Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: fdd - nemozem naformatovat

  1. #1

    Standardní fdd - nemozem naformatovat

    Nemozem pod WinXP sformatovat disketu resp. diskety.
    Formatoval som cez prikazovy riadok (format a: /u) i cez My computer->Floppy disk->format.

    V prikazovom riadku vypisal, ze disketu pouziva iny proces resp. "Device is busy".
    V grafickom vypisal, ze nemoze dokoncit formatovanie.
    Lenze ziaden proces ju nevyuziva.

    Skusal som to druhom pocitaci -- to iste, len vypisal obsiahlejsiu hlasu: nieco v zmysle, ze zvazok je teraz pouzivany a ci ho chcem odmontovat. Dal som ho odmontovat a nepomohlo.

    Skusil som na tretom a tam to islo v pohode.

    Mozno bol v tom problem, ze diskety boli predtym pouzivane Linuxe (cize mali RAW format.)

    BTW pri tom formate diskety (pri tom zlom formate) bolo pocut zvuky, akoby sa disketova zamykala.

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    no jak jsou stare ty mechaniky? neni to zakazane? tusim ze wokna a nektere biosy dokazi tu mechaniku nastavit pouze jako read only.

    zaclo to delat z niceho nic ( uz si to delal na tom pocitaci )? nebo si k tomu ted poprve prisel?

    btw co je to zvuk mechaniky pri zamykani? ja totiz nevim, kdy se mechanika zamyka
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    tie sa mi to stavalo, na roznych systemoch, na roznych flopakoch (aj ls120 pri formatovani 1.44") - ale iba obcas a odmontovanie vacsinou pomohlo - tak som to neriesil


  4. #4

    Standardní

    vyriesil som to tak, ze som mechainku vymenil (bola Teac) za Mitsumi.

    K tomu zvuku: ten zvuk by som prirovnal k zvuku, ktory je pocut ked sa prvy raz roztoci floppy.

    Da sa floppy odmontovat (softverovo)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •