Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 27

Téma: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

  1. #1

    Standardní dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    zdravíčko,
    někdy v prosinci se mi dostal do rukou starej EC bigtower (rok výroby kolem 2001, milimetrovy plechy). někdy v únoru jsem jej v rámci první části úprav dostal bednu do stavu, kdy je "vzhůru nohama" kvůli lepšímu airflow - HDD zavěšenej na gumičkách v dolní části, zdroj "bokem" na samostatnym vzdušnym okruhu, vzadu nasávání, nahoře 2x 120mm outtake (ilustrační nákres dodám později).
    to s sebou ovšem nese problém v podobě čelního panelu, kterej je taky vzhůru nohama a tlačítko na zapnutí je dole. toto (a celý nevábný vzhled vůbec) bych chtěl vyřešit v rámci druhé části úprav.
    zatím mě napadlo udělat frontpanel ze dřeva (cca 1 cm tlustá deska, tlačítka apod. vyřezat) a dřevem obložit bočnice i "strop" (tam bych použil desky mezi 0,5~1 cm, pravděpodobně bych do nich udělal nějakou rytinu pájkou a cely natřel bezbarvym lakem).
    vzhledem k tomu, že bočnice i strop jsou jeden kus plechu, počítám s horší montáží, ale snad to nebude až takovej velkej problém.

    obracím se na zdejší zkušené lidi s prosbou o odpovědi:
    1) jaky dřevo by na to bylo vhodny?
    2) jakym způsobem by bylo nejlepší to uchytit? zatím mě napadla jen možnost navrtání děr do plechu a přidělat dřevo samořeznými vruty.
    3) jakej to má vliv na hluk?

    za odpovědi předem děkuji.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  2. #2

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    No ja osobne by som to nesroboval ale lepil na nejaky druh gumoveho silikonu. drzi to dobre, minimalizuje otrasy - tym i hlucnost + guma okolo celej sama o sebe bude hluk dost izolovat...

  3. #3

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    dík za odpověď, mrknu se po něčem takovym. nicméně to dost možná zkombinuju s vruty, "pro jistotu". (každopádně K+ za nápad)
    tu "gumu kolem celé (bedny?)" jsem nějak nepobral, můžeš to trochu rozebrat?
    a do kteryho dřeva jít bys nevěděl?
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  4. #4

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    Myslim, ze ArcturusTO myslel tou "gumou" silikon, pomocou ktoreho by nalepil skoro celoplosne tie drevene dosky na plech. Co sa tyka materialu volil by som smrek, ci balzu, skratka nieco vhodne na "modelovanie".
    PC:CoolerMaster Centurion 534, M3A-H/HDMI, Gigabyte Superb 550P, AMD Phenom X3 8450, 2 x Kingston 2048 MB DDR2, wd2502abys, DVD-RW LG, NVIDIA XpertVision GeForce 8600GT, LCD ASUS VH226H, EIZO FlexScan F931 + F730
    BLACK MEDIA STATION:COOLER MASTER ELITE 330, Zalman Fan Mate 2, Fortron ATX-400PNF 400W, DFI LANPARTY NF3 ULTRA-D, Zalman ZM-NBF47, AMD Athlon X2 Dual-Core 3800+, AC Freezer 64 Pro, 2 x 512 MB Apacer DDR, ASUS N7600 GS SILENT, SkyStar HD2 + SG-2100, GENIUS LuxeMate 810MCE, Panasonic 42PV7/TH, wd2502abys, DVD-RW LG, M-Audio Revolution 7.1, Genius SW-HF5.1 5000
    HC:
    -32 bit Amiga 1200, HDD 20 MB
    -8 bit Didaktik Gama, D40, AY CHIP, DiVIDE, CF-IDE 512MB
    Video game console:
    -Nintendo Wii

  5. #5

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    takže dnes, po debatě se známym - stolařem - jsme došli k tomu, že ze dřeva to nepůjde, jedině "nábytková" dřevotříska (běžná tloušťka ~10 mm), s dřevěnýma deskama jako takovyma by to bylo komplikovanější.

    uchycení by se asi zrealizovalo za pomoci vrtačky, vrutů a miralonu nebo tenké vrstvy molitanu mezi plech a dřevotřísku.

    nová otázka zní, jak si "rozumí" dřevotříska s pájkou?
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  6. #6
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    Drevo je (jak uz si asi zjistil) problematicky, praskalo by ti. Pouzij nejakou drevotrisku. Cim ruznorodejsi struktura (velky rozptyl velikosti komponent ...) tim lip. Nejlepsi na odhlucneni je samo mramor, ale to by ses nedoplatil .

    Co se uchyceny tejce, sroubu se snaz vyvarovat. Nebude to moc drzet a bude to jako zvukovy most. Idealni je asi lepeni na nejaky netvrdnouci tmel (silikon) (koupis v libovolnejch domacich potrebach + pucis pistoli).

    To s pajkou teda nerozumim, pajet to rozhodne nejde, ale cinem to ani nezapalis .
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  7. #7

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    s tou pájkou jsem to myslel jako závěrečnou úpravu vzhledu - "vypálit" tím nějakou "rytinu" do bočnice. teď jsem to zkoušel na malym kousku, jde to pomalu a je z toho dost smradu, ale efekt by to mělo takovej, jakej bych si představoval - zanechalo to za sebou vypálenou černou čáru.

    ad silikon - mrknu do dílny, možná tam ještě nějakej takovej vyhrabu.

    každopádně díky, to je to, co jsem potřeboval vědět (dal bych K+, ale nemůžu, ještě musim někomu rozdat)
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  8. #8

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    Přilepil bych to taky silikonem (pozor, ne tavné lepidlo), krásně by to pružilo, a tlumilo vybrace (i když tady jich asi moc nebude). Zase pokud máš bočnice se stropem z jednoho kusu "obráceného U", možná bych se bál toho, že při manipulaci se plech různě kroutí a ohýbá. Aby nehrozilo hlavně poblíž místa ohybu plechu to, že by se rovná a tvrdá dřevěná deska odlepovala. Co třeba tam dát silikonu trochu větší vrstvu, než jen pro přilepení. Třeba 2-3mm, ať to může víc pružit? Hrany pak objet např. prstem stejně, jako např. spáry mezi kachličkama. Tady se mi osvědčilo namočit prst v mýdlové vodě. V práci totiž podobně vlepuju plexi okno do plechového rámu
    (Ještě taková drobnost, co mě napadla: Silikon potřebuje pro vytvrdnutí vzduch, tak vrtnout do bočnice pár dírek, ať silikon líp vytuhne i uvnitř lepené plochy)
    . . . if you dont live for something you will die for nothing
    Q9300 + Ninja | EP35-DS4 | 8GB | HD4670 + AC S1 | 640 AAKS, 320GB YS, 1.5TB EVDS | SH-S203B | Corsair VX450 | HP ZR24w
    M-Audio Revolution 5.1 | Marantz PM4001 | EPOS ELS-3 | Sennheiser HD555->595
    C7D | 17-40, 50/1.4, 100/2.8, 70-300 | 430 EX II

  9. #9

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    @Firuz: ano, je to ve tvaru "obráceného U". půjde to ze třech desek, jinak se ty plechy moc neohýbajou, není to žádnej papír. pokud jde o vibrace, tak ty jsou cítit opravdu velice nepatrně, z těch bych zas takovej strach neměl (disk je na gumičkách, fany na 5 V, příp. regulovany do 900 rpm)
    každopádně se po nějakym tom silikonu teda mrknu, vypadá to jako ideální volba i z hlediska jednodušší montáže

    díky
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  10. #10

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    Ahoj, neuvažoval jsi to zkusit polepit místo dřevotřísky klasickou překližkou? Není tam tolik lepidla jako v dřevotřísce takže by to mohlo tlumit zvuk ještě lépe, páč je to celkově "měkčí". Navíc to vypadá jako masiv a pájkou se na to nechá krásně malovat jako na masiv

    Edit: schválně jsem na půdě vyhrabal vecičky, co dělal táta na vojně (když se nudil ) Aby sis okouknul jak se s překližkou různých tlouštěk nechá krásně blbnout stačí jenom lupínková pilka a pájka a pak to přelakovat
    Je to focený mobilem, takže sorry za kvalitu
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil Patrez; 29.04.2009 v 15:42.

  11. #11

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    @Patrez: taky pěkny. v sobotu se pojedu optat, na kolik by mě co přišlo.
    ad odhlučnění - to jsi mě celkem zarazil, já jsem byl v dojmu, že když tam hodím 1 cm dřevotřísku, tak to bude tišit líp - kvůli větší hmotnosti (a co jsem četl, tak kdejaky odhlučňovací hmoty jsou založeny hlavně na zvýšení hmotnosti a menším přenosu vibrací). ale když to říkáš, tak se po tom optám taky.
    díky

    P.S.: tatovi vyřiď pochvalu, ty hodiny jsou parádní.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  12. #12

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    Jako takhle nemám to nikde vyčtený, beru to jenom pocitově Prostě mi to příjde tak, že ta překližka je víc jako houba, jelikož je tam použito více masivního dřeva oproti lepidlu. Kdežto u dřevotřísky je to skoro 1:1. Tak mi příjde, že ta dřevotříska povede zvuk více.

    Díky, pochvalu vyřídím

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele deathkiller
    Založen
    08.05.2003
    Bydliště
    Přibyslav (u Havl Brodu)
    Věk
    43
    Příspěvky
    500
    Vliv
    0

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    osobne mam se dřevem "trochu" zkusenosti a dřeveny to muze byt ale musi se zvolit spravny druh dreva (olse,briza aj). z preklizky bych to nedelal nehlede ze to je drahe a ma tendenci kdyz je mala tlouska se ruzne prohybat a nebo kroutit.Nejlepsi by byla bud tenka drevotriska a nebo latovka ale to nevim jestli se latovka dela v pozadovane tloustce a na pohledove strany nalepit dyhu ze dreva jaky se ti nej libi kresbou,barvou atd.Jen je potreba pocitat ze drevo je slusny tepelny izolant

    PS: ty hlucnosti bych se nebal i kdyz drevotriska ci MDF desky se pouziva na repraky ale ten originalni 1mm plech co je na tom EC toho hluku moc nepochyta
    Naposledy upravil deathkiller; 29.04.2009 v 21:48.

  14. #14

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    díky za zkušenost. když už jsi to nakousnul, ty jsi to přidělal jak? taky silikonem, jak zatím většina lidí doporučuje, nebo nějak jinak?

    pokud jde o teplo, tak s ním není žádnej problém. úpravy týkající se tepla a airflow jsem dělal hned v první fázi.
    ta dřevotříska by byla 10 mm tlustá, aby na stropu bedny "nečouhaly" ven outtake fany. na bočnice by možná stačilo 5 mm tloušťky.

    frontpanel jsi dělal taky ze dřeva/dřevotřísky? to by se dalo ze dřeva nebo by na to taky byla vhodnější dřevotříska? s tím, že na frontpanel bych potřeboval tloušťku kolem 30 mm.

    //EDIT - doplnění k tvojemu EDITu - co se hlučnosti týká, oproti tomu, kdy jsem měl vnitřnosti v CM Elite 330, je to tichy luxusně. prakticky jediná věc, co je slyšet, je motor od disku. ovšem počítám s koupí druhyho, takže to asi bude potřeba řešit dál.
    Naposledy upravil JejKey; 29.04.2009 v 21:58.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele deathkiller
    Založen
    08.05.2003
    Bydliště
    Přibyslav (u Havl Brodu)
    Věk
    43
    Příspěvky
    500
    Vliv
    0

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    ja sice delam se dřevem,deskama atd ale dřevenou case sem nedelal (nemam potrebu) tak ti muzu max akorat radit jak a nebo z ceho.... neni lepsi si desky pripravit a na stavajici case pridelat sroubkama (rozumej vrutama) zevnitr? tak ze do case vyvrtas diry (tak 2-3mm) a skrz ne pridelat desky.... osobne bych to zkusil takhle aby to bylo pripadne rozebiratelne a kdyz nahodou se objevi nejake vibrace,hluk apod nejake silikonove podlozky ci jiny bastl se tam daji dat vzdycky... kdyz nemas vyzkouseny/otestovany model ber to ze to bude prototyp a to je system "pokus a omyl"

    PS: jestli ti jde o ruzne plasticky blbustky typu zakulacena hrana atd da se to vyresit ze na kraj drevotrisky pridelas latku ze dreva na ktery tu tvoji blbustku udelas protoze na samotne drevotrisce tohle sice udelat jde ale bude videt ze tam neni drevo a kdyz to udelas na latce a na rovnou plochu nalepis dyhu porad to vypada jako cely drevo

    jeste me tak napadlo ze ono teoreticky jde udelat deska k kazdyho dreva ale aby ti to nepraskalo musel by sis narezat 1x1cm latky a ty poslepovat vedle sebe cimz zase mas 1cm siirokou desku slepenou ze spousty latek... zni to slozite a pracne ale tolik prace to nazabere a jak tam bude hodne spoju a malo dreva tak to nic delat nebude Udelat to s Teaku apod to ti vydrzi na nekolik generaci
    Naposledy upravil deathkiller; 29.04.2009 v 22:37.

  16. #16

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    ad vruty - to mě prvně napadlo taky, ale někdo tvrdí, že to může ty vibrace přenášet.... asi bych to risknul na ten silikon, ještě uvidim. pustim se do toho stejně až v časovym horizontu, řekněme, dvou týdnů, dřív asi moc času nebude.

    plasticky blbůstky ani tak nechcu, spíš jenom nahradit ten zažloutlej EC frontpanel s vypínačem, kterej je teď dole, stejně jako diody (HDD apod.) něčím, co bude vypadat líp a bude praktičtější.
    nicméně pravdou je, že hrany budu muset nějak vyhladit, aŤ nejsou ostry. tady by bylo asi pravy dřevo lepší... uvidím, to ještě proberu se stolařem, to už snad něco vymyslíme.

    P.S.: jsem rád, že mě toto forum a jeho uživatelé, jakožto hluboká studnice informací, uživatelských zkušeností a názorů, opět nezklamalo.
    zatím mnohokrát děkuji všem zúčastněným za nápady.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  17. #17

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    Citace Původně odeslal JejKey Zobrazit příspěvek
    ...
    P.S.: jsem rád, že mě toto forum a jeho uživatelé, jakožto hluboká studnice informací, uživatelských zkušeností a názorů, opět nezklamalo.
    zatím mnohokrát děkuji všem zúčastněným za nápady.
    jj, proto miluju ocguru forum a mám ho jako The best of interfernet Pardon za OT, ale muselo to ven

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele AmOK
    Založen
    15.03.2007
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    55
    Příspěvky
    506
    Vliv
    222

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    Dalo by sa to oblepit 2-3mm ciernou priemyselnou gumou (vyborne tlmi) a tu potom odyhovat. Lepidlo klasicky chemopren. Dyhu mozes po nalepeni namorit a nalakovat matnym polyuretanovym lakom.
    Problem su vzdy tie zaoblene hrany, gumu zaoblis smirglom, ale s dyhou by si sa musel pohrat. Aby si ju mohol zahnut treba ju naparit, to by si snad uz najako poriesil s tvojim stolarom...
    Druha varianta je vyrobit nieco ako skrinku na suflik pre ram case z surovej, alebo odyhovanej MDF. Hrany by boli pekne zaoblene frezkou a vnutornu stranu by si mohol vytlmit spominanou gumou, aby sa kov nedotykal priamo dreva..
    Posledny, najrychlejsi, ale aj najskaresi tip je linoleum s vzorom dreva, alebo mramoru.
    Nech uz budes lepit cokolvek okrem gumy, tak namiesto obycajneho silikonu by som odporucal pruzne lepidlo Sika Bond, alebo lacnejsiu variantu Mamut.
    Este ma napadla sanitarna dlazba, ale to je uz hardcore.
    podpis............................................ ............ načo?

  19. #19
    Senior Member Avatar uživatele deathkiller
    Založen
    08.05.2003
    Bydliště
    Přibyslav (u Havl Brodu)
    Věk
    43
    Příspěvky
    500
    Vliv
    0

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    tak me napadlo jestli nakonec nebude lepsi si udelat rovnou drevenou case s tim ze EC hodis do srotu nebo z ni pouzijes par vnitrnich dilu aby si nemusel pracne resit uchyceni mechanik apod.. vyslo by to asi rychleji a nemusis resit nejaky lepeni dreva na plech

    PS: kdyby si chtelo do toho trochu nainvestovat bych se ti nabidl jestli nechces drevotrisku odyhovat jen koukam ze si trochu z ruky tak + jeste postovny tak nevim jestli chces do toho vrazet hodne penez

  20. #20

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    no uchycení mechanik ani nic takovyho pracně řešit nebudu, to mám už pořešeny na tom modu EC (bedna byla hozená "vzhůru nohama", HDD zavěšenej na gumičkách, pořešenej airflow apod.), takže mi imho bude trvat kratší dobu na to tu dřevotřísku připravit (vyřezat díry na fany atd.) a nalepit ji na ten plech, když už je ten EC ready.

    co jde o tu dřevotřísku, tak tu bych měl v podstatě "jako hotovku" i včetně povrchu (desky připraveny přímo např. na něco do kuchyně), takže tady bych problém viděl možná jenom u toho frontpanelu a vyhlazování hran, kam by ale šla ta MDF deska (jeví se mi pro to ideální). to uvidím, co se s tím bude dat vykoumat, proberu to během víkendu s tím stolařem.

    @AmOK: taky děkuju.
    Naposledy upravil JejKey; 30.04.2009 v 18:18.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  21. #21

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    takže po debatě se stolařem jsme došli k tomu, že:
    obložení bočnic "není problém", pravděpodobně mezi plech a dřevotřísku půjde silná oboustranně lepící páska (prej se to dá sehnat někde v mototechně, v průběhu týdne se po tom mrknu).
    front panel už ale problém je (vyřezání konektorů na USB, sound, palírnu apod.). řešení pravděpodobně bude rozdělení frontpanelu na menší části a jeho "seskládání" + stmelení jednotlivých částí v jeden relativně celistvej kus s tím, že na povrch by šla asi nějaká tapeta nebo něco, aby nebyly vidět spoje mezi těma jednotlivyma kouskama... zkrátka nouzovy řešení, protože dělat díry na palírnu a konektory do desky by bylo buď hodně náročny nebo by to vypadalo fakt hrozně.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  22. #22
    Senior Member Avatar uživatele deathkiller
    Založen
    08.05.2003
    Bydliště
    Přibyslav (u Havl Brodu)
    Věk
    43
    Příspěvky
    500
    Vliv
    0

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    vypadalo by to tak jak by si to udelal a kdyz si s tim vyhrajes tak pohoda a nebal bych se o vzhled.. samozrejme kdyz nemas trpelivost a chces to mit za jedno odpoledne sfouknuty tak se do toho ani nepoustej. Paska o ktery mluvis maji v sirsim provedeni treba kde prodavaji koberce ale videl sem ji i v Hype*nove atd zkratka v kazdym druhym nakupnim centru. Porad si ale myslim ze jestli se dotoho pustis je lepsi cely dreveny obal nez nejaky lepeni desek atd

  23. #23

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    tak samo, že trpělivost mám, jenom s tou úpravou kovové bedny jsem si hrál cca 4 týdny.
    hlavně mi ale bylo řečeno, že se to tam nedá moc řezat, pže by to mohlo prasknout a že když do toho dělat díry, tak jedině navrtat (v podstatě to samy aji skrz tu dřevotřísku; díry na fany se nebudou řezat, ale vrtat).
    u frontpanelu je vrtání trochu problém s obdélníkovym tvarem (díra na palírnu, výstupy na sluchátka apod.), což vyvrtat nepůjde. a jestli (a jak) to jde nařezat, to nevim.
    ...ten stolař dělá dost atypických věcí, ale toto je prej dost extrém i tak

    já jsem si (asi naivně) představoval něco na způsob toho, že si do té MDFky na frontpanel v místech děr navrtám do rohů díry, kam pak hodim elektrickou pilu, jenže ta je na to údajně moc hrubá a že by to vypadalo špatně. pravda, kdybych si to nalajnoval, přiložil nějakej rovnej kus železa a jel podle toho, tak by to imho nemusel byt problém, ale nevim, tady si zkrátka nejsem jistej, jestli do toho jít nebo ne. vůle vyhrát si s tím do detailů by samozřejmě byla, jinak bych nic takovyho ani neplánoval.

    to lepení desek bych viděl jako opravdovou nouzovku pro případ, že by to prostě jinak nešlo.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  24. #24
    Senior Member Avatar uživatele deathkiller
    Založen
    08.05.2003
    Bydliště
    Přibyslav (u Havl Brodu)
    Věk
    43
    Příspěvky
    500
    Vliv
    0

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    osobne bych s tim problem nemel ale v tvym pripade bych spis volil (jak uz sem nekolikrat psal) drevenou case.... dole mas link co myslim... mno vzhledem k vyberu materialu ktery bych na to fakt nepouzil (smrk) vysledny produkt vypada dobre.... jiny vyber dreva s lepsi povrchovou upravou (barva/lak) a dalo by se udelat tak o dve tridy hezci case.. tohle me prijde spis jako budka pro ptaky

    http://www.silentpcreview.com/article237-page1.html

    jinak strejda Gugl a "wood case"

  25. #25

    Standardní Re: dřevěny obložení Eurocase bigtoweru

    no nevim. tady bych se celkem bál absence nějakyho uzemnění, rušení nebo tak něčeho (nebo je to blbost?).

    ano, vypadá to dobře... ale přece jenom, nevim proč, ale víc mě láká obložení té současné bedny, kde mám všecko vyřešeny a jenom by se to prostě obložilo. bylo by to
    1) jednodušší
    2) (snad) tišší
    3) s vyřešenym airflow
    4) uzemněny a "odrušeny"

    asi tady teď všem budu připadat jako typickej příklad "komu není rady, tomu není pomoci"... ale vidim to tak, že tím obložením bych měl jakejsi "pocit jistoty, že se v případě nouze mám k čemu vrátit".
    no a v případě, že bych s výsledkem toho obkládání spokojenej nebyl, tak se asi pustím do čistě dřevěné bedny. ale nevim, jak to bude s hlukem. tichost je pro mě prioritou č.1. vzhled je vedlejší, ale kdyby to vypadalo pěkně, tak bych se nezlobil.

    no uvidím, ještě si nechám obě varianty projít hlavou....
    zatím díky.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Oprava EuroCase 200XA
    Založil Rainbow v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 25.10.2005, 19:18
  2. EuroCase BT
    Založil Freeze v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 07.08.2005, 12:40
  3. Forton vs. Eurocase
    Založil behero v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 37
    Poslední příspěvek: 27.07.2005, 22:09
  4. Oprava EuroCase 300XX 350W [solved]
    Založil Rainbow v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 23.01.2005, 19:17
  5. Mají zdroje EUROCASE větrák na konektor / napáj. na tišťáku?
    Založil demon v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 07.01.2003, 16:34

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •