Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 52

Téma: Reklamace disku

  1. #1

    Standardní Reklamace disku

    koupil sem si v r. 2001 HDD IBM 30 GB ve firmě NetComp v pohodě šlapal, ale pak začal cvakat a asi do měsíce odešel, tak sem jim ho tam dal na reklamaci začátkem tohoto roku. Po týdnu mi tam přichystali jïnej, tak sem tam poslal kámoše ( byl sem v práci ), aby mi ho vyzvedl, oni mu ho dali s tim že dostal novej záruční list, kde je akorát seriové číslo a den vyzvednutí, když se ale ptal jak je to se zárukou tak mu řekli že běží dál, takže prý nemám od znova 3 roky i když zboží bylo vyměněno pro neodstranitelnou závadu. Když sem si tam zašel, tak mi řekli to samé. Teď mi ten disk už zase cvaká, takže bych měl dostat novej a s ním novou záruku, co dělat aby mě zas neřekli že záruka běží dál?
    AMD Athlon Thoroughbred 1,7 GHz @ 2,2 Ghz, 768MB DDR 400 OCZ, Ati Radeon 9200 64MB DDRAM, 200GB HDD WD LCD LG TQ-SF 19", SB Audigy, Redstar RS 502

  2. #2

    Standardní

    Povedz im, ze si dostal novy disk -> mas novu zaruku a ze je to aj v zakone.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  3. #3

    Standardní

    to sem jim řekl, ale jelikož to bylo už vyzvednutý, tak mi řekli, že mám smůlu. Co když mi jí nebudou chtít dát?
    AMD Athlon Thoroughbred 1,7 GHz @ 2,2 Ghz, 768MB DDR 400 OCZ, Ati Radeon 9200 64MB DDRAM, 200GB HDD WD LCD LG TQ-SF 19", SB Audigy, Redstar RS 502

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Hunter
    to sem jim řekl, ale jelikož to bylo už vyzvednutý, tak mi řekli, že mám smůlu. Co když mi jí nebudou chtít dát?
    Oni nie ze nechcu, oni MUSIA. Trochu im pohroz obchodnou inspekciou a povedz im, ze vyrobca im zaruku dava, tak preco ju oni nedavaju tebe...
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Presne tak, dostal si NOVY HW = NOVA zaruka. Si uvedom tu blbost co ti tvrdej. Pr: Mas zaruku 3 roky. Mesic pred koncem zaruky ti to zdechne a dostanes novej kus. => podle nich mas mesic zaruku na novej disk. Pritom, kdyz stim samym diskem dojdes k dodavateli/dovozci/zastoupeni vyrobce, tak ti ho normalne vymeni at uz si ho koupil kdekoli, paac je na nem datum vyroby.

  6. #6
    Junior Member
    Založen
    27.08.2003
    Bydliště
    Behind your back!
    Příspěvky
    3
    Vliv
    0

    Standardní

    COI Ti muze pomoct, ale nemusi. Jiste Ti pomuze jen soud. Obstarej si nejakej papir, kterej bude plnej pravnich vyrazu a bude vypadat jako od pravnika a tim jim pohroz.

  7. #7
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Don
    COI Ti muze pomoct, ale nemusi. Jiste Ti pomuze jen soud. Obstarej si nejakej papir, kterej bude plnej pravnich vyrazu a bude vypadat jako od pravnika a tim jim pohroz.
    COI muze udelit pokutu v pripade, ze jde o poruseni zakona (odmitnuti reklamace, prekroceni lhuty 30 dnu ...). Ne v pripade, ze jde treba o neuznani reklamace ( != odmitnuti)

  8. #8

    Standardní

    Hm, díky za rady, zkusim to a uvidí se....
    Eště by mě zajmalo, co všechno mi místo toho můžou dát když ho nebudou mít ??
    AMD Athlon Thoroughbred 1,7 GHz @ 2,2 Ghz, 768MB DDR 400 OCZ, Ati Radeon 9200 64MB DDRAM, 200GB HDD WD LCD LG TQ-SF 19", SB Audigy, Redstar RS 502

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Hunter
    Hm, díky za rady, zkusim to a uvidí se....
    Eště by mě zajmalo, co všechno mi místo toho můžou dát když ho nebudou mít ??
    akorát tak peníze nebo na čem se dohodneš, ja bych vzal prachy a trval na tom, záleží na tom jestli je závada odstranitelná nebo neodstranitelná. Problémje, že je to prodejce, kdo posuduje odstranitelnost vad, ale pokud je neodstranitelná=nedokáže ji v 30 denní lhůtě odstranit a cpe ti jinej disk (často pužitej), tak ho pošli do řiti... Máš nárok na prachy a konec (pokud je neodstranitelná). I kdyby ti dali prachy, tak si nechcej kopii účtu o náklupu a nějaky protokol, ze ti dali penizky.. potom jim napiš dopis (soporučeně,) že chceš náklady spojenés reklamací dle §509a 598 OZ (si to vyčísli cestovné+ztrátu časuú, nesouhlsím s jezevcem, že nutně musíš použít autobus nebo jinou MHD, důležitá je přiměřenost, ceta vlastním automobilem jejistě přiměřená.. cesta taxikem zřejmě nikoliv.

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Mirectec
    Založen
    14.03.2003
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    1 038
    Vliv
    269

    Standardní

    Mam uplne ten samej problem... Akorat je to 40GB disk.. Ten zvuk je dost hnusnej a udela mi to asi 2 az 3x dene Kdyz mi davali novej disk, tak mi rekli, ze zaruku me dat novou nemuzou pac IBM uz vlastne neexistuje a dali mi hadr Hitachi, kterej dela ty zvuky uz od prvniho dne co ho mam.. Jestli je to na reklamaci, to nevim..
    AMD mobile Barton 2500+@2430MHz 1,8V (1,76V real) watercooled || ABIT NF7-S V2.0 watercooled || Samsung 160GB SATA s NIDEC loziskama + Hitachi desktar 40GB || 512MB DDR500 A-DATA || ATI Original 9500@PRO 64MB @405/325 watercooled || Leadtek winfast 2000XP || CD-ROM Teac 40x || 4× DVD±R/RW Teac DV-W50D (pioneer 106D)|| Fortron 350W ATX FSP350-60PN(PF)
    MSI KT3Ultra forever || NENAVIDIM lidi co maj nick Mirec

  11. #11
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Mirectec
    .... nemuzou pac IBM uz vlastne neexistuje a ..
    Pekna blbost, protoze IBM diskovou vyrobu prodalo = VESKERY zavazky prebira kupujici firma.

  12. #12

    Standardní Rad bych vas vsechny vyvedl z omylu

    Pokud reklamujete zbozi a reklamace je uznana. Zarucni doba pokracuje, pouze je o dobu reklamace prodlouzena.

    TZN Nove zbozi pokracuje se stavajici zarucni lhutou.

  13. #13
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Rad bych vas vsechny vyvedl z omylu

    Citace Původně odeslal Geeker
    Pokud reklamujete zbozi a reklamace je uznana. Zarucni doba pokracuje, pouze je o dobu reklamace prodlouzena.

    TZN Nove zbozi pokracuje se stavajici zarucni lhutou.
    Uvedom si, co si tu napsal za blbost.
    Zaruku dava vyrobce. Kdyz reklamujes disk mesic pred koncem zaruky, podle tebe je na novej disk mesicni zaruka. Jenze kdyz ja ten disk vemu k dodavateli/poslu vyrobci ... tak mi ho vymeni, protoze na nem, je datum vyroby a ma treba 2 nebo 3 roky zaruku. Nebude po me chtit ani zadny doklad o koupi. Prodejci je ve vysledku uplne fuk, jestli to bude reklamovat on nebo ty. A dalsi vec je, ze v zakone lhute mas v pripade neodsranitelne vady pravo odstoupit od smlouvy = vraceni penez. Takze bych byl opravdu pitomec, abych si nechal dat novy disk bez zaruky misto penez za ktery si koupim ten stejny disk se zarukou.

  14. #14

    Standardní

    Taky se mi to nelibi o nic min nez tobe, ale je to proste tak. Mluvil jsem o to m s pravnikem. Reklamoval jsem 3x desku (ASUS) pokazde vymena kus za kus zaruka bezi dal. Pokud ti nabidnou vraceni penez tak nevahel. Buhuzel me to pozde vymenili.

    PS: Jak se da reklamovat disk, kdyz prodejce uz neexistuje a ja nevim kdo byl jeho dodavatelem ??

  15. #15
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Jednoduse, reklamujes u nastupce firmy (= toho kdo ji koupil).

  16. #16

    Standardní

    Reklamoval sem VGA a dali mi nový kus.Koukal sem na paragon a byla tam záruka zase 3 roky.
    Ale taky bych řek že se jenom prodlužuje..................
    Intel Pentium D 805
    AC Freezer 7 Pro , 1024MB DDR, Asus P5P800-VM
    Leadtek FX 5700

  17. #17

    Standardní

    Ne záruka se opravdu neprodlužuje, bavil sem se se známým co dělá reklamace, a když je závada neodstranitelná, tak ti maj podle zákona vystavit dobropis na starou věc a novej paragon na novou, s tim, že cena zůstane stejná jako u toho starého. Jo a novej paragon = nová záruka )
    AMD Athlon Thoroughbred 1,7 GHz @ 2,2 Ghz, 768MB DDR 400 OCZ, Ati Radeon 9200 64MB DDRAM, 200GB HDD WD LCD LG TQ-SF 19", SB Audigy, Redstar RS 502

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal Geeker
    Taky se mi to nelibi o nic min nez tobe, ale je to proste tak. Mluvil jsem o to m s pravnikem. Reklamoval jsem 3x desku (ASUS) pokazde vymena kus za kus zaruka bezi dal. Pokud ti nabidnou vraceni penez tak nevahel. Buhuzel me to pozde vymenili.

    PS: Jak se da reklamovat disk, kdyz prodejce uz neexistuje a ja nevim kdo byl jeho dodavatelem ??
    AD 1
    no jsem taky pravnik, nemyslim si, že je nutné vydávat nejaký speciální nový účet, záruka není závislá od účtu nebo nějaké speciální formy, záruka je ze zákona, jestliže vymění věc ZA NOVOU, běží za stejných podmínek od začátku, prodejce ani kupující s tím nemohou svojí vůlí nic dělat, bez ohledu an to, jestli byl vydán nebo nebyl reklamační protokol, nový paragon, dobropis apod... to může mít vliv takmaximálně účetní na účetnictví kupujícího/úprodávajícího. Jiná otázkaje jak v případě sppru upující dokáže svoje právo! Ale to mlůže i jinak, třeba svědecky, nebo jinak dle okolností, kteér neznám... Rozhodně je lepší mít doklady od všeho včetně cesty do obchodu atd (za účelem reklmace/vyzvednutí) veškeré účty nebo spoň jejich kopie, ty pak půjde dohledat v účetnictví v případě sporu, já tedy vždy trvám na reklamčním protokolu, pak je to snadné a ještě dostanete náklady veškerého cestovného a za ztrátu času, pokud budete nárokova §509 a 598 OZ (přiměřená je i cesta autem nikoiv taxi) v tompřípadě se pak postupuje při výpočtu dle zákona o cestoních náhradách 119/1992 v aktual znění + prováděcí vyhl. 3,40/km (amortizace)+ benzin /uredni cena dle provadecky 95 oktanu kolem 25,50/

    AD 2
    kdyz prodejc neexistuje, tak mas smulu, protoze tvuj smluvni vztahje s prodejce a ne s vyrobcem... to by musel byt nejaky zvlastni NEPOVINNY bonus, ze strany vyrobce, aby se s tebou vubec bavil, a to bez ohledu, co mel dohodnuto s prodejcem... Je otazkou jak prodejce zanikl... pokud je tu nejaky nastupce, treba se firma sloucila s jinou,t ak samozrejme, je mozne uplatnovat u nastupce, pokud je v konkurzu, tak je potreba prihlasit svoji pohl. zavcas do konkurzu... pokud neni zadnej majetek u prodjce.. tak smula... stejne tak pokud opravdu zanikl s likvidací nebo i bez

  19. #19

    Standardní

    Citace Původně odeslal Hunter
    Ne záruka se opravdu neprodlužuje, bavil sem se se známým co dělá reklamace, a když je závada neodstranitelná, tak ti maj podle zákona vystavit dobropis na starou věc a novej paragon na novou, s tim, že cena zůstane stejná jako u toho starého. Jo a novej paragon = nová záruka )
    tak to neni, ze zakona určitě nikoliv...
    možná nějaký interní pokyn u tvyho kamoše... to neni ovšem obecně závazné
    je to jedna možnost z účetního hlediska, zvláště kvůli DPH pro plátce, na záruku to nemá vliv...
    známý neví o čem mluví... fakt

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal Xfantasy
    Reklamoval sem VGA a dali mi nový kus.Koukal sem na paragon a byla tam záruka zase 3 roky.
    Ale taky bych řek že se jenom prodlužuje..................
    u noveho kusu se beh zarucni lhuty pretrhava.. tj. bezi znova, bez ohledu na ucet.. Zajimav je suituace, kdy puvodni zozi jevyrobno pred 1.1.2003, ale nove vymenene po.. tam to je dosud neřešená a zákonem vůbec neřešená situace... ale asi by měli dat 24 měs i kdyby u toho předtím byla jen 6 měs, pokud je evidentní,že nový výrobekj e vyroben po 1.1.2003

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Jednoduse, reklamujes u nastupce firmy (= toho kdo ji koupil).
    firma mohla taky skoncit uplne - likvidace.. pak smula.. jinak mas naprosto pravdu...

    no možna že zanikla pouze povbočka/prodejna, pak se o zanik nejedna vubec... podle IČ neb nazvu na učtu radim najit sidlo... popř zjisti co se stalo zde:

    www.justice.cz /obch rejstřík/ obratit se na jednatele na sidle firmy

  22. #22

    Standardní Re: Reklamace disku

    Citace Původně odeslal Hunter
    koupil sem si v r. 2001 HDD IBM 30 GB ve firmě NetComp v pohodě šlapal, ale pak začal cvakat a asi do měsíce odešel, tak sem jim ho tam dal na reklamaci začátkem tohoto roku. Po týdnu mi tam přichystali jïnej, tak sem tam poslal kámoše ( byl sem v práci ), aby mi ho vyzvedl, oni mu ho dali s tim že dostal novej záruční list, kde je akorát seriové číslo a den vyzvednutí, když se ale ptal jak je to se zárukou tak mu řekli že běží dál, takže prý nemám od znova 3 roky i když zboží bylo vyměněno pro neodstranitelnou závadu. Když sem si tam zašel, tak mi řekli to samé. Teď mi ten disk už zase cvaká, takže bych měl dostat novej a s ním novou záruku, co dělat aby mě zas neřekli že záruka běží dál?
    co ti rekli je uplne jedno, bezi dal i tak, pokud mas zapis o vymene a disk byl novy, tak se neni o cem bavit...

    rikat mohou co chteji, ale jestli maji pravdu, to z toho nevyplyva

  23. #23

    Standardní

    Citace Původně odeslal Rainbow
    Citace Původně odeslal Hunter
    to sem jim řekl, ale jelikož to bylo už vyzvednutý, tak mi řekli, že mám smůlu. Co když mi jí nebudou chtít dát?
    Oni nie ze nechcu, oni MUSIA. Trochu im pohroz obchodnou inspekciou a povedz im, ze vyrobca im zaruku dava, tak preco ju oni nedavaju tebe...
    presne tak, zaruku nedava prodejce jako nejaky jezisek,ktery se muze rozkodnoutjestli teda da nebo ne.. problem je, ze pokud se budes chtit domoci prav, tak jedine u soudu, coz muze trvat dlouho a je otazkou jestli se to vyplati... tak to bohuzel funguje.. ale muzes je pozlobit ČOI (i verbalne), no a muzes taky na ne poslat zivnostenskou korolu, maloktery prodejce dorzuje vsechna ustanoveni zovnostenskeho zakona, napr, oznaceni provozovny apod... dale muzes podat nejake zdvorile upozorneni na financni urad, pokud mas nejaka podezreni, ze zkresluji ucetnictvi ? ale to ti nepomuze.

  24. #24

    Standardní

    Citace Původně odeslal Mirectec
    Mam uplne ten samej problem... Akorat je to 40GB disk.. Ten zvuk je dost hnusnej a udela mi to asi 2 az 3x dene Kdyz mi davali novej disk, tak mi rekli, ze zaruku me dat novou nemuzou pac IBM uz vlastne neexistuje a dali mi hadr Hitachi, kterej dela ty zvuky uz od prvniho dne co ho mam.. Jestli je to na reklamaci, to nevim..
    no vono tobe muze byt naprosto ukradeny, jestli IBM existuje nebo ne.. ty mas smluvni vtah z prodejcem ne z IBM, to ze IBM neexistuje (bez ohledu na pravdu) je pouze riziko prodejce, nejsi povinen vzit nic...
    pri neopravitelen vade muzes vzit penize, vzit jinej disk byla chyba, protoze tim ses s nima dohodnul a pristoupil na to... i kdyz nerad...
    vigilantibus iura scripta sunt - PRAVA NALEZEJI (POUZE) BDELIM!
    Kdbys byl tvrdej a chtel penize dle zakona, mas prachy a pokoj..., no ale pokud te zlobi i ten novej.. tak ho reklamuj, cim driv tim lip.. nejlip nafilmovat zavady na videokameru a svedky... at mas dukazy, to je jediny lek na obcas se vyskytujici vady - nikoliv spolehivy, ale lepsi nez nic

  25. #25

    Standardní Re: Rad bych vas vsechny vyvedl z omylu

    Citace Původně odeslal Geeker
    Pokud reklamujete zbozi a reklamace je uznana. Zarucni doba pokracuje, pouze je o dobu reklamace prodlouzena.

    TZN Nove zbozi pokracuje se stavajici zarucni lhutou.
    je to pravda jen castecne, plati to u odstranitelnych vad... tam se zaruka prodluzuje o dobu od predani prodejci k oprave po dobu vyzvednuti (ale pokud bys to dlouho nevyzvednul tak jen do doby smluveneho vyzvednuti)...

    ovsem toto neplati u vad neodstranitelnych... tam bezi zarucni doba znova jako u predesleho vyrobku... ale neni to nutne, muzes si vzit misto toho penize a caooo

    problem prave byva roziseni odst/neodstr vda, protoze toto dela prodavajici...

    v krajnim pripade soue,a le je to tezke, kdyz uz vec treba neexistuje.. nebo je nejak zmanipulovna prodavajicim... je dobre si predtim opsat vsechna mozna cisla a identifikatory, nafilmovat nafotit vec, aby pak bylo u sodu mozno nejak dokazat, ze prodavajici lze a provedl tam nejake zmeny.. popr jedobre nafotit nafilmovat nahrat, svedky, u zavadneho chovani dilu, dle pripadu... a situace...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Reklamace 2 roky stareho disku
    Založil Chuck v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 15.11.2004, 19:15
  2. reklamace disku Maxtor
    Založil Hnoj v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 10.06.2004, 22:39
  3. Reklamace disku po druhé
    Založil Hunter v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 17.12.2003, 18:58
  4. Průzkum reklamace v HK
    Založil Michal-Tučný v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 13.09.2003, 23:03

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •