Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 35

Téma: Kradený notebook

  1. #1

    Standardní Kradený notebook

    Zdravím vsechny otřepané bazarníky. Mám problém, koupil jsem notebook, zjistil jsem, že má vadu, chtěl jsem to opravit, v servisu mi řekli, že to bude zadara, protože je notebook v záruce, jenže pak z nich vylezlo, že je notebook zároveň kradený.

    Co teď s tím? To mám jít na policajty a nechat jim ho tam? Vždyť na něm budou pařit hry!

  2. #2

    Standardní

    Aha a jak zjistili ze je kradeny?? Pokud ti to opravi tak to ser...prachy uz zpatky z nikoho nedostanes...nak
    Athlon XP-M 2,4GHz
    Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.

  3. #3

    Standardní

    "Vylezlo z nich" znamená co přesně Opravili ho? Co to je za značku?
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele honzAK
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    BUDEJICE-PRAHA
    Příspěvky
    2 088
    Vliv
    285

    Standardní

    Na policajtech ti o akorat seberou. A jeste z toho budes mit oplejtacky. Pokud si k nemu prisel legalnim zpusobem a mas doklad o koupi. Tak stihej toho kdo ti to prodal. A jestli ne tak si ho proste nech opravit a domluv se servisakem.

  5. #5

    Standardní

    Zjistili, že je to kradeny podle výrobního čísla. Značka je Dell. Neopravili to, protože je to kradeny.

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Nakadah Al Jaffa
    Aha a jak zjistili ze je kradeny?? Pokud ti to opravi tak to ser...prachy uz zpatky z nikoho nedostanes...nak
    Existují např. firemní black-listy ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal logich
    Zjistili, že je to kradeny podle výrobního čísla. Značka je Dell. Neopravili to, protože je to kradeny.
    Předpokládám, že to bylo na servisu v Getronicsu?

    Podstatné je, od koho a za jakých okolností si to koupil, ale to nám tady asi vyprávět nebudeš ...

    BTW: Co s ním je?
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  8. #8

    Standardní

    Koupil jsem to přes net.

    Byl jsem asi před 10-14 dny v Dellu osobně, že to mám porouchané, oni mi slíbili, že pro to přijede někdo ze servisu osobně, že stačí zavolat a pokud je to v záruce, tak pro to přijedou, opraví a do 6 dnů a dovezou nazpět. Nechal jsem jim vizitku a pořád mi nikdo nevolal a nepřijížděl, tak jsem jim tam dnes brnknul a tohle mi sdělili. Kurva!!

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal logich
    Koupil jsem to přes net.

    Byl jsem asi před 10-14 dny v Dellu osobně, že to mám porouchané, oni mi slíbili, že pro to přijede někdo ze servisu osobně, že stačí zavolat a pokud je to v záruce, tak pro to přijedou, opraví a do 6 dnů a dovezou nazpět. Nechal jsem jim vizitku a pořád mi nikdo nevolal a nepřijížděl, tak jsem jim tam dnes brnknul a tohle mi sdělili. ***!!
    Chmmm, tzn. že notebook nemáš A vrátí Ti ho?

    (předpokládám, že asi těžko, protože jestli vědí, že je kradenej, tak taky vědí komu byl ukradenej ...)
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  10. #10

    Standardní

    Notebook zatím kupodivu mám, protože jsem dnes do servisu jen volal.

    Jo, vědí, komu to bylo ukradeny.

    Právě čekám, kdy se rozrazí dveře a naběhne pár policajtů, kteří se budou prát o noťas. Ale to si myslim, že zatím nehrozí, Ti mají na vše čas a přijdou tak za půl roku.

    Nic, jdu tomu chlapíkovi zavolat. Mám na něj ještě foun. Dofám, že to nebyla nějaká simka od Eurotelu za 50 Kč a že ji nevyhodil po prodeji do prvního koše, který potkal.

  11. #11
    Member mince
    Založen
    22.12.2003
    Bydliště
    Brno,většinou Řečkovice
    Příspěvky
    121
    Vliv
    249

    Standardní

    Hmm,jít na policajty-když jsi tam nechal vizitku,tak asi přijdou oni za tebou.Spíš jde o to jestli to nahlásil ten servis na policajty,ale dej poozor na to,že i ty si nesmíš nechat věc o který víš,že je kradená.Dopouštíš se tím trestnho činu taky

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal logich
    Notebook zatím kupodivu mám, protože jsem dnes do servisu jen volal.

    Jo, vědí, komu to bylo ukradeny.

    Právě čekám, kdy se rozrazí dveře a naběhne pár policajtů, kteří se budou prát o noťas. Ale to si myslim, že zatím nehrozí, Ti mají na vše čas a přijdou tak za půl roku.

    Nic, jdu tomu chlapíkovi zavolat. Mám na něj ještě foun. Dofám, že to nebyla nějaká simka od Eurotelu za 50 Kč a že ji nevyhodil po prodeji do prvního koše, který potkal.
    Tak předpokládám, že o něm víš víc než telefon? (když kupuješ notebook, tak snad uděláš KS a ověříš si ji občankou, ne? - nebo ho kupuješ za 1/3 tržní ceny s tím, že tohle víš, nebo předpokládáš a pak je to na pikaču)

    Možnosti: (nepočítám do toho hodit notebook do kanálu, to by se nemuselo vyplatit 2x)

    1) vyřídit s frajerem (rozbít hubu a spol.)
    2) zavolat tomu, čí ten notebook je a domluvit se s ním
    3) dát něco technikovi, opravit to může bez problémů
    4) podat trestní oznámení (dřív než ho někdo podá na Tebe! a jestli to není gočko, tak si s tím policajti poradí raz-dva)

    EDIT: doporučoval bych kombinaci bodů 1, 2 a 4, asi i v tomhle pořadí, tak se Ti nic nestane.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  13. #13

    Standardní

    Tak jsem mu volal, foun byl aktivni, takže to mě potěšilo. Vezme to zpátky, jenže dneska to "nestíhá". Doufám, že zítra budu mít prachy zpět. Je na tom ale plno věcí hodně, hodně zajímavých, ale to zatím nebudu rozmazávat, dokud nebudu mít prachy nazpět. Zpátky do práce, zítra se ozvu a popíšu to trošku detailněji.

  14. #14
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    • PRAHA -> FM • KaRlOs[C] = KARLOS INTERNET = 100mbps
    Příspěvky
    593
    Vliv
    269

    Standardní

    husta story...
    vojkovsky.com | fine art nude photographer | Canon 5D MarkII | LCD 24" Eizo S2411W-BK + 64-bit High-end PC

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal logich
    Tak jsem mu volal, foun byl aktivni, takže to mě potěšilo. Vezme to zpátky, jenže dneska to "nestíhá". Doufám, že zítra budu mít prachy zpět. Je na tom ale plno věcí hodně, hodně zajímavých, ale to zatím nebudu rozmazávat, dokud nebudu mít prachy nazpět. Zpátky do práce, zítra se ozvu a popíšu to trošku detailněji.
    Troufam si pochybovat ze nekdy stihat bude a penize ti vrati.

  16. #16

    Standardní

    Jestli bude ochotnej se s tebou nahodou sejit, tak si s sebou vem fotak. A az zacne placat neco o tom, ze nema vsechny penize, tak ho vyfot a vesele utec... Pak ho vydirej. A az ho vydres, tak mu rozbij drzku. (<fun> A jestli jsi dostatecne drsnej, tak na zaver prodej ten notebook dal. </fun>)

  17. #17
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    273

    Standardní

    dohodni si s nim stretnutie a zober zopar kamosov..najlepsie vymlete hlavy a silne ruky .... no a ked sa nedohodnete......volna zabava pre kamosov zarucena
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  18. #18

    Standardní

    Vazeni, moje story skoncila. Notebook jsem vratil, prachy mam nazpet. Bylo to dosti zajimavy, ale vcelku to byla rychlovka.............. chcete vedet vice Asi tu story prodam, ne

  19. #19
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    273

    Standardní

    Citace Původně odeslal logich
    Vazeni, moje story skoncila. Notebook jsem vratil, prachy mam nazpet. Bylo to dosti zajimavy, ale vcelku to byla rychlovka.............. chcete vedet vice Asi tu story prodam, ne
    ideal ... nic si nestratil a mozno neco aj zarobis ...teraz us len cakat ci ta nebudu nahanat filzli kvoli tej vizitke
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal logich
    Vazeni, moje story skoncila. Notebook jsem vratil, prachy mam nazpet. Bylo to dosti zajimavy, ale vcelku to byla rychlovka.............. chcete vedet vice Asi tu story prodam, ne
    bud rad,ze to byl "poctivej zlodej" Ja na jeho miste bych te odkazal na zitra a v momente,kdy bych polozil tel. vyhodil simku a nazdaaar bazaaar
    edit:sry za OT,locknete to nekdo
    Full GAS...

  21. #21

    Standardní

    Zavolal bych nějakýmu známýmu - právníkovi, co teď - myslím, že to je možná trestný čin (to samozřejmě neznamená, že Tě za to někdo potrestá).
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  22. #22
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Maxik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha - Luziny
    Příspěvky
    2 285
    Vliv
    290

    Standardní

    lock

    PC - Pentium G3258 - 4.5GHz, Gigabyte GA-Z97P-D3, DDR3 3x8GB 1866, MSi GTX970 Gaming 3.5G, nejaky to 256GB SSD a par tera HDD, case Zalman Z9 U3
    NTB - HP EliteBook 8470p - Core i5-3320M (2.6GHz), 8GB RAM, ATi 7570M 1GB, 500GB+250GB HDD a dalsi serepaticky okolo
    Bike - Honda VFR 800 V-tec, 80kW/10500, 244Kg, obuti Michelin Pilot Road, mist k sezeni: 2, SVO faktor = stredni (zalezi na pilotovi)


  23. #23

    Standardní

    tak to locknu ja
    i5 2500K @ 4ghz 1,18V ,GELID Solution Tranquillo,ASUS P6P67-M-PRO,Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP,GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable OC 1GB

  24. #24
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Na zadost odemceno.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  25. #25

    Standardní

    Diky za odemceni. Chci jen napsat nejakou radu, co delat, kdyz kupujete notas nebo mobil pres net a mate podezreni, ze to muze byt kradeny.

    Kdyz jsem to kupoval, tak jsem samozrejme sepsal kupni smlouvu (jmeno, bydliste, RC atd.) + doporucuji kontrolu s obcankou. (Ikdyz smlouvu na nic nepotrebujete, vymluvte se na to, ze si to chcete dat do nakladu a protoze vam nemuze vystavit zadny doklad, jedinym zpusobem je, ze vam podepise kupni smlouvu. Urcite se nenechte zmast tim, ze vas bude prosit o to, abyste do smlouvy uvedl nizsi sumu, protoze za to bude muset odvest dane apod....) Jak zjistite, ze to je kradeny, okamzite kontaktujte prodavajiciho a muzete mu sdelit: Zjistil jsem, ze notebook je kradeny, chci odstoupit okamzite od smlouvy a vratit penize. Pokud souhlasi, tak se domluvte na okamzitem vraceni penez.

    Pokud ne, tak mu sdelte, ze po tomto telefonatu kontaktujete kriminalni policii a predavate veskere informace jim. Thats it!

    Ke me se zachoval prodavajici velmi, velmi dobre. Do hodiny po mem telefonatu mi predal penize!!! Chudakovi se uplne chvely ruce a byl z toho na mraky, co bude delat dal.

    Koupil ten notas asi pred pul rokem od nekoho taky pres net - to byl asi onen zlodejicek. Neni v zavidihodne situaci, protoze minuly prodavajici mu nezveda telefon a smlouvu, kterou s nim uzavrel nemuze najit.


    - prodat notas nemuze, protoze vi o tom, ze je kradeny a pokud jej proda, tak se dopousti trestneho cinu.
    -nechat si ho je take blbe, protoze prave dostal z firmy druhy. (firemni prodat taky nemuze)
    -vratit ho taky nemuze a kdyz pujde na policii, tak ta mu bude akorat schopna vyhledat byvaleho majitele (kteremu byl notas ukraden) a nebude mit jak penize, tak notas.


    Nikdy nekupujte notas, nebo mobil od lidi, kteri maji inzerat na internetu a kdyz jim zavolate, tak nezvednaji telefon a pak s vami komunikuji jen smskami. Ikdyz je cena lakava, kaslete na takovy inzerat.

    To je asi ode me vse.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •