Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: Podivny start W98

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Podivny start W98

    O tomhle jsem uz psal v jinym threadu, ale protoze tam opakovane dochazelo k iritacim, protoze jsem ho zacal uz pred dost dlouhou dobou kvuli necemu jinymu, tak to tady otviram jeste jednou a prenasim sem podstatne vynatky z tamtoho:
    Citace Původně odeslal mikus
    A zas je tu neco, tentokrat presne vim odkud to prislo, ale nevim, jak s tim pryc.

    Muj komp je jinak dnes zarucene cistej jak panenka, mam skoro vsechno "novy" az na MB, grafiku a 1 HD, kterej je cerstve na plno zformatovanej, vycistenej od skrabancu, W98 a vse co treba nove nainstalovany. Co me s..e zarucene neni virus, ale bordel na CD, kterou jsem dostal k novymu digi-fotaku Kyocera.

    Nainstaloval jsem si drajvr a najednou koukam, ze je v jiny slozce, nez kde jsem ho chtel mit (\Program Files si nechavam jen na programy, ktery pochazej primo od Vindousu) - nejspis jsem to pri instalaci zapomel presmerovat, tak jsem se domnival. Tak jsem to radne deinstaloval a nahodil to znova. Nejen ze jsem pri tom zjistil, ze jsem se zadny chyby nedopustil, ze se ta mrcha proste presmerovat neda, navic se mi od ty doby po nastartovani pokazdy na monitoru objevi wokno z prohlizece se slozkou \Program Files. V autoegzeku jsem nic nenasel (pro jistotu ho sem prikladam, jestli tam nekdo nahodou nenajde nejakou inspiraci), nez sem budu vypisovat obsah Startupu atd., pockam, jestli nekdo nebude mit jednoduchej a ucinej napad jen takhle, jak to odstrelit. Zkousel jsem prohledat registry na "program files" ale toho je tolik, ze bych s tim do vanoc nebyl hotovej.

    Autoexec.bat:
    @c:\PROGRA~2\SECURITY\ANTIVIR\AVG\AVG6~1.0FR\bootu p.exe
    mode con codepage prepare=((850) C:\WINDOWS\COMMAND\ega.cpi)
    mode con codepage select=850
    keyb sg,,C:\WINDOWS\COMMAND\keyboard.sys

    SET CLASSPATH="C:\WINDOWS\SYSTEM\QTJava.zip"
    SET QTJAVA="C:\WINDOWS\SYSTEM\QTJava.zip"
    Citace Původně odeslal Milx
    Napřed doufám, že to Ad-aware stále aktualizuješ a když jsme u toho, tak není od věci taky používat něco konkurečního a co například SpyBot? http://www.safer-networking.org/index.php?page=home a v nastavení má hodně dobrých vychytávek. Když budeš používat oba SW, tak zmenšíš šanci na usídlení podobných hostů. Pozor: Programy se sice poznají, ale nijak vzájemně nekolidují.

    Dále doporučuji "analyzačně-likvidační" sw: HijackThis http://www.spywareinfo.com/~merijn/index.html který je doslova nepostradatelný v případě podezření, že se něco usídlilo v pc. Stačí zabrowsit dál do "světa" a hned uvidíš, jak je oprávněně oblíbený.

    Taky bych nasadil nějaký Firewall...třeba Kerio a nějakou nenáročnou utilitku na otravné PopUpy...třeba toto?: http://www.meaya.com/

    Potom to: viz citace se stává velmi nepravděpodobné a měl by být relativně (snad) klid!
    Citace Původně odeslal Dawe
    Adaware 6 + Spybot 1.2 + Norton Systemworks 2004(3) System Cleaner - vse zupdatovane a musis se toho zbavit...

    Samozrejme si nahod Firewall - at mas aspon do budoucna klid.... A zacni pouzivat prohlizece misto shitu.
    Citace Původně odeslal Raydowe
    Alebo BPS spyware rem. a pas pokoj, da sa vsetko krasne nastavit, dohliada aby sa t zziadny spyware neinstaloval, blokuje pop up okn a aatd... zatial najlepsie v tejto oblasti na co som nadabil, nemusis mat nainstalovane 4 programi..
    Citace Původně odeslal mikus
    Tohle 100%-ne neni z netu, to je z toho CD od fotaku a o tom silne pochybuju, ze by byl nejak zavirovanej. Proste software plnej chyb, s cimz nic nenadelam, akorat bych ted tohle potreboval dostat pryc
    Citace Původně odeslal Raydowe
    No kazdopadne, nech je to co chce, urtcite je to vregistroch odial to mozes poslat dohaja. Nejaky reg editor a manualne ho vykopni.
    Citace Původně odeslal mikus
    RegClean nepomoh, rucne me nenapada nic jinyho na hledani nez "program files" a toho tam je tolik, ze bych u toho stravil mladi
    Citace Původně odeslal Harry
    Citace Původně odeslal mikus
    navic se mi od ty doby po nastartovani pokazdy na monitoru objevi wokno z prohlizece se slozkou \Program Files.
    To uz se tady resilo, zkus nejakej search, myslim ze to dela neco od grafiky, ale nejsem si jisty.
    Citace Původně odeslal mikus
    V autoegzeku jsem nic nenasel (pro jistotu ho sem prikladam, jestli tam nekdo nahodou nenajde nejakou inspiraci), nez sem budu vypisovat obsah Startupu atd., pockam, jestli nekdo nebude mit jednoduchej a ucinej napad jen takhle, jak to odstrelit. Zkousel jsem prohledat registry na "program files" ale toho je tolik, ze bych s tim do vanoc nebyl hotovej.

    Autoexec.bat:
    ...
    SET CLASSPATH="C:\WINDOWS\SYSTEM\QTJava.zip"
    SET QTJAVA="C:\WINDOWS\SYSTEM\QTJava.zip"
    Zbyle dve veci nastavuji neco pro Javu a vypada to, ze to tam narval QuickTime. Pokud nepotrebujes, smaz to nebo aspon zaremuj.
    Citace Původně odeslal mikus
    Citace Původně odeslal Harry
    To uz se tady resilo, zkus nejakej search, myslim ze to dela neco od grafiky, ale nejsem si jisty.
    Nevzpominas si neco blizsiho, jako kdy a v ktery sekci? Kdyz zadam na hledani "Program Files", tak mi to najde 2681 odkazu a nic kloudnejsiho me nenapada.
    Citace Původně odeslal Harry
    Zbyle dve veci nastavuji neco pro Javu a vypada to, ze to tam narval QuickTime. Pokud nepotrebujes, smaz to nebo aspon zaremuj.
    Jak poznam, jestli potrebuju nebo ne? Mam ten dojem, ze kdyz to zaremuju, tak v podstate nezaregistruju zadnou zmenu, jenom mozna jednou neco nepujde, kde sotva budu v stavu videt souvislost. Nebo budu neceho usetrenej a taky se o tom nedovim
    Citace Původně odeslal mikus
    No zajimavy, to CD-cko od fotaku to na svedomi mit nebude, to musela bejt jen nahoda casovy shody. Mam v PC 2 bootovaci HD, ten druhej jsem vyrabel o par dni po tom prvnim. Pred chvili jsem to odstartoval z nej a najednou je to tam taky - vcera to jeste nebylo a jediny, co by snad mohlo bejt napadny, ze jsem tam tusim pri poslednim sezeni instaloval EasyVideoJoiner.

    Ono se to vubec chova od zacatku divne. Na obou diskach, kdyz jsem tam po totalnim formatu nainstaloval nejdriv holy Vindousy z CD, tak jsem startoval vzdycky s obrazovkou presne tak, jak jsem to naposled opustil. Chtel jsem se na to podivat pozdeji, az budu mit cas, ale pak to nejak zmizelo, ani nevim jak, desktop byl po startu prazdnej, jak ho chci mit. A pak prislo tohle.

    Nebo ze by prece jen byla souvislost? Oboje, jak ten fotak, tak EasyVideoJoiner, se zabejva predevsim praci s obrazkama
    Citace Původně odeslal Lord Owl
    Člověče celý je to divný.
    Nechce se mi věřit, že by to mohlo zlobit i po formátu a čisté instalaci Widlí.

    Kdysi, když jsem byl začátečník - oknobrouzdač, tak jsem si totálně shodil Widle 98.
    Kamoš přišel, celý mi to zformátoval a kopl mi tam nějaký ořezaný (nekupovaný Win98 Se).
    Asi po 2 hodinách instalace dalšího softu, jsem se vrátil dalším formátem k orig. Win98.
    Prostě některý padělky (podělky) jsou už z gruntu instalace na dvě věci.

    Jakou máš verzi Woken , jestli jsem to někde nepřehlíd ?
    Citace Původně odeslal mikus
    Na tom jednom HD mam original W98, na tom druhym, kde startuju jen zridka, tam si testuju W98SE od kamose. Kdyby to delalo jen na tom, tak bych se nedivil, ale ono se to chova prave tak na tom originale.
    Myslim si, ze nekde musi bejt mozny nastavit, co PC dela, kdyz dojede startovaci procedura systemu na konec - v tomhle pripade tam sedi, ze ma otevrit prohlizec ve slozce \Program Files. Na tohle soudim z toho, ze v DOSu to jde uplne samozrejme (napise se do Autoexecu), slo to i v prastarym, dnes uz nejmin 25-letym CP/M, kteryho mam na svym starym PC. Jenze kde se tohle nastavuje u Woken? Irituje me, ze v tom Autoexecu - W98 prece, pokud me vsechno nemejli, startuje z DOSu - neni ani pismenko, ktery by start nejakejch Vindousu byt jen naznacovalo.

    Mimochodem, ty 2 radky Autoexecu, o kterych psal Harry, ze je tam napsal QuickTime, jsem vyhodil a zatim nepozoruju zadnou zmenu, ani pozitivni, ani negativni.

  2. #2

    Standardní Re: Podivny start W98

    Citace Původně odeslal mikus
    O tomhle jsem uz psal v jinym threadu, ale protoze tam opakovane dochazelo k iritacim, ...
    Tak tohle je roztomily preklep
    Jen par poznamek. Driv mel jeste vliv na to, co se deje po startu soubor win.ini a system.ini, nevim jak je to v XP, ale asi uz se na to nehraje.
    Prolez klice registru, ktere resi veci po spusteni.
    Nekde se o tom samovolnem otevirani tady fakt psalo, myslim ze TimeOS vedel jak na to, ale taky jsem to ted pres search nenasel.

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Re: Podivny start W98

    Citace Původně odeslal Harry
    Citace Původně odeslal mikus
    O tomhle jsem uz psal v jinym threadu, ale protoze tam opakovane dochazelo k iritacim, ...
    Tak tohle je roztomily preklep
    Koukam , hledam, prolejzam pismenko po pismenku a preklep nenachazim
    Driv mel jeste vliv na to, co se deje po startu soubor win.ini a system.ini,
    Prohlid jsem je a tam to neni. Prohledal jsem i ostatni .ini soubory na "program files", ale nic; jestli to je ovsem definovany pomoci nejaky promenny, tak muzu dlouho hledat "program files"
    Prolez klice registru, ktere resi veci po spusteni.
    Jak je poznam?
    ...ale taky jsem to ted pres search nenasel.
    Mohlo to bej ve starym foru a tam pokud vim vyhledavac nedosahne - nebo je tam vlastni? Kde vlastne je, existuje-li vubec jeste Onehda jsem hledal odpoved na jednu svou prastarou otazku podle 100%-niho klicovyho slova a nebyla - musi bejt tedy taky tam

  4. #4

    Standardní

    A koukal jsi treba do msconfigu?
    PC1. P4 Celeron Mobile 1,6@2656GHz, 2x1024MB DDR , ATI Radeon 9550, 2xWD 120JB, 2x17" LCD Benq FP737s, 7.1 sound + 7.1 repro, DVD, silent, 1GBit, TVCard FC6 PC2. P-III 1000@1200 MHz Tualatin, 1GB RAM, ATI Radeon 9000, Seagate 120GB 7200.9, CD-RW, 1Gbit super silent Kubuntu Notebook: Dell X300, Centrino 1400MHz Dothan, 1280MB RAM, Hitachi 80GB, BT, WiFi 1,2kg XP, FC6 Internet: 1x7MBit down, 1x2MBit up Sit: 1Gbit vnitrni sit

  5. #5

    Standardní

    co treba vsetko prezriet:

    zakladne:
    %windir%\start menu\startup
    resp. %windir%\profiles\%user%\strart menu\startup
    %windir%\all users\strart menu\startup

    program "msconfig" (start --> run...)
    --> zalozka startup (programy spustane pomocou registri)


    kluce v registri:
    HKLM\software\microsoft\windows\currentversion\run
    HKLM\software\microsoft\windows\currentversion\run services

    HKCU\software\microsoft\windows\currentversion\run
    HKCU\software\microsoft\windows\currentversion\run services

    a dôlezite, co bude asi tvoj pripad:

    http://oc4um.murder.cz/viewtopic.php?t=24975

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní

    Citace Původně odeslal KDante
    A koukal jsi treba do msconfigu?
    Koukal, ale nic tam nevykoukal.
    Citace Původně odeslal TiMEoS
    ... a dôlezite, co bude asi tvoj pripad:

    http://oc4um.murder.cz/viewtopic.php?t=24975
    Jdu na to, to bude to, o cem tu uz dvakrat basnil Harry, ze to nemuze najit

  7. #7

    Standardní Re: Podivny start W98

    Citace Původně odeslal mikus
    Citace Původně odeslal Harry
    Citace Původně odeslal mikus
    O tomhle jsem uz psal v jinym threadu, ale protoze tam opakovane dochazelo k iritacim, ...
    Tak tohle je roztomily preklep
    Koukam , hledam, prolejzam pismenko po pismenku a preklep nenachazim
    Takze vecny problem s registry je snad vyresen (co?), tak k tomu "preklepu". Opakovane muze dochazet treba taky k iteracim, zalezi na tom, cos mel na mysli

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní

    Iritace jsem mel na mysli, neboli znejisteni, zmateni...

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal mikus
    Iritace jsem mel na mysli, neboli znejisteni, zmateni...
    Ja to znam jako rozladit, nastvat, nas?at.

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní

    Takze bohuzel nic. Prosel jsem to vsechno a nenasel nic, co by jen naznacovalo souvislost s problemem. On se tenkrat taky De Profundis odmlcel, takze nevime, jestli to nakonec nejak vyresil. Jako posledni steblo pro tonouciho uvadim 3 programy ze zalozky Startup v MSCONFIGu, u kterych se mi nepodarilo identifikovat jejich ucel, i kdyz silne pochybuju, ze s tim maji neco spolecneho:

    SystemTray SysTray.Exe
    SchedulingAgent mstask.exe
    VidSvr

    Neexistuje na ten boot nejakei jednoduchej debug, kterym by se to dalo zastavit a krok po kroku sledovat, co dela?

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal mikus
    SystemTray SysTray.Exe
    SchedulingAgent mstask.exe
    VidSvr
    Neexistuje na ten boot nejakei jednoduchej debug, kterym by se to dalo zastavit a krok po kroku sledovat, co dela?
    Steblo je suche - systray je bezny proces systemove listy a mstask je planovac uloh. Nezvyklejsi je VidSvr, ale jde jen o Microsoft Video Server for Microsoft WebTV. Tu vec nepotrebujes, ale neskodi.
    Viz http://www.answersthatwork.com/Taskl...tasklist_v.htm
    Muzes zkusit ten troubleshooter, co tam prodavaj, ale ja to neznam, vypada to na nejaky vysvetlovany taskmanager.
    Krok po kroku muzes bootovat, kdyz zmacknes pri POST tabulce F8 a das logovat a krok po kroku, ale ve Windows uz to krok po kroku neni, ale snad bude neco v Logu.

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •