Výsledky 1 až 20 z 20

Téma: Restart misto Loginu v WinXP?

  1. #1

    Standardní Restart misto Loginu v WinXP?

    Niekedy hlavne pri prvom nabehnutí PC, mi nabehne cierna obrazovka XP-čka, potom má naskočiť modra a miesto toho preblikne obrazovka s erorom a PC mi restartuje. Potom už nabehne normálne, hlásená chyba je log off error! Potom môžem poslať hocijaký stability test a ide to stabilne. V čom je chyba, robí mi to asi mesiac, win som už raz preinštaloval. Predtým to robilo na singly Xp, teraz mám dual win 98 a win Xp a robí to len na XP.
    Please Help.
    TAk nic

  2. #2

    Standardní

    To se dá, bohužel, těžko říct, musíš zkoušet

    - provést full update VŠEHO
    - vyzkoušet odinstalovat "exotické" ovladače
    - vyzkoušet disablovat zařízení v BIOSu
    - (pokud je přetaktováno) zkusit "podtaktovat"
    - projet systém antivirem
    - projet systém anti-spy softwarem (např. ad-aware)
    - zkontrolovat servicy

    V event logu nic není
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal jan555
    To se dá, bohužel, těžko říct, musíš zkoušet

    - provést full update VŠEHO
    - vyzkoušet odinstalovat "exotické" ovladače
    - vyzkoušet disablovat zařízení v BIOSu
    - (pokud je přetaktováno) zkusit "podtaktovat"
    - projet systém antivirem
    - projet systém anti-spy softwarem (např. ad-aware)
    - zkontrolovat servicy

    V event logu nic není
    No s reinstallom som natiahol len to čo vždy predtým, teda keď to išlo bez problémov.
    Nataktované to mám z 1,4(1700+)na 1,83(2200+?)teda z FSB133 na 166, niekedy to šlo až na 2,03 ale po flashu biosu to už nechce?
    Na net z tohoto kompu nechodím teda predpokladám , že žiadne spy atď by tam nemali byť. Disk bol pred inštaláciou formátovaný teda 36Gb časť, časť 3Gb určená na win98 nie.
    Exotické ovládače via 4in1 som neinštaloval, všetko ide so samotnými ovládačmi winXP. zatiaľ som sa sťažovať nemohol.

    PSoska je tá istá čo v popise, všetko je asi to isté.
    TAk nic

  4. #4

    Standardní

    OK, zkus podtaktovat na standard. A co v tom event logu, není tam NIC
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal jan555
    OK, zkus podtaktovat na standard. A co v tom event logu, není tam NIC
    v event logu se nic neobjevi, to mam vyzkousene - me to dela to same, jen s tim rozdilem, ze se to stava pokud pouziju svuj bootovaci obrazek (prepinac /kernel=blbabal v boot.ini)...sice uz jsem zjistil co to je za chybu (Cannot start Service Manager blablabla) ale jak to vyresit fakt netusim...takze sbohem obrazku...
    C2D Wolfheart stabilized...CoolingSys completed...Aurora 3D Black...full 120mm Wolfheart
    WinXP && Gentoo Powered Wolfheart http://img215.imageshack.us/my.php?i...pgentooqt2.jpg
    Intel Core2Duo E6300 1.86@3.2GHz cooled by Ninja Plus| Gigabyte DS4 | 1024MB Kingston 750@920MHz | sound | Gigabyte X1650Pro SilentPipe II | TEAC 40x & Toshiba DVD-RW | WD800JB 80GB | Logitech MX510 | Fortron 300W NP(PN) | MS Sidewinder Strategic Commander|Acer 1721hm
    C366 2@1,85V 32MB RAM, Slackware 9.1 router connected to Chello

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Airwolf
    Citace Původně odeslal jan555
    OK, zkus podtaktovat na standard. A co v tom event logu, není tam NIC
    v event logu se nic neobjevi, to mam vyzkousene - me to dela to same, jen s tim rozdilem, ze se to stava pokud pouziju svuj bootovaci obrazek (prepinac /kernel=blbabal v boot.ini)...sice uz jsem zjistil co to je za chybu (Cannot start Service Manager blablabla) ale jak to vyresit fakt netusim...takze sbohem obrazku...

    Hm, ja som žiadne pozadie nemenil, teda pozadie loginu, resp ničo podobné, dokonca som len jediný užívateľ, teda poštartovacej stránke by mal nabehnúť rovno do winXP, nepoužívam prihlasovacie menu nezadávam heslo...
    Myslím že v prvom popise je všetko napísané aj ten event log
    TAk nic

  7. #7

    Standardní

    Když to tu vidím, řeším podobný problém s 2000. Po instalaci síťovky se mi začal zastavovat komp, jakoby se zastavoval a znova rozebíhal disk. Zkoušel sem přijít na to proč, ale skončilo to tak že se mi najednou wokna restartly a od tý doby v momentě kdy z úvodní obrazovky má naskočit přihlášení blikne modrá obrazovka a restart. Nemůžu ani říct co píše, nestihnu přečíst ani slovo. Do režimu nouze se taky nedostanu. XP mi běží v pohodě.

  8. #8
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal Franta
    Exotické ovládače via 4in1 som neinštaloval, všetko ide so samotnými ovládačmi winXP. zatiaľ som sa sťažovať nemohol.
    LOOOOL tak ted si me dostal. via4in1 tam neni jen tak pro srandu kraliku. ovsem proti gustu zadny disputat.

    a co do nevycisteni partitions s w98se > no problem by v tom byt mohl ( spatne registry atd... )

    Citace Původně odeslal yossarian
    Když to tu vidím, řeším podobný problém s 2000. Po instalaci síťovky se mi začal zastavovat komp, jakoby se zastavoval a znova rozebíhal disk. Zkoušel sem přijít na to proč, ale skončilo to tak že se mi najednou wokna restartly a od tý doby v momentě kdy z úvodní obrazovky má naskočit přihlášení blikne modrá obrazovka a restart. Nemůžu ani říct co píše, nestihnu přečíst ani slovo. Do režimu nouze se taky nedostanu. XP mi běží v pohodě.
    a copak mas za pocitac ( desku )? tohle vypada na spatne ovladace sitofky a moc vysoke FSB...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  9. #9

    Standardní

    Deska... tyjo... pcchips m700(?) + Celeron 900 (nepřetaktovávanej, čili tušim fsb 100 Mhz), 128 ram, ten hdd je seagate 120. S tou síťovkou mi to běhalo (s těma problémama) asi den. Všim sem si že měla stejný irq jako zvukovka a tv karta. Ale to snad windowsy nějak uměj ukočírovat, ne? Ovladače sem nejdřív nechal windowsový, pak sem dal od výrobce (novší), ale to samý. Kdyby to bylo ovladačema, tak mam smůlu, protože je nemůžu odinstalovat.
    Kdybych aspoň dokázal přečíst tu modrou obrazovku.

  10. #10
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal yossarian
    Deska... tyjo... pcchips m700(?) + Celeron 900 (nepřetaktovávanej, čili tušim fsb 100 Mhz), 128 ram, ten hdd je seagate 120. S tou síťovkou mi to běhalo (s těma problémama) asi den. Všim sem si že měla stejný irq jako zvukovka a tv karta. Ale to snad windowsy nějak uměj ukočírovat, ne? Ovladače sem nejdřív nechal windowsový, pak sem dal od výrobce (novší), ale to samý. Kdyby to bylo ovladačema, tak mam smůlu, protože je nemůžu odinstalovat.
    Kdybych aspoň dokázal přečíst tu modrou obrazovku.
    abys ji dokazal precist, tak si vypni automaticky restartovat pri BSOD. je to v ovladacich panelech>system>upresnit>automaticky restartovat.

    me tohle napriklad delal driver od keria ( docela sem se divil ) > pomohla az jina verze.

    co do IRQ > musel bys vypnout APIC ( koukni do sekce zvuk > je to jeden ze sticky dredu ohledne creativu ).
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  11. #11

    Standardní

    Jenomže já se prostě do systému nedostanu! Mně se to restartuje furt dokolečka. Ani stav nouze nenaběhne. Blik a restart. Takže to nemůžu vypnout - teď už vim že sem to měl udělat, ale předtím sem to nevěděl.
    Pomáhá nějak ta možnost opravy poškozené instalace co de dát z instal. cd? Sem to zatim nezkoušel páč u sebe instalačky nemam, ale mám pochyby, zatim mi to nikdy nepomohlo.

  12. #12
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal yossarian
    Jenomže já se prostě do systému nedostanu! Mně se to restartuje furt dokolečka. Ani stav nouze nenaběhne. Blik a restart. Takže to nemůžu vypnout - teď už vim že sem to měl udělat, ale předtím sem to nevěděl.
    Pomáhá nějak ta možnost opravy poškozené instalace co de dát z instal. cd? Sem to zatim nezkoušel páč u sebe instalačky nemam, ale mám pochyby, zatim mi to nikdy nepomohlo.
    mno a co takhle tu sitovku vytahnout ven?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  13. #13

    Standardní

    Myslíš že sem to nezkoušel? Vytahal sem vše co není nutné, zakázal onboard zvukovku... nic.

  14. #14
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal yossarian
    Myslíš že sem to nezkoušel? Vytahal sem vše co není nutné, zakázal onboard zvukovku... nic.
    hmmm no tak pak uz asi nezbyva nic jineho nez si zazalohovat adresare docandsettings a winnt, nasledne je smazat a zacit znovu. maximalne jeste smazat rucne ty ovladace od sitofky ( coz musis znat presne soubory a pak to v konzoli udelat ).
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  15. #15

    Standardní

    Hmmm. Tomudle řešení sem se chtěl vyhnout, ale asi mi nic jinýho nezbyde. Zazálohuju to a přeinstaluju, no. Aspoň se to pročistí. Ale než to všecko přeinstaluju, to bude tejden. Jinak já k tomu můžu z xpeček, mam je tu jako záložní, jenom čistou kopii, ale teď se to hodí.

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal yossarian
    Hmmm. Tomudle řešení sem se chtěl vyhnout, ale asi mi nic jinýho nezbyde. Zazálohuju to a přeinstaluju, no. Aspoň se to pročistí. Ale než to všecko přeinstaluju, to bude tejden. Jinak já k tomu můžu z xpeček, mam je tu jako záložní, jenom čistou kopii, ale teď se to hodí.
    Skus to reinstal, potom to uz bude iba nejaky hw problem/konflikt...

  17. #17
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal yossarian
    Hmmm. Tomudle řešení sem se chtěl vyhnout, ale asi mi nic jinýho nezbyde. Zazálohuju to a přeinstaluju, no. Aspoň se to pročistí. Ale než to všecko přeinstaluju, to bude tejden. Jinak já k tomu můžu z xpeček, mam je tu jako záložní, jenom čistou kopii, ale teď se to hodí.
    no tak najdi soubory, ktere nainstaloval setup te sitove karty a odstran je. mozna tim aspon spustis nouzovy rezim.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  18. #18

    Standardní

    Jo a můžete mi jakožto běžnýmu uživateli poradit kerý by to tak mohly být nebo jestli je nějaký soubor kde sou o tom informace? Sem tušim našel kerej ovladač to je ale nevim co všecko bych musel odstranit.

  19. #19
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal yossarian
    Jo a můžete mi jakožto běžnýmu uživateli poradit kerý by to tak mohly být nebo jestli je nějaký soubor kde sou o tom informace? Sem tušim našel kerej ovladač to je ale nevim co všecko bych musel odstranit.
    no co si instaloval? preci mas nejaky soubor ci neco. tam to najdes kdyz se do toho souboru podivas. ( anebo zkus net tam to najdes ). jinak jako bezni uzivatele ti nemuzeme poradit, protoze ovladacu i sitovek jsou hromady ( a kazda to ma jinak ).
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  20. #20

    Standardní

    No, setup síťový karty neinstaloval nic. Instalovaly windowsy z diskety.
    Ale myslim že tudy cesta nepovede, kdyby to bylo ovladačema tak snad by měl běhat stav nouze. Zazálohuju to, dám novou instalaci a přepíšu nastavení a pak postupně budu obnovovat software. To bude nejjednodušší.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •