Výsledky 1 až 25 z 25

Téma: Signal je, ale proste se nepripojim (Wifi)

  1. #1

    Standardní Signal je, ale proste se nepripojim (Wifi)

    Cate lidi, mam tenhle problem. Nedavno sem si doma udelal koncovy bod. Signal z AP na ktere se chci pripojit je -50dBm, mam SSID toho AP, vsechno nasatvene dobre(zda se) ale proste mi to NEJEDE, na to druhe AP nepingnu. Jako HW mam Asuse 500b v klient modu, konfiguruji ho pres SSH, webove rozhrani mi nefunguje(to me taky zajima proc). Tak co vy na to? Jeste bych se chtel zeptat na program, ktery zjisti IP adresu toho AP na ktere se chci pripojit(z Win i Linu)? Treba mi ji dal spatne nebo ja nevim...Diky
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  2. #2

    Standardní

    Nemá protistrana aktivován WEP, WPA, ověřování MAC adres?

  3. #3

    Standardní

    WEP ne, WPA nevim co je. A s tim overovanim MAC adres...zadnou adresu po me nechtel a na tom AP jsem jako jediny klient, nevim to jiste, tohle muze byt ono. Ale mi se to nezda, je mozno jeste nejake reseni?
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  4. #4

    Standardní

    Tak vsechny zabezpecovaci prvky sou vypnuty. Tak co? Nevite?
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  5. #5

    Standardní

    A pingnes na neco za nim? Na neco co lezi na ethernetu? Je na to apcku nastavena gw na router za nim?
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

  6. #6

    Standardní

    Jak to myslis za nim? Jedine na co pingnu je to moje AP z meho kompu. Na nic jineho...
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Alcoholic
    Jak to myslis za nim? Jedine na co pingnu je to moje AP z meho kompu. Na nic jineho...
    Proste za nim . Na to protejsi AP je snad neco pripojene, ne?
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

  8. #8

    Standardní

    Tak tohle by me nenapadlo ani ve snu. Kdyz nejede ping na AP, tak jak muze jit ping na neco co je za nim? Odporuje mi to logice. Ale az budu doma tak to prubnu.
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  9. #9
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Otestuj ARP ping, je to na nizsi vrstve nez IP. Pokud projde, mas problem v TCP/IP protokolu.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Alcoholic
    Tak tohle by me nenapadlo ani ve snu. Kdyz nejede ping na AP, tak jak muze jit ping na neco co je za nim? Odporuje mi to logice. Ale az budu doma tak to prubnu.
    Mozna to odporuje logice, ale muze porusovat RFC a neodpovidat na ping.
    Jinak si pingej primo z toho Asuse, jestli si nahodou nepohnojil neco na nem.
    ITF FreeNet Liberec

  11. #11

    Standardní

    Ukazuje ti to že sis se připojil na to AP nebo ne?
    Ten asus nemá něco jako Site survey?

  12. #12

    Standardní

    Pripojeni overis prikazy "wl assoc" nebo "wl status", jinak neco jako "site survey" je prikaz "wl scan" a vysledek "wl scanresults". Jinak toho klienta si nastavil podle ceho a z jakym Olegovym FW?
    Zkus prolezt tohle http://www.czfree.net/forum/showthre...&threadid=6743 a nebo jeste lepe tohle http://www.chupa.nl/forum/forumdisplay.php?f=8 .
    Gigabyte 965-DS4 v3.3, Q9300, 4x1GB AData EE, Sapphire 4850

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal hwsoft
    Citace Původně odeslal Alcoholic
    Tak tohle by me nenapadlo ani ve snu. Kdyz nejede ping na AP, tak jak muze jit ping na neco co je za nim? Odporuje mi to logice. Ale az budu doma tak to prubnu.
    Mozna to odporuje logice, ale muze porusovat RFC a neodpovidat na ping.
    Jinak si pingej primo z toho Asuse, jestli si nahodou nepohnojil neco na nem.
    Jasne ze pingam z asuse, pripojuji se na nej pres SSH, protoze mi nejak nejede to webove rozhrani. A co se tyce propojeni PC->AP tak v poho.
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Shox
    Pripojeni overis prikazy "wl assoc" nebo "wl status", jinak neco jako "site survey" je prikaz "wl scan" a vysledek "wl scanresults". Jinak toho klienta si nastavil podle ceho a z jakym Olegovym FW?
    Zkus prolezt tohle http://www.czfree.net/forum/showthre...&threadid=6743 a nebo jeste lepe tohle http://www.chupa.nl/forum/forumdisplay.php?f=8 .
    Vsechno vypada ze je v poho. Bez problemu. wl status pise pripojeni na SSID, signal, sum, kanal, BSSID, Capability(?) a podporovane rychlosti. Co se tyce nastavovani klienta, tak v tom APcku je takovy skriptik, tam se nastavuji ty zalkadni udaje(GateWay,SSID atd.) A jaky mam FW nevim, jak to poznam? Kazdopadne ten typek, co mi to dovez, rikal, ze je tam ten nejnovejsi pro CzFree. Co se tyce toho linku na, tak to sem studoval dneska cely den, muj pripad tam neni zminen. Ale faktem je ze uz me to prestalo bavit na asi 40-cate strance, uz sem toho mel plne zuby, jestli to je dal, fakt nevim. Ja bych tenhle problem samo resil radsi na CzFree foru, ale z nejakeho zahadneho duvodu mi tam nejdou ani posilat prispevky, ani zakladat thready, tak sem se zeptal tady...
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Otestuj ARP ping, je to na nizsi vrstve nez IP. Pokud projde, mas problem v TCP/IP protokolu.
    Jo tak o tomhle prikazu vubec nic nevim. Jak jej mam pouzit?
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal hwsoft
    Citace Původně odeslal Alcoholic
    Tak tohle by me nenapadlo ani ve snu. Kdyz nejede ping na AP, tak jak muze jit ping na neco co je za nim? Odporuje mi to logice. Ale az budu doma tak to prubnu.
    Mozna to odporuje logice, ale muze porusovat RFC a neodpovidat na ping.
    Jinak si pingej primo z toho Asuse, jestli si nahodou nepohnojil neco na nem.
    A jak mam ziskat IP na kterou mam pingat? Jedine co me napada, tak jit seznamem od vrchu dolu...
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  17. #17
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    273

    Standardní

    pekna zavolaj vlastnikovi APcka kam sa xces pripojit aku adesu to AP ma a nech ti nejaku pouzitelnu adresu prezradi
    tu potom nastavis na svojom klientovi a hotovo
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal proe
    pekna zavolaj vlastnikovi APcka kam sa xces pripojit aku adesu to AP ma a nech ti nejaku pouzitelnu adresu prezradi
    tu potom nastavis na svojom klientovi a hotovo
    Eh, kdyby to bylo tak jednuduche tak by svet byl hned lepsi. Jasne ze mi dal IPcko. Ale furt nic Ja to asi dneska budu do noci delat s tim seznamem od vrchu dolu.
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  19. #19

    Standardní

    Je fakt, ze az posledni oficialni FW od Asuse 1.8.1.7 podporuje nejaky "Limited client mode". To jsem nezkousel. Proto existuji FW od Olega, s kterymi si toho klient modu schopen (i transparentne). FW verzi zjistis bud ve web rozhrani, ktere jak pises ti nejde, bud mas FW ktery ho v sobe vubec nema, nebo je to rozhasene a taky utilitkou FW restoration (na CD). Jinak FW od Olega verze 1.6.5.x to umeli jenom z command lajny, ty novejsi 1.7.5.x to umi pomoci 3 radku command a web rozhrani. Pokud tam mas nejaky extra FW, tak to holt netusim. Jinak zkusit ten puvodni zalohovat a vyzkouset jiny.
    Gigabyte 965-DS4 v3.3, Q9300, 4x1GB AData EE, Sapphire 4850

  20. #20

    Standardní Nastaveni AP

    zkontroluj jeste jak je nastaveny AP, zjistil jsem, ze na Asus v modu AP, pokud mu nastavim fixni rate, tak se pres hostaovy drivery pripojim jen s rate auto. pokud dam rate fixed, tak prestane fungovat komunikace po IP, pingy se 100% ztraci.
    Mozna to tak je i obracene.
    ITF FreeNet Liberec

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal Shox
    Je fakt, ze az posledni oficialni FW od Asuse 1.8.1.7 podporuje nejaky "Limited client mode". To jsem nezkousel. Proto existuji FW od Olega, s kterymi si toho klient modu schopen (i transparentne). FW verzi zjistis bud ve web rozhrani, ktere jak pises ti nejde, bud mas FW ktery ho v sobe vubec nema, nebo je to rozhasene a taky utilitkou FW restoration (na CD). Jinak FW od Olega verze 1.6.5.x to umeli jenom z command lajny, ty novejsi 1.7.5.x to umi pomoci 3 radku command a web rozhrani. Pokud tam mas nejaky extra FW, tak to holt netusim. Jinak zkusit ten puvodni zalohovat a vyzkouset jiny.
    Jak muzu ten puvodni zalohovat? Tohle asi udelam a pak dam vedet...
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  22. #22

    Standardní

    Tak porad nic. Prisel sem ale na jednu zvlastnost.Prikaz wl -i eth2 txpwr by mel menit vysilaci vykon, ze? po zadani tohoto prikazu se hodnota zmeni. Ale po zadani prikazu iwlist txpower se mi objevi tohle

    lo no transmit-power information.

    eth0 no transmit-power information.

    eth1 no transmit-power information.

    eth2 1 available transmit-powers :
    15 dBm (31 mW)
    Current Tx-Power=15 dBm (31 mW)

    Coz je rozdilna hodnota oproti zadane pres wl -i eth2 txpwr. A iwconfig mi ukaze, ze vysila prave s hodnotou z iwlistu. Proc? Ja mam pocit, ze proste me to AP-cko protejsi nevidi, protoze proste malo vysilam...A pri pokusu zmenit to pres iwconfig eth2 txpower 50 vypise tohle:
    Error for wireless request "Set Tx Power" (8B26) :
    SET failed on device eth2 ; Operation not supported.
    Huu, je to docela zmatene, uz se fakt chytam stebla...Toz poradte lidi
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

  23. #23

    Standardní

    Citace Původně odeslal Alcoholic
    Tak porad nic. Prisel sem ale na jednu zvlastnost.Prikaz wl -i eth2 txpwr by mel menit vysilaci vykon, ze? po zadani tohoto prikazu se hodnota zmeni. Ale po zadani prikazu iwlist txpower se mi objevi tohle

    lo no transmit-power information.

    eth0 no transmit-power information.

    eth1 no transmit-power information.

    eth2 1 available transmit-powers :
    15 dBm (31 mW)
    Current Tx-Power=15 dBm (31 mW)

    Coz je rozdilna hodnota oproti zadane pres wl -i eth2 txpwr. A iwconfig mi ukaze, ze vysila prave s hodnotou z iwlistu. Proc? Ja mam pocit, ze proste me to AP-cko protejsi nevidi, protoze proste malo vysilam...A pri pokusu zmenit to pres iwconfig eth2 txpower 50 vypise tohle:
    Error for wireless request "Set Tx Power" (8B26) :
    SET failed on device eth2 ; Operation not supported.
    Huu, je to docela zmatene, uz se fakt chytam stebla...Toz poradte lidi
    No, pokud pise iwlist available tx power 31mW a mas tam current Tx power 31mW, tak bych se tim vubec nezabyval.
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

  24. #24

    Standardní

    Nema ta sit nastaveny sifrovani? Pokud ano, tak se podivej, jestli je delka klice 128, nebo 64bit. Nevim jak to, ale nekdy nejede 128bit, ale 64bit jede ok.
    PC1. P4 Celeron Mobile 1,6@2656GHz, 2x1024MB DDR , ATI Radeon 9550, 2xWD 120JB, 2x17" LCD Benq FP737s, 7.1 sound + 7.1 repro, DVD, silent, 1GBit, TVCard FC6 PC2. P-III 1000@1200 MHz Tualatin, 1GB RAM, ATI Radeon 9000, Seagate 120GB 7200.9, CD-RW, 1Gbit super silent Kubuntu Notebook: Dell X300, Centrino 1400MHz Dothan, 1280MB RAM, Hitachi 80GB, BT, WiFi 1,2kg XP, FC6 Internet: 1x7MBit down, 1x2MBit up Sit: 1Gbit vnitrni sit

  25. #25

    Standardní

    No ja jen pro informaci, tohle tema je uz davno pase...Ale problem byl jednoduchy jak facka...Protejsi AP je OVISLINK. A AP ASUS WL 500B bez nejakych SW figlu v client modu s ovisem neni kompatibilni. Takze sem to ve finale vyresil tak, ze sem asus prodal a koupil ovise...A vse bez problemu.
    AMD Athlon 3000+,GIGABYTE M55PLUS-S3G,HIS ATI Radeon X1950Pro, PrimeCooler PC-VGAHG2 AL, 1GB RAM,

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •