Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: Prosím o pomoc s nastavením RB433

  1. #1

    Standardní Prosím o pomoc s nastavením RB433

    Ahoj,

    rád bych Vás poprosil o pomoc s nastavením routerboardu RB433.
    Sám si s tím nevím rady, progůgloval jsem toho mraky, ale nejsem o moc chytřejší

    Na eth3 potřebuju zprovoznit PPPoE klienta + DHCP klient, eth1+2 +wifi do bridge, statické IP.

    Bridge eth portů jsem vytvořil, udělal jsem PPPoE klienta, NAT - masquerade, jsem zadal, jen nevím, zda má být v out interface PPPoE klient nebo eth3 port.

    Víc jsem nezplichtil, doufám, že se tu najde dobrá duše, která poradí.
    Ideálně na SKYPE - volačka petypety1

    Předem díky všem.

    pety

  2. #2

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    No, tak pises co potrebujeas a co si uz spravil. Takze spravil si vsetko a potrebujes vediet co ma byt out interface.
    Out interface ma byt PPPoE

  3. #3

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    Nicméně je to v tomto nastavení nefunkční

    a ještě bych potřeboval poradit co a jak nastavit, abych se dostal do nastavení vzduchem
    Naposledy upravil pety; 13.12.2010 v 21:51.

  4. #4

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    ak mas zapnute wifi, tak sa cez winbox normalne dostanes na router (ak nie, tak povypinat firewall, prip. antivir)
    Naposledy upravil jany+; 14.12.2010 v 10:52.

  5. #5

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    Tak jsem bohužel moc nepostoupil, MK by měl být kompletně nastavený, ale nedostanu se na net.
    Winboxem se k němu připojím, pingnu ven, ale to je veškerý hrdinský čin. Z pc na MK taky nepingnu.

    Mohl by mě někdo nasměrovat, kde hledat problém ?

  6. #6

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    Tak problém byl v nesprávně nastavené masce v MK.

    Momentálně zápasím s nastavením WPA2.
    Karta v MK je tato:http://www.tp-link.com/products/prod...del=TL-WN562AG
    v NTB je intel
    Připojení NTB na MK se uskuteční, ale pouze jako omezené a netuším, kde je problém.

    ještě dodám, že WPA2 na NTB ve spojení s jiným (ne mikrotik) routerem fungovalo

  7. #7

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    Bez sifrovania ti to funguje ?

  8. #8

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    nefunguje to ani s ním, ani bez něj, ovis5460 se taky nechce připojit, nanostation2 se připojil a běží

  9. #9

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    Ja to mam tak, Mam 5GHGz antenu, ak mas 2,4, tak si daj 2,4 (kartu mam cm9)
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    • Typ souboru: jpg mk.JPG (54,2 KB, 54 zobrazení)

  10. #10

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    tak nový poznatek je ten, že jsem nastavil DHCP server a někde je chyba - na eth. přiděluje IP v zadaném rozsahu, ale pro wifi adresu zcela odlišnou, ačkoliv je nastaven zcela stejně, pouze má nastaven jiný pool - pro eth 10.0.0.1-10.0.0.98 a pro wifi 10.0.0.101-10.0.0.254, přesto pro wifi přidělil IP 168..........
    udělal jsem tedy to, že jsem vyjmul wifi z bridge a problém s připojením přes wifi jsem tak odstranil

    objevil se ale další problém s připojením k internetu, pokud nevypnu wifi a jsem připojený kabelem, jde latence do kytek a spousty stránek vůbec nejsem schopný zobrazit

  11. #11
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    Cece, nastavuj to jedno podruhym, v prvni fazi se vykasli na wifi. Zadalsi zrus bridge (uplne), to proste nefunguje (zkusenost se dvema ruznejma RB a ruznejma verzema OS), pouzivej to jako router.

    Co potrebujes nastavit aby to jelo:
    a) nat
    b) dhcp
    c) pripadne wifi + druhej dhcp pool
    d) firewall (pripadne povypinat telnet a dalsi ptakoviny)
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  12. #12

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    To by me zajimalo co ti na rezimu bridge nefungovalo.

    Jinak Mikrotik se tu uz resil docela podrobne http://4um.overclocking.cz/showthrea...403&highlight=
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  13. #13
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    Jednoho mam doma prave v rezimu bridge, opakovane se pres nej nejde dostat zvenku dovnitr, na IPcka, ktery nejsou primo za nim, ale sou naroutovany. Musim to prostouchnout provozem zevnitr ven, a pak to pochopi ...:/, a nasbiral sem podobny informace i po netu = pouzivat jako router = OK, bridge = problemy.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  14. #14

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    O víkendu se do toho zase ponořím, doufám, že úspěšně. Jsou chvíle, kdy už přestávám rozumět i základním věcem a úplně se do toho zamotám.
    Tak to resetnu, udělám to znovu a stejně to nejede a já končím. Trochu jsem odpočal, tak uvidíme. Zatím díky za rady.

  15. #15

    Standardní Re: Prosím o pomoc s nastavením RB433

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Jednoho mam doma prave v rezimu bridge, opakovane se pres nej nejde dostat zvenku dovnitr, na IPcka, ktery nejsou primo za nim, ale sou naroutovany. Musim to prostouchnout provozem zevnitr ven, a pak to pochopi ...:/, a nasbiral sem podobny informace i po netu = pouzivat jako router = OK, bridge = problemy.
    Podobne problemy jsem zaznamenal pri pouziti rezimu "station pseudobridge" na wifine - coz je megaprasarna, ale jedna z mala moznosti jak udelat transparetni bridge na wifi bez WDSka. Kazdopadne zkus vypnout Discovery interface v Neighbor listu na vsech interfacech, ktere jsou v onom bridgi (na interfacu samotneho bridge to muzes nechat zapnute).
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. GTL: pomoc s nastavenim, rady doporuceni
    Založil MISKOBOSS v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 06.01.2009, 11:23
  2. Pomoc s nastavením AP
    Založil Glaster v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 12.06.2008, 15:57
  3. Pomoc s nastavením routeru
    Založil goodji v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 29.08.2007, 22:33
  4. Pomoc s nastavením ASUS 520G
    Založil Geralt10 v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 23.03.2007, 17:48
  5. Prosím pomoc s nastavením biosu na Abit NF7S.
    Založil Jarda v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 05.06.2003, 19:21

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •