Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Falešný obrázek - Může mi tohle někdo vysvětlit?

  1. #1

    Standardní Falešný obrázek - Může mi tohle někdo vysvětlit?

    Tady můžete viďet úplně špatný obrázek (na tom nezáleží). Ale co je zvláštní:
    Když si v Exploreru či v ExifRead tento obrázek otevřu, tak je miniatura úplně jiná než výsledný plně zvětšený obrázek. Čím to je? To je v každém jpg uložena i miniatura?

    Ještě jednou a jednoduše pro ty co to nepochopili:
    Uložte si tento obrázek na disk. A pokud máte WINXP, tak si v Průzkumníku přepněte zobrazovací mod na Miniatury. A uvidíte zmenšený obrázek, ale když ho otevřete (jedno v jakém prohlížeči) je to obrázek úplně jiný.

    Tady je obrázek:
    http://skoda.l.cz/cimg0001.jpg

    EDIT: Odstraněn obrázek

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    nemohl si napsat rovnou, ze to zobrazi zrcadlove obracene misto postovani tohodle obra ( aspon kdybys dal jen odkaz )?

    uvazoval si vubec o tom, ze sem chodi i lidi s dialupem ci s prenosem placenym za data?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    divné v mozille se to oboji zobrazju stejne , asi nejaka halus
    Pašák erda.

  4. #4

    Standardní

    No tak sorry, co si o tom ale myslíte?

    EDIT: Odstraněn obrázek

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    274

    Standardní

    V mozille ukazuje rovnako lebo ta si asi nebere thumbnails z jppg ale si roby vlastny ako trebars aj ACSSee(tam je to tiez dobre).
    Napada ma len ze ten obrazok bol mirronuty(editovany) v nejakom softe a thumbnail zostal povodny(lebo je tam aj rozdiel farieb)

    edit:tak prave som zistil ze mam pravdu, ten obrazok v full velkosti je otoceny zrkadlovo (a thumbnail editor neupravil), staci sa pozret na ten napis na monitore alebo aj na taskbar - start button je v pravo
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  6. #6

    Standardní

    je to bezztratove upraveny jpeg (zmenou jednoho bytu se da udelat flip nebo/a rotate - ma vliv pouze na zobrazovani tzn. data se nezmeni - nektery soft se s tim pri vytvareni nahledu neumi vyporadat) ..prezentovat to jako nejakou zahadu
    Slackware...because it works

  7. #7

    Standardní

    Uplne jednoduche:
    V Exif sa nachadza zly nahlad a zalezi len na progranme, ci na zobrazenie nahladu pouziva nahlady z exif alebo si ich vyraba priamo z obrazka.
    AMD Athlon 1700XP+@2400XP+ DUT3C JIUHB default VCore, MB Epox 8k9a, Arctic Cooling Copper Silent TC, 256MB DDR266 Apacer CL2, HDD Hitachi DeskStar 250GB PATA, Sapphire ATI 9100 64MB, TEAC CDW58E, EIZO L568 @ DVI, 2x audio zostava

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Axel
    Uplne jednoduche:
    V Exif sa nachadza zly nahlad a zalezi len na progranme, ci na zobrazenie nahladu pouziva nahlady z exif alebo si ich vyraba priamo z obrazka.
    Dík, tohle mi právě nebylo jasné. Protože se mi zdálo divné, že by to ukládalo do exif i náhledy. Jinak Máte pravdu obraz je přetočený a ještě jsou změněné barvy. Divné na to je: že to právě není bezstrátová rotace. Ale uložení jenom obrázku a zachování náhledu. Jak jsem to udělal? Já ne to dementní program od CASIO (Photohands)

    Dík za vysvětlení.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •