Stránka 6 z 14 PrvníPrvní ... 2345678910 ... PosledníPoslední
Výsledky 126 až 150 z 334

Téma: (TV OUT FAQ) Máte problémy s TV-OUTem? Řešte je zde...

  1. #126

    Standardní

    To s tou antenou je pravda.. mne v Telke rapcalo ..buchalo obraz sumel .. zrnil a dokonca mi tam behal aj cierny pruh.

    Vyhodil som Antenu a helemese .. cisty obraz ako zrkadlo !
    AMD XP1800+ (37°C - idle & 45°C - Burn7k ), ATi R9100 64.VIVO.
    Proste kompik v ktorom mam konecne vodne chladenie ...
    http://neuron.tuke.sk/~hruska/case/

  2. #127

    Standardní

    Citace Původně odeslal ZycaR
    To s tou antenou je pravda.. mne v Telke rapcalo ..buchalo obraz sumel .. zrnil a dokonca mi tam behal aj cierny pruh.

    Vyhodil som Antenu a helemese .. cisty obraz ako zrkadlo !
    aby sa vedelo o com je rec:
    Většinou je problém v zemní smyčce přes společnou anténu (kabelovku). Stačí přestřihnout přívodní koaxiální kabel který máš připojený do zásuvky společné antény (kabelovky). Střední vodič spojíš přes kondík (kapacita kolem 150pF). Stejně tak spojíš stínění přes kondík (kolem 150pF). Pak to celé nějak mechanicky zafixuješ (osvědčilo se mi celé to "zasnoplit" termolepidlem a zatáhnout do smršťovací bužírky).
    !!! Ještě upozornění: kondíky musí být keramické a na vyšší napětí (zhruba na 250V, v GM mají i na 500V). A to proto, že rozdíl potenciálů zemí bývá někdy hodně velký (i když se to chová jako měkký zdroj, dokáže to někdy házet i slabou jiskru).
    P4/400-2.0@2.7 | AC FREEZER 4 | MSI 865PE neo2 LS 4x135FSB, no name 1.5GB dual DDR400 | Saphire ATI R9600 non pro 128MB 325/205@430/260 | Baracuda IV 40GB | DVD Toshiba 16/52 | DVD RW NEC |CD-RW Asus 52/24/52 | on board sound 5.1 | repro 5.1Creative | monit: AOC 7K+ | 3DMark2001-11130 | 3DMark2003-3335 | 3DMark05 - 1509

  3. #128

    Standardní

    Citace Původně odeslal Mican
    Možná by neškodil malý faq:

    1, V CZ se používá norma PAL. Je jedno jestli B/G/D/K, to je týká jenom zvuku.

    2, PAL M/N/I je něco jiného, nepoužívat.

    3, Jenom nějaké SCARTy umí Y/C (S-video). Pokud to u nich není výslovně uvedeno (modrá barva konektoru, nápis Y/C), Y/C zapojení nebude fungovat. Pokud nemá televize vstup na hosiden (4pinový S-video konektor), pravděpodobně to neumí ani přes scart.

    4, Výroba různých redukcí sice není složitá, vždy je ale lepší si koupit hotovou redukci v obchodě. Ušetříte si popálené prstíky, cenově to vyjde na stejno a výsledek máte jistý.

    5, Žádná mě známá ATi karta nemá RGB výstup použitelný pro TV, tudy cesta nevede.

    6, Žádná ATi karta se neumí ani synchronizovat podle externího signálu (genlock).

    7, TV výstup může být kódovaný systémem Macrovision, na video tedy (v přiměřené kvalitě) třeba filmy v PowerDVD nedostanete.

    8, Pokud máte černobílý nebo žádný obraz, je to z 99.5% vaše chyba.


    Běžná zapojení:

    a, Televize má S-Video hosiden -> Použij S-video kabel
    b, Televize má pouze kompozitní vstup (žlutý cinch) -> použij cinchovou šňůru.
    c, Televize má scart -> použij cinchovou šňůru s redukcí na konci.
    ja som si tu celu kablovacku popajkoval sam a frcim cez 75ohm koaxial
    a nemoyem sa stazovat

  4. #129
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vyskytuji se v Brne a okoli.
    Příspěvky
    469
    Vliv
    268

    Standardní

    Ahoj,
    omlouvam se pokud se to tu jiz resilo a ja jsem natvrdlej to pochopit.
    Mam TV Mascom 7132 a GK R9500@9700 Powercolor s TVoutem a WinXP Omegy 2.4.96.Koupil jsme ktomu tenhle skur*enej kabel za bez kacky 500Kc a ono to nejede.A pritom me obchodnik tvrdil ze TV umi S-Video pres scart(bohuzel ne ten samej co mi prodal kabel).No proste nekde je krpa (dohaje ten kabel je dovozce Mascom sam ).Prodali mi to v Electroworldu tak jim to muzu zitra omlatit o hlavu (je mi jedno jestli je to moje blbost ).Proste me to jede cernobile v obou scartech .Help wanted.....mad user. Proste jestli vite jak to rozjet a kde to v Brne/internetu natuty koupit a pojede to tak semstim,drazssi nez petikilo to snad nebude . Diky.

    http://www.clust.com/pages/fiche_ref...t_CL-1799.html

    http://www.elektrosvet.cz/DetailPage.asp?DPG=19807

    PS:Povytahl jsem to S-Video z TVoutu tak napul a ono se to dalo do barev,ale dost nekvalitnich...

  5. #130

    Standardní

    přesně tak jde jenom o kontakt kamošovy to dělalo to stejný ...
    Kdybys chtěl tak tu mám 5m kabel se zlatejma koncovkama ale cena by byla těch 500,-
    Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. NEMOŽNÉ NEEXISTUJE. Muhamad ali

  6. #131
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vyskytuji se v Brne a okoli.
    Příspěvky
    469
    Vliv
    268

    Standardní

    A nedali by se tam radeji nejak pouzit ty AV vstupy jak je tu v popise?

    http://www.mascom.cz/tv/_m_ster.htm

  7. #132
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha - Ostrava
    Příspěvky
    302
    Vliv
    267

    Standardní

    Citace Původně odeslal Aldapo
    A nedali by se tam radeji nejak pouzit ty AV vstupy jak je tu v popise?

    http://www.mascom.cz/tv/_m_ster.htm
    Asi tě zklamu, ale ta TV na 99% nepodporuje S-video.
    Ani ze scartu.
    Budeš to muset vést cinchem. Nebo do scartu ve stylu cinche po jednom drátě.
    Under rekonstruction....

  8. #133

    Standardní

    Citace Původně odeslal romark
    [5, Žádná mě známá ATi karta nemá RGB výstup použitelný pro TV, tudy cesta nevede.
    ATI X800 mají RGB kabel, předpokládám, že by využitelný být měl?

    http://www.beyond3d.com/reviews/sapp.../index.php?p=3
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  9. #134
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vyskytuji se v Brne a okoli.
    Příspěvky
    469
    Vliv
    268

    Standardní

    Citace Původně odeslal kubajzz
    Citace Původně odeslal Aldapo
    A nedali by se tam radeji nejak pouzit ty AV vstupy jak je tu v popise?

    http://www.mascom.cz/tv/_m_ster.htm
    Asi tě zklamu, ale ta TV na 99% nepodporuje S-video.
    Ani ze scartu.
    Budeš to muset vést cinchem. Nebo do scartu ve stylu cinche po jednom drátě.
    Tak mam doma starej anoalogovej satelit hned vedle PC co ma scarty.Tak pres ne by se to napojit dalo,ne(Huth Professional)?Nekdo tu psal ze se to ocurava starym videem tak ja to pichnu do scartu toho satose a pak jen povedu scart/scart znej do TV...myslite ze to pomuze?
    Zase musim koupit kabel scart/scart do p.

  10. #135

    Standardní vadny TV-OUT?

    Mam ATI 9700 PRO, zohnal som si kable a pripojil telku a nic - absolutne cierna obrazovka, v driveroch je symbol TV zaskrtnuty a ked dam force TV detection tak sice uz neni zaskrtnuta, ale obraz stale neni. Ked vymenim iba graficku kartu za GF 4200 tak obraz v pohode ide cez tie iste kable. Moze to byt tym ze pouzivam redukciu z GF 4200 ? Ma ATI nejaku odlisnu redukciu S-Video -> CINCH ? Dik za odpoved.

  11. #136

    Standardní

    Citace Původně odeslal crw
    ati9800pro, catalist 4.5

    kdyz mam na monitoru 1024x768 na svideu je klonovana obrazovka ok (az na spodni cerny pruh), nastaveni theater mode atd.. nema zadny vliv

    pokud ale nastavim 1280x1024 na monitoru na svideu se udela virtualni obrazovka (vyrez) ktery se posunuje.. tj obraz se nezmensi tak aby to bylo na svideu ve full screenu, nastaveni theater - full screen opet nema zadny vliv

    nevite nekdo jak docilit na main monitoru 1280x1024 a na svideu full screen kopii (zmensenou samozrejme pac PAL ma mensi rozliseni) ?

    btw ve vlastnostech kdyz hejbu s rozlisenim sekundarniho displeje tak to nefunguje (nema zadny vliv) je tam 640x480 pokud to posunu kamkoliv a dam ok tak se to vrati zpet, to je ok nebo spatne ?

    dik
    mam ten samej problem ..s jakymkoliv rozlisenim ..ale az ted s omegama ..s dna mi to nedela
    Pentium 4 630 3.0GHz - Thermaltake Sonic Tower, Intel Eatonville i915GEV, 1GB DDR2 533MHz CL4 Dual, MSI Geforce 6600 300/500@440/600 256MB PCIe, WD 250GB 2500JS 8MB SATA, Chill Innovation CP-400 400W, DVDRW LG 4120b, Eurocase Briza Silver, Logitech MX900 BT Mouse, Saitek Eclipse Keyboard, HP1130 21" CRT, CDMA Internet connection...
    NTB: HP nx6110

  12. #137

    Standardní Re: vadny TV-OUT?

    Citace Původně odeslal adi778877
    Mam ATI 9700 PRO, zohnal som si kable a pripojil telku a nic - absolutne cierna obrazovka, v driveroch je symbol TV zaskrtnuty a ked dam force TV detection tak sice uz neni zaskrtnuta, ale obraz stale neni. Ked vymenim iba graficku kartu za GF 4200 tak obraz v pohode ide cez tie iste kable. Moze to byt tym ze pouzivam redukciu z GF 4200 ? Ma ATI nejaku odlisnu redukciu S-Video -> CINCH ? Dik za odpoved.
    Original ATI S-Video->CINCH kabel nemam, mam iba NVIDIA S-Video->CINCH, takze preto sa pytam ci ma ATI nejaku odlisnu redukciu resp. TV-OUT ako NVIDIA. A kde by sa dala zohnat vhodna redukcia pre ATI ?

  13. #138

    Standardní OVP

    adi778877 uz asi zistil, ze stacilo vymenit kable, no skoro podobny kamosov problem som zatial nevyriesil! Kupili novu TV... Orava, 16:9 prevedenie. Chybu v nej som nechaval na posledne miesto, ale asi to tak bude, kedze na PC vyskusane 2 rozne karty (Rage Pro, 7500), vsetky kombinacie (inak funcnych) S-VHS/cinch/Scart... CD ovladac, aj 1 novsi. Ine PC skusat asi blbost, ze? Alebo este dalsie ovladace? Monitor sa aj celu dobu sprava, ako pri riadnom zapnutom TV Out, aj je TV aktivna- iba ta telka je cierna (na dostupnych 3 AV kanaloch, neoxo... ). Inak, ma iba 1 SCART a na bokoch SVHS a cinche.

  14. #139

    Standardní

    Možná se to bude někomu hodit, kdyby neměl k dispozici redukci S-video miniDIN na kompozitní cinch pro ATI kartu. Originál redukce od Herculesu u grafiky fdx8500 má na zapojené dva piny. Kompozitní video signál je vyvedený na speciálně vyhrazeném pinu miniDIN konektoru a zem je použita klasická pro S-video. Zapojené je to takhle:


  15. #140

    Standardní ATI vs NVIDIA S-Video TV-OUT

    cenda: diky za pekne znazornenie

    Uz mi len priama odpoved na otazku: ma to redukcia od Nvidie zapojene nejak inak ?

    A vlastne este jedna otazka: preda niekto original redukciu za rozumnu cenu ?

    Dik.

  16. #141

    Standardní

    2adi778877:
    Ano nVidia má redukci S-video --> kompozitní video zapojenou jinak. Používají totiž jiné TV-out čipy (BTxxx...Conexant a CH700x...Chrontel myslím). BTxxx čipy umí přepnout kompozitní video do jednoho z pinů S-videa. A u CH700x čipů se používá redukce s kondíkem. Pro názornost (obrázky z TVtool webu http://tvtool.info/go.htm?http://tvt...ablefaq3_e.htm):


    Pozor redukce jsou funkční jen pro nVidii (platí hlavně pro ten první obr).

  17. #142

    Standardní TV-OUT :(

    cenda: diky za info

    Kedze sa mi nedari zohnat ten originalny kabel, tak som skusal rovno do TV-OUTu dat 15m S-Video kabel a potom S-Video -> SCART redukciu a nic - cierna obrazovka Asi mam vadny TV-OUT na karte.

    Alebo moze byt este aj toto nejak nestandartne co sa tyka vystupu na ATI 9700 Pro, t.j. ze ked do toho pichnem S-Video kabel, a potom na ten pouzijem tu uz v tomto threade spominanu redukciu S-Video -> SCART (tu s tym INPUT/OUTPUT navrchu) a ten pichnem do televizora, tak je este nejaka mozna pricina ze to nebezi - okrem toho ze je vadny TV-OUT ?

  18. #143

    Standardní

    2adi778877:
    Tvůj problém může být v tom, že i když použiješ redukci S-video --> scart, tak TV musí navíc podporovat na tom scartu vstup S-video signálu. V takové redukci totiž obvykle nedochází ke změně formátu signálu z S-video na kompozitní, ale jen ke změně konektorů. Najdi si v návodu k TV, jestli podporuje na tom scart vstupu i vstup S-video formátu.

  19. #144

    Standardní AD TV Orava

    No kamos to vraj mal zapojene- neviem ci aj cez S-VHS, ale cinch urcite a Out mu chodil! Zeby si medzitym odfajcil vstupy na TV, kedze vraj tam daval niekedy 85 a 100Hz frekvencie? TV je iba 50-ka! Pomoze pripadna reklamacia?

  20. #145

    Standardní

    ja mam problem ktery jsem tady nenasel nebo jsme ho mozna prehlidl mam televizor thomson a kartu ati radeon 9800PRO vse je spolu propojeno pres svideo z redukci na scrad pricems v menu televize je nastaveno ze scard 3 ma brat signal puvodme jako svideo vse funguje jak ma pri pousteni filmu 16:9 obraz je v rozmnerech jak ma akorat je trosku splasklej proste spatne nastavena geometrie ale kdyz dam 4:3 tak obraz je jen v malem ramecku asi na 60% televize hezky a presne zarovanny ve stredu a i kdyz zaskrtnu v ovladacich polozku roztahnout obraz nic se nestane teda stane zvetsi se ale jen nepatrne proste at delam co delam nidky sem i nepodarilo ho myt na 100% ani na 90% obrazovky ovladace jsme skousel 4.3 4.4 4.5 4.7 4.9beta u vsech naprosto to same kdyz to skousim roztahovat manualne tak to syce kapku roztahnu ale zase blbne obraz v 16:9 jinak mam samozrejmen na mysli profil divadlo i kdyz ono to dela i v normalnim profilu proste furt se to snazi jet v rozliseni 640*480 a televize si to neroztahne neprisel jsem na to jak to nastavyt aby se to roztahlo nebo zvetsit rozliseni na televizi
    ======================
    -=666 - VEGAN/SXE - 666=-
    -=old.Administrator of CNBoard=-
    --==Dr.Friez@cnboard.net==--
    ======================

  21. #146

    Standardní

    pls mám problém so zapojením, ide mi obraz, ale nejde mi zvuk ... neviete prečo ?
    mám r9600 Pro a Sony televízor

  22. #147

    Standardní

    3k :

    mam tiez problem tak ak niekto vie pomoct napiste pls :
    - mam zapojeny tvout a pri starte pocitaca ide boot aj na monitore aj na TV ale po nabehnuti do WIN obraz z TV zmizne a uz ho neviem rozchodit

    skusal som aj ine verzie catalyst

  23. #148

    Standardní

    BTW: Našel jsem zajímavý článek o téhle problematice.

    http://www.pctuning.cz/titulnistrana...ayID=3&Print=1
    1) ASUS P5Q Deluxe, C2Q 6600@2,56 GHz, 2x Corsair XMS2-2048 MB, ASUS EAH4850 512 MB DDR3 PCI-E, WD 250 GB, WD 500 GB, Samsung 80 GB, SB X-Fi Fatal1ty Xtreme Gamer, DVD-RW SH-223F, DVD-RW LG GH20LS15, Dell UltraSharp 2408W

    2) DFI LanParty NF4 Ultra-D, AMD Opteron 144@2,25 GHz (250x9), 2x OCZ 512 MB TCCD PC3200, ASUS EAX1950Pro PCI-e 256 MB DDR3, Samsung SP1614C 160GB, Maxtor MaxLine III 300 GB, CD-RW Samsung 52x32x52, DVD-RW LG 4163B, , Creative 5.1 T5900, LCD FSC P19-2

  24. #149
    Junior Member
    Založen
    13.09.2004
    Bydliště
    Trencin, Slovakia
    Příspěvky
    50
    Vliv
    239

    Standardní

    Cafte!
    Mam redeon 9000pro od sapphire a neviem spojazdnit tv-out.Catalisty mam najnovsie pre win98SE.Pouzivam redukciu z s-videa na cinch,ktora bola prilozena ku karte.Dalej pouzivam redukciu z cinch na scart.Zapnem si TV na mod AV,vsetko je zapojene ako byt ma a nic sa nedeje.Vo vlastnostiach-spresnit-displays mi svieti stale iba monitor,tv nenabieha vobec aj ked dam riesenie problemov a zapnem tam tv manualne.V com spociva moj problem?KAble som prepipal,takze tam problem nebude.Scart redukcia funguje na 100%.
    Pride mi divne ze moja redukcia ku karte ta s-video na cinch je inac zapojena ako tu poslal obrazok CENDA.
    Neviem ako sa sem davaju obrazku tak to skusim takto popisat.
    Tie koliky pomenujem cislami od 1 do 7 a ten kovovy kruh je GND.

    Takze CANDOV obrazok je zapojeny podla toho co sem poslal takto:
    prvy riadok- 1:nic 2:signal kompozitneho videa 3:nic
    druhy riadok- 4:nic 5:nic 6:nic 7:zem
    kov okolo:nic

    A u mna to vyzera takto:
    prvy riadok- 1:nic 2:nic 3:nic
    druhy riadok- 4:nic 5:nic 6:tu mi pipa ten stred z cinchu 7:nic
    kov okolo:tu mi pipa zem z cinchu

    Takze moze byt problem v tej redukci?Alebo mam odpaleny TV-out?
    Alebo je nejaky sposob ako zmerat tv-out?Respektive kde by som nasiel zapojenie TV-outu na R9000pro?
    Vopred diki za rady a riesenia.
    CPU: AMD Duron 750MHz, MB: ASUS A7V VIA133, RAM: 1x Apacer 128MB 1x IBM 128MB SDRam 133MHz, GK: Sapphire RADEON 9000pro 64MB 128bit, HDD: HITACHI 120GB 8MB 7200rpm, ZK: SB128 PCI, DVD±RW: ASUS DRW-1608PBlack, CD-R: TEAC 540E, LAN: Genius RealTek 8139 LAN 10/100, CRT: ViewSonic P70f

  25. #150

    Standardní

    2GaLaXy17: Ještě zkus, jestli máš v pořádku vstup na TV. Bohužel musím konstatovat, že připojováním PC k TV se mi podařilo zničit jeden vstup na TV. Známému se podařilo přesně to samé s úplně jiným PC, ale stejnou TV. Pokud jde o vstupy TV a výstupy na kartách, dost často je to zapojené rovnou do nějakého obrazového procesoru bez jakékoliv ochrany. Pak stačí třeba jen malá zemní smyčka a zapojování cinch konektoru u kterého se nejdříve připojí živá část a teprve až pak zem (zajímalo by mě, kterej id*ot vymyslel takový konektor ).
    Je sice pravda, že tohle většinou řeší návod k elektronickým zařízením, kde bývá jako jedna z prvních informací uvedena, že se mají nejprve zapojit signálové vodiče a pak až zařízení do sítě, ale více blbovzdorný by to mohlo být.
    Athlon XP-M 2600+@166x15 1,66V; FalconRock II+wind tunel; EPoX 8K5A2+; 2x256MB DDR333; 3D Prophet FDX 8500 LE 64MB; 2xWD800JB;
    KME CX-2359; LiteOn SHM-165P6S; LiteOn LTR-32125W; Sound Blaster Live! 5.1; Belinea 101920

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ DvD to DivX
    Založil AjsTi v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 186
    Poslední příspěvek: 04.01.2010, 20:56
  2. FAQ - čtěte než se zeptáte.
    Založil Jezevec v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 18.02.2005, 05:25
  3. Kolik typu je RAID? (1,3,5,0,...)
    Založil Lada Zuzjak v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 07.11.2002, 09:04

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •