Výsledky 1 až 20 z 20

Téma: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    256

    Standardní Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Uvažuju o koupi nějaké té hybridní TV karty k notebooku, ovšem na netu jsou různé zprávy o rušení u slotových verzí.

    Výrobce už mám vybraného a tím je Aver TV. Preferoval jsem PCMCIA verzi, ovšem ty případy rušení mě trochu nalomily, protože u USB problémy nebývají, ale zase je trčící přijímač docela nepraktický a o ulomení nemluvě. Nemáte s oním rušením někdo bližší zkušenosti? Třeba přímo na ntb Hp Compaq 67xx řadě?
    Naposledy upravil sAd; 14.07.2008 v 21:26.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  2. #2

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    Uvažuju o koupi nějaké té hybridní TV karty k notebooku, ovšem na netu jsou různé zprávy o rušení u slotových verzí.

    Výrobce už mám vybraného a tím je Aver TV. Preferoval jsem PCMCIA verzi, ovšem ty případy rušení mě trochu nalomily, protože u USB problémy nebývají, ale zase je trčící přijímač docela nepraktický a o ulomení nemluvě. Nemáte s oním rušením někdo bližší zkušenosti? Třeba přímo na ntb Hp Compaq 67xx řadě?
    Treba u Averu PCMCIA Hybrida (mel jsem 2 kusy sam, 2 jsou v "rodine") zadne ruseni na mych noteboocich. Obecne jsou problemy se starsimi Acery a to jak pro strance hw konfliktu (karta nebezi, nebo se kouse atd.) a rovnez ruseni jak pro analogovou, tak DVB-T cast.
    Jinak PCMCIA verze je s poslednim softwarem preci jen "sviznejsi" na ovladani, USB verze Aver Hybrid Volar je lehce linejsi, nicmene jinak citlivost a kvalita subjektivne stejna. Jen se dost hreje a z USBcka skutecne trci, a pri pripojeni klasickeho koaxu z anteny je to i docela napor na USB konektor ve smyslu mechanickeho namahani (pokud ti notebook jen pasivne nelezi na stole), je lepe ji pripojit na kratkou kabelovou redukci aby se eliminoval "zlom" USB konektoru a vahu paky docela velkeho USB tuneru zatizeneho jeste kabelem anteny ci roztrojky vstupu/vystupu.

    Nicmene osobne obe verze mohu doporucit, pomer vykon/cena je skutecne asi nejlepsi z prodavanych karet.
    Jinak na Dellech Latitude rady D600, 610,620, 630, 820, 830 prakticky ve vsech moznych konfiguracich a grafikach mi jel Aver Hybrid PCMCIA v pohode, T42 rovnez v pohode a myslim ze jsem ho zkousel i na nc 8220 od HP a rovnez bez problemu. Skutecne obecne nejvetsi problemy maj podle diskuzi uzivatele Aceru starsich rad Aspire a TravelMate.
    Naposledy upravil tiktak; 14.07.2008 v 21:55.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  3. #3

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Jeste dovetek - dnes jsem prave Aver Hybrid TV USB Volar HX instaloval kolegovi na obstarozni (respektive vybavou low endovy Acer) ani nevim jakeho typu, nicmene nejaky zakladni typ na Intelu s Celeronem M, integrovanou Intel grafarnou, 1280x800pix displej, asi rocniho stari, instalace primo z CD na Win XP Home bez problemu, po zastrceni tuneru, zastrceni antenky (mimochodem jak komunikator z prvnich dilu Startreku = plastovy bazmek velikosti USB Flashky s dvema teleskopickymi antenkami po strane) automatickem naladeni DVB-T, analogove televize a analogovych radio stanic se tuner spustil a ja se dival na perfektni obraz. Ovsem sok byl pro mne, ze to nebyl DVB-T tuner ale ANALOG, ktery naladil vsechny dostupne stanice s kvalitou, blizici se digitalu a to na tuhle miniantenku !!! Predesilam, ze pred nekolika lety jsem na stejnem miste mel problem naladit na klasickou slusnou "matraci" antenu alepson trochu koukatelny signal na CT a Novu na PC tuneru Genisu VideoWonder III, coz vubec nebyla spatna analogova karta!
    Jinak DVB-T oba multiplexy a signal 100%, kvalita od 80% nahoru, vse bez chybky, analogove radio mi naladilo presne a kvalitne asi 17 stanic, vsechny ve slusne kvalite, jak kdybych sedel v aute (to se mi taky casto nestava) a vse bezi naprosto OK.
    Abych jen uplne nechvalil - odezva na ovladac nebo kliknuti je relativne pomala (cca. 2 vteriny), DO je sice male, ale klasickeho typu (ne karta s bublinovymi spinaci) nicmene ma jen skutecne zakladni funkce, treba EPG nebo TXT se ti mylsim ovladat nedaji (ale mozna jsem si ve spechu nevsiml)
    A nejhorsi a pro mne nejvetsim minusem je zbytecne prepinani analogu/digitalu/a dvou vstupu jen "rotaci" jednoho tlacitka, chybi samostane tlacitka pro primo DVB-T a analog, potazmo radia (ono se musi takto rotovat mezi DVB-T, analogem a dvema vstupy i z panelu na displeji, samostatna tlacitka opet chybi, je tu alepson rozdeleno radio a TV.
    Jinak skutecne po strance prijmovych vlastnosti jak analogu tak digitalu prijemne prekvapeni, treba analogovou TV mi zatim zadna karta takto dobre na stejnem miste nenaladila a to jsem jich par zkousel.
    Zkouseno ve Vysocanech, takze na relativne slusnem prijmovem miste, nicmene zase v aglomeraci, ktera je dost zarucena na vsech pasmech a antenka na stole, vedle notebooku.
    Jinak antenka je prijemna i tim, ze ma dve moznosti uchyceni, bud nasazeni do jakesi misky pro polozeni na rovinu, nebo klipem pro uchyceni treba na ram displeje atd.
    V baleni je jeste redukce na pripojeni AV vstupu/vystupu formou cinch, ktera se strka do karty z boku, takze ani nevadi antene, coz je taky povedene reseni.
    A predesilam, ze nejsem prodejce Averu, nicmene za cenu cca. 1400,- je to skutecne luxusni DVB-T + radio a analog + radio karta.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    256

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Tak jsem to risknul a koupil PCMCIA verzi. Bohužel se stalo přesně to, co jsem se dočetl v různých diskuzích. Při příjmu analogu se na hranici mezi levou a prostřední třetinou při pohybu objevují vodorovné čáry. Sranda je, že pokud si na pozadí pustím něco, co vytíží CPU, tak pruhy zmizí. Digitál teď nevyzkouším, protože jsem mimo signál.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  5. #5

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    Tak jsem to risknul a koupil PCMCIA verzi. Bohužel se stalo přesně to, co jsem se dočetl v různých diskuzích. Při příjmu analogu se na hranici mezi levou a prostřední třetinou při pohybu objevují vodorovné čáry. Sranda je, že pokud si na pozadí pustím něco, co vytíží CPU, tak pruhy zmizí. Digitál teď nevyzkouším, protože jsem mimo signál.
    Tak to mne mrzi, je faktem, ze pokud jses na miste s digitalem, analog prakticky nesledujes, nicmene i pri zkouskach analogu mi zadne podobne ruseni PCMCIA verze nedelala, ale jak v diskuzich psano, je to dost o typu notebooku.
    Pokud jsi ji koupil u nejakeho solidniho prodejce, zkus se domluvit na nekompatibilitu hardware a vyzkousej tu USB verzi, ta by mela byt ohledne problemu s rusenim imuni.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    256

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Jenom pro info, jak to rušení vypadá viz příloha (jde to vidět třeba ve spodní levé části) a obejvuje se pouze při pohybu v obraze.

    Btw. zjistil jsem, že když dám funkci TimeShift, tak ty čáry taky zmizí. Ještě vyzkouším digitál a pokud to bude ok, tak nemám důvod kartu vracet. Obraz je vynikající, karta vůbec nepeče, vytížení CPU na minimu. Prostě paráda. USB verzi jsem viděl v reálu a pekla jak ďas, vysoké vytížení CPU, spotřeba na hranici 0,5 A o tom, že z portu trčí způsobem vhodným akorát tak ke zlomení ani nemluvě.
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Leadtek Winfast TV USB II Deluxe s 5.1 v DD PLII ??
    Založil aminak v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 02.05.2005, 20:00
  2. Jak na zvuk 4.1 + TV karta na Epox8RDA+
    Založil aircontact v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 08.06.2003, 23:03
  3. Grafická karta Gainward Gainward FX PowerPack! Ultra/780 TV/
    Založil Rasken v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 02.06.2003, 23:12
  4. Nejde TV karta Pinnacle PCTV PRO na Epoxu 8RDA+ ???
    Založil Satelit55 v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 32
    Poslední příspěvek: 13.05.2003, 08:46
  5. SmartMedia paměťová karta - jak dostat data do PC bez USB?
    Založil Kankal v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 17.02.2003, 18:57

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •