Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: TEAC mi přestal pálit na RW

  1. #1

    Standardní TEAC mi přestal pálit na RW

    Mám TEACa W524E a jen tak z ničeho nic mi přestal vypalovat. Po mnoha různejch pokusech a přehrání firmwaru nakjonec začal zase pálit, ale neni schopnej pálit na RW. Když dam např. vymazat RW tak jakoby maže, lae data na cd jsou pořád. Ani pokus o pálení na RW nedopadne dobře, v neru to hodí chybu s nějakym Laser Power. I při vypalování obyč CD podezřele dlouho trvá zápis Lead-in (asi 1,5 minuty), ale pak to jede v pohodě.
    Neví někdo co s tim?
    Zkoušel jsem i na více PC, vždy se stejnym výsledkem.

  2. #2
    Member mince
    Založen
    14.09.2003
    Bydliště
    Uherské Hradiště
    Příspěvky
    274
    Vliv
    254

    Standardní

    zkus jeste jiny vypalovaci soft......ale asi odchazi.

  3. #3
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    293

    Standardní Re: TEAC mi přestal pálit na RW

    Citace Původně odeslal Smitka
    Mám TEACa W524E a jen tak z ničeho nic mi přestal vypalovat. Po mnoha různejch pokusech a přehrání firmwaru nakjonec začal zase pálit, ale neni schopnej pálit na RW. Když dam např. vymazat RW tak jakoby maže, lae data na cd jsou pořád. Ani pokus o pálení na RW nedopadne dobře, v neru to hodí chybu s nějakym Laser Power. I při vypalování obyč CD podezřele dlouho trvá zápis Lead-in (asi 1,5 minuty), ale pak to jede v pohodě.
    Neví někdo co s tim?
    Zkoušel jsem i na více PC, vždy se stejnym výsledkem.
    Tak tam vrať tu verzi firmware, se kterou to běhalo! Některé verze jsou chybové. Jak u W524, tak i u W540.

    (pro použití starší verze fw si musíš znepřístupněné tlačítko zpřístupnit přes Windows Enabler)

    A přeinstaluj si SW na pálení, ev. ASPI a drivery k desce.
    Lepší bude vyzkoušet ji i na jiném PC, jestli to tam taky dělá.
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron M.2)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 3050 (i5 7500, 16 GB DDR4 Micron, HD5450, 500 GB Micron M.2, 2 TB 2,5" Seagate, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  4. #4

    Standardní

    Zkus přeinstalovat systém (ne jenom reinstal), Aspi do toho cpát nemusíš, pokud používáš Nero. Naistaluj znovu vypalovací soft a když to ani potom nepůjde, tak reklamuj. Nezapomeň tam potom znovu nahrát původní firmware. Zkus i jiné RW.

  5. #5

    Standardní

    Zkoušel jsem několik vypalovacích programů. Zkoušel jsem i jiný kompy s jinym OS (i linux). Včera jsem zkoušel jsem i ten starej firmware. A pořád nic. Teď už zase nepálí ani CD-R, ale čte dobře a všechno. Nero hlásí "Nelze provést kalibraci Laseru" a nějaký daší že "Nelze vytvořit Lead-in" atd.
    Zkusim jí rozebrat a ručně pořádně vyčistit. Mam sice ještě měsíc záruku, ale ztratil jsem účtenku a tak mi nechtěj uznat reklamaci, protože se jim někdy před rokem zhroutil server a nemaj tak starý záznamy.

  6. #6

    Standardní

    Ta mechanika de do kytek, kamosuv AOpen nejdriv prestal vypalovat Hi-Speed, pak i Low-Speed.
    Ale CD-R mu dou uz asi 1 rok v pohode.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  7. #7

    Standardní

    Vlasta Burian by asi zahrál svůj oblíbený smuteční pochod. Nech ji alespoň na díly, občas se to hodí.

  8. #8

    Standardní

    Už zase pálim
    Rozkuchal jsem ho do mrtě, vyčistil lihem optiku - sundal jsem čočku a vyčistil jsem jí z obou stran. Asi dvě hodiny sem se s tim hrabal, mimochodem je to dost precizní mechanika - už jsem měl rozebranejch asi deset dvacet mechanik, ale takhle dokonalou jsem ještě neviděl - prostě krása.
    Zase sem jí složil, pokusně sem vymazal RW a funguje to, vysmažil jsem pokusně několik CD - taky funguje. Akorát je trošku hlučnější než předtim, asi sem nějakej šroubek pořádně neutáh.

  9. #9

    Standardní

    To nebude šroubkem, ale spíš mazáním, každopádně gratuluju, utekls hrobníkovi z lopaty. Předností Teaců byla vždy perfektní konstrukce.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •