Ahojte,

potrebujem vymeniť svoj Linksys WRT54GS router za nový, s podporou 802.11n (draft 2.0) a gigabitovým ethernetom. Žial router takejto kategórie som ešte nikdy nevlastnil, tak by som rád počul nejaké doporučenia od vás. Predpokladám že NAT, klonovanie MAC adries, podpora DynDNS alebo No-IP, možnosť zakazaovať/povolovať vybrané MAC má dnes každý router, takže budem musieť riešiť len nasledujpce veci:
Dôvodom výmeny je to, že máme doma notebook s wifi podľa štandartu 802.11n a to že plánujem v budúcnosti pripojiť na router diskový rack. Ideálne by bolo keby som to vedel rozchodiť tak, že diskový rack by bol prístupný aj z vonka (cez FTP). Videl som routre ktoré umožnovali pripojiť USB klúč, takźe teoreticky by tam bolo možné napojoť aj klasiký 3,5" disk v racku (btw, ako by sa potom riešilo napájanie disku?) a tieź som videl rack, ktorý disponuje ethernet portom. Mne sa viac pozdáva druhé riešenie, lebo ethernet je rýchlejší, ale v tom prípade asi bude potrebný drahší rack ktorý je manažovatelný, nie? Prosím napášte vaše skúsenosti, a doporučte nejaký router prípadne k nemu aj rack.
Čo sa týka routra, chcem to mať ako All in 1 riešenie a nechcem tam inštalovať žiaden Linux a podobne, skôr uprednostňujem spolahlivého výrobcu ktorý pravidelne (podľa potrieb) sprástupňuje na webe nový FW. Z tohoto hľadiska som s Linksysom spokojný.