Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Jak smazat chráněný soubor?? (Win XP)

  1. #1

    Standardní Jak smazat chráněný soubor?? (Win XP)

    Po odinstalaci zkušební verze Norton Internet Security mi v adresáři Licences zbyli nějaký soubory které nejdou smazat. Vždy když to zkusím napíše mi to přístup odepřen, odstrante ochranu proti zápisu. Díval jsem se na práva k těm souborům a podle nich má plný přístup k nim pouze systém. Žádný uživatel ani administrator je nemůže smazat.
    Je nějaká cesta jak bych je moh přesto smazat?

    Jo a mám Win Xp home.

  2. #2

    Standardní

    treba pres windows recovery console, nabootovat z instal cd WXP a tam je volba pro spusteni konzole.
    Question is: who cares ?

  3. #3

    Standardní

    No ja mam podobny problem ale mam adresar z nazvom ? a taky isty subor a nejdu mi zmazat a Norton System Dostor ani nic podobne mi nefunguje a ani v DOS-e to nechce zmazat nieviete niekto nejaky soft na to.
    |AMD AthlonXP 1800+ [AXDA DLT3C Green JIUHB 0310MPMW] @ 2200 MHz [11 * 200 1.55v] | ZALMAN CNPS 7000B Cu | EPoX 8RDA+ rev.1.1 NB [Cooled by ZALMAN NB32J] & SB [Cooled by 8RDA3+ NB Cooler] A3 | DDRAM TwinMOS 256 MB PC2700 Cipy MOSEL 6ns & TwinMOS 256 MB PC3200 Cipy TwinMOS 5ns | MSI GeForceFX 5900XT 128MB ViVo VTD 8X [350/700] | SAMSUNG SyncMaster 710N | Western Digital 120PB + WD40BB | TEAC DV-510E[A] | TEAC CD-W540E | CREATIVE SB Audigy2 IEEE1394 + CAMBRIDGE SOUNDWORKS MegaWorks 550 THX | Case Logic Q3 | APC Back-UPS 300 | Logitech® MX1000™ Laser Cordless Mouse | Keyboard hama MK160 |

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    15.03.2003
    Bydliště
    Severní Čechy
    Příspěvky
    28
    Vliv
    0

    Standardní Re: Jak smazat chráněný soubor?? (Win XP)

    Citace Původně odeslal amd!n
    Po odinstalaci zkušební verze Norton Internet Security mi v adresáři Licences zbyli nějaký soubory které nejdou smazat. Vždy když to zkusím napíše mi to přístup odepřen, odstrante ochranu proti zápisu. Díval jsem se na práva k těm souborům a podle nich má plný přístup k nim pouze systém. Žádný uživatel ani administrator je nemůže smazat.
    Je nějaká cesta jak bych je moh přesto smazat?

    Jo a mám Win Xp home.
    A co zkusit smazat z registru?

  5. #5

    Standardní

    Taky je možnost .. sice zdlouhavější,že si vezmeš ten HDD k někomu,dáš ho jako sekundární master nebo primární slave a tam to v pohodě nastavíš ty práva a smažeš,aspoň co se týče PC kde je Windows 2000.
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  6. #6

    Standardní

    No, zdaleka nejjednodušší je (za předpokladu, že jsi lokální administrátor a že soubor nedrží nějaký agresivní proces) -

    - properties na filu/folderu
    - záložka "security"
    - tlačítko "advanced"
    - tlačítko "take ownership" (přitom je možné i změnit veškerá práva, zakázat dědění, atd.)

    V okamžiku, kdy budeš owner, smažeš ho raz-dva
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal jan555
    No, zdaleka nejjednodušší je (za předpokladu, že jsi lokální administrátor a že soubor nedrží nějaký agresivní proces) -

    - properties na filu/folderu
    - záložka "security"
    - tlačítko "advanced"
    - tlačítko "take ownership" (přitom je možné i změnit veškerá práva, zakázat dědění, atd.)

    V okamžiku, kdy budeš owner, smažeš ho raz-dva
    To právě nešlo.
    Není možné ani smazat ho po nabotování z jiného systému. Je pravda že přístupová práva k souborům ve Win XP Home jsou dost osekaný.
    Ještě zkusím ten pokus smazat ho po nabotování z recovery console.

  8. #8

    Standardní

    Musis se nalogovat jako administrator (v nouzovem modu) a poté nastavíš administratorovi a i dalsim uzivatelum prava systemu. Nevim, kde to presne je, tusim po kliknuti na slozku, nebo vlastnosti na tvuj pocitac a tam manage. Az si nastavis prava mazat systemaky a vsechny prava systemu, muzes ho smazat :]
    Učit se modlitbě znamená učit se tichu.
    Láska začíná teprve tam, kde už nelze čekat žádný dar.
    Láska je především modlitba a modlitba je ticho.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak nastavit Files=XXX na XP
    Založil Jaro Benes v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 08.05.2004, 20:58
  2. Jak udělat z XP HOME -> XP PRO???
    Založil Speedy v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 25.03.2004, 10:47
  3. Jak na MS-DOS ve windows XP
    Založil marcco v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 20.10.2003, 12:35
  4. Jak odinstalovat Windows XP Service Pack?
    Založil gulliver v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 04.12.2002, 16:18

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •