Výsledky 1 až 20 z 20

Téma: (Ne)Plnoletost + smlouva na cizí jméno - problém?

  1. #1

    Standardní (Ne)Plnoletost + smlouva na cizí jméno - problém?

    Chtěl bych reklamovat svůj pevný disk (inu, píská, vadné sektory atp.), ale zajímá mě, jestli je problém, že
    a) nejsem plnoletý
    b) všechny doklady, záruční list atp. jsou psány na jméno někoho jiného?
    (možnost, že se za toho "něj" budu vydávat samo sebou neberu )
    AMD Athlon(tm) XP 1700+@~2250?+ {168.1x9=1852.1MHz 1.675V AXDA1700 DUT3C JIUCD CoolerMaster Pasive 80mm NoName fan}
    Abit KV7 (finally NO MORE ECS!!!) |o| 1 PQI Module 256MB DDR333@404!!! {running CL2.5-5-5-9 2T 4-way 2.7V Synchro}
    Gainward GeForce4 PowerPack Ultra/650TV 64MB DDR {@310/567}
    Samsung SP0812C {80GB 7200rpm SATA} |o| Sony CDU-5221 {read 52x} |o| Hyundai ImageQuest F770D |o| Epson Stylus C43UX |o| NoName 300W PSU

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    268

    Standardní Re: (Ne)Plnoletost + smlouva na cizí jméno - problém?

    Citace Původně odeslal ..:: kiw.com ::..
    b) všechny doklady, záruční list atp. jsou psány na jméno někoho jiného?
    (možnost, že se za toho "něj" budu vydávat samo sebou neberu )
    nevim jestli bod 1 je problém, ale toto problém je. podle platného občanského zákoníku má prodejce právo uznat reklamaci pouze tomu, kdo ten HW u něj koupil (tzn kdo je napsanej na faktuře)...a má právo požadovat od tebe nějaký doklad, že to jseš pravdu ty (cokoliv s fotkou a jménem/adresou)...i když, on na to tvé "legitimování" prodejce explicitně právo nemá, ale pokud bys s tim šel k soudu, že ti nepřijal reklamaci a chtěl po tobě občanku, tak tě soud pošle do míst, kde záda ztrácejí své důstojné jméno...(_|_)...protože prodejce měl právo odmítnout reklamaci, pokud měl důvod si myslet, že nejseš ta osoba, která si u něj daný HW koupila...a pro to by prodejce dobrý důvod měl...protože kdybys byl ta osoba, co to kupovala, tak by ti určitě nevadilo ukázat mu občanku...

    tak pryč od teorie....v praxi jsem to ještě neviděl, že by nějaký shop kontroloval, kdo je kupující...i když echápu proč....v dnešní době kdy se snaží každej odírat lidi jak to jde...

    edit: ta první část je zkontrolována právníkem, takže by to mělo být dobře...
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  3. #3
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    bod b) - presne viz vyse

    bod a) - problem to neni, resp. zalezi na tom, kolik ti je. podle zakona se nabyva plne zpusobilosti k pravnim ukonum zletilosti (tj. 18tym rokem nebo drive uzavrenim manzelstvi). teprve pote muzes cinit veskere pravni ukony bez obavy, ze by mohly byt neplatne. do doby, nez nabudes plne zpusobilosti k pravnim ukonum, muzes, jako nezletily, cinit jen pravni ukony, ktere "odpovidaji rozumove a volni vyspelosti", odpovidajici tvemu veku. jinymi slovy, desetilety dite si muze platne koupit hracku, ale ne barak
    v tvem pripade ale problem nevidim. jestli te z tohoto duvodu prodejce odmitne, dojdi tam jeste jednou se svym zakonnym zastupcem (rodicem), a je po pr.deli
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  4. #4
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    K te reklamaci kupujici osobou: Rek bych, ze by si prodejce jen zadelal na dalsi problem, kdyby reklamaci odmit s tim, ze to koupil nekdo jiny.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  5. #5

    Standardní

    Nu, teď jsem se už díval do reklmačního řádu:

    3. Zařízení může reklamovat pouze ta právnická nebo fyzická osoba, která zařízení zakoupila.
    AMD Athlon(tm) XP 1700+@~2250?+ {168.1x9=1852.1MHz 1.675V AXDA1700 DUT3C JIUCD CoolerMaster Pasive 80mm NoName fan}
    Abit KV7 (finally NO MORE ECS!!!) |o| 1 PQI Module 256MB DDR333@404!!! {running CL2.5-5-5-9 2T 4-way 2.7V Synchro}
    Gainward GeForce4 PowerPack Ultra/650TV 64MB DDR {@310/567}
    Samsung SP0812C {80GB 7200rpm SATA} |o| Sony CDU-5221 {read 52x} |o| Hyundai ImageQuest F770D |o| Epson Stylus C43UX |o| NoName 300W PSU

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní

    Citace Původně odeslal ..:: kiw.com ::..
    Nu, teď jsem se už díval do reklmačního řádu:

    3. Zařízení může reklamovat pouze ta právnická nebo fyzická osoba, která zařízení zakoupila.
    hmm a co... občanku musíš ukázat snad jen policajtům, tak jak ti prodejce dokáže, že to jméno na dokladu nepatří tobě?
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  7. #7
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vykuk
    Citace Původně odeslal ..:: kiw.com ::..
    Nu, teď jsem se už díval do reklmačního řádu:

    3. Zařízení může reklamovat pouze ta právnická nebo fyzická osoba, která zařízení zakoupila.
    hmm a co... občanku musíš ukázat snad jen policajtům, tak jak ti prodejce dokáže, že to jméno na dokladu nepatří tobě?
    kdyz to otocis, tak ty jdes uplatnit nejake pravo z nejakeho vztahu - tudiz musis dokazat, ze prave ty jsi z tohoto vztahu opravnena
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    257

    Standardní

    Přesně tak, ničeho se neboj a jdi tam. Nikdy se mi nestalo, že bych se musel nějak prokazovat, akorád by s tím zadělaly na problém.
    IBM ThinkPad T40

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    268

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    Přesně tak, ničeho se neboj a jdi tam. Nikdy se mi nestalo, že bych se musel nějak prokazovat, akorád by s tím zadělaly na problém.
    a jakej by z toho ten prodejce měl asi problém ?!?
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  10. #10
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní

    Problém by měl jedinej... nevzal by bezdůvodně zboží do reklamace a sankce od ČOI by ho neminula

    btw.: mně se taky nikdy nestalo, že bych někam donesl reklamačku a musel se nějak prokázat... třeba u nás v kšeftu každou chvíli dojde někdo reklamovat telefon a na faktuře je jiný jméno, než nadiktuje do protokolu... a je to problém? NENÍ...
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    268

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vykuk
    Problém by měl jedinej... nevzal by bezdůvodně zboží do reklamace a sankce od ČOI by ho neminula

    btw.: mně se taky nikdy nestalo, že bych někam donesl reklamačku a musel se nějak prokázat... třeba u nás v kšeftu každou chvíli dojde někdo reklamovat telefon a na faktuře je jiný jméno, než nadiktuje do protokolu... a je to problém? NENÍ...
    bezdůvodně ? vždyť on (prodejce) důvod má, a má dokonce oporu v zákoně...

    ad druhý odstavec - samozřejmě se shodneme v tom, že to je kravina a buďme rádi, že to tak nikdo nedělá...
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  12. #12
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vykuk
    Problém by měl jedinej... nevzal by bezdůvodně zboží do reklamace a sankce od ČOI by ho neminula
    co je na tom bezduvodnyho? zaruka prodejce neprechazi, kdyz kupujici proda vec treti osobe. zaruka je povinnost pouze v puvodnim obligacnim vztahu a zasadne nema vecnepravni charakter. jinymi slovy, bezduvodne to nemuze byt, kdyz na to ta treti osoba jednoduse nema pravo (a nikdy nemela)
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  13. #13
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní

    To je teda zajímavý...

    Podle mne je to pěkná ptákovina... respektive další blbost v našich zákonech... jakej je KUA rozdíl, když prodám něco, co se v záruce podělá a donese mi to kupující nebo někdo jinej, ať už k tomu výrobku přišel jakkoliv Pro mne jako prodejce absolutně žádný, výrobek jsem prodal, pokud je v záruce, tak není co řešit... alespoň mně ten šmejd můj dodavatel vydobropisuje a určitě nebude zjišťovat, kolik měl výrobek majitelů...

    btw.: pak by všechny komponenty prodávané zde na fóru v bazaru neměli záruku (kdyby prodejci šli přesně podle linie praštěnýho zákona)

    panebože, kde to žijeme, tohle je právní stát

    pls, napište sem někdo přesnej paragraf a zákon, kde najdu tohle praštěný ustanovení... (zkusím ho použít na nějakýho obvzlášť hnusnýho zákazníka )

    a ještě mne tak napadá, v případě, když na dokladě není uvedeno jméno... tak má právo reklamovat každej nebo nikdo (dva extrémy... )
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  14. #14
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vykuk
    btw.: pak by všechny komponenty prodávané zde na fóru v bazaru neměli záruku (kdyby prodejci šli přesně podle linie praštěnýho zákona)
    a tak to taky je


    Citace Původně odeslal Vykuk
    panebože, kde to žijeme, tohle je právní stát
    tohle neni o pravnim state, ale o znalosti prava a jeho zasad

    Citace Původně odeslal Vykuk
    pls, napište sem někdo přesnej paragraf a zákon, kde najdu tohle praštěný ustanovení... (zkusím ho použít na nějakýho obvzlášť hnusnýho zákazníka )
    explicitne to stanoveno nikde neni, ale vyplyva to z obecne koncepce zavazkovych vztahu. zavazkovy vztah je vztah mezi veritelem a dluznikem, kde obsahem takoveho vztahu jsou vzajemna prava a povinnosti. takze, aplikovano na tento pripad je to:

    Prodavajici <-prava a povinnosti-> Kupujici (tedy prodej veci v obchode)
    a dale
    Kupujici <-prava a povinnosti-> treti osoba (tedy prodej veci treti osobe)
    ale z techto transaci nevyplyva, ze by:
    Prodavajici <-prava a povinnosti-> treti osoba

    paragrafy pro toto tvrzeni mohou byt tady:

    §597 - ve zkratce tam je, ze prodavajci odpovida kupujicimu za vady. a contrario tedy neodpovida za vady nikomu jinemu krome kupujicimu. (tento vyklad odpovida tomu, co jsem uvedl vyse jako obecny princip)
    §619/1, veta prvni: "Prodavajici odpovida za vady, ktere ma prodana vec pri prevzeti kupujcim." z logiky veci si dosadim za "za vady" kupujiciho, protoze prave mezi prodavajicim a kupujicim je pravni vztah, kde cast obsahu tohoto vztahu tvori odpovednsot za vady

    §622: Jde-li o vadu odstranitelnou, ma kupujici pravo na to, aby byla bezplatne atd. odstranena. Kupujici, tedy nikdo jiny.

    §623: ten samy priklad, co §622
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  15. #15
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní

    Hele a není v nějakým jiným zákoně stanovený, že na kupujícího přecházejí práva a povinnosti spojené s nabytou věcí Protože podle mne by tebou uvedené ustanovení omezovala práva nového kupujícího a to se mi nelíbí (nicméně já už se fakt ničemu nedivím). Respektive jestli by pak ten poslední majitel neměl požadovat záruční opravu po předchozím majiteli a ten teprve po "prvním" prodejci
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  16. #16
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vykuk
    Hele a není v nějakým jiným zákoně stanovený, že na kupujícího přecházejí práva a povinnosti spojené s nabytou věcí Protože podle mne by tebou uvedené ustanovení omezovala práva nového kupujícího a to se mi nelíbí (nicméně já už se fakt ničemu nedivím). Respektive jestli by pak ten poslední majitel neměl požadovat záruční opravu po předchozím majiteli a ten teprve po "prvním" prodejci
    zasadni je tady rozlisovani vecnych prav a zavazkovych prav. vecna prava jsou ta, ktera "lpi" na veci, takze zavazuji stejne i pravniho nastupce - nejsou tedy vazana na konkretniho (prvniho) nositele. prikaldem budiz zastavni pravo k nemovitosti (hypoteka). vezmu si uver na byt, koupim ho a zridim k nemu hypoteku ve prospech banky. prodam ho: ta zastava na byte bude tizit toho, komu jsem ten byt prodal, protoze je to vecne pravo, ale vratit uver musim ja, protoze to je zavazkova povinnost.
    odpovednost za vady je jen soucast obligacnich (tedy ne vecnych) pravnich vztahu a tedy nemohou byt zasadne prevadeny bez souhlasu puvodniho prodavajiciho na treti osobu.
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  17. #17
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Jeho problem by spocival v tom, ze puvodni majitel by to prisel reklamovat (pokud jsem neco nekomu prodal v zaruce, tak mu to klido vyreklamuju), a ten problem bych z toho prodejci udelal ja, jakozto puvodni kupujici (pekne bych mu to nauctoval se vsim vsudy + bych nasel nejakej duvod proc mu tam poslat treba COI, financak, hygienu ...).
    Nehlede na to, ze nikde neni uvedena povinost, ze kupujici musi provest reklamaci osobne. Ja tam poslal proste nekoho za sebe, protoze nemam cas.
    Navic tu resite IMO ciste teoretickou vec, jeste jsem neslysel, ze by nekdo odmitnul prevzit reklamaci, pokud mam v ruce doklad, z duvodu, ze jsem nekdo jinej, nez je uvedeno na dokladu.

    Jeste mozna tolik, ze znam opacny pravni nazor, ze zaruka je vazana ke zbozi a se zakaznikem to nema nic spolecneho.

    To ze zakony stojej za starou backoru je znama vec. Kdyby totiz byly jasny a strucny, pravnici by se nemeli cim zivit.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  18. #18
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    ten problem bych z toho prodejci udelal ja, jakozto puvodni kupujici (pekne bych mu to nauctoval se vsim vsudy + bych nasel nejakej duvod proc mu tam poslat treba COI, financak, hygienu ...)
    nauctovat bys mu mohl klasicky jen nutne naklady (plus zrejme i skodu)

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Nehlede na to, ze nikde neni uvedena povinost, ze kupujici musi provest reklamaci osobne. Ja tam poslal proste nekoho za sebe, protoze nemam cas.
    to klidne posli, ale jestli takhle nekoho zmocnis, tak ten zmocnenec musi jednat tak, aby bylo poznat, ze jedna za tebe. cili je od prodejce legitimni zadat prokazani toho zmocneni (coz pri zmocneni per huba pujde tezko)

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Jeste mozna tolik, ze znam opacny pravni nazor, ze zaruka je vazana ke zbozi a se zakaznikem to nema nic spolecneho.
    ciste jen ze zajmu - nevis, jak je to argumentacne podepreny?

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Navic tu resite IMO ciste teoretickou vec, jeste jsem neslysel, ze by nekdo odmitnul prevzit reklamaci, pokud mam v ruce doklad, z duvodu, ze jsem nekdo jinej, nez je uvedeno na dokladu.
    jo, teoreticky to je, ale imho je lepsi pri reklamaci byt pripraven na vsechno, nez se nechat prekvapit

    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  19. #19
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 476
    Vliv
    291

    Standardní

    Díky, že jsem se tady konečně dozvěděl, jak je to správně podle zákona. Už jsem reklamoval pár věcí na cizí jména a v praxi to fungovalo vždy tak, že jsem přišel do firmy reklamovat, nikdo se mě nikdy neptal, zda jsem ten, který je uvedený na faktuře a záručáku, ani se nikdo nepozastavil nad tím, že jsem jako kontaktní údaje pro vyřízení reklamace uvedl jiné jméno, telefon a mail, než jsou napsané na faktuře a záručáku.... Pokud by se nad tím pozastavili, nemusíš se vydávat za někoho jiného, můžeš říct, že reklamaci vyřizuješ za něj, což je pravda. To by mělo rozumnému prodejci stačit. Uplatňuješ přece záruku na vadné zboží, které bylo koupeno u něj... Prostě do tý firmy naklusej a nech tomu volný průběh... Mnohem důležitější než kdo jsi, je v praxi to, jak s nima budeš jednat...
    2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 3 M --- zɔ˙ƃuıʞɔolɔɹǝʌo
    0 P F 1 0 0 1 1 0 0 1 1 2 P F 1 0 0 1 1 0 0 1 1 0 P F 1 M --- oʌǝɹɔloɔʞıuƃ˙ɔz
    1 F P 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 F P 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 F P 0 X --- zɔ˙ƃuıʞɔolɔɹǝʌo
    2 1 0 3 2 1 0 3 2 1 0 3 2 1 0 3 2 1 0 3 2 1 0 3 2 1 0 3 III --- oʌǝɹɔloɔʞıuƃ˙ɔz

  20. #20
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    268

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kankal
    Mnohem důležitější než kdo jsi, je v praxi to, jak s nima budeš jednat...
    přesně tak
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •