Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 29

Téma: delphi 7 X delphi 8

  1. #1

    Standardní delphi 7 X delphi 8

    zdar,
    mate nekdo zkusenosti s D8? az doted jsem delal vsechno v sedmickach, ale naskytla se mi jakasi moznost za cizi penize si nejake delphi koupit, tak nevim jesli mam zvolit klasiku nebo jit do osmicek. cena je zhruba stejna a prodava se oboje. vim ze D8 jsou zamereny na .NET, ale otazkou pro mne zustava jesli dal funguji stejne jako D7 na win32 aplikace a jesli jsou zpetne kompatibilni. taky by me zajimalo jesli nekdo nevi kolik stoji lepsi verze nez Profesional, to na webu borland neuvadi. dik. night
    Athlon XP 1700+ B0 JIUHB @ 2600+ / ThermalTake Volcano 7+ / EPoX 8K9AI / KingStone 256MB PC2700 / MSI GeForce4 440MX-8xAGP / WD800JB / EIZO L568

  2. #2

    Standardní

    V Delphi8 muzes porad normalne delat windowsovsky aplikace, je tam vse, na co si zvykly z Delphi 7 (mozna akorad novejsi verze komponent). Rekl bych to tak, ze D8 jsou kompatibilni s D7 asi tim stylem, jako D7 jsou kompatibilni s D6.

    Dneska je .NET hrozne moderni, proto soucasti D8 je .NET framework, ktery je na zvlastnim cd a budes ho potrebovat, pokud budes programovat pro "platformu" .NET.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  3. #3

    Standardní

    hm, no pro .NET programovat nebudu, ale zase proc kupovat starsi, kdyz je to za stejnou cenu.
    Nesetkal ses konkretne s nejakymi problemy co se tyce te kompatibilty nebo vubec obecne problemy s novou verzi?
    Athlon XP 1700+ B0 JIUHB @ 2600+ / ThermalTake Volcano 7+ / EPoX 8K9AI / KingStone 256MB PC2700 / MSI GeForce4 440MX-8xAGP / WD800JB / EIZO L568

  4. #4

    Standardní

    Tedy ja osobne jeste pouzivam D7, protoze D8 nemam a nic me nenuti k upgradu. Ale kdysi sem prechazel z D5 a bylo vsechno ok.

    Informace o D8 dostavam od kolegy. Rika, ze D8 neprinaseji prilis novych veci, mozna vychytane nejake bugy z D7, pridane nejake komponenty, jinak ze je to stejne. Na programovani win aplikaci se nic nemeni.

    Kazdopadne jsme neslyseli o zadnych problemech.
    Koupil bych tedy D8. Ale muzes se zkusit jeste poptat na jinych forech, kdybys nekde narazil na nejake problemy, hod mi sem, prosim, link, take me to zajima.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  5. #5

    Standardní

    Podívej se třeba sem viz
    http://forum.builder.cz/read.php?f=18&i=37502&t=37502
    nebo na podobné stránky.
    Hned ji to bude jasnější.
    Jaro

  6. #6

    Standardní

    slysel sem, ze prave diky kompatibilite s platformou .NET ma vysledny *.exe v D8 vetsi velikost nez v D7, hodne lidi prave zustalo vernych D7, a .NET a D8 dost lidi bojkotuje
    C2D E6850@3000MHz cooled by Scythe Infinity, Gigabyte P35-DQ6 rev. 1.0, 2x1GB Corsair XMS2 6400C4DHX, Zotac GeForce GTX 275 (896MB), Seagate 320GB, Samsung HD103UJ (1TB), DVD Samsung SH-S203B, case Thermaltake Armor Junior (Silver), 17" Sony E230 Trinitron, zdroj Seasonic S12-650W, Logitech G25 Racing Wheel

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    308

    Standardní

    .NET má s klasickým WIN32 exe pramálo společného...jde prakticky o něco úplně jiného, než klasické exe. Takže o nějaké kompatibiltě exe souborů s .NET se snad ani nedá mluvit...

    Delphi 7,8 neznám, ale jestliže D8 podpruje .NET, tak to podle mě znamená, že - mimo jiné - umožňuje vytvářet také aplikace pro .NET...
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Anduril
    .NET má s klasickým WIN32 exe pramálo společného...jde prakticky o něco úplně jiného, než klasické exe. Takže o nějaké kompatibiltě exe souborů s .NET se snad ani nedá mluvit...

    Delphi 7,8 neznám, ale jestliže D8 podpruje .NET, tak to podle mě znamená, že - mimo jiné - umožňuje vytvářet také aplikace pro .NET...
    Presne tak. Toto je i muj nazor (a totez rika i muj kolega, jehoz kamos v D8 pracuje).

    EDIT: No ja si take myslim, ze packal je uz trochu stary jazyk, ne, ze by se v nem nedalo programovat, ale od ty doby, co jsem v praci musel programovat v C++ Builderu, zvykl si vic na objektovy pristup v nekterych vecech, u kterych ma Delphi porad zakladni typy (napr. TDateTime), zalibilo se mi C++, uz se mi vubec nechce vracet k Pascalu, bohuzel. A take proto,ze mam jinak malo casu, uz se k nemu asi nikdy nevratim
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  9. #9

    Standardní

    Nevim nevim kam to povede, osobne uz povazuju Pascal platformu od Borlandu mrtvou (vpodstate od te doby, co Borland uvedl C++BuilderX vcetne preview verze pro RAD design formularu prostrednictvim wxWidgets).

    Spis mne zajima co bude s Kylixem, jestli prijde nejaka dalsi verze nebo Borland dropne podporu i z Deplhi - je vubec v Delphi 8 mozno jeste vyvijet CLX aplikace
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Spis mne zajima co bude s Kylixem, jestli prijde nejaka dalsi verze nebo Borland dropne podporu i z Deplhi - je vubec v Delphi 8 mozno jeste vyvijet CLX aplikace
    Ano, lze vytvářet CLX aplikace. Ověřeno.

    Nulová podpora Kylixu mě taky štve, jsou s tim šílený problémy v novějších distrech, než RedHat7 (a ten už je pořádně starej).
    Viz tady (skoro na konci je šílený řešení, které jsem dal dohromady sám, protože to nikdo nevěděl (ani se nedivim)).
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal howard
    Nulová podpora Kylixu mě taky štve, jsou s tim šílený problémy v novějších distrech, než RedHat7 (a ten už je pořádně starej).
    Viz tady (skoro na konci je šílený řešení, které jsem dal dohromady sám, protože to nikdo nevěděl (ani se nedivim)).
    Jo do toho threadu sem taky parkrat odpovedel. Ja teda nevim, mne Kylix jede vpohode pod gentoo (unstable).
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Nevim nevim kam to povede, osobne uz povazuju Pascal platformu od Borlandu mrtvou (vpodstate od te doby, co Borland uvedl C++BuilderX vcetne preview verze pro RAD design formularu prostrednictvim wxWidgets).

    Spis mne zajima co bude s Kylixem, jestli prijde nejaka dalsi verze nebo Borland dropne podporu i z Deplhi - je vubec v Delphi 8 mozno jeste vyvijet CLX aplikace
    Zas tak mrtvou bych ji neviděl..... Musíš si nejprve uvědomit zaměření Delphi a C++. Ačkoliv v obou můžeš vyvíjet profesionální aplikace Delphi je spíš zaměřeno na rychlou tvorbu vizuálního prostředí s vysokou přehledností a shopností jednoduše vychytat spouty chyb.. Aplikaci podobnou "malování" jsi shopen naplácat za 5 minut. Platíš za to většíma exáčema a pomalejší aplikací. V C++ je již návrh složitější (jojo Delphi má VCL) a hůř se vychytávaj chyby ,ale kód je rychlejší velikost exe malá a v podstatě - hodí se hlavně na rozsáhlejší aplikace (hry ...)

    To znamená - seš profík a děláš v nějaké firmě - používáš C++
    Chceš si do večera napsat nějakou menší aplikaci - vezmeš Delphi..
    | AMD Athlon XP 2500+ | MSI K7N2 - Delta ILSR | 2x256MB DDR333 Dual Channel Cl2 [2-2-2-11] | WD360GD Raptor | Segate 7200.7 8MB | Asus GeForce 4 Ti4200 | AOC 7A+ | Lite-On SOHW-832S | Asus E616 | Koss UR-30 |

  13. #13

    Standardní Ohledně D7 vs. D8

    Mám osobní zkušenosti s D8 al. .NET... Co se týče výsledného (vykompilovaného) souboru, tak je i menší (do velikosti jako jazyk C), ale má to jeden háček - pro spuštění aplikace z D7 musí mít uživatel nainstalované .NET Framework, jinak mu to vůbec nepůjde...Vše je ale jinak stejné jako v D7 akorát, že je tam něco navíc, něco upravené apod. Já osobně bych D8 doporučil, až budou na světě oficiálně Microsoft Longhorn (konec roku 2005).

  14. #14

    Standardní

    Vcera vyslo Borland Delphi 2005.

    ach jo, nemam rad rocni verzovani, ale jinak ten produkt podle popisu vypada dobre (zalezi, nakolik se da verit zive.cz).
    http://www.zive.cz/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=119294

    Az ho budete nekdo mit, budu vdecny za naky komentar. Vydrzel sem s D7 az do ted a rikal sem, ze D8 nema cenu, ale do tohodle bych uz asi sel, jestli je to tak dobry.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  15. #15

    Standardní

    Hmmm tak touhle verzi asi koncim definitvne s Delphi, .net je mimo me predstavy o modernim programovani. Spis by meli delat neco s Kylixem, zatim to vypada na mrtvy produkt a narustaji problemy (zadna Kylix aplikace nejede s novym glibc).

    Jeste jsem nepochopil, jestli Borland dropnul podporu Pascalu a zameril se jenom na C# nebo jsou obsazeny oba dva jazyky...
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  16. #16

    Standardní

    Kylix je kapitola sama pro sebe, mam o tom thread na abclinuxu, jasne ze s novejma to nebezi.
    Ale vzdyt s Delphi 2005 nemusis pouzivat .net, ne? Ja myslim, ze stejne jako v D8 zustane vsechno pri starem, tzn. ze muzes psat i normalni aplikace. Jen cekam, jestli mi to nekdo potvrdi, otazka je, komu se vyplati to novy delphi koupit.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal howard
    Kylix je kapitola sama pro sebe, mam o tom thread na abclinuxu, jasne ze s novejma to nebezi.
    Musim se na to mrknout, ale s tim asi nikdo nic neudela. Narazil jsem na to o weekendu pri velkem upgrade systemu. Jeste glibc z CVS z pulky srpna chodilo naprosto bez problemu, ted snapshot z rijna si ani nevrzne. Padne to pri natahovani libNoVersion.so. Nejedou zadne zkompilovane programy Kylixem ani samotny Kylix. Tyto problemy jsou zname a nikomu se to zatim rozjet nepodarilo; doporucuje se downgrade glibc.

    Citace Původně odeslal howard
    Ale vzdyt s Delphi 2005 nemusis pouzivat .net, ne? Ja myslim, ze stejne jako v D8 zustane vsechno pri starem, tzn. ze muzes psat i normalni aplikace. Jen cekam, jestli mi to nekdo potvrdi, otazka je, komu se vyplati to novy delphi koupit.
    To doufam, ale podle zpravicky na Zive to tak vyznelo...
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Musim se na to mrknout, ale s tim asi nikdo nic neudela. Narazil jsem na to o weekendu pri velkem upgrade systemu. Jeste glibc z CVS z pulky srpna chodilo naprosto bez problemu, ted snapshot z rijna si ani nevrzne. Padne to pri natahovani libNoVersion.so. Nejedou zadne zkompilovane programy Kylixem ani samotny Kylix. Tyto problemy jsou zname a nikomu se to zatim rozjet nepodarilo; doporucuje se downgrade glibc.
    Abys nemusel hledat ... http://www.abclinuxu.cz/forum/show/51651 <- toto byl muj boj s Kylixem, doporucuju precist cele, skoro na konci je detailni postup, ale na vsech linuxech nefunguje.
    Na MDK10.0 se mi to ovsem rozbehat nepodarilo, takze mam na disku nainstalovany porad FC1 s funkcnim Kylixem a jenom tam kompiluju programy.
    Jinak nemusis downgradovat glibc, v mem thradu na abc se dozvis, ze staci nainstalovat starou verzi glibc a mit je tam obe. Kylixa pak donutis pouzivat tu starou verzi.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  19. #19

    Standardní

    Citace Původně odeslal howard
    Abys nemusel hledat ... http://www.abclinuxu.cz/forum/show/51651 <- toto byl muj boj s Kylixem, doporucuju precist cele, skoro na konci je detailni postup, ale na vsech linuxech nefunguje.
    Na MDK10.0 se mi to ovsem rozbehat nepodarilo, takze mam na disku nainstalovany porad FC1 s funkcnim Kylixem a jenom tam kompiluju programy.
    Jinak nemusis downgradovat glibc, v mem thradu na abc se dozvis, ze staci nainstalovat starou verzi glibc a mit je tam obe. Kylixa pak donutis pouzivat tu starou verzi.
    Jo, ten thread jsem samozrejme cetl a i do nej prispival, ale neresi se tam posledni problem s glibc - kdy nejedou ani aplikace zkompilovane Kylixem. A to se asi druhou verzi glibc nainstalovanou soucasne nevyresi.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  20. #20

    Standardní

    Ja myslel ze staci nahrat asi 2 knihovny do usr/lib ... ja uz si to nepamatuju, musel bych prohledat rok stary mejly, mozna ze se k tomu dneska dostanu.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal howard
    Ja myslel ze staci nahrat asi 2 knihovny do usr/lib ... ja uz si to nepamatuju, musel bych prohledat rok stary mejly, mozna ze se k tomu dneska dostanu.
    To nehledej, uvidime jak se to casem vyvine s novyma glibc verzema. Jenom jsem chtel rict, ze u IDE to tak nevadi, ale obycejni useri, kteri si budou chtit pustit nejakou Kylix aplikaci, asi nebudou moc nadseni z instalace dalsich x knihoven, ktere navic jeste nemusi chodit nebo na jejich instalaci nemusi mit pravo.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  22. #22

    Standardní

    Ja to hledam jako vul ve starych mailech, a ono je to napsane dole v mem threadu na abc:

    Aby bylo mozne spoustet prekompilovane programy i odjinud, nez z kylixu, tak je nutne zkopirovat knihovnu

    libborqt-6.9.0-qt2.3.so

    ktera se nachazi v cesta_kylix3/bin, do adresare

    /usr/lib
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  23. #23

    Standardní

    Neeee, tuhle prkotinu samozrejme vim jak vyresit, tohle je ale jiny problem, navic CLX ani QT v Kylixu nepouzivam. Tohle je problem linkeru a glibc, oba dva se nemaji radi a aplikace se vubec nepusti. Typicky problem s glibc se zakompilovanym NPTL.

    Mimochodem vcera jsem se pekne nasral, kdyz jsem si chtel pustit Kylix IDE - dalsi problem, na ktery neni fix: spatne importovany symbol errno z glibc - nejaky problem s Borlandackou libwine. No... musel sem nakonec ze systemu kompletne odstranit nptl a zase prekompilovat glibc

    No... pokud tohle Borland neopravi, nespusti uz IDE prip. Kylix aplikace na novejsich distribucich vubec nikdo. Jesteze mam to gentoo a muzu si s tim hybat...
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  24. #24

    Standardní

    Tak o vikendu sem se zase nasral, mam chut opustit Kylix uz natrvalo. Tentokrat to neni chyba IDE, ale vysledne zkompilovane aplikace. S novejsima verzema GTK pada nahodne program na ruznych mistech - otevru treba Font dialog, spadne. Otevru Open Dialog, pohnu koleckem v seznamu a dresaru a hned segfault. Vazne uz mne to sere, vypada to na potize s memory managementem.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  25. #25

    Standardní

    To vis ze jo, vy**r se na to.
    Ja mam asi hodne kliku, ze ta moje aplikacka chodi.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •