Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: mrtvy? WD Caviar 205AA - zachrana (obnova) dat v Brne ?

  1. #1

    Standardní mrtvy? WD Caviar 205AA - zachrana (obnova) dat v Brne ?

    Nazdar lidi, mam tu jeden PC, majitelka mi volala, ze ho najednou nemuze zapnout (vecer ho normalne vypla, rano uz nesel), prijedu tam, teplej, smrdici zdroj (Eurocase 250W)... Horsi ale je, ze vzal s sebou minimalne i Hadr - WD Caviar 205AA . Kdyz ho pripojim k sobe do PC, tak po stisknuti Power tlacitka jen bliknou ledky (Power i HDD) a komp zustane tuhej - i po vyndani toho HD. Musim vyndat el. kabel ze zdroje a znovu zapojit, aby najel... Problem ale je, ze majitelka tam ma ucetni data, ktery si samozrejme nezalohovala . Nevite o nekom sikovnym, nebo o firme , ktera by za rozumny peniz dokazala zachranit data? Nejlepe v Brne... Nekde jsem kdysi cetl o firme sidlici snad nekde na Stefanikove, nebo Lidicke, nemate nekdo nejaky kontakt? treba je to jen odpalena elektronika a nebylo by to tak hrozny...
    diky za kazdou radu
    Bolek

  2. #2
    Junior Member
    Založen
    28.08.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    38
    Vliv
    0

    Standardní

    nuz v brne ziadnu nepoznam, ale stalo sa mi nieco podobne minuly tyzden a riesilo som to v Bratislave vo firme Feramed, maju tam 2000 diskov na sklade kvoly elektronikam, takze ti to tam mozno bude stacit poslat ups a oni ti to spravia. Cennik maju na nete.
    P4 2.4 800fsb @ 3.1 asus P4C800 Deluxe - diky 7000ACu 1G ddr 400 - shit | radeon 9800 pro | (80G + 80G) - stripe + 30G hitachi | sb live! 5.1 | 3dm03 - 6120
    Linux A/\\/\\D Athlon XP 1700+ 512mb GF2MX
    NotebooK p4 2.533ghz 512mb 40gb

  3. #3
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    Bolek:
    myslim, ze o necem vim. dam ti vedet
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  4. #4

    Standardní

    Chodim do Blavy, firma sa vola MACROFER www.macrofer.sk

    vytiahnu Ti data aj z gramoplatne
    HP nc6220 + Samsung 205BW

  5. #5
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  6. #6

    Standardní

    diky vsem za tipy !!!

  7. #7

    Standardní

    Mam stejny problem, chci zahranit data z disku, pravdepodobne odpalena elektronika.

    Hledam firmu v praze, ktera ty data z disku dostane - nasel jsem 2 www.datahelp.cz , www.tdp.cz . Asi to donesu do datahelp...

    Moje otazka: mate nekdo zkusenosti s nejakou z techto firem, pripadne s jinyma firmama?

  8. #8
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    Citace Původně odeslal haf
    Mam stejny problem, chci zahranit data z disku, pravdepodobne odpalena elektronika.
    Hledam firmu v praze, ktera ty data z disku dostane - nasel jsem 2 www.datahelp.cz , www.tdp.cz . Asi to donesu do datahelp...
    Moje otazka: mate nekdo zkusenosti s nejakou z techto firem, pripadne s jinyma firmama?
    jestli na tom nemas data, ktery maj cenu desetitisicu korun, tak ani do tehle firem nechod. zachrana dat se uctuje v tisicovkach.
    schudnejsi reseni je sehnat/pujcit elektroniku ze stejnyho disku a ukusit to zachranit doma.
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  9. #9

    Standardní

    presne jak pise daso, vyplati se to jen v pripade, ze tam mas opravdu dulezity data, je to hrozne drahy... (tehdejsi cenik v Brne byl: jednodssi pripady 10-15 tis , stredni 15-50 t, tezke nad 50...) Pokud sezenes stejnej typ disku se stejnou elektronikou, mas sanci, ze data zachranis (pokud neni disk pozkozenej mechanicky)...

  10. #10

    Standardní

    Datahelp si uctuje za vysetreni disku 300kc, a pri tom ti rekne, jestli to bude stat 3000kc (poskozena vnejsi elektronika disku), pripadne 12000kc - nejhorsi varianta - poskozen motorek nebo vnitrni elektronika.

    Podle me to neni nijak silena cena.

    Rozebirat to doma na kolene nepripada v uvahu, leda bych to podelal. Pokud to bude stat 3 tacy, tak do toho jdu urcite, pokud 12000 jeste uvidim.

  11. #11

    Standardní

    to jsou podstatne rozumnejsi ceny, drzim palce

  12. #12

    Standardní

    Tak konecne je disk opraven. Nejdrive jsem to donesl do Datahelpu, tam se jim podarilo cist z disku, ale cetli to nejak blbe, zadne data nebylo videt. Nakonec to uzavreli, ze se s takovym pripadem jeste nesetkali, a nemusel jsem platit ani poplatek za diagnostiku.
    Tak jsem to s kouskem nadeje donesl do TDP, a tam maji lepsi technologie na opravy disku - za 14 dni to bylo hotove. Dokonce, kdyz s tim nehnou oni, tak to posilaji do Ontrack nekam do evropy (pak to ale stoji opravdu hodne). Me to stalo 12500kc. Co uz
    Mala rada na zaver: zalohujte, zalohujte

  13. #13
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    hmmmm, cloveku pak prijde smesne, ze tu nekteri zarputile vychvaluji a snazi se vytvorit RAID0. ale co uz.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  14. #14
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    haf: muzes uvest co to bylo za disk, jaka chyba disku byla zjistena, jake mnozstvi dat bylo zachraneno,...
    Diky
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal daso
    haf: muzes uvest co to bylo za disk, jaka chyba disku byla zjistena, jake mnozstvi dat bylo zachraneno,...
    Diky
    Disk Seagate 120Gb 8MB (ST3120026A), byla odpalena vnitrni elektronika, asi i elektronika co hybe s hlavama. Zachraneno bylo 100% dat. Kdyz jsem se ptal v TDP, co udelali specialniho, ze jim se data precist podarilo a v Datahelpu ne, tak mi rekli, ze pouzili nejaky specialni firmware pro cteni. Kdovi ale jestli je to pravda, nezbyva mi nez verit.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •