Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: Pri boote windowsu - unmountable boot volume

  1. #1

    Standardní Pri boote windowsu - unmountable boot volume

    Mam novu dosku MSI KT6 delta so SerialATA radicom - Via Serial ATA a tiez Sata disk Maxtor - 160GB. Moj problem tkvie v tom, ze po uspesenj instalacii systemu Windows mi tato vydrzi maximalne 3 tyzdne - potom sa windows po zapnuti pocitaca uz nenastartuje - bud ostane visiet na uvodnom logu a tam stoji, alebo zobrazi hlasku na modrej obrazovke smrti - Unmountable boot volume. Zlozil som tieto kompy 3 a robi to kazdy jeden z nich. Po cca 3 tyzdnoch je pristup na disk uplne zablokovany - neostava nic ine len natvrdo odstarnit partitions, vytvorit ich znovu, naformatovat a instalovat windows odznova - nevydrzi opat dlhsie ako 3 tyzdne... Disky som vyreklamoval, nakolko som vtedy este nevedel, ze pod linuxom sa na ne da dostat (ziadny windows po svojiom pade nebol schopny s diskom pracovat) Pod linuxom teda vytvorim nove partitions a fungujem znovu 3 tyzdne. Aj nove disky, ktore som teda vyreklamoval robia tu istu chybu.
    Mam podozrenie na nekorektnu spolupracu windowsu s radicom (po vyputi systemu sa mi casto stava, ze po naslednom zapnuti sa spusti kontrola disku, opravia sa nejake chyby na disku, prekrizene subory a pod.... Mam tam vsak najnovsi BIOS, najnovsie drivery, pouzivam antivir - cinnost virusov vylucujem, aj verzie windowsov som uz vyskusal viacere - Win2000, WinXP corp edition so SP1, Win2003 Server.... Vysledok je vsak stale rovnaky. Vie niekto poradit?

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele daggy
    Založen
    27.02.2003
    Bydliště
    Belá nad Cirochou/SR
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 271
    Vliv
    275

    Standardní

    Najjednoduchšie bude nainštalovať najnovšie ovládače pre radič a dosku a čakať, či sa to zopakuje. Ak Ti vyhodí znova tú hlášku, skús nabootovať z inštalačného cd WinXP, daj R (repair) a do konzoly zadaj príkaz CHKDSK /P. Mne potom stále zahlásilo, že na disku boli chyby, ktoré boli opravené, zadal som EXIT, reštartol som a šlo mi to ďalej.
    Parkrát som mal podobný problém v práci a tento postup to väčšinou vyriešil (akurát predvčerom na mojom PC v práci, keď som odpojil disk na prenášanie dát ).
    Intel C2D E7500 2,93 GHz, Gigabyte EP-45-UD3, A-Data Vitesta 2x2GB 1066 MHz, Hitachi Deskstar 250 GB + Samsung HD321KJ 320 GB SATA II + WD 2500KS 250 GB SATA II + WD 7500AACS 750 GB SATA II, Sapphire ATI Radeon X1950XT+AC Accelero S1+AC AF 12025PWM, Creative SoundBlaster Audigy 4, LCD LG L194WT-SF 19" Widescreen + telka Hyunday, Technisat Sky Star HD2 + 85cm parabola + motor Optibox DM2800, DVD-RW SONY DRU190A, DSL2+ Router Zyxel Prestige P-660HW-T3, Razer Diamondback Chameleon, Fortron 500W PFC, Scythe Ninja rev.B + Evercool SCB-CD, Case CoolerMaster Mystique 631s

  3. #3

    Standardní Ovladace mam najnovsie ake existuju

    Aj BIOS som upgradoval - SATA disky sa odvtedy vyhladavju ovela rychlejsie... Len tie pady Windowsov neprestali... Ked to spadne, skusim ten chkdsk, ak sa mu to podari opravit... Skoda je to, ze ten chkdsk neriesi problem - je to uz len sposob ako to zaplatat, ale nie ako tomu padu predist... Nema niekto s niecim podbobnym skusenost? Nestalo sa to aj VAm? Najradsej by som tie dosky vsetky vyreklamoval - skoda ze tie pady systemu su take nepravidelne. Mam za to, ze pri reklamacii sa to u nich bude vsetko tvarit OK...

  4. #4

    Standardní

    co tak skusit uplne ineho vyrobcu disku, pripadne pozriet compactibiliti list od MB ?

  5. #5

    Standardní

    Ja by som to typoval na dosky (ked to robia vsetky). Predsa len VIA. Ked sa ti to kusne, vyskusaj to znova a znova nastartovat, az budes mat istotu, ze ti to nenastartuje aj v predajni a chod reklamovat. Ale tiez by som doporucil vyskusat iny disk. Ale vyzera to na nevyladeny chipset zo strany VIi.
    DIYS gripmeen >> CPU Wolfdale E8200 MOBO Gigabyte GA-P35-DS3R rev 2.1 RAM A-DATA DDRII 800+ EE VGA Gigabyte 3850 512MB HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ
    Fujistu Siemens Scenic >> CPU Pentium III 1000MHz MOBO unknown RAM 256 + 128MB VGA int. i810 HDD 20GB neznameho typu

  6. #6

    Standardní

    no nejen ja mam podobny problem abych zacal od zacatku :
    mam desku Epox 8kra2i+ VIA TK600 a asi 14 dni starej sata disk 160 GB seagate, rozdelil sem jej na 10 gb - wokna a zbytek - soft, vse slapalo jak ma ,...... na vanoce sem stavil 2 pc stejna konfigurace ale jen 80 gb sata seagaty jeden z nich prestal fungovat stylem - pri startu woken (jak tam lita ten prouzek) se to kouslo a bylo vymalovano... kamos ten disk zkousel (instalace woken) a ubec to ten disk nenaslo (nevim jestli i bios ale instalace proste ne) ma epoxe s nforce chipsetem pak jsem ho zkousel ja dal sem ho na druhou sata ksandu bios v pohode detekoval ale s pritomnosti tohodle disku nenajely ubec moje wokna na ty 160tce tak sem tu 80ku vyndal a zas to jelo v pohode ... asi za 2 dny na to se kousla i ta moje 160ka pri startu woken (nevim esli je tam souvislost s tim ze sem zkousel tu "nefunkcni" 80ku), takze nasledoval reinstal woken zkousel jsem jen EN a CZ XPcka SP1 pri instalaci - registrace komponent - bluescreen of death ... takze na ten disk nejdou proste wokna ubec uz nainstalovat, takze sem vzal strou IDE 120ku seagata a nainstaloval wokna bez problemu na nej ten sata disk potom we woknech bezproblemu funguje teda zatim... jsou to 3 dny tak jsem moc zvedavej co to bude delat kazdopadne me to neskutecne stve, protoze jsem stejnou konfiguraci instaloval vice liem, takze jestli to zacne takhle zlobit tak se z toho zblaznim....
    a na zaver jeste poznamka kamarad dela v herne kde maj hafo pocitacu koupili sata disky (jiz nevi znacku ale pravdepodobne seagaty) a vsechny tuhnou pri strtu woken rikal ze pomohl reset cmos ale jen na cas... (chipsety na deskach nforce a KT8neo)
    pokud nekdo zna pricinu / reseni byl bych mu neskonale vdecen

    PS : omlouvam se za pripadne chyby, nejsem dobre naladen a specham..
    1.Bart 2500+ (AXDA2500DKV4D / AQXEA0332SPMW) @ 1800 MHz- neni duvod to zhavit :)(9*200) 1.65V (Cooper silent 2L chladic), Epox 8KRA2+, 1 GB RAM Kingston DDR400, Hercules Radeon 9800 non pro @ 9800 pro+, 320GB SATA RAID 0, 120GB ATA.
    2.Durex 1100 MHz (default), Epox 8K9AI, 256 MB RAM PC2700, GeFofrce2 Pro, 2 x 40 GB ATA

  7. #7

    Standardní

    trocha OT: ale rovnaky problem vypisuje obcas server u nas vo firme, jedna sa o problem kompatibility s radicom (teda bolo by treba konkretnu chybovu hlasku, tam sa to uz moze lisit) podla helpdesk Microsoft, musia to riesit oni
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  8. #8

    Standardní

    Možná už je trochu pozdě, ale mám KT600 od MSI a disk PATA 80GB, pak taky mam zdroj Fortron 300W s 12cm větrákem. Blblo to, modrý obrazovky, špatně nebo vůbec detekovalo harddisk. S jinym zdrojem, ale vše běhalo. Tak sem reklamoval zdroj a teď zatim všechno běhá. Nu počkam si 3 týdny a když se to bude opakovat, tak zkusim vyměnit desku za jinou s čipsetem nforce.
    Přirozená inteligence bude zřejmě brzy překonána inteligencí umělou, avšak přirozenou blbost umělá nikdy překonat nedokáže.

  9. #9

    Standardní

    zajimave jestli se potvrdi jako pricina zdroj coz je zajimave tak napis, ja o novem uvazuji takze by to vyresilo muj problem
    a co se tyce chipsetu tak jak jsem psal vyse tato chyba se projevovala i u nforce
    1.Bart 2500+ (AXDA2500DKV4D / AQXEA0332SPMW) @ 1800 MHz- neni duvod to zhavit :)(9*200) 1.65V (Cooper silent 2L chladic), Epox 8KRA2+, 1 GB RAM Kingston DDR400, Hercules Radeon 9800 non pro @ 9800 pro+, 320GB SATA RAID 0, 120GB ATA.
    2.Durex 1100 MHz (default), Epox 8K9AI, 256 MB RAM PC2700, GeFofrce2 Pro, 2 x 40 GB ATA

  10. #10

    Standardní

    podobny problem ted resim u bratranka
    ma starsiho compa, viakt133, pata barIV 80GB 2part. ntfs(boot) a fat32, winxp, vsechno mu slapalo minimalne rok bez problem, po novem roce se mu pri kopirovani z disketovky kousl komp a po restartu to hodilo Unmountable boot volume - nabootoval sem z cd dal R a pak chkdsk, ten to opravil, po 14 dnech to same, opet pri kopirovani z disketovky ta sama chyba, opet opraveno a rek sem mu at nepouziva disketovku
    po dalsich 14 dnech se mu "zacalo nejak kousat" -> disk jel jen v pio-> reinstal radice a dma bylo zpatky, po 2 dnech se " to zase zacalo kousat", nemohl sem prijet tak pry dal obnovu systemu na den kdy sem to spravil -> zasek a opet Unmountable boot volume, zkousel to pry u kamose a na fat32 se dostane a ntfs je opet v prdeli, zatim nevim jestli to chkdsk spravil

    zacinam z toho byt tak trochu zoufaly, odchazi mu radic? nebo disk(proc by se pak kurvila jen 1 partition)?
    Athlon 64 Venice 3500+@2700Mhz (11*246) 1,55V <|> CoolerMaster Hyper TX <|> Epox EP-9HEAI <|> 512 + 256MB PQI DDR 400 Cl 2.5 <|> Gainward 7600GS Golden Sample 256MB 450/1000@520/1440 <|> 250GB Western digital WDC2500YS sata
    <|> Fortron FSP400-60GLN <|> case 3R System Neonlight

    Thoroughbred 1,47Ghz@1,9GHz (11,5*166) 1,75V <|> Spire Falconrock II <|> Epox 8k3a+ <|> Micron 256MB ddr266 + Samsung 256MB ddr333@ddr333 Cl 2,5 2.8V <|> 2x Maxtor D740X 40GB <|> Gigabyte R9200-DH 64MB 250/200@279/227

  11. #11
    Junior Member
    Založen
    28.01.2003
    Bydliště
    Praha/Prešov
    Příspěvky
    52
    Vliv
    260

    Standardní

    mozem potvrdit, ze to robi aj u nforce.
    mne to robilo presne tie iste chyby, ako opisujes - spociatku to slo, potom zacal windows stale spustak chkdsk pri starte a nakoniec to zblblo uplne. Skusal som rozne drivre, windowsy, stale to nefungovalo.
    Ale dnes sa mi to podarilo opravit . Postupoval som podlapodla tohto navodu. A ako pisu
    Some users have reported non boot issues while using a Raid Array with BIOS version D21 or later on Rev. 2 boards. The Silicon Image Bios was updated in the D21 Bios release and has caused problems for many Raid users. It is suggested to continue using BIOS D20 until a fix for this problem is implemented.
    tak som to aj vyskusal. A naozaj, pomohlo. Len dufam, ze to vydrzi Tak skus aj ty nejaky starsi bios pre sata, mozno pomoze
    velky: Abit NF7-S, AthlonXP@2415MHz, 2x256MB, GF 4 MX440, WD 80GB, AOC 7A+,...
    maly: Gigabyte N512 - Dothan 1,6GHz, 512mb, Radeon M 9700, 60GB+160GB, 15" SXGA+, wifi,...

  12. #12

    Standardní Re: Pri boote windowsu - unmountable boot volume

    me pomohlo v konsoly napsat chkdsk /r
    ale potom mi nabehla zase jina chyba typu: page_fault_in_nonpaged_area
    u te mi pomohlo vindat ramku (mam dve ddr2 256MB) a prohidt je ve slotech a pocitac najednou jel Jelikoz specifikace techto chyb je na microsoft strakach takova divna je dobre hledat na forech. Tak ted doufam ze PC mi pojede

  13. #13
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    48
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    312

    Standardní Re: Pri boote windowsu - unmountable boot volume

    Citace Původně odeslal nobody_end Zobrazit příspěvek
    me pomohlo v konsoly napsat chkdsk /r
    ale potom mi nabehla zase jina chyba typu: page_fault_in_nonpaged_area
    u te mi pomohlo vindat ramku (mam dve ddr2 256MB) a prohidt je ve slotech a pocitac najednou jel Jelikoz specifikace techto chyb je na microsoft strakach takova divna je dobre hledat na forech. Tak ted doufam ze PC mi pojede
    Myslis, ze 4roky cakal az mu poradis ?
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •