2,5" Seagate, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  5. #5

    Standardní

    Na Bad blocky je najlepsi HDD regenerator. Ale ide o destruktivnu metodu dat. Takze najprv zaloha.
    AMD Athlon64 X2 3800+ @ 10*250, MB MSI K8N Neo4-FI, VGA ATI 1950GT @ 600/1420, 4x512 MB Dual Kingstone HyperX 400 CL2, HDD Maxtor 200GB SATA, 80 GB SATA, 120 GB PATA, SB Live 5.1 + inspire P580, Sony Trinitron 17", case TT Swing

  6. #6

    Standardní Re: Bad blocky na HDD + kopírování Win98 z HDD na HDD

    Citace Původně odeslal Oly750
    ...
    Bude fungovat, když nakopíruju na jiný disk obsah celého "vadného" disku včetně systému, potom ten HDD zformátuju a potom zpět nahraju na ten zformátovaný a již opravený HDD?
    ...
    Fungovat to bude, má to jen pár podmínek:
    Logický disk ( C: ) ze kterého budou startovat Win98 musí být "primární" a "aktivní" (zadává se to už při vytváření logických disků - FDISK, PartitionMagic ...)

    Je potřeba zavést systém - jestli budeš formátovat z DOSu (spouštěcí disketa Win9 přidej příkazu "format" parametr /S (třeba takhle format c: /S /V:system98)
    Pokud budeš formátovat třeba v PartitionMagic a pod., tak potom nabootuj ze spouštěcí diskety a spusť sys c:

    Na opraveném disku budou po zformátování a zavedení DOSu asi 4 soubory (io.sys, msdos.sys, command.com a drvspace.bin), ty při kopírování zálohy přepiš.

    Ještě varování
    Při kopírování nezapomeň mít zobrazené "skryté soubory"
    Jestli budeš mít připojeno víc disků, tak bacha na písmena jednotek

    Na prověření stavu disku a případnou opravu (asi budeš muset provést "write zeros") si stáhni softík přímo od seagate http://www.seagate.com/support/disc/...eatoold_en.exe
    HW přichází a odchází, já zůstávám :-)

  7. #7

    Standardní Re: Bad blocky na HDD + kopírování Win98 z HDD na HDD

    Citace Původně odeslal Oly750
    Ahoj, na mém strarém PC, kde mám WIN98Se mám vadné sektory na HDD /konkrétně HDD Seagate Barracuda, model ST340824A/, chtěl jsem se zeptat jestli existuje nějáká utilita od Seagate, případně od jiné společnosti která by dokázala posunout vadné sektory na konec disku případně znemožnila zapisování na tyto vadné sektory.
    Posunout vadne sektory na konec disku nejde... zkusl bych starsi norton utility, konkretne Norton Disk Doctor a ten by mel vadne sektory oznacit a znemoznit na ne dalsi zapis, pak disk bude behat v poradku (pokud s nim neni dalsi problem).

    Citace Původně odeslal Oly750
    Bude fungovat, když nakopíruju na jiný disk obsah celého "vadného" disku včetně systému, potom ten HDD zformátuju a potom zpět nahraju na ten zformátovaný a již opravený HDD?
    Jde mě prostě o to, že tom disku kde mám vadné sektory mám spoustu programů, které už ani nevím, kde bych našel a tak potřebuju aby zůstaly Windowsy i s programama funkční....
    Zkopirovat Windows98 jde uplne jednoduse. Novy disk naformatujes aby byl systemovy (format x: /s) a pak na nej pouze zkopirujes data ze stareho disku. Melo by to fungovat, delal jsem to nekolikrat a bez problemu.
    case 3R System HT-1100, AMD64 3000+, MSI K8N (pasiv), ATI X600 (pasiv).

  8. #8
    Junior Member Avatar uživatele Jimm
    Založen
    18.06.2003
    Bydliště
    Letovice - JM
    Příspěvky
    68
    Vliv
    254

    Standardní Re: Bad blocky na HDD + kopírování Win98 z HDD na HDD

    na kopírování dat z HDD na HDD při zachování systémovýho disku je výbornej program GHOST. V podstatě tím programem naklonuješ jeden disk na druhý. Ty disky nemusí být stejný a ani to nemusí být na HDD, ale třeba na DVD jako záloha. Kdykoliv si potom můžes zpět naghoustovat původní systém, aniž bys musel cokoliv instalovat nebo nastavovat.

    Jenom si nenaghoustuj prázdnej disk na ten co chceš zálohovat

  9. #9
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní Re: Bad blocky na HDD + kopírování Win98 z HDD na HDD

    mig : Muzes nejak rozumne vysvetlit proc odpovidas na dva roky stary thread?
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  10. #10
    Junior Member Avatar uživatele Jimm
    Založen
    18.06.2003
    Bydliště
    Letovice - JM
    Příspěvky
    68
    Vliv
    254

    Standardní Re: Bad blocky na HDD + kopírování Win98 z HDD na HDD

    Ani já jsem si nevšimnul, pěkná haluz.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •