Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: Vypnutí pevného disku ve windows

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    16.07.2004
    Bydliště
    Hradec Kralove
    Příspěvky
    22
    Vliv
    0

    Standardní Vypnutí pevného disku ve windows

    Chtěl bych se zeptat, jestli někdo náhodou nezná nějakou utilitku pro vypnutí nesystémového pevného disku ?

  2. #2

    Standardní Re: Vypnutí pevného disku ve windows

    K čemu to? Vypnutí nebo vypnutí a odpojení? Co je to za disk - PATA, SATA, SATAII?
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    16.07.2004
    Bydliště
    Hradec Kralove
    Příspěvky
    22
    Vliv
    0

    Standardní Re: Vypnutí pevného disku ve windows

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    K čemu to? Vypnutí nebo vypnutí a odpojení? Co je to za disk - PATA, SATA, SATAII?
    Jde mně o to, abych proudloužil výdrž baterie u notebooku se dvěma disky, je to Serial ATA disk. Hodilo by se něco jako je ve win. možnost vypnutí disků po třech minutách nečinnosti, jenže bych to potřeboval na ten jeden konkretní disk a při nejlepším aby bylo možné ho odpojit hned.

  4. #4

    Standardní Re: Vypnutí pevného disku ve windows

    Některé čipsety umožňují odpojit SATA disky (zobrazují se v trayi jako USB zařízení), ale ten pak nepřipojíš zpět jedině po restartu nebo odpojením a připojením zpět (tímto způsobem odpojuji DVD mechaniku pro delší výdrž).
    Šlo by to přímo příkazem pro disk, ale tuto komunikaci na nízké úrovni nelze provést pod Windows.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: Vypnutí pevného disku ve windows

    Pod linuxem tohle lze provest pomoci hdparm -y /dev/disk . Prepinacem -Y lze vypnout a probudit lze az restartem.
    Kdyz ho win umi uspat, tak by snad mel existovat zpusob jak tenhle stav vyvolat, ne?

  6. #6

    Standardní Re: Vypnutí pevného disku ve windows

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Pod linuxem tohle lze provest pomoci hdparm -y /dev/disk . Prepinacem -Y lze vypnout a probudit lze az restartem.
    Kdyz ho win umi uspat, tak by snad mel existovat zpusob jak tenhle stav vyvolat, ne?
    Nojo, ale proc hledat jiny zpusob, jak ten stav vyvolat, kdyz se jedna v podstate o 2 kliky mysi?
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: Vypnutí pevného disku ve windows

    Citace Původně odeslal NightKing Zobrazit příspěvek
    Nojo, ale proc hledat jiny zpusob, jak ten stav vyvolat, kdyz se jedna v podstate o 2 kliky mysi?
    Na to se asi autor threadu pta. Ja mu bouzel nejsem schopen pomoct, protoze nevim, kam ve win 2x kliknout abych uspal disk.
    Svym prispevkem jsem jen chtel ukazat, ze pod OS lze disk uspat, vypnout.

  8. #8
    Junior Member
    Založen
    16.07.2004
    Bydliště
    Hradec Kralove
    Příspěvky
    22
    Vliv
    0

    Standardní Re: Vypnutí pevného disku ve windows

    Tak jsem zjistil, že by mělo být možné disk uspat we windows pomocí příkazu, který zatím bohužel neznám.

  9. #9

    Standardní Re: Vypnutí pevného disku ve windows

    Co zkusit http://hdparm-win32.dyndns.org/hdparm/ ? hdparm for windows

    EDIT: ted jsem to zkusil a funguje to - nainstaluj to, spust si cmd a napis "hdparm -i /dev/hda" az /dev/hd[neco] - zjisti si, jaky pismeno ma jakej disk. Potom 'hdparm -y /dev/hdx' a disk spinka probere se pri prvnim pristupu na nej.
    Taky je pekne spustit jen hdparm, vypise vsechny moznosti - treba -I/-i je uzitecny
    Naposledy upravil admix; 15.08.2007 v 23:01.
    Loading signature [ FAILED ]

  10. #10
    Junior Member
    Založen
    16.07.2004
    Bydliště
    Hradec Kralove
    Příspěvky
    22
    Vliv
    0

    Standardní Re: Vypnutí pevného disku ve windows

    Moc diky, presne to co jsem potreboval , akorat jsem to ted zkousel na desktopu a vypsalo to hlasku :

    "HDIO_DRIVE_CMD<standby> failed: function not implemented"

    Takze to vypada ze tento disk to zrovna nepodporuje.

    - zkousel jsem to na WD1200JB

    Citace Původně odeslal admix Zobrazit příspěvek
    Co zkusit http://hdparm-win32.dyndns.org/hdparm/ ? hdparm for windows

    EDIT: ted jsem to zkusil a funguje to - nainstaluj to, spust si cmd a napis "hdparm -i /dev/hda" az /dev/hd[neco] - zjisti si, jaky pismeno ma jakej disk. Potom 'hdparm -y /dev/hdx' a disk spinka probere se pri prvnim pristupu na nej.
    Taky je pekne spustit jen hdparm, vypise vsechny moznosti - treba -I/-i je uzitecny
    Naposledy upravil Casey; 16.08.2007 v 11:53.

  11. #11

    Standardní Re: Vypnutí pevného disku ve windows

    Je to mozny, takovejch veci je tam vic - treba temperature dump funguje jen na Hitachi discich apod. Jsem rad, ze se to hodi
    Naposledy upravil admix; 16.08.2007 v 13:45.
    Loading signature [ FAILED ]

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •