Výsledky 1 až 20 z 20

Téma: Posudenie zostavy na office, internet a hry

  1. #1

    Question Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Nazdar, mozete mi prosim mrknut no nasledovnu zostavu? Pouzitie PC bude na office, internet ale aj hry (strategie, FPS). Ma sa jednat o lacne PC pre synovca tak som sa snazil usetrit kde sa da ale zaroven iba tam, kde to ma zmysel.

    Case: ASUS TA851 bez zdroja
    Update: Brutalne lacna skrinka (18 EUR), vsetko dobre sedi, ziadne ostre hrany. Sadla na ucel.

    Power Supply: 350W Enermax EG365P-VE (stary zdroj)
    Update: V pohode utiahol rozne zatazove testy aj 2 hodky hrania Crysis (1280x1024, ultra high settings, dx10, win7)

    CPU: Intel Dual Core E5400 2.7GHz BOX 775 2MB dual

    (nezohnal som v mojom obchode 5200-ku a potreboval som to dnes doriesit tak som zobral najblizsie co bolo)
    Update: Tazko hodnotit. System je subjektivne svizny

    Mainboard: ASUS P5Q SE (P45)
    Update: Dala vsetko co som potreboval. Vyborna a zaroven lacna doska.

    RAM: KINGSTON DDR2 2x 1GB 800MHz KIT KHX6400D2K2/2G
    2 GB a 800 MHz sa mi javi postacujuce.
    Update: Horeuvedene sa zatial potvrdilo.

    VGA: ATI Radeon HD4770
    Update: Neuveritelna karta. Crysis 1280x1024, ultra high, dx10 (win7) - plynula hratelnost, ale zas hrali sme to iba nejaky cas.

    HDD: Western Digital SE16 640GB 16MB SATA2 WD6400AAKS
    Update: Svizne, tiche, parada.

    DVD: Samsung SH-223Q
    Update: Zatial testnute iba ako DVD-ROM. Isiel som nahodit najnovsi firmware, program zistil, ze je tam taka ista a rovno ju bez upozornenia prepalil tou istou

    Keyboard: MICROSOFT Comfort Curve 2000 USB SK
    Update: Synovec bol happy ale mne sa zda velmi lahka (doma mam Logitech Ultrax Media Keyboard).

    Mouse: MICROSOFT Comfort Optical Mouse 1000 USB
    Update: Taka OK zakladna myska.

    Monitor: docasne starsi flat 17" CRT (HP p700)
    Neskor tam pojde zrejme LCD 22" (wide) s TV tunerom.
    Update: Skoda tohoto. Testol by som 4770-ku v Crysis na vyssom rozliseni.


    OS:
    Windows 7 RC 32-bit - do marca 2010
    Windows 2008 Server (R2) - dalsich 240 dni po zakapani W7 RC
    Potom bud kupime W7 alebo hodime Ubuntu.
    Update: W7 32-bit RC bol poslusny. Dost som so systemom cvicil a nemal som ani jedno zavahanie.

    Office: Open Office
    Update: Dlhsie som ho sam nepouzival a bol som milo prekvapeny so sviznostou, kompatibilitou s MS Office a vobec vseobecne.

    Prepatova ochrana: INFOSEC Prepäťová ochrana PSF 5 B
    Update: Napajanie cez nu islo

    Reproduktory: Genius SP-HF850X
    Update: Samostatne vlakno.
    ==
    edit - zmeny:
    - finalna konfiguracia
    - pridane strucne hodnotenie
    Naposledy upravil ace960; 07.06.2009 v 21:49. Důvod: finalna konfiguracia


  2. #2
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    RAM zober radsej Kingstony s tymi modrymi HS alebo A-DATA Vitesta (cervene HS) a rovno 2x2GB (vista/w7). Z XY zostav, co som poskladal, som mal paradoxne najvacsie problemy doteraz s Corsair pamatami (ci uz nekompatibilita aka nahodne haluzenie pc alebo samotna chybovost od vyroby aka cervene more v goldmemory) a paradoxne za shit povazovane A-DATA mi chodili vzdy (do value a kancelarskych pocitacov davam prevazne lacne kingstony a este nebol problem).

    Grafika sa mi nepozdava, som fanATIk takze neporadim

    Ostatne +- OK.
    Naposledy upravil PiT; 26.05.2009 v 10:44.
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    257

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    S A-data mam celkem dobre zkusenosti. Nikdy problemy s kompatabilitou, ale nedavno se mi v kitu 2*2GB objevil kus vadny uz pri dodani. Bouzel nepracuju s dostatecne velkymi vzorky abych z toho mohl neco vyvozovat (kazdopadne bezproblemova reklamace a ted vse funguje jak ma)

  4. #4
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Ja tiez bohuzial pracujem s malymi vzorkami (~50 zostav)
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  5. #5

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Co se sestavy týče, celkem vyvážené, ale ten starý disk to může trocha brzdit.
    Deska má 4 sloty na paměti, takže pokud jde o peníze, tak 2GB rozhodně teď stačí a časem můžeš dokoupit další 2/4GB a taky se spíš přikláním ke Kingstonu.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  6. #6

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Dakujem za komentare.

    No este, ze si necham poradit lebo za mojich mladych cias bol Corsair dobra (resp. hlavne draha) znacka a A-Data bol povazovany za lowend. Kingston si zas pamatam ako celkom solidnu znacku nasadzovanu casto v znackovych PC ale v poslednom case som mal z nich zmiesane pocity.

    RAM teda zoberiem jednu z tychto podla toho co bude prave na sklade.
    A-DATA DDR2 2x 1GB 800+MHz dual Extreme Edition
    KINGSTON DDR2 2x 1GB 800MHz KIT KHX6400D2K2/2G
    Popis A-Data a farba A-Data aj KS sedi s tym co pisete tak je to snad ono.
    Ak bude budget tak zoberiem 2x 2 GB ale inak 2x 1 GB ale ak zvysia bubaky tak skor zoberiem najmensi novy disk.

    Ten disk... ano bude to trochu mimo. Na druhej strane ma to byt tiez docasne. Ja ho mam teraz doma tak to trochu znizi uvodne naklady a casom si tam da nejaky lacny disk.


  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Ber 4GB, klidně http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10579108, ale jen 2GB bych fakt nedával. Ty 3 nebo 4 stovky už ti snad tolik rozpočet nenabouraj a až budeš při hraní hry přepínat do nějakýho jinýho programu, tak ty 4GB oceníš. Mimochodem alternativu grafiky v podobě Radeonu 4770 máš prozkoumanou?
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  8. #8
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    260

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    A co místo nVidie 9800GT vzít ATi 4770? Srovnání (s tím že 9800GT je v podstatě 8800GT):

    http://www.extrahardware.cz/recenze-...0-kc?page=0,24

    Ohledně RAMek: Kingston je vyhlášený kompatibilitou, Corsair také (ale v negativním pohledu ). Vzhledem k cenám 2x 2GB kitům bych taky volil 2x 2GB místo 2x 1GB, ale jestli jde i o stokoruny, tak 2GB celkem postačí.
    Ten HDD taky vidím jako brzdu, možná by se tam hodila spíše nějaká bazarová 320GB.
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  9. #9

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Par stoviek rozpocet nenabura ale ked som usteril na viac komponentoch (vlastny zdroj, hdd, iba 2 GB RAM, ...) tak to urobilo svoje (babka k babce, bubu kapce )
    Uzivatel bude "end user" akze bud bude hrat alebo bude v inom softe. RAM si doplni. Ak jej bude malo tak po HDD to budem riesit.

    NV 9800GT a 8800GT - ano, som si toho vedomy (ale aj tak dik zaupozornenie). NV sa snazi ako vladze s tym preznacovanim ale my sa nedame!

    ATI 4770 - velmi sa mi paci ale som tak trochu nvidia fanusik. Preslo mi v domacich PC par kariet aj od tychto dvoch znaciek (NV Geforce DDR, ATI 8500, NV GF4 Ti4200, NV GF 5900XT, NV 6800GT, ATI 9700 Pro, teraz mam ATI 19050 Pro) a preferujem NV. Pozriem este raz tu recenziu a zvazim. Zatial nie je dostupna o mojho primarneho dodavatela ale snad coskoro bude, kym sa to bude kupovat.

    Bazarova 320 GB - to radsej chvilu vydrzi na tom starom a zoberie nejaky novy. Nie je to velka polozka len chcem zmiernit uvodne naklady. Neskor si chlapec dokupi.

    Zatial dikes za rady!


  10. #10

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Tak som pozrel testy a informacie na extrahardware a 4770 tam oproti 9800gt vyzera ako zaujimava volba.
    9800gt mala navrch snad iba pri vyuziti physx.

    Testovali to tam vsak na dost silnej zostave (core i7), kde chapem, ze nechceli aby tu kartu brzdl cpu ale je teda otazne ci by bol medzi tymi kartami taky prepad aj na slabsom cpu (5200).

    4770 zatial ale nemaju u mojich 2 primarnych zdrojoch (agem, edsystem) tak snad coskoro bude.


  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    257

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Citace Původně odeslal ace Zobrazit příspěvek
    4770 zatial ale nemaju u mojich 2 primarnych zdrojoch (agem, edsystem) tak snad coskoro bude.
    Mala vyteznost vyroby chipu zapricinuje nizke dodavky. Bude chybet jeste tri mesice. zdroj

  12. #12

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    Ten HDD taky vidím jako brzdu, možná by se tam hodila spíše nějaká bazarová 320GB.
    Že bych se mu vnutil se svou 320GB (tady v bazaru) s ještě 2 lety záruky...

    Citace Původně odeslal ace Zobrazit příspěvek
    Tak som pozrel testy a informacie na extrahardware a 4770 tam oproti 9800gt vyzera ako zaujimava volba.
    9800gt mala navrch snad iba pri vyuziti physx.
    Záleží na tobě, na co jsi zvyklý. Já už mám několikátou nVidii a ikdyž je nějaká ATIna (papírově) o trochu lepší za stejné peníze, tak si stejně koupím nVidii.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  13. #13

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    NeMeM9aA: dik za info, tieto "dostupne" karty mam strasne "rad"

    Paolo:
    >Že bych se mu vnutil se svou 320GB (tady v bazaru) s ještě 2 lety záruky...
    No toto ma fakt cas. Chlapcovi som urobil navrh, teraz to ma schvalit jeho vedenie (rodicia), ma dostat nejake bubaky na narodky, ...

    >Já už mám několikátou nVidii a ikdyž je nějaká ATIna (papírově) o trochu lepší za stejné peníze, tak si stejně koupím nVidii.
    Mam podobny postoj k vyberu hardware vseobecne. Aj teraz mam ATI len preto lebo som este chcel nieco do AGP a NV GF7800 bolo to posledne od NV a to nebolo ono...


  14. #14

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Medzicasom som sa trochu pozrel na ten HDD a toto je v uzsom vybere:

    Western Digital Blue 500GB 16MB SATA2 WD5000AAKS
    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8940009
    http://www.wdc.com/en/products/produ...01&language=en

    Hitachi 500GB 7200rpm SATA2 16MB
    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8882976
    Neviem, ktory presne model to je

    SAMSUNG 500GB SATA2 16MB HD501LJ, HD502IJ
    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9227655
    http://www.samsung.com/global/busine...d=257&tab=fea#
    Tu som si nie isty, preco ma predajca v nazve aj HD502IJ. Ak to ma byt HD502JI tak to bude zreme tento green http://www.samsung.com/global/busine...cd=350&tab=fea a zrejme dodaju podla toho, ktory maju, comu by som sa radsej asi vyhol.

    500 GB sa mi zdal optimalny, vyhybal som sa green modelom, ktore sa mi pozdavaju dobre do krabicky alebo do kancelarskych PC, vyhol som sa aj drahsim vykonnejsim modelom. Komentare budu len vitane.

    Este sa mi pozvada tento 640 GB:

    SAMSUNG 640GB SATA2 16MB HD642JJ
    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10898013
    http://www.samsung.com/global/busine...=322&ppmi=1155

    Cena vsetkych uvedenych je pribl. 48 EUR, ten posledny 640 GB je za 56 EUR.


  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Tak pokud 640GB disk, tak já bych sáhnul po jistotě v podobě:
    Western Digital SE16 640GB 16MB SATA2 WD6400AAKS
    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11204785

    Mám jich několik a zatím jen ty nejlepší zkušenosti, výkon dobrej a skoro nejsou slyšet.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  16. #16

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Tak pokud 640GB disk, tak já bych sáhnul po jistotě v podobě:
    Western Digital SE16 640GB 16MB SATA2 WD6400AAKS
    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11204785

    Mám jich několik a zatím jen ty nejlepší zkušenosti, výkon dobrej a skoro nejsou slyšet.
    Dakujem za tip. Musim pockat na to ako sa vyvinie rozpocet a podla toho uvidim.


  17. #17
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    +1 k navrhu Peca-on-line
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  18. #18

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Citace Původně odeslal PiT Zobrazit příspěvek
    +1 k navrhu Peca-on-line
    další +1 nebo spíš K+
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  19. #19

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Tak chlapi, nahodil som finalnu konfiguraciu. Cakam na komponenty a budem instalovat snad cez vikend a hodim komentar ci sa to rozbehlo. Este raz vsetkym dik za rady, myslim, ze boli vydatne pouzite.


  20. #20

    Standardní Re: Posudenie zostavy na office, internet a hry

    Nazdar, nahodil som Update ku kazdemu komponentu. Celkovo je system jednoducho vyborny. Dalo by popracovat na hlucnosti ale malo to byt lacne pc takze bol pouzity box chladic na cpu aj dodane chladenie na 4770 ale ta hlucnost systemu je taka normalna, pocul som ovela hlucnejsie kancelarske pc.
    Bol som milo prekvapeny z hladkeho priebehu instalacie hw aj sw.
    Moje domace pc (nforce3ultra, a64 3200+ @ 2700 Mhz, 2 Gb RAM, ati radeon 1950 pro 512 MB (AGP)) je dochodca.


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Domácí LCD - 2032BW - hry, internet, filmy
    Založil sinisini v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 29.11.2007, 20:22
  2. 03/05 PC do 20k s DPH - hry, internet
    Založil GM v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 14.03.2005, 22:20

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •