Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Zmena vetraku v zdroji, CPU, system - arctic TC

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    23.06.2003
    Bydliště
    Amstelveen
    Příspěvky
    1 061
    Vliv
    266

    Standardní Zmena vetraku v zdroji, CPU, system - arctic TC

    Mam dost hlucny komp, a tak som sa rozhodol, ze zmenim vetrak na cpu, vzdroji a v bedni za arctic ventilator pro TC.
    Ide o to, ze ten vetrak, co je v zdroji je pripojeny priamo na PCB zdroja. Ide mi o to, ze ci sa ten zdroj zapne, ked odstrihnem tieto droty - ci nahodou zdroj nema nejaku ochranu...
    Dalsia vec, ktorej sa dost bojim: Teraz mam v bedni vetrak 80cm na ~3300 otacok, co je v podstate aj maximum toho arctica, ide mi ale o to, ze v skutocnosti ten arctic bude tocit menej, takze sa dostane menej vzduhu do bedne a teda aj teplota cpu vzrastie. Lenze ja menim aj vetrak cpu, a teda sa bojim ze ked vymenim vsetky tri, tak to nebude chladit skoro vobec. V sucasnosti je vzduch zo zdroja dost horuci, vzduch zo syst. vetraku (exhaust vzadu v bedni) je asi tak o 3-5C teplejsi ako okolity vzduch. Co myslite, utiahnu to tie tri arctic coolery?
    S cidlom cpu sa nebojim - dam ho na pasiv, ale to systemoveho vetraka nedosiahne na chipset...
    Hlavny problem vsak je s tym zdrojom, je to noname 350W. Pojde mi ten zdroj ked odstihnem tie droty?
    3570K, 16G, x25-m, itx
    xj40

  2. #2

    Standardní

    No kdyz uz to odstrihnes, to je takovej problem ten novej vetrak zapojit na ty samy draty?? Vono u TC vetraku by melo bejt cidlo na necem, co topi, jinak tam bejt pak vubec nemusi. Tzn. na procaku dej cidlo na bok zakladny chladice, aby na nej vetrak nefoukal (treba prilep vterinakem). U zdroje si to chce vychytat soucastku, co nejvic topi, ale jestli to chces mit tichy, tak si musis vyzkouset, kde to bude nejlepsi, aby ti to nejelo porad naplno. No a na odsavani (vhaneni do) z bedny stacej mensi otacky, tak tam to cidlo nemusis davat podle me nikam, jelikoz chces mit ticho ... a z vlastni zkusenosti vim, ze staci malej pruvan, ale nakej
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    23.06.2003
    Bydliště
    Amstelveen
    Příspěvky
    1 061
    Vliv
    266

    Standardní

    OK, dik, islo mi len o to, ze kedze je ten fan regulovany, tak ked ho napojim na tie iste droty toho zdroja, tak bude mat mensiu spotrebu a to sa zdroju nemusi pacit a napr. nenabehne...
    Alebo su tie vetraky robene tak, ze maju konstatnu spotrebu?
    A co ak aj maju, ale maju ju aj tak nizsiu ako ten moj zdrojovy vetrak?
    Asi mi neostava nic ine, len to skusit...
    3570K, 16G, x25-m, itx
    xj40

  4. #4
    Member
    Založen
    22.01.2003
    Bydliště
    Brno,Přerov,Podhoří
    Příspěvky
    301
    Vliv
    262

    Standardní

    1) Je to noname zdroj.
    2) U žádného zdroje jsem neviděl že by si hlídal jestli je ventilator připojen či ne (zbytečné náklady)
    3) rozhodně nepřipojuj ventilátor s termoregulací na kontakty které mají další termoregulaci, ventilátor se ti při spustění hned neroztočí a dokud se netoztočí bude pískat.
    4) S teplotou si nedělej strarosti, já chladím AC na 1250ot/min 460W Fortrona a je to OK, vychází něj samozdřehmě dost teplý vzduch, ale je to porád OK. Pasivy ve zdroji mi nejdou přes 55 stupňů takže pohoda.
    Prescott 650@17x200/1,4V,Intel i915 GAG,2045MB DDR400 (2-3-3-7),WD 320GB,MSI 6600 500/600 s VM-101

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    23.06.2003
    Bydliště
    Amstelveen
    Příspěvky
    1 061
    Vliv
    266

    Standardní

    Ok, to som chcel vediet.
    Teraz mi uz nic nestoji v ceste!
    Vdaka za vsetky odpovede a nazory.
    3570K, 16G, x25-m, itx
    xj40

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. System failed CPU test
    Založil phi11 v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 07.03.2005, 16:23
  2. sci-fi - zmena identifikace cpu pod windows
    Založil Cyber v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 01.03.2004, 17:29
  3. Netradiční a tichý systém ventilace...co si o tom myslíte?
    Založil JardaMeloun v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 29
    Poslední příspěvek: 05.02.2004, 16:54
  4. Artic fan pro TC - změna směru otáčení ventilátoru
    Založil Drta.tom v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 06.06.2003, 13:21
  5. Jaké jsou správné otáčky větráku na CPU
    Založil Dan v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 11.12.2002, 13:39

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •