Výsledky hlasování: Jaký IM messenger nejvíce používáte?

Hlasující
209. Nemůžete hlasovat
  • ICQ

    25 11,96%
  • QiP

    61 29,19%
  • Miranda

    96 45,93%
  • Trilian

    9 4,31%
  • Jiný

    18 8,61%
Stránka 46 z 48 PrvníPrvní ... 3642434445464748 PosledníPoslední
Výsledky 1 126 až 1 150 z 1187

Téma: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

  1. #1126

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    hmm nevim co je spatne,ale muj profil ma +-5mb a mirandu pouzivam uz tak 5 let...nevim kde berete ty velikosti 150+...to si skladujete 5 let stary konverzace?
    ntb:
    MSI GX700|2GB RAM|NVIDIA GF 8600m GT 512MB|1680x1050 ftw|logitech X-530|
    Western Digital My Book Essential Edition 320GB |crEatiVe soundblaster 24bit

  2. #1127

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Michal Zobrazit příspěvek
    hmm nevim co je spatne,ale muj profil ma +-5mb a mirandu pouzivam uz tak 5 let...nevim kde berete ty velikosti 150+...to si skladujete 5 let stary konverzace?
    Ano.

    Mam historii od 1.3.2005 a i s promazanim spousty lidi, se kterymi uz nekomunikuji, v ni momentalne mam 1 245 623 zprav.
    War. War never changes.

  3. #1128

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal WereWiking Zobrazit příspěvek
    Ano.

    Mam historii od 1.3.2005 a i s promazanim spousty lidi, se kterymi uz nekomunikuji, v ni momentalne mam 1 245 623 zprav.
    aha..no ok...ty nekdy pouzijes vic nez 3 mesice, max 1 rok starou historii?
    jestli jo tak ses docela vostrej))))))

    ted me napadlo, co si treba vyexportovat poslednich par let(kdyz uz to musite mit) do html,txt souboru a tim se vam ta "dulezita" historie vo dost zmensi,no nic, jen napad...ale samozrejme pro lidi kery si brouzdaj 5 let a vic starou historii alspon 2x tejdne to nemam smyslD
    Naposledy upravil Michal; 06.12.2009 v 17:59.
    ntb:
    MSI GX700|2GB RAM|NVIDIA GF 8600m GT 512MB|1680x1050 ftw|logitech X-530|
    Western Digital My Book Essential Edition 320GB |crEatiVe soundblaster 24bit

  4. #1129
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    304

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Také mám uloženou docela starou historii a nehodlám o to přijít. Jsou to například rozhovory s jedním bývalým velice dobrým přítelem, s kterým se teď už nevídám, ale rád někdy zavzpomínám, jaké "kraviny" jsme tenkrát řešili.
    Moje historie je někdy z roku 2002 - 2003, kdy jsem právě začal používat Trillian. Tuto historii jsem pak importoval do Mirandy, ze které jsem zatím nepřišel na to, jak jí zpět importovat do Trillianu, takže mám zálohovaný .dat soubor z Mirandy.

    Mám-li to tedy shrnout, je jasné, že pokud někdo má na IM soft téměř nulové nároky, nepotřebuje uchovávat historii atd. tak je jasné, že mu vyhovuje Pidgin, Miranda, či oreginální klient, ale když např. já mám ty nároky prostě vyšší, tak je pochopitelné, že si za takový soft i něco zaplatím, a mám dojem, že dát $10 za program, který využívám téměř 100% času co jsem u PC, je téměř zanedbatelná částka.
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  5. #1130

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal kecinzer Zobrazit příspěvek
    Také mám uloženou docela starou historii a nehodlám o to přijít. Jsou to například rozhovory s jedním bývalým velice dobrým přítelem, s kterým se teď už nevídám, ale rád někdy zavzpomínám, jaké "kraviny" jsme tenkrát řešili.
    Moje historie je někdy z roku 2002 - 2003, kdy jsem právě začal používat Trillian. Tuto historii jsem pak importoval do Mirandy, ze které jsem zatím nepřišel na to, jak jí zpět importovat do Trillianu, takže mám zálohovaný .dat soubor z Mirandy.

    Mám-li to tedy shrnout, je jasné, že pokud někdo má na IM soft téměř nulové nároky, nepotřebuje uchovávat historii atd. tak je jasné, že mu vyhovuje Pidgin, Miranda, či oreginální klient, ale když např. já mám ty nároky prostě vyšší, tak je pochopitelné, že si za takový soft i něco zaplatím, a mám dojem, že dát $10 za program, který využívám téměř 100% času co jsem u PC, je téměř zanedbatelná částka.
    co to placas za kraviny...nulovy naroky=miranda? mas problem s historii, to je vse...ty pane vyssi naroky. Neumis to vyresit, tak prejdes na jinyho klienta. Prestan tady hrat deda vseveda a delat s trillianu nejakej uberSoft.
    ntb:
    MSI GX700|2GB RAM|NVIDIA GF 8600m GT 512MB|1680x1050 ftw|logitech X-530|
    Western Digital My Book Essential Edition 320GB |crEatiVe soundblaster 24bit

  6. #1131

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal kecinzer Zobrazit příspěvek
    Mám-li to tedy shrnout, je jasné, že pokud někdo má na IM soft téměř nulové nároky, nepotřebuje uchovávat historii atd. tak je jasné, že mu vyhovuje Pidgin, Miranda, či oreginální klient, ale když např. já mám ty nároky prostě vyšší, tak je pochopitelné, že si za takový soft i něco zaplatím, a mám dojem, že dát $10 za program, který využívám téměř 100% času co jsem u PC, je téměř zanedbatelná částka.
    Nevím, kde jste vzal, že Pidgin se nehodí pro ty, co si chtějí uchovávat historii...

    Narozdíl od Mirandy má historie v Pidginu textovou formu, není problém si to kdekoli přečíst a čímkoli, navíc se to dá krásně komprimovat pro archivaci. Není problém i pro nativní ukládání do html, stačí to přepnout v nastavení Pidginu.

    Historie je i dobře organizovaná, první adresář obsahuje adresáře pojmenované dle protokolů, které používáte (ICQ, IRC, Jabber), v každém z nich jsou další adresáře pojmenované dle jednotlivých účtů, které u daných protokolů máte, tyto adresáře obsahují další adresáře pojmenované dle kontaktů, které v těchto účtech máte a v nich jsou konečně standardní TXT soubory, a je jich tolik kolik konverzací jste s danou osobou provedly.

    Každý TXT soubor je pojmenován datem a časem, kdy jste danou konverzaci zahájili. V každém TXT adresáři máte u každé věty napsáno, v kolik jste ji danému člověku poslali.

    Co ještě více chcete Navíc Pidgin obsahuje poměrně přehledný nástroj pro procházení této historie, ale jak jsem již psal, jedná se klasické prachobyčejné TXT soubory, které když na to příjde přečte i můj prastarý telefon.

    Osobně se nebojím označit Pidgina za nejlepšího alternativního klienta pro IM komunikaci...
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  7. #1132

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    Nevím, kde jste vzal, že Pidgin se nehodí pro ty, co si chtějí uchovávat historii...

    Narozdíl od Mirandy má historie v Pidginu textovou formu, není problém si to kdekoli přečíst a čímkoli, navíc se to dá krásně komprimovat pro archivaci. Není problém i pro nativní ukládání do html, stačí to přepnout v nastavení Pidginu.

    Historie je i dobře organizovaná, první adresář obsahuje adresáře pojmenované dle protokolů, které používáte (ICQ, IRC, Jabber), v každém z nich jsou další adresáře pojmenované dle jednotlivých účtů, které u daných protokolů máte, tyto adresáře obsahují další adresáře pojmenované dle kontaktů, které v těchto účtech máte a v nich jsou konečně standardní TXT soubory, a je jich tolik kolik konverzací jste s danou osobou provedly.

    Každý TXT soubor je pojmenován datem a časem, kdy jste danou konverzaci zahájili. V každém TXT adresáři máte u každé věty napsáno, v kolik jste ji danému člověku poslali.

    Co ještě více chcete Navíc Pidgin obsahuje poměrně přehledný nástroj pro procházení této historie, ale jak jsem již psal, jedná se klasické prachobyčejné TXT soubory, které když na to příjde přečte i můj prastarý telefon.

    Osobně se nebojím označit Pidgina za nejlepšího alternativního klienta pro IM komunikaci...
    von to nikde nevzal...jen tak placa,nevi vo cem mluvi...koupil si smucku za 10$ tak to musi poradne obhajit ne
    Jinak verim ze pidgin by pro me mohl bejt alternativa za mirandu...vetsinou sem slysel jen dobry veci.
    ntb:
    MSI GX700|2GB RAM|NVIDIA GF 8600m GT 512MB|1680x1050 ftw|logitech X-530|
    Western Digital My Book Essential Edition 320GB |crEatiVe soundblaster 24bit

  8. #1133
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    304

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Michal:
    No nezlob se na mě, ale podle toho co tu píšeš, tak to vypadá, že ti je celkem jedno co používáš za IM a nekladeš na něj moc velké nároky, já ano.
    Pokud si dobře četl, tak jsem Mirandu používal cca. 2 roky a troufnu si tvrdit, že s ním mám celkem solidní zkušenosti, ale problém se zlobením MSN jsem prostě nevyřešil a s verzí 0.8 se to ještě zhoršilo.
    Já si tady na žádného děda vševěda nehraji, akorát reaguji na příspěvky. Pokud vím, tak si to byl ty, kdo první reagoval na to, že jsem si koupil licenci na Trillian, tak nechápu co máš za problém.

    Blackknight:
    Asi jsem to špatně vyložil, nemyslel jsem to co se týká historie, ale celkově když jsem pidgin testoval, tak mi přišel takový dost jednoduchý a osobně mi prostě nevyhovoval. Netvrdím, že je špatný, nebo se nedá nastavit, ale mně prostě nesedl.
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  9. #1134

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Michal Zobrazit příspěvek
    aha..no ok...ty nekdy pouzijes vic nez 3 mesice, max 1 rok starou historii?
    jestli jo tak ses docela vostrej))))))

    ted me napadlo, co si treba vyexportovat poslednich par let(kdyz uz to musite mit) do html,txt souboru a tim se vam ta "dulezita" historie vo dost zmensi,no nic, jen napad...ale samozrejme pro lidi kery si brouzdaj 5 let a vic starou historii alspon 2x tejdne to nemam smyslD
    Temer denne. A jinak samozrejme, povazuju se za extremni pripad (v tomhle kontextu). Neukladam si historii, abych demonstroval nedokonalost designu ad absurdum, ale fakt v tom hledam. Pusobil jsem nejakou dobu na Miranda foru, takze jsem mel moznost pozorovat mnozstvi lidi a to, jak sve Mirandy pouzivaji (soucasti dotazu byl povinny vypis z VersionInfo, kde je videt velikost profilu) - historie malokoho presahovala stovky kB. Spousta lidi dokonce pouziva HistorySweeper, ktery jim to pravidelne mazal. Tudiz blazen jsem opravdu spis ja. Ale jak vidno z dotazu, dotycny nema uplne malou historii (ono staci mit IM program jako komunikacni nastroj v praci a nabobtna to razdva) a jak jsem psal, ten binarni zpusob ulozeni je bohuzel docela fuj (u me HistoryStats hlasi, ze onech 1.25M zprav zabira cca 44MB v UTF-8 ).

    Duvod, proc jsem si to davno neexportoval, je plugin History++, diky kteremu je mozno hledat globalne mezi vsemi historiemi a velice prehledne si zobrazovat vysledky, popr. omezovat podle data, pripadne bookmarkovat ruzne zpravy. Uzasna vec je take razeni podle rozhovoru (treshold pro rozhovor je myslim pulhodiny), takze se clovek muze k urcite konverzaci proklikat velice rychle.

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    ...

    Osobně se nebojím označit Pidgina za nejlepšího alternativního klienta pro IM komunikaci...
    Jen dodam, ze export historie do txt/rtf/html v Mirande samozrejme vubec neni problem, nicmene vetsina uzivatelu o to standardne nema zajem, protoze ten integrovany nastroj je daleko komfortnejsi.
    Jak tu tak o tom ctu, tak si ten Pidgin asi vyzkousim. Klienta menit neplanuju, ale jako doporuceni pratelum by to mohlo byt fajn (momentalne lidem radim Digsbyho). Abych si usetril trochu praci, zeptal bych se jeste na nasledujici:
    - Umi oznamovani prichozich zprav ci jinych udalosti pomoci blikani klavesnice? (NumLock/ScrollLock/CapsLock)
    - Je tam nejak elegantne poresena podpora vice instanci jednoho protokolu? (namely Jabber, GTalk, IRc)
    - Je mozne prepinat statusy na vsech protokolech globalnimi zkratkami?
    - Je mozne mergnout vice kontaktu do jednoho? Je to obdoba MetaContacts z Mirandy, slouzi ke spojeni jednoho cloveka na vice protokolech, vcetne mergnuti historii a transparentniho prepinani protoklu na pozadi, kdyz jeden vypadne.
    - Umi vnorene groups? (hloupy dotaz, ja vim, ale mam pocit, ze uz jsem natrefil na IM klient, ktery to neumi)

    Predem diky za pripadne odpovedi
    Naposledy upravil WereWiking; 06.12.2009 v 19:14.
    War. War never changes.

  10. #1135

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal kecinzer Zobrazit příspěvek
    Michal:
    No nezlob se na mě, ale podle toho co tu píšeš, tak to vypadá, že ti je celkem jedno co používáš za IM a nekladeš na něj moc velké nároky, já ano.
    Pokud si dobře četl, tak jsem Mirandu používal cca. 2 roky a troufnu si tvrdit, že s ním mám celkem solidní zkušenosti, ale problém se zlobením MSN jsem prostě nevyřešil a s verzí 0.8 se to ještě zhoršilo.
    Já si tady na žádného děda vševěda nehraji, akorát reaguji na příspěvky. Pokud vím, tak si to byl ty, kdo první reagoval na to, že jsem si koupil licenci na Trillian, tak nechápu co máš za problém.
    no tvoje uvahy sou spatny...dost dobre nevim z ceho usuzujes ze nemam naroky na IM kerej pouzivam. Uz jen fakt ze pouzivam mirandu neco vokolo 5ti let mluvi za vse... Kadopadne po tom co sem si od tebe precetl mi je uplne jedno co si myslis...tvoje nazory maj pro me informativni hodnotu 0...nazdar
    ntb:
    MSI GX700|2GB RAM|NVIDIA GF 8600m GT 512MB|1680x1050 ftw|logitech X-530|
    Western Digital My Book Essential Edition 320GB |crEatiVe soundblaster 24bit

  11. #1136

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    kecinzer:

    U Pidgina, stejně jako Firefoxu nebo i zde zmiňované Mirandy(pokud se nepletu) hrají prim pluginy, bez nich toho moc tyto programy neumějí.

    Já z pluginů používám jen právě tu historii (tento plugin je součástí Pidgina jako takového ) a potom ještě Guifications (ten už si musíte stáhnout a doinstalovat), díky kterému se mi objevuje v pravém dolním rohu informace o tom, že se někdo připojil, odpojil nebo mi píše ( těch situací je dostupných samozřejmě daleko více ). Ještě jsem si doinstaloval QIPovské smajlíky a toť vše.

    Kdysi jsem ve Windows nedal dopustit na QIP a při přechodu na linux jsem se bál, že nenajdu náhradu. Po pár dnech s Pidginem už jsem nechtěl nic jiného, nainstaloval jsem si ho i do Windows, do kterých se velmi zřídka ještě musím přihlásit.

    Poté jsem si ho hodil i na flešku a nakonec nainstaloval i přítelkyni, která ho nyní s velkou radostí používá místo oficiálního ICQ, navíc jsem ji nalákal i na Jabbera.

    Co Vám chybělo v Pidginovi?
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  12. #1137

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal WereWiking Zobrazit příspěvek
    Temer denne. A jinak samozrejme, povazuju se za extremni pripad (v tomhle kontextu). Neukladam si historii, abych demonstroval nedokonalost designu ad absurdum, ale fakt v tom hledam. Pusobil jsem nejakou dobu na Miranda foru, takze jsem mel moznost pozorovat mnozstvi lidi a to, jak sve Mirandy pouzivaji (soucasti dotazu byl povinny vypis z VersionInfo, kde je videt velikost profilu) - historie malokoho presahovala stovky kB. Spousta lidi dokonce pouziva HistorySweeper, ktery jim to pravidelne mazal. Tudiz blazen jsem opravdu spis ja. Ale jak vidno z dotazu, dotycny nema uplne malou historii (ono staci mit IM program jako komunikacni nastroj v praci a nabobtna to razdva) a jak jsem psal, ten binarni zpusob ulozeni je bohuzel docela fuj (u me HistoryStats hlasi, ze onech 1.25M zprav zabira cca 44MB v UTF-8 ).

    Duvod, proc jsem si to davno neexportoval, je plugin History++, diky kteremu je mozno hledat globalne mezi vsemi historiemi a velice prehledne si zobrazovat vysledky, popr. omezovat podle data, pripadne bookmarkovat ruzne zpravy. Uzasna vec je take razeni podle rozhovoru (treshold pro rozhovor je myslim pulhodiny), takze se clovek muze k urcite konverzaci proklikat velice rychle.
    ted si me docela potrestal...kdyz sem odeslal ten prispevek,tak sem si rikal, ze kdyz to nekdo pouziva pracovne, tak je docela normos ze si skladujes i starsi historii nez je klasika jinak history++ pouzivam taky a mam to moc rad...jinak historySweaper je taky fajn...Blikani me bavi hrozne moc, ses ve fullscreenu a vidis kdyz ti nekdo pise,super vec.Hele ted me tak napadlo, myslis ze nejakej jinej IM klient ma tolik pluginu jako miranda?Podle me je to mozna nejkomplexnejsi klient...ja nad tim premejlsim tak ten frajer kecinzer napsal hroznou hloupost)))lidi s temer nul. narokama pouzivaj miranduDDDDDD
    Naposledy upravil Michal; 06.12.2009 v 19:25.
    ntb:
    MSI GX700|2GB RAM|NVIDIA GF 8600m GT 512MB|1680x1050 ftw|logitech X-530|
    Western Digital My Book Essential Edition 320GB |crEatiVe soundblaster 24bit

  13. #1138

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Michal Zobrazit příspěvek
    hele ted me tak napadlo, myslis ze nejakej jinej IM klient ma tolik pluginu jako miranda?
    Nevím, kolik jich má Miranda, ale tady je seznam základních pluginů pro Pidgina, samozřejmě existují další, to je ale už jen můj odhad, já nikdy žádné další nehledal...

    http://developer.pidgin.im/wiki/ThirdPartyPlugins
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  14. #1139
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    304

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Michal Zobrazit příspěvek
    no tvoje uvahy sou spatny...dost dobre nevim z ceho usuzujes ze nemam naroky na IM kerej pouzivam. Uz jen fakt ze pouzivam mirandu neco vokolo 5ti let mluvi za vse... Kadopadne po tom co sem si od tebe precetl mi je uplne jedno co si myslis...tvoje nazory maj pro me informativni hodnotu 0...nazdar
    Já jsem se tu snažil jen informovat o tom, že momentálně Trillian prodává licence za $10 a pak jsem psal důvody, proč ho používám. Opravdu nechápu, proč se tady do mě navážíš a ještě mě pak pomlouváš.
    Jestli pro tebe mají moje posty nulovou hodnotu je tvůj problém . Pokud vím, tak je toto diskusní fórum, kde se diskutuje.
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  15. #1140

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Michal Zobrazit příspěvek
    ted si me docela potrestal...kdyz sem odeslal ten prispevek,tak sem si rikal, ze kdyz to nekdo pouziva pracovne, tak je docela normos ze si skladujes i starsi historii nez je klasika jinak history++ pouzivam taky a mam to moc rad...jinak historySweaper je taky fajn...Blikani me bavi hrozne moc, ses ve fullscreenu a vidis kdyz ti nekdo pise,super vec.Hele ted me tak napadlo, myslis ze nejakej jinej IM klient ma tolik pluginu jako miranda?Podle me je to mozna nejkomplexnejsi klient
    On to je stejny design jako spousta jinych programu, za vsechny jmenujme Firefox, MeGUI, Foobar2000...

    Co se poctu pluginu tyce, wiki uvadi okolo 500, ja osobne si myslim, ze to cislo je daleko vetsi, protoze spousta pluginu na te oficialni site neni (ona se tam jednou za cas nejak podivne zmeni politika, treba History++ na te strance jednu dobu nebyla, stejne jako TabSRMM nebo aktualni buildy CList Modern). Muj hruby odhad za leta smejdeni ve svete Mirandy: 800~1000.

    Tak ci tak Miranda bude vest na plne care, nicmene to je udaj, ktery nic neznamena, protoze Miranda ma pluginy _UPLNE na VSE_, vcetne spravy databaze, okna kontaktu nebo okna pro psani zprav - coz jsou veci, ktere jsou, predpokladam, v ostatnich klientech "hardcodovany" v jadre programu. Pojeti plugin jako "rozsirime jiz fungujici vec o neco noveho" tak v pripade Mirandy trosku ztraci vyznam a spis by se hodilo oznaceni z Foobaru "component". Je prece nesmyslne, aby se program bez nekterych pluginu (sprava db) vubec nespustil. Hence srovnavat pocty nema smysl .

    Citace Původně odeslal Michal Zobrazit příspěvek
    ...ja nad tim premejlsim tak ten frajer kecinzer napsal hroznou hloupost)))lidi s temer nul. narokama pouzivaj miranduDDDDDD
    Necetl jsem celou vasi debatu (popravde me to moc nelakalo, ale to asi chapete), nicmene k tomuhle bych se vyjadril.
    Blby je, ze "nulove naroky" je slovni spojeni, ktery si muzes vylozit dvema zpusoby:

    1) Nizke systemove naroky
    Pak Miranda, kdyz uz nebude vest, bude figurovat mezi top3, protoze ta nejorezanejsi verze o asi 6 pluginech je opravdu minimalisticka. Myslim, ze podobneho stavu orezanosti se mi podarilo dosahnout jen se starickym SIM.

    2) Nizke naroky na funkcionalitu
    Pak je celkem jedno, co tomu cloveku das. Hadam, ze nizke naroky jsou porad naroky (aby to IM vubec fungovalo, nepadalo to, bylo to svizny, nemusim se o to starat) a i tam Miranda umi fungovat. Jedinej problem je v pocatecni konfiguraci, kterou dotycnymu bud udela nekdo jinej, nebo si stahne hotovej pack (pricemz nekteri tvurci packu za ta leta dotahli svoje pakliky k dokonalosti).

    Citace Původně odeslal kecinzer Zobrazit příspěvek
    Já jsem se tu snažil jen informovat o tom, že momentálně Trillian prodává licence za $10 a pak jsem psal důvody, proč ho používám. Opravdu nechápu, proč se tady do mě navážíš a ještě mě pak pomlouváš.
    Jestli pro tebe mají moje posty nulovou hodnotu je tvůj problém . Pokud vím, tak je toto diskusní fórum, kde se diskutuje.
    (pro oba dva) Ja myslim, ze to muzete nechat plavat, ne?
    Ja jsem si kecinzerovy slova vylozil tak, ze "kdo ma nizke naroky, pouziva, co chce"; podle me jste ho zbytecne zacali chytat za slovicka stran neukladani historie a dalsich. Jeho Trillian ale nehajim .
    Naposledy upravil WereWiking; 06.12.2009 v 20:44.
    War. War never changes.

  16. #1141

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal WereWiking Zobrazit příspěvek
    Ano.

    Mam historii od 1.3.2005 a i s promazanim spousty lidi, se kterymi uz nekomunikuji, v ni momentalne mam 1 245 623 zprav.
    Mám historii or roku 2003, cca 50 lidí (ok, tu a tam jsem někoho smazal, ale 50 je číslo co se nemění), a velikost databáze je asi 15MB. Netuším co s tím provádíš, rozesíláš každej den 100 hromadnejch zpráv s vtipama?

  17. #1142

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Octopuss Zobrazit příspěvek
    Mám historii or roku 2003, cca 50 lidí (ok, tu a tam jsem někoho smazal, ale 50 je číslo co se nemění), a velikost databáze je asi 15MB. Netuším co s tím provádíš, rozesíláš každej den 100 hromadnejch zpráv s vtipama?
    Nejaky velky zajem o mou historii...

    Jeden cas jsem mel i 800 kontaktu, postupne jsem to promazal na jen ty fakt fakt nejpouzivanejsi (jak jsme si nepsali dyl jak mesic, tak pryc) a jsem nekde u cisla 120. A komunikace... me bavi. S clovekem, se kterym mam nejvice zprav, mam nablaboleno presne 200000 zprav (shodou okolnosti mi vcera napsal tu jubilejni ).
    War. War never changes.

  18. #1143

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Hele zkoušels to projet dbtoolem? Ono to občas docela znatelně zmenší.

  19. #1144

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Octopuss Zobrazit příspěvek
    Hele zkoušels to projet dbtoolem? Ono to občas docela znatelně zmenší.
    Prirozene; bohuzel mam databazi poskozenou, takze tenhle nastroj pro me nema vyznam.
    War. War never changes.

  20. #1145

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal kecinzer Zobrazit příspěvek
    a) Pořád to není pohodlné, já mám synchronizováno plno adresářů růžně po disku, musel bych vyvářet symlinky -> ztráta času.
    tak to je jedno, jestli někomu řeknu o synchronizaci adresářů tím, že někde naklikám, aby je synchronizoval, nebo tím, že vytvořím symlink...

    Citace Původně odeslal WereWiking Zobrazit příspěvek
    Problem nejake synchronizace tedy tkvi ve dvou vecech:
    1) diffy z binarek nebyvaji uplne koser
    2) Aby se mohlo delat neco jako "opravdova" synchronizace, musely by obe Mirandy v dany moment byt vypnute, popr. by si ten sync softik toto musel ohlidat, nez zacne nekde zbesile updatovat soubory.
    Dropbox ale očividně diffy binárek dělá a vcelku úspěšně (viz výše). Zatím jsem se smířil s tím, že budu Mirandu ukončovat chviličku před vypnutím počítače, protože celá synchronizace trvá asi 30 sekund.

    Co se Pidgina nebo jiných klientů týče, když ukládají historii zvlášť pro každý kontakt, zamykají právě ty soubory, které se používají (tj. na kterých probíhá konverzace)? Rád bych, aby klient zamkl soubor pro celou dobu konverzace a právě po jejím ukončení ho odemkl (takže by pak Dropbox synchronizoval při ukončení rozhovoru).
    Hledal jsem plugin do Mirandy, který by historii taky ukládal pro každý kontakt do zvláštního souboru, ale v tom jsem neuspěl...
    Naposledy upravil ripper; 07.12.2009 v 02:01.
    1) ASUS M6A
    2) Toshiba Portége R600-10U
    3) ASUS A8V-X AMD Athlon 64 3000+ Kingmax 2x256MB DDR 400 WD 120GB Samsung 80 GB GMC G30 Fortron FSP400-60THN-P
    Ideální indentace pro Pascal je šest stop pod zem.

  21. #1146

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal ripper Zobrazit příspěvek
    Dropbox ale očividně diffy binárek dělá a vcelku úspěšně (viz výše). Zatím jsem se smířil s tím, že budu Mirandu ukončovat chviličku před vypnutím počítače, protože celá synchronizace trvá asi 30 sekund.

    Co se Pidgina nebo jiných klientů týče, když ukládají historii zvlášť pro každý kontakt, zamykají právě ty soubory, které se používají (tj. na kterých probíhá konverzace)? Rád bych, aby klient zamkl soubor pro celou dobu konverzace a právě po jejím ukončení ho odemkl (takže by pak Dropbox synchronizoval při ukončení rozhovoru).
    Hledal jsem plugin do Mirandy, který by historii taky ukládal pro každý kontakt do zvláštního souboru, ale v tom jsem neuspěl...
    Tak to je fajn vedet, vyzkousim. Trosku podobnym procesem jsem si pred nekolika lety tu databazi poskodil, tak se to snad tentokrat neobrati proti mne. Jeste mi povez - jak mas velkou databazi?
    War. War never changes.

  22. #1147

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal WereWiking Zobrazit příspěvek
    Tak to je fajn vedet, vyzkousim. Trosku podobnym procesem jsem si pred nekolika lety tu databazi poskodil, tak se to snad tentokrat neobrati proti mne. Jeste mi povez - jak mas velkou databazi?
    40 MiB. Provozuju Dropbox zatím ale jen ty dva dny, což není moc dlouhá doba na testování. Ale vypadá to fajn.
    1) ASUS M6A
    2) Toshiba Portége R600-10U
    3) ASUS A8V-X AMD Athlon 64 3000+ Kingmax 2x256MB DDR 400 WD 120GB Samsung 80 GB GMC G30 Fortron FSP400-60THN-P
    Ideální indentace pro Pascal je šest stop pod zem.

  23. #1148

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Zrovna se mi objevilo v RSS:

    The Miranda IM team is proud to introduce Miranda IM v0.8.11
    blalabla....

    Enhancements:
    Windows 7 Taskbar support for file transfer progress

    To se mi líbí

    http://www.miranda-im.org/download/

  24. #1149

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Zrovna čtu na živě, že vyšla i Miranda 0.9.0.4, viz:

    http://www.zive.cz/bleskovky/vyzkous...3/default.aspx
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  25. #1150

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Začal jsem používat zajímavý programek pro Skype nahrává hovory, udajně i videohovory, to se mi zatim nezdařilo.
    http://www.dobreprogramy.cz/pamela-f...-basic-version

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problém s QIP ( icq klient )
    Založil Zetes v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 25.08.2008, 19:58
  2. Miranda - ICQ kontakty
    Založil -- Charlie -- v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 18.10.2005, 23:52

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •