Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: připojení lcd přes analog-dotazy

  1. #1

    Standardní připojení lcd přes analog-dotazy

    Mám pár úplně dementních dotazů, bohužel neznám nikoho kdo má lcd, tak se ptám tady. Koupil jsem 17"lcd benq fp767, měl by to být střevama a použitým panelem převlečený Acer (jo a při změně rozlišení, když to jde přes černou obrazovku, tak si pískne). Má jen analog. Připojil jsem ho, nainstaloval ovladač z cd a předpokládal, že se mi v nastavení obrazovky-upřesnit-monitor změní obrázek připojení přes CRT na obrázek připojení přes LCD, ale ono nic. Furt se to tváří jako že to jede přes CRT, ani nevím jestli to má nějaký význam. Je někde něco co se musí jinak nastavit nebo se to skutečně připojuje tak jednoduše, že se tam prdne ovladač a hotovo? Nebo se musí někde vypnout/zapnout věci typu vsync a já nevim co ještě?

    Obnovovací frekvenci mám nastavenou na 70Hz (max je 75Hz)ze dvou důvodů a to i na nižších rozlišení (přes rage3D). Na 60hz jsem tam měl nějaký interference a konkrétně u hry arkanoid, když mi míček lítá rychle, tak nevidim úplně plynulý pohyb, ale jako by skákal po 3mm. Neni to nikde rozmázlý nebo se stopou, jen mito připadá, jako že "uletí" velký kus než se znovu překreslí obraz i když je to asi blbost. Při těch 70Hz je to o dost lepší. V jiných hrách nebo videu je těch 60Hz OK, i v NFSHP2, kde si myslim, že to pozadí scroluje taky dost rychle. Nebo to má nějakou souvislost s prvním dotazem?

    U CRT se říká, že když používám vysoký refresh rate, tak se víc namáhá Vf trafo a moňas jde dřív do kytek, platí něco podbného i pro LCD (60vs75Hz)?

    díky

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    287

    Standardní Re: připojení lcd přes analog-dotazy

    Citace Původně odeslal DAN2
    Připojil jsem ho, nainstaloval ovladač z cd a předpokládal, že se mi v nastavení obrazovky-upřesnit-monitor změní obrázek připojení přes CRT na obrázek připojení přes LCD, ale ono nic. Furt se to tváří jako že to jede přes CRT
    LCD vo Win sa ti prepne iba v pripade DVI pripojenia, na analogu to hlasi CRT. Malo by to byt namiesto CRT - analog a namiesto LCD - DVI.

    Citace Původně odeslal DAN2
    Obnovovací frekvenci mám nastavenou na 70Hz (max je 75Hz) ze dvou důvodů a to i na nižších rozlišení (přes rage3D). Na 60hz jsem tam měl nějaký interference a konkrétně u hry arkanoid, když mi míček lítá rychle, tak nevidim úplně plynulý pohyb, ale jako by skákal po 3mm.
    Ja mam 60Hz uplne v pohode vsade a nic neskace. To bude ine u kazdeho vyrobcu. Nastav si, co ti viac vyhovuje.

  3. #3

    Standardní

    Přineslo by něco propojení přes redukci dvi-vga?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •