Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Gnome a terminál

  1. #1

    Standardní Gnome a terminál

    Ahoj.
    Používám většinou KDE. Ale posledni dobou zkousim gnome a docela se mi libi. Jen mohl by mi prosim nekdo poradit s nasledujicími problémy??

    1) Vždy když pustím v gnome nějáký terminál (konsole, gnome-terminal) tak mi tam bliká místo klasického
    jmeno@cesta/kde/jsem#
    tohle
    bash-2.05b
    to by nebylo ještě to nejhorší, ale neprovede se script v /etc/profile

    mam v něm nakonci připsáno
    alias ll="ls -l"
    v příkazovém řádku (textový režim) i v KDE funguje korektne ale v gnome ne. Poradí mi někdo co s tím

    2) Jak se nastaví (spíš kde) v gnome klávesová skratka na změnu rozložení klávesnice


    Je to Slackware 10.0, Gnome 2.6.3 a Kernel 2.6.7 thx..
    HwTips.com

  2. #2

    Standardní Re: Gnome a terminál

    Citace Původně odeslal Jurman
    Ahoj.
    Používám většinou KDE. Ale posledni dobou zkousim gnome a docela se mi libi. Jen mohl by mi prosim nekdo poradit s nasledujicími problémy??

    1) Vždy když pustím v gnome nějáký terminál (konsole, gnome-terminal) tak mi tam bliká místo klasického
    jmeno@cesta/kde/jsem#
    tohle
    bash-2.05b
    to by nebylo ještě to nejhorší, ale neprovede se script v /etc/profile

    mam v něm nakonci připsáno
    alias ll="ls -l"
    v příkazovém řádku (textový režim) i v KDE funguje korektne ale v gnome ne. Poradí mi někdo co s tím

    2) Jak se nastaví (spíš kde) v gnome klávesová skratka na změnu rozložení klávesnice


    Je to Slackware 10.0, Gnome 2.6.3 a Kernel 2.6.7 thx..

    Aha tak otazku 1) jsem vyresil. Pokud se pousti normalni terminal a ne terminal po prihlaseni tak se neprovadi /etc/profile ale jen .bashrc .. udelal jsem symbolicky linky a vse chodi OK .. (nevim jestli to je uplne nejlepsi ale chodi)...

    Poradi mi nekdo s tou klavesnici ??
    HwTips.com

  3. #3

    Standardní

    GNOME ma na klavesove mapy applet, se mrkni, jestli se pres nej da nastavit i skratka
    Epox 9NDA3+ (nForce 3 Ultra 250) | CPU AMD 64 3000+ | 512 MB RAM | HDD Seagate Baracuda 160 GB 7 200 ot/min | Ino3D GeForce 6600 GT | Samsung SyncMaster 793s | TOSHIBA ODD-DVD SD-M1802 | MIDI Tower |
    gentoo+AMD64+XFCE

  4. #4

    Standardní

    1) pust set a vypise ti to systemovy promenny, jedna z nich to je (sorry ze nevim ktera, ale ted jedu na windozech a teprv budu nahazovat gentoo... ) - snad nekdo doplni
    2) gxkbmap (popr. si ve wm nastavit neco na xkbmap)
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •