Výsledky 1 až 18 z 18

Téma: Reklamace disku po druhé

  1. #1

    Standardní Reklamace disku po druhé

    Jedná se o nasledujici, dne 19.4.2001 jsem kupoval disk IBM 30 u firmy Netcomp, ten mi odešel a tak sem ho reklamoval na stejné adrese ale u firmy NCcomputers (jak sem nyní zjistil). Tam mi ho vyměnili za to samé co jsem měl, teď sem ho byl reklamovat znova a uplynul měsíc, tak sem si šel pro reklamaci, a nabídli mi jinej disk, to se mi nelíbilo a zažádal jsem o vrácní peňez. To mi odmítli, po chvíli dohadování mi řekli že sice za normálních podmínek by mi peníze vrátili, ale že jelikož s tou minulou firmou nemaj nic společného tak že mi to mení jen z dobré vůle, tak sem se poradil s právníkem a stavil se tam dnes, a to mi řekli že mi vyplatí tu hodnotu kterou to mělo v době výměny za puvodni kus!! To je méně než polovina kupní ceny! Kam si zajít nebo jak dosáhnout toho aby mi vrátili původní částku?
    AMD Athlon Thoroughbred 1,7 GHz @ 2,2 Ghz, 768MB DDR 400 OCZ, Ati Radeon 9200 64MB DDRAM, 200GB HDD WD LCD LG TQ-SF 19", SB Audigy, Redstar RS 502

  2. #2
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    1) mezi tebou a tou puvodni firmou (a ted tou soucasnou) existuje jediny zavazkovy vztah zalozeny na kupni smlouve. za nejakou cenu ti prodali grafiku. to, ze ti ji uz jednou menili na tomto vztahu nic nmeni, protoze oni jen museli dostat sve odpovednosti za vadu te grafiky. vraceni penez je odstoupeni od smlouvy, kde si obe strany musi navzajem vratit sva plneni, A TO KE DNI UZAVRENI SMLOUVY, tj. za puvodni kupni cenu.
    2) jestli se ta firma jmenuje jinak, nebo jestli ji prevzal nekdo jinej, te vubec nemusi zajimat, jelikoz pravni nastupce vstupuje do prav a povinnosti toho puvodniho subjektu

    otazka je, kdy ti menili ten hdd, protoze pred 2003 byla jen 6mes. lhuta
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  3. #3

    Standardní

    Pokud si ho reklamoval v záruční zákoné lhůtě (byla 1/2 roku-nyní 2 roky)
    tak ti začala běžet nová záruka.Pokud si to reklamoval v prodloužené lhůtě je to na prodejci a to bych pak bral ten jiný,protože ti můžou dát i starej používanej,pokud je zhruba stejnej nebo lepší než původní.

    Mrkni se na ty reklamace jak to bylo s tou zákonou 1/2 roční nebo 2 letou zárukou.
    Intel Pentium D 805
    AC Freezer 7 Pro , 1024MB DDR, Asus P5P800-VM
    Leadtek FX 5700

  4. #4
    Member
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    Kralupy nad Vltavou
    Příspěvky
    102
    Vliv
    264

    Standardní

    Tak já to mám dost podobné, jen firma ke vší smůle ještě nepadla .
    Prý to ale s Monimou není moc růžový a tak se třeba (nejen já) dočkám . Ne, teď vážně. První IBM60GXP jsem koupil 21.8.2001 a první reklamace s výměnou zase za IBM Hungary nastala 28.1.2002. Potom nějakou dobu fungoval a až 24.9.2002 je další datum na druhém reklamačním protokolu. Pak je to dost s datem třetí výměny nejistý, nemám tam totiž nikde poznámku o datu výměny toho druhého disku! No, vycházejme ale z 30 denní povinosti prodejce vyřešit reklamaci, tedy v tomto případě podanou 24.9.2002 a tak to potom berme chod další nové záruční doby přibližně od 24.10.2002 do letošního listopadu.
    Těch 6 měsíců mi ale stejně u HDD moc nesedí, navíc mám takové tušení, že právě IBM a tedy výrobce na HDD měl záruku danou 36 měsíců!! Mohu to nějak proti nim použít? Nemám sice bohužel ani na tom výstřižku z A4 papíru, čemu Monima říkala daňový doklad uvedenou záruční dobu výrobku a to je snad dost vážný prohřešek ze strany prodejce, né? A to se ani ta tzv. prodloužená 36 měsíční záruka při uváděných výměnách nezohledňuje? Dejte mi prosím někdo fundované info, díky.
    Nechci tam totiž v tomto případě chodit a hádat se zbytečně.

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Zaruka se uvadet nemusi, predpoklada se pak ze je dle zakona, pripadnou delsi muzes prokazat treba cenikem z te doby (mam dokonce pocit, ze takove veci je firma povina archivovat), ale v tvem pripade by to ani nebylo treba, IBM davalo 3roky.

    Druha vec je, ze pokud to chces reklamovat ted, mel si v dobe predchozi reklamace (2002) 6 mesicu zaruku ze zakona = tvoje soucasna reklamace se ridi reklamacnim radem platnym v dobe vymeny (= ziskani) noveho disku. Pokud neexistuje, myslim si, a nejsem sam, ze se tim padem prodejce pripravil o moznost upravit reklamace = musi se ridit ciste podle zakona.

    Ovsem je tu otazka, jestli se da pouzit ustanoveni o treti vade a pozadovat penize, pripadne ustanoveni o neodstranitelne vade a opet pozadovat penize.

  6. #6
    Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Praha, Stochov, Chomutov
    Příspěvky
    136
    Vliv
    265

    Standardní ad...

    ... pokud vim, tak zaruka v ty dobe byla 1/2 roku standart a dalsi nadstandart... takze zalezi na dohode...
    Jooooo, to byste koukali... :)

  7. #7
    Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Praha, Stochov, Chomutov
    Příspěvky
    136
    Vliv
    265

    Standardní ..

    ... mimochodem, neprijde ti to jako svinarna, chtit za disk, kterej je 2 roky starej nejakejch 6litru? dneska nema cenu ani polovinu... bral bych vymenu treba za jinou znacku a moc bych to neresil... ale jestli ti dela dobre se v tom dloubat, taxi to uzij... no nic... stejne se mi to nelibi...
    Jooooo, to byste koukali... :)

  8. #8
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: ..

    Citace Původně odeslal Pajda
    ... mimochodem, neprijde ti to jako svinarna, chtit za disk, kterej je 2 roky starej nejakejch 6litru? dneska nema cenu ani polovinu... bral bych vymenu treba za jinou znacku a moc bych to neresil... ale jestli ti dela dobre se v tom dloubat, taxi to uzij... no nic... stejne se mi to nelibi...
    precti si obcansky zakonik - §49 - odstoupeni od smlouvy a pak po nekom plivej
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  9. #9
    Member
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    Kralupy nad Vltavou
    Příspěvky
    102
    Vliv
    264

    Standardní Re: ..

    Citace Původně odeslal Pajda
    ... mimochodem, neprijde ti to jako svinarna, chtit za disk, kterej je 2 roky starej nejakejch 6litru? dneska nema cenu ani polovinu... bral bych vymenu treba za jinou znacku a moc bych to neresil... ale jestli ti dela dobre se v tom dloubat, taxi to uzij... no nic... stejne se mi to nelibi...
    A víš, že né! Já ten první disk kupoval s důvěrou ve značku a když se později provalil ten pr*ser v jejich Hungary fabrice, tak už mi měli (teda mohli) v době druhé výměny dát místo stejného šuntu disk kapacitně stejný, ale jiný značky. To by ale nebyla Monima, ta nikdy nic pro zákazníka navíc nedělá. Tím mi nastala další doba obav, kdy mi ten disk náhle klekne. Navíc jsem díky té skoro jisté poruchovosti musel záhy zakoupit disk jiný a tím vyloučit hrozící ztátu dat. Přesněji, žádné tuny warezu, ale práce, kterou mi má investice za těch 6litrů měla chránit a né ohrožovat! Navíc, jak bylo už výše řečeno, zákon mluví jasně!

  10. #10
    Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Praha, Stochov, Chomutov
    Příspěvky
    136
    Vliv
    265

    Standardní Re: ..

    A víš, že né! Já ten první disk kupoval s důvěrou ve značku a když se později provalil ten pr*ser v jejich Hungary fabrice, tak už mi měli (teda mohli) v době druhé výměny dát místo stejného šuntu disk kapacitně stejný, ale jiný značky. To by ale nebyla Monima, ta nikdy nic pro zákazníka navíc nedělá. Tím mi nastala další doba obav, kdy mi ten disk náhle klekne. Navíc jsem díky té skoro jisté poruchovosti musel záhy zakoupit disk jiný a tím vyloučit hrozící ztátu dat. Přesněji, žádné tuny warezu, ale práce, kterou mi má investice za těch 6litrů měla chránit a né ohrožovat! Navíc, jak bylo už výše řečeno, zákon mluví jasně!
    jo... jenze Hunter nechce disk, on chce sestku za 2 roky starej kram....
    Jooooo, to byste koukali... :)

  11. #11
    Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Praha, Stochov, Chomutov
    Příspěvky
    136
    Vliv
    265

    Standardní Re: ..

    Citace Původně odeslal riksa
    Citace Původně odeslal Pajda
    ... mimochodem, neprijde ti to jako svinarna, chtit za disk, kterej je 2 roky starej nejakejch 6litru? dneska nema cenu ani polovinu... bral bych vymenu treba za jinou znacku a moc bych to neresil... ale jestli ti dela dobre se v tom dloubat, taxi to uzij... no nic... stejne se mi to nelibi...
    precti si obcansky zakonik - §49 - odstoupeni od smlouvy a pak po nekom plivej
    Neplivu, jen sem rek ze mi to prijde jako svinarna... on se totiz nechce dohodnout, on na tom chce narejzovat 4ku... esli se totiz nepletu, tak 30ku moh koupit za 6 tisic, esli mu staci, tak takovej seag 40ka stoji 2 litry a rozdil shrabne do kapsy... to je dobry, ne?? dva roky to pouzivam, paxtim flaknu vo stul a mam novej disk, ze....
    Jooooo, to byste koukali... :)

  12. #12
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: ..

    Citace Původně odeslal Pajda
    Citace Původně odeslal riksa
    Citace Původně odeslal Pajda
    ... mimochodem, neprijde ti to jako svinarna, chtit za disk, kterej je 2 roky starej nejakejch 6litru? dneska nema cenu ani polovinu... bral bych vymenu treba za jinou znacku a moc bych to neresil... ale jestli ti dela dobre se v tom dloubat, taxi to uzij... no nic... stejne se mi to nelibi...
    precti si obcansky zakonik - §49 - odstoupeni od smlouvy a pak po nekom plivej
    Neplivu, jen sem rek ze mi to prijde jako svinarna... on se totiz nechce dohodnout, on na tom chce narejzovat 4ku... esli se totiz nepletu, tak 30ku moh koupit za 6 tisic, esli mu staci, tak takovej seag 40ka stoji 2 litry a rozdil shrabne do kapsy... to je dobry, ne?? dva roky to pouzivam, paxtim flaknu vo stul a mam novej disk, ze....
    myslis, ze je svinarna domahat se prav, ktery ti priznava zakon? ja teda ne. svinarna by to byla ve chvili, kdyby s to fakt rozbil naschval - coz si, vzhledem k teto diskuzi, nemyslim
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  13. #13
    Member
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    Kralupy nad Vltavou
    Příspěvky
    102
    Vliv
    264

    Standardní Re: ..

    ... mimochodem, neprijde ti to jako svinarna, chtit za disk, kterej je 2 roky starej nejakejch 6litru? dneska nema cenu ani polovinu... bral bych vymenu treba za jinou znacku a moc bych to neresil... ale jestli ti dela dobre se v tom dloubat, taxi to uzij... no nic... stejne se mi to nelibi...
    Ale tys psal tuhle reakci na můj příspěvek a nebo né? Mám totiž naprosto stejný problém a proto jsem jej do Hunterova příspěvku navíc přidal a na tohle musel reagovat.

  14. #14
    Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Praha, Stochov, Chomutov
    Příspěvky
    136
    Vliv
    265

    Standardní Re: ..

    [quote="Milx"]
    ... Ale tys psal tuhle reakci na můj příspěvek a nebo né? Mám totiž naprosto stejný problém a proto jsem jej do Hunterova příspěvku navíc přidal a na tohle musel reagovat.
    ne e... reagoval sem na Huntera, ne na tebe... Monimu taky nemusim...
    Jooooo, to byste koukali... :)

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele Mirectec
    Založen
    14.03.2003
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    1 038
    Vliv
    269

    Standardní

    mam uplne stejnej problem http://www.overclocking.cz/4um/viewtopic.php?t=34123

    Proste dva disky v prdeli a data na nic samo taky.. Hlavne ten prvni me zamrzel, pac na tom byly data hodne dulezity.. Ted me davaji treti disk, ale ja uz to nechcu, protoze uz jim neverim a uz vubec ne fy ktera me to prodavala
    AMD mobile Barton 2500+@2430MHz 1,8V (1,76V real) watercooled || ABIT NF7-S V2.0 watercooled || Samsung 160GB SATA s NIDEC loziskama + Hitachi desktar 40GB || 512MB DDR500 A-DATA || ATI Original 9500@PRO 64MB @405/325 watercooled || Leadtek winfast 2000XP || CD-ROM Teac 40x || 4× DVD±R/RW Teac DV-W50D (pioneer 106D)|| Fortron 350W ATX FSP350-60PN(PF)
    MSI KT3Ultra forever || NENAVIDIM lidi co maj nick Mirec

  16. #16

    Standardní

    Nu tak sem byl na Coi a tam mi nepomohli leda pokusit se domluvit nebo
    poslat písemně žádost o odstoupení ( už se mi rýsuje doma v pc ), eště zkusim živnostenskej úřad, jinak podle advokáta bych to u soudu vyhrál jen bych si na peníze počkal 1/2 roku.

    Co se Pajdy týče tak ne, vůbec mi to nevadí kvůli tomu, že mi prodali vadnou věc tak sem přišel o fotky - ty už mi nikdo nenafotí! pak sem přišel o hafo svých pamětí,a dalších blbostí, a mnou udělaných programů, kdo mi vrátí ten čas co sem na tom strávil?! Ten prodejce?? Nebo snad výrobce?? Dost bych se divil, ta firma se bude cukat už jenom když jim předložim náklady spojené s reklamací. Dle mě mi přijde to že chci své peníze nazpět jako minimální kompenzace toho o co sem přišel!!!

    Dále souhlasim s Riskou, mám na to právo a nelíbí se mi firmy co dělaj jen potíže, nehledě na to že prodejci v této firmě se ke mě už při první reklamaci zachovali sprostě!!

    Jestli někdo znáte nějakej rychlej způsob jak z nich dostat kupní částku tak písněte... Soudy jsou na dlouho
    AMD Athlon Thoroughbred 1,7 GHz @ 2,2 Ghz, 768MB DDR 400 OCZ, Ati Radeon 9200 64MB DDRAM, 200GB HDD WD LCD LG TQ-SF 19", SB Audigy, Redstar RS 502

  17. #17

    Standardní

    Jo eště něco já věci neničim, to není fér vůči obchodu...
    AMD Athlon Thoroughbred 1,7 GHz @ 2,2 Ghz, 768MB DDR 400 OCZ, Ati Radeon 9200 64MB DDRAM, 200GB HDD WD LCD LG TQ-SF 19", SB Audigy, Redstar RS 502

  18. #18
    Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Praha, Stochov, Chomutov
    Příspěvky
    136
    Vliv
    265

    Standardní co...

    ... se stane kdyz to posles pisemne?
    Jooooo, to byste koukali... :)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •