Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 26

Téma: Kabely v PC a nastavení HDD (master)

  1. #1

    Standardní Kabely v PC a nastavení HDD (master)

    1) chtěl bych se zeptat jak od sebe rozeznám kabel do disketovky a HDD/CD-Rom, ten kabel u disketovky nemá ani rozlišení jak ho tam píchnout, to je jedno?

    2) A ještě bych se chtěl zeptat jak na stavím disk na slave, nením jestli to píšu dobře, ale myslím jako sekundární (nebootuje se z něho!) Nevím jak to mám kam píchnout mám namysli pro disky WD 400BB (40GB,7200rpm) a WD Caviar 21200 (1,2GB)?

  2. #2

    Standardní

    kábel od disketovky je väčšinou prekrížený a v strede má ešte konektor na veľkú mechaniku, aspoň ja to tak mám, neviem či sa to ešte stále tak vyrába
    väčšinou by sa to malo pichať tak, že dlhší neprerušený kábel by mal byť napojený na dosku a kratší na mechaniku.

    čo sa týka toho slave, neviem čo máš na mysli, ale nastavuje sa to jumpermi, spravidla sa bootovací disk dáva na koniec kábla a slave do stredu... ak sa mýlim, opravte ma
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  3. #3

    Standardní

    ten překřížený kabel na fdd, nemusí být jenom na velkou mechaniku, ale i na malou. překřížení je tam na to, aby pc věděl, zda je to A: nebo B:
    CPU: Barton - AQXEA 0331 SPMW 2500+@3200+ (200x11.5) (1.65V); MB: Epox 8KRA2I - BIOS 28.8.2003; RAM: Kingston HyperX CL2 - 400MHz - 512 MB CL 2,0 2-2-6; COOL: CPU - Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Rev 1, NB - CPU BOX Copper Athlon, Cooling IN - Titan Cooler, OUT - 4x Arctic Cooling Fan Pro TC, PASTA - Arctic Cooling Silver; HDD: Barracuda V Plus ST380023AS SATA; DVD RW: LITE-ON SOHW - 1693S; Sound: SB LIVE! Player 5.1; VGA: MSI GF4 4200 128MB TV-OUT; TV Tuner: Genius VideoWonder PRO III; MON: LCD Fujitsu Siemens Computers P19-2, revize 5, DVI; CASE: AOpen H700B; POWER: Fortron 350W ATX FSP350-60PN(PF);

  4. #4

    Standardní

    1)kabel od disketovky je tenci (ma min zil),i na kabelu od disketovky je barevne oznacena jedna zila - ta prijde na pin1 (vetsinou je to ten co je bliz napajeni)

    2)disky se nastavuji jumperama,je to na nic popsane.Jeden musis dat jako master,druhy jako slave
    https://www.zvirecitricka.cz - obchod s tričky a jiným zbožím se zvířecími motivy
    https://www.litho.cz/ - kása světla a stínu, lithophane, noční světla

  5. #5

    Standardní

    No ale já nevím kam ty jumpery šoupnout! a kabel od disketovky mám stejnej ze všech stran (i barva) mám to u straýho PC u tohohle to možná odlišený je.

  6. #6

    Standardní

    No ale já nevím kam ty jumpery šoupnout! a kabel od disketovky mám stejnej ze všech stran (i barva) mám to u straýho PC u tohohle to možná odlišený je. Stalo by se něco kdybch to otočil?

  7. #7

    Standardní

    kdybys to otočíl, tak by ti mohl shořet řadič..
    když máš kabel od disketovky neoznačený, tak se koukni zda je na něm zámek. to znamená, že na jedné z těch dlouhých stran (zástrček z umělé hmoty) je výstupek, který zabraňuje otočení kabelu na jinou polaritu. když tam je, tak si ten kabel dej JAKO dovnitř a koukni se, kde je na MB (tam kam by měl jít ten kabel od FDD) napsaná maličká jednička. to je označen ten PIN číslo jedna a ten tam musí být. když to najdeš, tak si s fixou udělej na té straně na kabelu značku, abys věděl, která strana je pin 1 a prodluž to fixou až na druhou stranu kabelu po tom samém vodiči.. ten samý pin najdi i na disketovce a pak tu označenou stranu zasuň k pinu č. 1. uff, doufal jsem, že sjem to vysvětlil jednoduše..
    a jak nastavíš disk master a slave? buď dáš na obou discích jumper (to je taková kostička, která se dá vytáhnout na dva drátky a je jich tam víc) na CABLE SELECT, nebo taková nějaká zkratka (CABSEL a tak) a podle toho disky i zapojíš. to znamená že střední konektor na kšandě je slave a poslední je master. nebo druhá možnost je tá, že to těma jumprama rovnou na discích nastavíš. master a slave.. jo mimochodem master je první (pán) disk a slave je druhý (otrok) disk. raději se zeptej, aby se ti to nepos...o
    CPU: Barton - AQXEA 0331 SPMW 2500+@3200+ (200x11.5) (1.65V); MB: Epox 8KRA2I - BIOS 28.8.2003; RAM: Kingston HyperX CL2 - 400MHz - 512 MB CL 2,0 2-2-6; COOL: CPU - Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Rev 1, NB - CPU BOX Copper Athlon, Cooling IN - Titan Cooler, OUT - 4x Arctic Cooling Fan Pro TC, PASTA - Arctic Cooling Silver; HDD: Barracuda V Plus ST380023AS SATA; DVD RW: LITE-ON SOHW - 1693S; Sound: SB LIVE! Player 5.1; VGA: MSI GF4 4200 128MB TV-OUT; TV Tuner: Genius VideoWonder PRO III; MON: LCD Fujitsu Siemens Computers P19-2, revize 5, DVI; CASE: AOpen H700B; POWER: Fortron 350W ATX FSP350-60PN(PF);

  8. #8

    Standardní

    tak jsem se kouknul

    do PC(toho co tu uvadím WD40GB) a to je nějak takhle zančený

    čeveně je značen juper a disk je nstaven na master.

    a pak do PC2 (straé pentium, WD 1.2GB) a tam je to takhle

    čeveně je značen juper a disk je nstaven na master.

    Oba disky bych chtěl nastavit na Slave! Jak to tam mám šoupnout? A ještě co znamená to CS a PM2?

  9. #9
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    boze dominatore, ja jak to tu ctu vsechny tvy prispevky, ty ses asi takovej malej Kutil TIM co?

    to zapojeni co mas na te 40G je MASTER nebo SINGLE staci cumnout na vrch disku kde je to popsany. Pokud to chces dat na Slave, tak to dej ten jumper horizontalne tak aby to bylo v jednom radku s tim SLA.

    disketovku zapojis tak, ze na desce je VZDY oznacen pin1 bud "1" anebo trojuhelnickem. Na kabelu je oznacena jednicka cervenym dratem. a vetsinou ma jeste uprostred zarez. u floppyny to zapojis tak, aby cerveny drat byl pri pohledu zezadu na tu mechaniku vpravo ( pokud je nova mechanika, tak ma jeste zarez ). starsi mechaniky to mely obracene. nicmene pokud to zapojis blbe, tak flopina bude furt svitit. to snad poznas.

    a u HDD zapojis jednicku vzdy smerem k napajeni.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  10. #10
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    jo a CS je zkratka Cable Select. Toto nastaveni ovsem nefunguje vzdy a se vsim ( hlavne na starych 40zilovych kabelech ).

    btw nedelas si z nas nahodou srandu? me to totiz tak prijde...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  11. #11
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    No ale já nevím kam ty jumpery šoupnout! a kabel od disketovky mám stejnej ze všech stran (i barva) mám to u straýho PC u tohohle to možná odlišený je.
    kabel od disketovky ve starym poci musi byt se starym konektorem ( je to uplne jinej konektor nez ted ty co vypadaji jako na HDD ). pokud ho tam nemas, tak je strihlej. pokud je to novy kabel, tak uz ma jen ty konektory na piny ( ty co vypadaji jako na HDD )
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal gorge
    kdybys to otočíl, tak by ti mohl shořet řadič..
    hmmm... kdyby mi mel horet radic pokazdy kdyz jsem to spletl mechanika bude pri spatnem zpojeni svitit a nefungovat

  13. #13

    Standardní

    viděl jsem to sám na vlastní oči! i dkyž to bylo za časů 486, ale stalo se!

    taky jsem si to všimnul, kolik toho tady v krátké době dominátor založil!
    CPU: Barton - AQXEA 0331 SPMW 2500+@3200+ (200x11.5) (1.65V); MB: Epox 8KRA2I - BIOS 28.8.2003; RAM: Kingston HyperX CL2 - 400MHz - 512 MB CL 2,0 2-2-6; COOL: CPU - Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Rev 1, NB - CPU BOX Copper Athlon, Cooling IN - Titan Cooler, OUT - 4x Arctic Cooling Fan Pro TC, PASTA - Arctic Cooling Silver; HDD: Barracuda V Plus ST380023AS SATA; DVD RW: LITE-ON SOHW - 1693S; Sound: SB LIVE! Player 5.1; VGA: MSI GF4 4200 128MB TV-OUT; TV Tuner: Genius VideoWonder PRO III; MON: LCD Fujitsu Siemens Computers P19-2, revize 5, DVI; CASE: AOpen H700B; POWER: Fortron 350W ATX FSP350-60PN(PF);

  14. #14
    Senior Member mince Avatar uživatele UFo
    Založen
    11.10.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    549
    Vliv
    272

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    jo a CS je zkratka Cable Select. Toto nastaveni ovsem nefunguje vzdy a se vsim ( hlavne na starych 40zilovych kabelech ).

    btw nedelas si z nas nahodou srandu? me to totiz tak prijde...
    no myslim ze tu byl uz o tom nejaky thread, kde se doslo k tomu ze CS je doporuceno pouzivat pro 80 zilove kabely a zvlaste pokud sou pouzity HDD jinych vyrobcu na jednom kabelu (stejne ma byt pry Master na konci kvuli ruseni ktere by vznikalo na volnem konci kabelu, proto jumperovani na Master/Slave uz snad ma smysl jen u starsich HDD resp. v pripade nejake nekompatibility)

    btw.: http://www.overclocking.cz/4um/viewt...928&highlight=
    nebo tady http://www.overclocking.cz/4um/viewt...183&highlight=
    Durex Applebred 1400 | Asrock K7NF2-RAID | 2x 512MB DDR 400 PQI | Inno3D gf4mx440 | WD 3200YS + 60GB Baracuda V | DVD-RW NEC 3551A | Seasonic S12-430W | M-Audio DX4 + Koss Porta Pro | Hyundai Q790 Silver | Logitech Office Internet Keyboard + MS Wireless Intelli Mouse Explorer 2.0A

  15. #15
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal UFo
    Citace Původně odeslal mISHA
    jo a CS je zkratka Cable Select. Toto nastaveni ovsem nefunguje vzdy a se vsim ( hlavne na starych 40zilovych kabelech ).

    btw nedelas si z nas nahodou srandu? me to totiz tak prijde...
    no myslim ze tu byl uz o tom nejaky thread, kde se doslo k tomu ze CS je doporuceno pouzivat pro 80 zilove kabely a zvlaste pokud sou pouzity HDD jinych vyrobcu na jednom kabelu (stejne ma byt pry Master na konci kvuli ruseni ktere by vznikalo na volnem konci kabelu, proto jumperovani na Master/Slave uz snad ma smysl jen u starsich HDD resp. v pripade nejake nekompatibility)

    btw.: http://www.overclocking.cz/4um/viewt...928&highlight=
    nebo tady http://www.overclocking.cz/4um/viewt...183&highlight=
    hele ono je to jak u jake desky a jak s jakym zarizenim. nicmene 80zilove kabely maji jeden drat mezi master a slave pripojkou preruseny, takze tam ten CS funguje celkem v pohode.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  16. #16

    Standardní

    To je ale blbost proč je master vertikálně a slave horizontálně? A jinak napsaný to na disku samozdřejmě mám ale jenom tak jak jsem nakreslil, ale mne hlavně zajímalo jetli to dát horizon. nebo vertikálně.

    Jinak příspěvků jsem posledně založil jen dva a v tech zrovna píšete VY. Takže smůla!

    takže to bude vypadat na SLAVE takhle ?
    . . CS
    == SLAVE
    . . Master


    == je jumper!

  17. #17
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    To je ale blbost proč je master vertikálně a slave horizontálně? A jinak napsaný to na disku samozdřejmě mám ale jenom tak jak jsem nakreslil, ale mne hlavně zajímalo jetli to dát horizon. nebo vertikálně.

    Jinak příspěvků jsem posledně založil jen dva a v tech zrovna píšete VY. Takže smůla!

    takže to bude vypadat na SLAVE takhle ?
    . . CS
    == SLAVE
    . . Master


    == je jumper!
    MASTER je take horizontalne, ale to je MASTER ( SLAVE IS PRESENT ). MASTER ktery tam mas ty je MASTER ... SINGLE a je to vicemene proto, ze ten jumper nepotrebujes tak abys ho neztratil...

    hele mas WD disk a KAZDEJ WD disk to ma na svem tele popsano, takze asi nema cenu to dale resit souhlas?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  18. #18

    Standardní

    Zdravím všechny.
    Pánové, pozor na zámky na kabelech resp na FDD!
    Nedávno jsem instaloval FDD Mitsumi. Bez přemýšlení jsem kabel zapojil (na bordu, FDD i kabelu byly zámky) a nic - resp. zelená LED trvale svítila. Stejně jsem to udělal i v jiném kompu a samozřejmě to bylo stejné. Už jsem ji chtěl reklamovat, ale pak jsem se pořádně podíval a ejhle - na FDD byl výřez na opačné straně. Odstranil jsem zámek na kabelu u FDD, zapojil jsem ho jak má být a všechno je OK.
    i7 860| MB - GigaByte P55A-UD5| RAM - DDR3 A-Data 4x2 GB, 1,6 GHz| GK - Saphire HD 4870| zdroj - ENERMAX Liberty 400 | DVD-RW Pioneer DVR-109BK, Plextor PX-760A, Samsung SH-S183A | HDD - Patriot 128 GB SSD, WD Raptor 70 GB, 2 x Seagate 400 GB SATA/300

  19. #19

    Standardní

    Alf: tak to bych je zažaloval!
    -----
    Jinak tohle je dobře? (chci to na SLAVE)
    . . CS
    == SLAVE
    . . Master

    == je jumper!
    A na máster takhle nebo takhle?


    A ASI PO 3x opakuji že na disku je napsáno pouze kam dát SLAVE a MASTER ale ne jestli horizontálně nebo vertikálně!

  20. #20
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Alf: tak to bych je zažaloval!
    -----
    Jinak tohle je dobře? (chci to na SLAVE)
    . . CS
    == SLAVE
    . . Master

    == je jumper!
    A na máster takhle nebo takhle?


    A ASI PO 3x opakuji že na disku je napsáno pouze kam dát SLAVE a MASTER ale ne jestli horizontálně nebo vertikálně!
    UAAAAAAAAAAA ZABIT MALO

    MASTER I SLAVE JE HORIZONTALNE V RADKU S TIM KDE JE TO NAPSANY A TY TAM FURT TLACIS VERTIKALU. NEUMIS CIST? MAM TI TO NAKRESLIT?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Alf: tak to bych je zažaloval!
    -----
    Jinak tohle je dobře? (chci to na SLAVE)
    . . CS
    == SLAVE
    . . Master

    == je jumper!

    A ASI PO 3x opakuji že na disku je napsáno pouze kam dát SLAVE a MASTER ale ne jestli horizontálně nebo vertikálně!
    takhle je to dobre
    https://www.zvirecitricka.cz - obchod s tričky a jiným zbožím se zvířecími motivy
    https://www.litho.cz/ - kása světla a stínu, lithophane, noční světla

  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    Citace Původně odeslal Dominator
    Alf: tak to bych je zažaloval!
    -----
    Jinak tohle je dobře? (chci to na SLAVE)
    . . CS
    == SLAVE
    . . Master

    == je jumper!
    A na máster takhle nebo takhle?


    A ASI PO 3x opakuji že na disku je napsáno pouze kam dát SLAVE a MASTER ale ne jestli horizontálně nebo vertikálně!
    UAAAAAAAAAAA ZABIT MALO

    MASTER I SLAVE JE HORIZONTALNE V RADKU S TIM KDE JE TO NAPSANY A TY TAM FURT TLACIS VERTIKALU. NEUMIS CIST? MAM TI TO NAKRESLIT?
    Jedinej kdo neumí číst seš ty já tu píšu že to takhle mám od výrobce a je to tak jako master! Tak to mám asi 2 možnosti jak zapojit master!

  23. #23
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Citace Původně odeslal mISHA
    Citace Původně odeslal Dominator
    Alf: tak to bych je zažaloval!
    -----
    Jinak tohle je dobře? (chci to na SLAVE)
    . . CS
    == SLAVE
    . . Master

    == je jumper!
    A na máster takhle nebo takhle?


    A ASI PO 3x opakuji že na disku je napsáno pouze kam dát SLAVE a MASTER ale ne jestli horizontálně nebo vertikálně!
    UAAAAAAAAAAA ZABIT MALO

    MASTER I SLAVE JE HORIZONTALNE V RADKU S TIM KDE JE TO NAPSANY A TY TAM FURT TLACIS VERTIKALU. NEUMIS CIST? MAM TI TO NAKRESLIT?
    Jedinej kdo neumí číst seš ty já tu píšu že to takhle mám od výrobce a je to tak jako master! Tak to mám asi 2 možnosti jak zapojit master!
    jedinej kdo tu neumi cist ses ty:
    Citace Původně odeslal mISHA
    MASTER ktery tam mas ty je MASTER ... SINGLE a je to vicemene proto, ze ten jumper nepotrebujes tak abys ho neztratil...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  24. #24

    Standardní

    Aha už tomu rozumím takže by tam prakticky ani nemusel bejt?

  25. #25
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Aha už tomu rozumím takže by tam prakticky ani nemusel bejt?
    svata pravda. jinak to funguje jen tehdy, kdyz na tom kabelu uz nebudes mit dalsi zarizeni ( a taky to nemusi fakcit se starsima deskama )
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •