Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: Jakou live-distribuci pro Wifi internet?

  1. #1

    Standardní Jakou live-distribuci pro Wifi internet?

    Jsem v Linuxu úplným začátečníkem. Stáhl jsem si live cz distribuci Danix a kromě zvukovky a internetu mi vše chodí, jak má (bez instalace linuxu na hdd). Zvukovka mě (zatím) až tak nebolí, ale rád bych nějak rozchodil to připojení k internetu. Našel jsem pouze možnost připojení pomocí modemu, ale ohledně wifi (USB/OvisLink) nic.

    Dá se nějak wifi-internet na live distribuci rozchodit; bez toho aby musel být linux instalován na hdd? Pokud mi někdo poradí, která live distribuce to dokáže (+ případně link), budu velice vděčný. Na vlastní kompilaci mi síly nestačí...

    Pevný disk mám pouze v šuplíku a velice by se mi líbila možnost surfovat na internetu bez přítomnosti hdd (=100% bezpečnost dat, nulová hrozba virů, spyware apod.). Možná bych musel nějak vyhradil část paměti jako virtual drive pro temporary files - jde toho nějak v live distribuci docílit?

    Omlouvám se za možná pofidérní linuxácký slovník, ale mé znalosti z této oblasti se blíží nule. Díky za každou radu.
    Middletower Thermaltake Armor Jr. VC3000SNA + ENERMAX INFINITY 720W, Asus P5K Deluxe/WIFI-AP, Intel C2D E6850 + Noctua NH-U12F, Kingston 2x2GB DDR2, 2x Seagate Barracuda ST3500630NS 500GB, Asus EN8800GTS/640MB, Creative X-Fi Platinum Fatal1ty, LG SuperMulti GSA-H42L, EIZO S1911SH-GY

  2. #2

    Standardní

    U Danix by s internetem problem byt nemel. Ale otazkou je jestli vam to naslo to AP pripojene pres USB. Zkuste zadat do konzole "dmesg | more" a hledejte cokoliv co by melo neco podobneho s nazvem vaseho AP.

  3. #3
    Member
    Založen
    29.11.2002
    Bydliště
    Žitný Ostrov
    Příspěvky
    162
    Vliv
    262

    Standardní

    Vyskusaj slax, ten podporuje wifi a pokial vsetko nastavis bude to fungovat. Mam to vyskusane.
    http://slax.linux-live.org
    Athlon XP(palomino) 2000+@2200+,MSI KT4V,MSI Geforce 4 MX 440VTD,512MB RAM, Seagate 80GB, Slackware Linux

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal FBI
    Vyskusaj slax, ten podporuje wifi a pokial vsetko nastavis bude to fungovat. Mam to vyskusane.
    http://slax.linux-live.org
    Slax jsem stáhnul a vyzkoušel. Oproti Danixu bez problémů jede i Audigy2, ale ten internet... asi nevím, jak na to. Výpis "informační centrum" - "USB zařízení" mi místo OvisLinku píše "neznámé", bez žádných parametrů. USB myš Slax samozřejmě našel. Nevím jak na to: kde nastavit ty parametry připojení na AP (SSID, IP,...) a zda by to vůbec chodilo v té živé verzi.

    A ještě něco: nainstaloval jsem tam tiskárnu, jede v pohodě. Jak ale dosáhnout toho, aby se při dalším spuštění "nainstalovala" sama; dá se na to vytvořit nějaký script a "připálit" na CD? (stejně tak login, heslo, nastavení rozlišení,...) - abych to nemusel po každém startu nastavovat znova.

    Díky za rady.
    Middletower Thermaltake Armor Jr. VC3000SNA + ENERMAX INFINITY 720W, Asus P5K Deluxe/WIFI-AP, Intel C2D E6850 + Noctua NH-U12F, Kingston 2x2GB DDR2, 2x Seagate Barracuda ST3500630NS 500GB, Asus EN8800GTS/640MB, Creative X-Fi Platinum Fatal1ty, LG SuperMulti GSA-H42L, EIZO S1911SH-GY

  5. #5
    Member
    Založen
    29.11.2002
    Bydliště
    Žitný Ostrov
    Příspěvky
    162
    Vliv
    262

    Standardní

    Citace Původně odeslal L-Core
    [Slax jsem stáhnul a vyzkoušel. Oproti Danixu bez problémů jede i Audigy2, ale ten internet... asi nevím, jak na to.
    nastavenie sietovky ifconfig, nastavenie mikrovlnky iwconfig, to v tej live distre uz je,
    ale najprv musis rozbehat to USB zariadenie, pouzi google

    Nastavenie mikrovlnky:
    iwconfig eth1 (to eth zalezi od cisla zariadenia) essid "My network" mode managed
    ale to vsetko je pekne napisane v man iwconfig
    Citace Původně odeslal L-Core
    A ještě něco: nainstaloval jsem tam tiskárnu, jede v pohodě. Jak ale dosáhnout toho, aby se při dalším spuštění "nainstalovala" sama; dá se na to vytvořit nějaký script a "připálit" na CD? (stejně tak login, heslo, nastavení rozlišení,...) - abych to nemusel po každém startu nastavovat znova.
    Na toto sluzi v slax prikaz configsave, pouziva sa:
    configsave /mnt/disc0part1/subor alebo /mnt/floppysubor alebo /mnt/sda1/subor ak to chces dat na USB kluc, za subor si dosadis co chces... potom na obnovenie napises
    configrestore /mnt/disc0part1/subor alebo /mnt/floppysubor alebo /mnt/sda1/subor podla
    toho, kde to mas ulozene je to lepsie, ako keby si si to mal dopalit na CD...
    precitaj si toto http://www.root.cz/clanek/2273
    a hlavne necakaj ze ti to pojde hned , musis si vsetko nastudovat. Ja som 5 tlacitkovu mys rozbehaval v linuxe tyzden a boli to iba 2 riadky... len som to musel najst na nete
    Athlon XP(palomino) 2000+@2200+,MSI KT4V,MSI Geforce 4 MX 440VTD,512MB RAM, Seagate 80GB, Slackware Linux

  6. #6

    Standardní

    FBI: díky za ochotu a pomoc, vyzkouším

    EDIT: tak ta druhá rada o uložení konfigurace mi částečně pomohla, nastavení aplikací, plochy,... se uložilo, ale neuložilo se nastavení tiskárny. Soubor jsem nechal uložit (pro zkoušku) na pevný disk (C do souboru /mnt/disc0part1/pokus, ale po rebootu a zadání příkazu (po loginu) configrestore /mnt/disc0part1/pokus se dříve nakonfigurovaná tiskárna neobjeví...

    K ovladačům Wifi karty: jakési ovladače jsem našel, stáhl a ve Windows preventivně archív rozbalil. Po rebootu do Slaxu (chtěl jsem postupovat podle www.root.cz/clanek/1805 ) ale v té live distribuci nemůžu editovat soubor /etc/modules.conf ani v rozbaleném adresáři spustit příkaz make config (příkaz neexistuje, bla bla...). Vypadá to, že budu muset počkat na nějakou další live verzi, která již podporu wifi bude mít v sobě...
    Middletower Thermaltake Armor Jr. VC3000SNA + ENERMAX INFINITY 720W, Asus P5K Deluxe/WIFI-AP, Intel C2D E6850 + Noctua NH-U12F, Kingston 2x2GB DDR2, 2x Seagate Barracuda ST3500630NS 500GB, Asus EN8800GTS/640MB, Creative X-Fi Platinum Fatal1ty, LG SuperMulti GSA-H42L, EIZO S1911SH-GY

  7. #7

    Standardní

    Skus este Knoppix..
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal TimeLord
    Skus este Knoppix..
    Hmmm, podle http://www.root.cz/clanek/1620 má Knoppix sice lepší podporu internetu (adsl, isdn), ale o wifi ani zmínka. Jsi přesvědčený, že v té live distribuci bez hdd se dá wifi internet rozchodit? Hlavním důvodem (pro mě) používání Linuxu je internet bez rizik (bez hdd), tak ať to nestahuju zbytečně... (Danix ani Slax jsem na internet nerozchodil )
    Middletower Thermaltake Armor Jr. VC3000SNA + ENERMAX INFINITY 720W, Asus P5K Deluxe/WIFI-AP, Intel C2D E6850 + Noctua NH-U12F, Kingston 2x2GB DDR2, 2x Seagate Barracuda ST3500630NS 500GB, Asus EN8800GTS/640MB, Creative X-Fi Platinum Fatal1ty, LG SuperMulti GSA-H42L, EIZO S1911SH-GY

  9. #9

    Standardní

    Hmmmm co takhle Morphix? Nevim jestli je tam standardne hostap (coz ti stejne na USB moc nepomuze), ale je to Debian takze tam muzes rvat normalni Debiani balicky a pak si to namasterovat do ISO a vypalit.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal L-Core
    Citace Původně odeslal TimeLord
    Skus este Knoppix..
    Hmmm, podle http://www.root.cz/clanek/1620 má Knoppix sice lepší podporu internetu (adsl, isdn), ale o wifi ani zmínka. Jsi přesvědčený, že v té live distribuci bez hdd se dá wifi internet rozchodit? Hlavním důvodem (pro mě) používání Linuxu je internet bez rizik (bez hdd), tak ať to nestahuju zbytečně... (Danix ani Slax jsem na internet nerozchodil )
    Co takto ist radsej do internetovej kaviarne ?

    A ake riziko vlastne hrozi ked mas ten linux na HD ?
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Hmmmm co takhle Morphix? Nevim jestli je tam standardne hostap (coz ti stejne na USB moc nepomuze), ale je to Debian takze tam muzes rvat normalni Debiani balicky a pak si to namasterovat do ISO a vypalit.
    Mám pocit, že toto přesahuje mé znalosti...
    Citace Původně odeslal TimeLord
    Co takto ist radsej do internetovej kaviarne ?
    A ake riziko vlastne hrozi ked mas ten linux na HD ?
    Nehrozí sice nic, ale jelikož mám na discích důležitá a cenná data a počítač používají na internet i děcka, nerad bych se dočkal nějakých překvapení . Samozřejmě že se dá vše různými cestami zabezpečit (hesla, vlastní profily, FW, AV, vlastní particie, zálohy,...) ale pro klid duše mi připadá nejúčinnější (pokud to lze) zabezpečení tím, že tam hdd vůbec nebude (respektive bude vytažen ze šuplíku).

    Kvůli kafi nemusím přece chodit do kavárny, tu si dám i doma

    Jinou možností je koupit nějakej pár-gigovej starší disk, na C: šupnout pouze OS (pak už vlastně jedno jaký) a internet, na D: ghost mirror céčka a jet z něj... Nechci se vlastně hrnout do Linuxu (o kterém nic moc nevím), chtěl jsem jej využít pouze jako možnost mít funkční systém s internetem bez hdd - pokud by to šlo
    Middletower Thermaltake Armor Jr. VC3000SNA + ENERMAX INFINITY 720W, Asus P5K Deluxe/WIFI-AP, Intel C2D E6850 + Noctua NH-U12F, Kingston 2x2GB DDR2, 2x Seagate Barracuda ST3500630NS 500GB, Asus EN8800GTS/640MB, Creative X-Fi Platinum Fatal1ty, LG SuperMulti GSA-H42L, EIZO S1911SH-GY

  12. #12

    Standardní

    jasne ze slo klidne ti jeden takovy system prodam
    Slackware...because it works

  13. #13
    Member
    Založen
    29.11.2002
    Bydliště
    Žitný Ostrov
    Příspěvky
    162
    Vliv
    262

    Standardní

    Neviem, ci to pomoze, ale do SLAXu vysli a co ma tesi ze stale sa objavuju nove moduly . Takze pribudli WiFi moduly -

    WiFi modules pack 0.1 (1.5 MB)
    Pack of linux-wlan-ng wifi drivers and useful wifi utilities.
    Includes: linux-wlan-ng-0.2.1pre21, wavemon-0.4.0b, kismet-2004-04-R1,
    airsnort-0.2.4a

    http://slax.linux-live.org/modules.php

    ale, tvoj problem je asi rozbehat tu kartu cez USB
    Athlon XP(palomino) 2000+@2200+,MSI KT4V,MSI Geforce 4 MX 440VTD,512MB RAM, Seagate 80GB, Slackware Linux

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •