Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Nuceny update Windows?

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Nuceny update Windows?

    Zjistil jsem najednou intenzivni provoz v obou smerech na svym vedeni, aniz bych k nemu sam vedome dal popud. Okamzite jsem vystoupil z Internetu, nacez automatika me tam hned hodila zpatky, musel jsem tu automatiku vypnout, pak byl pokoj. Ovsem pri jeblizsim vstupu do Internetu to pokracovalo. Podival jsem se na Task Manager, jestli tam neco objevim, a ejhle velmi aktivni task "Windows critical update notification". Za chvili to dobehlo a task sam od sebe zmizel. Je mi na tom strasne divny, ze prozatim pokazdy, kdyz mel bbejt nejakej update na Windows, byl jsem na to extra upozornenej, s tim jestli to chci nebo ne - tohle ovsem bezelo v pozadi uplne samo od sebe, nemel jsem moznost to ucinne ovlivnit.

    Zna to nekdo? Je to normalni?

    (Bylo to asi pred 3 hodinama a zatim jsem nenasel nic nenormalniho v chodu PC-cka. Ovsem takovyhle dobejvani se neceho na muj pocitac jsem mel uz asi o den driv a vcera - nevim uz jestli pred tim nebo po tom - jsem taky zjistil nektery samovolny zmeny myho nastaveni: prehazeny ikony na desktopu a zmenenou velikost pisma v prohlizeci)

  2. #2

    Standardní

    sa mi zda ze by to mohol byt normlany windows update, ktory sa ti snazil povedat ze su nove updaty ... ak ti to tak moc vadi tak si windows update vypni a malo by to prestat ...
    MadCap
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní

    V podstate mi takovyhle apdejty nevadi, sam jsem si je pred casem vedome zapnul. Jen je mi prave divny, ze jsem je dosud vzdycky dostaval ohlaseny vice mene jako nabidku, jestli je vubec chci s moznosti je odmitnout nebo presunout na pozdeji, takze se mi tady nikdy nestalo, ze by se najednou zacly dit veci a ja nemel paru, co to je. Tak si myslim, jestli to neni nejaka zhuverilost, ktera se mi na pocitac cpe pod touhle hlavickou - at uz nejkej "virus" ap., nebo nejaka spionaz od Microsoftu primo nebo od jinych "nevinatek".

  4. #4

    Standardní

    máš li antivir tak bych se nebál...snad
    možná je to tak, že to byl nějaký critical update a ty si to třeba SAMO stahuje i instaluje bez zásahu uživatele...

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní

    No to je prave to "mozna", kterym se muzeme utesovat, tohle me taky jako jedna z moznosti napadlo; byl bych rad, kdyby to tak bylo, ovsem pri tom bych taky rad vedel, ceho se ten pripadnej apdejt tykal.
    Je tolik veci okolo pocitacu, o kterych jakoby nikdo poradne nevedel, jak fungujou, co se deje, siri se dohady a domnenky, ktery se pravde blizit muzou, ale nemusej. Kdo ma k tomu prostredky a vedomosti, tak si muze na pocitacich lidi delat vsechno mozny a staci mu vypustit mezi lidi nejaky "vysvetleni" nevysvetlenejch fenomenu a dav to nejen zbasti, ale jeste ochotne siri dal a lid je uklidnen. A hranici mezi opatrnosti a paranoiou uz pak nemuze stanovit nikdo.

    Jestli tady nekdo opravdu vi, co tohle bylo, byl bych rad, kdyby mi to tu moh napsat.
    ________________________

    mikus
    Uživatel



    Založen: 21. 04. 2003
    Příspěvky: 100 _________ _________

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní

    Je zajimavy, ze se tenhle "update" vcera po pulnoci opakoval a dnes pro zmenu projevoval priblizne ve stejnou dobu nejaky obskurni aktivity spojeny s transferem dat jakysi program C:\WINDOWS\SYSTEM\WUCRTUPD.EXE

  7. #7
    Junior Member
    Založen
    07.11.2002
    Bydliště
    Kraj Moravskoslezský
    Příspěvky
    50
    Vliv
    263

    Standardní

    Co takhle zkusit nějakej firewall ?
    AthlonX2 4200+ - Asus M2N-E - Arctic Cooling Freezer - GoodRam 4x512/533 - GeForce 7900GT - IBM P76 17" - 2x320Gb SATA WD+Seagate - Samsung SH-S 182M - LAN 10/100

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní

    Uz jsem zkusil, ale nebylo to na nic. Bud vsechno podezrely zavru a pak se nedostanu na spoustu mist kam chci, nebo se necham pri podezrelejch vecech ptat, jestli to dovolim a pak me pocitac soustavne otravuje otazkama, na ktery vetsinou neumim dat odpoved, protoze se me pta takovym zpusobem, ze nemam poradne tuseni, o co se jedna a nebo se zase pta na takovy trivialnosti, ze bych ho nakop a pokud bych tyhle otazky nejak vypnul, tak s tim vypnu soucasne i leccos, co vyznam mit muze.

    Jinak ten WUCRTUPD se vysvetlil - je to program, ktery se u Mikrosrotu pta, jestli nahodou pro me nemaj aktualizaci. Potud O.K. (za predpokladu, ze skutecne dela jen to ), jen si myslim, ze by melo bejt mozny nastavit, aby mi ohlasil, co dela. Pokud to lze a nekdo vi presne kde, potesila by me prislusna informace.

  9. #9

    Standardní

    no ja kdyz jsem poprve kliknul na start - windows update tak se mi otevrelo instalacni okno kde jsem si mohl nastavit jestli chci updatovat automaticky a jestli o tom chci vedet tak jsem mu vsechno zatrhnul ale tohle jsi uz asi udelal ...

    jinak nevim

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst™ 5.11 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 33
    Poslední příspěvek: 27.11.2005, 21:36
  2. jak stahnout neco z win update bez windows update
    Založil Miiisa v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 12.10.2004, 17:32
  3. Windows Update vo WinME
    Založil Wizzard v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 04.08.2004, 16:50
  4. The Windows Update service failed to start
    Založil Dejv v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 29.06.2004, 21:06
  5. Balík všech UPDATE pro Windows XP ???
    Založil Gordon v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 14
    Poslední příspěvek: 18.01.2004, 17:47

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •