Výsledky 1 až 16 z 16

Téma: Teac CD-W552G.. obecne zkusenosti.. muj problem - hluk

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Teac CD-W552G.. obecne zkusenosti.. muj problem - hluk

    zdravicko.. koupil jsem tuto cd-rw 52x32x52x (TEAC CD-W552G) s tim, ze to bude teac od oem vyrobce liteon a ze liteonem nic nezkazim.. pac se tu dost psalo, ze je posledni dobou lepsi a lepsi..

    hmm.. tak jsem teda prohloupil.. protoze je mechanika opravdu levne konstrukce.. kupovana v alzasoftu a tam jsem nemel moznost se predem podivat co kupuji. vysouvaci suplik je opravdu velmi lehce uchycen a tak se clovek musi bat aby o nej nezavadil a nejak ho neposkodil, nevylomil.
    tdvojbarevna dioda v pohode, tlacitko na vysouvani supliku opet nejake suntove.

    mno.. palim v pohode 52x cdcka, nebo 32x rwcka.. no problemo. (zadny hluk jako nize popsany), ale toto me depta a nevim zda to je normalni nebo mam jit reklamovat?

    kdyz ctu normalne z cdcka.. dam spustit treba exe soubor nebo zacnu kopirovat kvanta dat.. tak se mechanika rozjede normalni takovy ten klasicky vysoky zvuk.. rozjizdi se rozjizdi a najednou a kdyz jede skoro na max nebo na max zacne najednou uplne rvat a rvat doslova na max.. podivny zvuk jak kdybych se mel bat mech. poskozeni. ale data cte dobre.. ovsem toto je opruz. probuh.. je to normalni?


    prosim aby se sem pripojili dalsi lide majici tuto mechaniku .. odpoved na muj problem a i obecne dalsi zkusenosti.. predem diky

  2. #2

    Standardní

    Když po mě pár lidí chtělo sestavit PC, tak sem jim tam taky dával jako CD-RW TEAC 548 nebo 552, ale vždy E nebo D a nikdo s tím problém nemá, natož s hlukem. Tyhle OEM od LiteOnu, ale v podstatě ani ten samotný LiteOn LTR-52327S nejsou nic moc. To se pořád nadáva na TEAC, že už není co býval a jak jde LiteOn nahoru a přitom je to všechno dílo právě jejich. Nechci ti tady kázat, ale CD-RW Plextoru mají slušný ceny, ten bych dnes kupoval jako CD-RW určitě.

    Jinak těžko tady posuzovat hluk, když ho neslyšíme, ale zkus nový firmware, třeba tam je nějaká chyba, kterou už odstranili.

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    Citace Původně odeslal .Voivod.
    Když po mě pár lidí chtělo sestavit PC, tak sem jim tam taky dával jako CD-RW TEAC 548 nebo 552, ale vždy E nebo D a nikdo s tím problém nemá, natož s hlukem. Tyhle OEM od LiteOnu, ale v podstatě ani ten samotný LiteOn LTR-52327S nejsou nic moc. To se pořád nadáva na TEAC, že už není co býval a jak jde LiteOn nahoru a přitom je to všechno dílo právě jejich. Nechci ti tady kázat, ale CD-RW Plextoru mají slušný ceny, ten bych dnes kupoval jako CD-RW určitě.

    Jinak těžko tady posuzovat hluk, když ho neslyšíme, ale zkus nový firmware, třeba tam je nějaká chyba, kterou už odstranili.
    jj. ja vim ze ted teacu dodavaj mechaniky vetsinou oem vyrobci.
    ale nekde se tu dost vychvaloval liteon a ted vidim te sh-it.
    novy hardware pred mesicem nebyl.. tak se podivam ted jeslti neco uz nevydali.
    taky se podivam zda tu nemam mikrofon ze bych ten bordel treba nahral.
    je to fakt priserny jak kdyz to o neco drhne pri max otackach ale pouze pri cteni cd-r.. plnou rychlosti.
    plextor je podle me jina cenova kategorie

  4. #4

    Standardní

    Rozdíl v retail verzích PLEXTORa s tímhle TEACem je nějakejch 700Kč, tady není co řešit. Hlavně pro někoho, kdo potřebuje palírnu na ochrany jak data, tak audio.

    Jestli sem můžeš hodit ten zvuk, tak sem s ním. Jinak ji klidně odnes prodejci a ať ji tam před tebou vyzkouší.
    Zkus jiný média, jestli tam nebylo nějaký asymetrický, může být rozhozenej potisk CD.

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    Citace Původně odeslal .Voivod.
    Rozdíl v retail verzích PLEXTORa s tímhle TEACem je nějakejch 700Kč, tady není co řešit. Hlavně pro někoho, kdo potřebuje palírnu na ochrany jak data, tak audio.

    Jestli sem můžeš hodit ten zvuk, tak sem s ním. Jinak ji klidně odnes prodejci a ať ji tam před tebou vyzkouší.
    Zkus jiný média, jestli tam nebylo nějaký asymetrický, může být rozhozenej potisk CD.
    jiny media uz jsem zkousel. zvuk nahraju pokud sezenu mikrofon.. pac ja asi nemam. s tim vyzkousenim nevim.. v alzasoftu jsou na reklamace pekny parchanti. mi reknou ze funguje tak ze je ok.. uz to vidim. kvuli tomu se mi ji tam zatim tahnout nechce. navic ani nemam tu jistotu, ze to neni normalni zatim

  6. #6

    Standardní

    Nainstaluj si CD speed a nastav tam nejaku mensiu rychlost - rozdiel vo vykone minimalny, v hlucnosti obrovsky.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  7. #7

    Standardní

    Nic jinýho, než svištivý zvuk s lehkým hučením by jsi slyšet neměl.

    No a o reklamacích v Alzasoftu už jsem slyšel svý, taky by se mi tam nechtělo, respektive bych u nich nikdy nic nekoupil. Na fóru ZIVE.CZ je takovej pokec o nejhorších prodavačích PC, stojí za to, si ho přečíst. A zkušenosti kamaráda sem raději ani nebudu psát.

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    Citace Původně odeslal .Voivod.
    Nic jinýho, než svištivý zvuk s lehkým hučením by jsi slyšet neměl.

    No a o reklamacích v Alzasoftu už jsem slyšel svý, taky by se mi tam nechtělo, respektive bych u nich nikdy nic nekoupil. Na fóru ZIVE.CZ je takovej pokec o nejhorších prodavačích PC, stojí za to, si ho přečíst. A zkušenosti kamaráda sem raději ani nebudu psát.
    mno.. dik za info, ja se na zive mrknu.
    mno svistivy zvuk je normalni.. ale kdyz se rozsvisti naplno.. tak zacne hrozne hucet.. ale neni to hluboky zvuk, je to takovy prerusovany u libovolnych medii( myslel jsem ze mi neco rezonuje v bedne.. ale vsechno je pevne uchyceny a odhlucneny.. navic jsem i ted sundal kryt a nic \((

  9. #9
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    Citace Původně odeslal Rainbow
    Nainstaluj si CD speed a nastav tam nejaku mensiu rychlost - rozdiel vo vykone minimalny, v hlucnosti obrovsky.
    ja to znam. ale tenhle hluk neni normalni. proto toto(tento thread).

    uz jsem nahral zvuk.. jen to musim nekam nahodit. nechal bych to klidne na svem ftp, ale nejak mi ted strasne blbne upload. tak az to nahodim dam vedet

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    http://www.hanspaulska-liga.cz/ (60s, 938kB)
    je potreba to dat hodne nahlas(nejlip treba na zesilovaci pred reprakama pokud neco takovyho mate, nebo na hifi vezi). nahral jsem to mikrofonem s malou citlivosti a je to zesileny na max. mikrofon byl umisten uvnitr case hned pod vypalovackou. muj stroj je hodne hlucnej tak na to berte zretel(uvnitr tri 80x80 vetraky). dal jsem kopirovat cely cd s nejakou hrou.. tak to kopirovalo soubory. rozjezd kolem 12.-15. vteriny. pak to v prubehu na chvili zpomali a prestane a zase zacne. urcite si to pustte cele.

  11. #11

    Standardní

    Tak tohle mi moc normální nepřipadá, chvílema to vypadalo na pěkný vibrace, který se pak díky vysokým otáčkám trochu ustálili, ale stejně, vůbec bych neváhal a šel jim to hodit na hlavu. Kdyby se cukali, vem jinou mechaniku od kamaráda, která tohle nedělá a předveď jim rozdíl.
    Pokud tam něco vibruje, tak mechanika moc dlouho nevydrží a hlavně časem budeš k****t média. Je to na tobě.

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    Citace Původně odeslal .Voivod.
    Tak tohle mi moc normální nepřipadá, chvílema to vypadalo na pěkný vibrace, který se pak díky vysokým otáčkám trochu ustálili, ale stejně, vůbec bych neváhal a šel jim to hodit na hlavu. Kdyby se cukali, vem jinou mechaniku od kamaráda, která tohle nedělá a předveď jim rozdíl.
    Pokud tam něco vibruje, tak mechanika moc dlouho nevydrží a hlavně časem budeš k****t média. Je to na tobě.
    ok. diky moc a velice. samozrejme pujdu reklamovat a kdyz mi to neuznaj, tak az vypalovacka odejde, jim ji prohodim sklenenou vylohou:)
    jsem rad zes mi pomohl.. protoze nemam zkusenosti s rychlejsi mechanikou nez teac 40x a ten hlucny neni, takze jsem nevedel co je hlucna mechanika a co mechanika zrala na reklamaci.

    :-) :-) :-)

  13. #13

    Standardní

    Já tady mám zrovna jednoho TEACa W548e. Kámoš ho přinesl, že má problémy se čtením. Stačila vyčistit čočka a už fachá. Zvuk při max je samozřejmě vyšší než u TEAC W540e (to je zase moje vypalovačka), ale není to žádnej rachot, jenom svist a trošku hučí. To co se děje od 18 sekundy toho tvýho záznamu je fakt divný. Trochu mi to připomíná zvuk, když jsem onehdy omylem vložil do mechaniky ještě jedno CD.
    Pozdravuj v Alzasoftu.

  14. #14
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    pocitam s tim ze mi ji vymeni..

    premyslim ze bych vzal posledni originalni mechaniku teac=od teaca, zadny oem ci liteon.

    v alzasofti maj:
    CDWR TEAC W540EB 40/12/48 atapi bulk

    je to od teacu? resp. kde se dozvedet vic?
    mam ji vzit?

    hlavne bych rad mechaniku pevne konstrukce.. ten suplik co je u tehle w552g tam fakt drzi silou vule. navic kdyz se vysune lze s nim pohybovat 0,4cm doleva doprava. (ma vuli). ted me napada ze by to mohla byt pricina tech problemu. treba cdromka teac 40x je naprosto suprova.. neco takovyho bych chtel.

    btw jsem koukal na ty plextory. ale 52x24x52 stoji s dani neco pres 2tisice coz je dvakrat vic.. a jsem chudej student. 52x32x52 stoji dokonce neco pres 3tisice. je prilozen software a ide kabel.. ale to je zbytecne.. aspon pro me.. ale hlavne na to nemam.

    a vis treba jakej je rozdil mezi w540e a w540eb ?

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jey
    a vis treba jakej je rozdil mezi w540e a w540eb ?
    Rozdíl je jestli se nepletu pouze v tom, že EB je bulk a EK je kit, ale označení mechaniky jako takové je W540E.

    Je to opravdu poslední mechanika od TEACu i s chipsetem od Sanya. Ty co následovali potom už maj MediaTek.
    Já ji mám dva roky a nějakej ten tisíc vypálenejch CD už má taky za sebou ale nevypadá to, že by už měla dost. Naopak, dodneška jsem s ní neměl jediný problém a dokonce ani optiku jsem ještě nemusel čistit. Ochrany zvládá skvěle (kromě StarForce3 a Tages), parádní přístupový doby pod 80 ms. Jestli ji ještě maj, tak ber!!!

  16. #16
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    poznatky:
    test kopirovani 300mb nahodnych dat na cd.. nechal jsem to proste chvili bezet.

    Verbatim DataLife Plus Super AZO 1x-24x - dela bordel a jeste cte malou rychlosti
    Verbatim DataLife 48x - dela bordel
    Platinum 1-48x - dela bordel a jeste cte malou rychlosti
    Traxdata Silver 24x - dela bordel a jeste cte malou rychlosti
    Imation blank - dela bordel ale jenom malinko
    Imation - dela bordel ale jenom malinko
    Verbatim Super AZO colour disc 40x - dela bordel ale jenom malinko
    Verbatim DataLife Plus Super AZO Crystal 48x - dela bordel tak stredne Verbatim DataLife Plus Super AZO Crystal 52x - dela bordel ale jenom malinko

    pujdu to reklamovat a doufam ze mi to uznaj. vezmu ty cdcka ktery delaj bordel s sebou kdyby meli nejaky tichy

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •