Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Velmi nizky vykon systemoveho disku pod Win2k

  1. #1

    Standardní Velmi nizky vykon systemoveho disku pod Win2k

    Pro svoje testy jsem si nainstaloval na jednu masinu Win 2000 Advanced Server. Pod W2k jsem si rozchodil Domain Controller, File Server, Internet sharing. System (Win, DirectX, .NET) je nainstalovan na systemovou partition (disk C:, 6GB). Dalsi SW jsem instalil na dalsi partition (disk D:, 22GB), jeste tam je jeden logicky disk s FAT32 (disk E:, 2GB).

    HW konfigurace compu: MB Matsonic MS8127C+(266), KT133A, Duron 700Mhz, 256MB CL3, HDD Maxtor 6E30L0 (30GB, 7200, 2MB cache, UATA100), CD-RW Teac 540W, grafika nVidia TNT2 M64, 1.ethernet 3COM Ether Link XL 3C905TX, 2.ethernet Realtek 8139.

    Ale cely system se mi zda desne liny na to, jaky ma comp "streva". Zkusil jsem to tedy prohnat Sandrou 2003 a zjistil jsem, ze CPU, pameti, ... jsou v pohode. Problem je s diskem C:. Pri benchmarku mi hlasi asi 1/5 vykon nez by mel mit pri srovnani s udaji Sandry. Zajimavy je, ze disk D: je v pohode, ma priblizne ocekavany vykon, disk E: taky. Nemel by byt tedy problem s VIA4in1 ani BIOSem. BIOS detekuje disk skutecne jako UATA100, ve WIN je u disku taky hlasen UDMA mod. Na obou discich (C i D) je povoleno indexovani.

    Opravdu nechapu v cem je ten systemovy disk C: jiny a proc ma tak katostrofalne nizky vykon. Neprimerene dlouho trva napriklad otevreni IExploreru, Start menu, ... proste pri akcich, kdy system nema nacachovano a saha na svuj systemovy disk.

    Nema nekdo podobne zkusenosti, nezna nekdo duvod a zpusob, jak se toho zbavit

    Diky moc.

    Roman

  2. #2

    Standardní

    NTFS

  3. #3

    Standardní

    Na tom ruhym disku (D je taky NTFS. Mam podobnou masinu se stejnym OS a tam je vsechno v pohode. Nekde jsem neco ve Win podelal a fakt netusim co. Na tom druhym compu nemam Active Directory, ale porad nechapu, proc ten druhy disk je v pohode a zabrzdenej je jenom ten systemovej

  4. #4

    Standardní

    Přestože je tenhle dotaz napsaný už před pěknou dobou, možná se tenhle příspěvek bude hodit těm, kteří mají stejný problém. Mně se totiž stalo úplně to samý, systémový disk běžel po převedení z FAT32 na NTFS strašně pomalu a když jsem ho převedl zpátky na FAT32, tak to bylo úplně stejný. Nechtělo se mi disk formátovat a tak jsem zkusil změnit jeho (o pár MB) velikost v Partition Magicu, počítač rachotil asi 1/2 hodiny (normálně to trvá několik minut) a pak už disk šlapal jak hodinky i s NTFS. Neví někdo co by to mohlo způsobit? (jen tak by mě to zajímalo) Dík
    Athlon XP 1800+@2000+, Biostar M7VIP, 384MB DDR266 (144MHz), Seagate Barracuda 40GB, GeForce4 MX440 64MB DDR, SONY 40/12/48, LiteOn 40x, Hyundai ImageGuest Q910

  5. #5

    Standardní

    ...no tak s Partition Magicem by som sa zrovna moc nehral, hlavne ked su tam data - dost ludi mi to potvrdi

    ...ja som minuly piatok skusal retransferovat volne miesto pomocou PM8.0: 120GB HDD mam rozdeleny na 40GB (obsadenych 20GB) a 80GB (obsadenych 60GB)napadlo ma ze to prerozdelim na 30GB+90GB vsetko OK az do vyziadaneho restartu po restarte sa rozbehla nejaka DOSova cast PM8, ktora "samozrejme" po 15 minutach isla down a dosiel som asi o 60GB filmov nastastie som na Decku nemal ziadne dolezite data

    ...takze tak
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    ...no tak s Partition Magicem by som sa zrovna moc nehral, hlavne ked su tam data - dost ludi mi to potvrdi

    ...ja som minuly piatok skusal retransferovat volne miesto pomocou PM8.0: 120GB HDD mam rozdeleny na 40GB (obsadenych 20GB) a 80GB (obsadenych 60GB)napadlo ma ze to prerozdelim na 30GB+90GB vsetko OK az do vyziadaneho restartu po restarte sa rozbehla nejaka DOSova cast PM8, ktora "samozrejme" po 15 minutach isla down a dosiel som asi o 60GB filmov nastastie som na Decku nemal ziadne dolezite data

    ...takze tak
    Mně je to úplně jasný, PM mě už taky připravil nejedno překvapení, ale od té doby mám všechno zálohovaný. A rozhodně hrozí při použití PM ztráta míň než při FORMAT C: Tenkrát jsem měl štěstí.
    Athlon XP 1800+@2000+, Biostar M7VIP, 384MB DDR266 (144MHz), Seagate Barracuda 40GB, GeForce4 MX440 64MB DDR, SONY 40/12/48, LiteOn 40x, Hyundai ImageGuest Q910

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    ...no tak s Partition Magicem by som sa zrovna moc nehral, hlavne ked su tam data - dost ludi mi to potvrdi

    ...ja som minuly piatok skusal retransferovat volne miesto pomocou PM8.0: 120GB HDD mam rozdeleny na 40GB (obsadenych 20GB) a 80GB (obsadenych 60GB)napadlo ma ze to prerozdelim na 30GB+90GB vsetko OK az do vyziadaneho restartu po restarte sa rozbehla nejaka DOSova cast PM8, ktora "samozrejme" po 15 minutach isla down a dosiel som asi o 60GB filmov nastastie som na Decku nemal ziadne dolezite data

    ...takze tak
    Tohle je ale spíš mezi klávesnicí a židlí... NIKDY jsem s PM a podobnými programy neměl problém. Ani nikdo jiný, kdo ví, jak je používat. PM se nemusí nikdo bát, ale - vytvořte si bootovačku a proveďte to rovnou z DOSu. Trvá to chvilku a byť nemůže riziko být nikdy nulové, ještě jsem žádnou nehodu neměl. K těhle nástrojům je třeba přistupovat stejně obezřetně i když mají čím dál hezčí kabátky .
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Určení velikosti disku pod WinNT4 SRV
    Založil Gorak v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 09.09.2003, 17:19
  2. Výkon disku klesl na 1/3. Čím to může být??+ my story:-)
    Založil Millisx v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 28.02.2003, 12:24
  3. Výkon disku klesl na 1/3. Čím to může být??
    Založil Millisx v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 25.02.2003, 10:02
  4. IBM 80Gb pod Win2k hlásí jen 31 Gb
    Založil jv v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 06.02.2003, 23:28

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •