Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: PHP bez koncovky php? MySQL jak?

  1. #1

    Standardní PHP bez koncovky php? MySQL jak?

    Už jsem rozjel Apache (var/www/html/ = 127.0.0.1) Php mi fuguje, ale vůbec nevím jak na MySQL? Ještě bych se chtěl zeptat jak na takovýhle script

    #! /usr/bin/php
    <?
    if ($argc != 3)
    {
    echo "pouziti: m3ucp soubor.m3u adresar_kam_zkopirovat\n";
    die;
    }
    $arr=file($argv[1]);
    reset ($arr);
    while ($x = current($arr))
    {
    if (substr($x, 0,1) != "#")
    {
    $x = substr($x, 0, -1);
    $fname = strrchr($x, "/");
    $target = $argv[2].$fname;
    echo substr($fname,1). "--> $argv[2] ..";
    if (copy($x, $target))
    {
    echo "[OK]\n";
    }
    else
    {
    echo "[CHYBA!]\n";
    }
    }
    next($arr);
    }
    ?>


    je to php a slouží k kopítování mp3 ze soubor.m3u do nějaké složky. Napsal ho KtK a jméno souboru je m3ucp bez *.php ale nevím jak ho pustit. Pouziti: m3ucp soubor.m3u adresar_kam_zkopirovat nevím jak to sputit, KtK (z diskuze www.overclocking.cz/4um/) mi psal něco o chmod... poraďte dík. Já jsem v PHP chvíly dělal ale takovej script normálně neběží, jak se v tom programuje?

    Ještě když už se ptám, tak se zeptám na úplně blbou otázku:
    Jak se píše @ a \ a jak přepnout klávesnici na anglickou, to s tím souvisí.
    -----------------------------------------------
    Vím, že už jsem se tu jednou ptal v tématu "Pár obecných otázek", ale ptám se ještě jednou, protože tam by si toho nikdo nevšiml a navíc už to nejsou obecné otázky! Takhle každej z nadpisu ví o co jde! Takže prosím jen ne LOCK!

  2. #2

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    275

    Standardní

    mu dej jen atribute execute a to by melo stacit
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  4. #4

    Standardní

    chmod +x <jmeno souboru>
    setxkbmap us (popr. na konzoli pres loadkeys, ale to z hlavy nedam)

    samozrejme musis mit nainstalovany php interpreter.... pak by to melo jet
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  5. #5

    Standardní

    A jak na to MySQL v HowTo jsem toho našel tůze málo!

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    275

    Standardní

    a co s mysql? nainstalovat? si precti readme a install dokumentaci, je to tam krok za krokem
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  7. #7

    Standardní

    K mysql:
    A kde to seženu? Koikal jsem jenom do man mysql a tam je to takový nepřehledný!

    K tomu scriptu:
    Nějak mi to nejde, dám atrubut pro čtení, mám to i v /var/www/html/ - tady mi jedou php a teď to spustím jak přes konzoli to napíše příkaz nenalezen a v prohlížečí to jenom výpíše script, protože to není php! Tak jak to spustit?

  8. #8

    Standardní

    umis cist? nevadi. zopakuji to co uz ti nekdo odpovedel, pokud mozno pomalu:
    ten skriptik je napsany v interpretovanem jazyce PHP (tzn. pro jeho spusteni se vola /usr/bin/php), tzn. vykonava se bud "php nazev_skriptu" a nebo nastavit souboru s tim skriptem atribut "spustitelný" (executable) příkazem "chmod +x nazev_souboru" a pak se chova jako prikaz tzn. napr. z aktualniho adresare zadat "./nazev_skriptu" a on ma nazev sveho interpreteru zakodovany v hlavicce (je to to #!/usr/bin/php). Jinak podle tveho popisu se pokousis ten skript rozjet na http serveru s php modulem pro apache, ktery tam zrejme nemas nainstalovany (je divne ze to nevis, kdyz jsi s php uz delal). takze nejdriv rozjet php modul, pak se skriipt zacne vykonavat, samozrejme az po predani prislusnych parametru (pres webovy formular, nebo v url (GET) atd...)

    btw. mySQL mas ve sve distribuci, tak se prosim obtezuj prolizt si instalacni cedecka

    uz nevim co jinyho poradit takze pokud ti to je malo tak RTFM
    btw..ja bych navrhoval LOCK, protoze dotaz je nekolikrat uspokojive zodpovezen, a autor je evidentne posthunter
    Slackware...because it works

  9. #9

    Standardní

    Už se mi to podařilo!!! Naistaloval jsem PHP, Apache, mysql a plno balíků k tomu a fakčí to. Ale jenom bych dodal už jsem to instaloval při instalaci, tak proč znovu? dokonce mi fungovalo i php! No hlavně že to funguje, nezlobte se že jsem otravoval, ale já myslel že to mám naistalovaný a tak mi to furt nešlo (takže to nebolo tím že bych vás nepochopil!). No a ještě se omlouvám za to že jsem měl tolik příspěvků, protože jsem mne moc hledat nechce, když je člověk připojenej přes modem, tak prachy ubejval rychle! Ještě jednou Dík

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •