Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: maly vykon - spatne ovladace GF 6200?

  1. #1

    Standardní maly vykon - spatne ovladace GF 6200?

    Popsano dole )

    Mam Club3D 6200.
    Ted jsem reinstaloval PC... predtim jsem delal s grafikou: flash BIOSu, odemykani pipek, ruzne ovladace. Dal jsem vse do poradku, reinstaloval a dela to stale!!!
    A co dela? Kdyz spustim film, hru, nejakou grafickou aplikace tak se ztmavi obrazovka, pak se resetne komp a Winy ohlasi chybu s ovladaci: Ovladac nv4xxx.dll nemohl rozpoznat obraz a atd. dam presny zneni kdo by chtel.

    Ovladace pouzivam 71.90, samozrejme jsem zkousel ruzne

    NA KOLENOU PROSIM, POMOC!!! Nevim co s tim... nechcu byt bez PC. Reklamace neni temer mozna. Diky

  2. #2

    Standardní

    ...skus v prvom rade vyskusat tu VGA v inom PC (napr. u nejakeho kamarata) tym sa moznosti zavad z celeho PC obmedzia ciste na tu grafiku
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Batovany - Partizanske
    Věk
    48
    Příspěvky
    800
    Vliv
    274

    Standardní

    mno tak toto iste robi aj mne... mam GF4 MX 4000 (takze len sunku oproti Tvojej), ale popis zavady je rovnaky... vid. :
    http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t=82824

    a to soms tou kartou nic nerobil.... ani netaktil, ani NIIIC... Myslel som si,ze sa prehrieva, ale ani pridanie 2 chladicov do case (jeden z nich fuka priamo na pasiv karty) nepomohlo...

    Skus mi sem napisat, ake mas v tom kompe ostatne komponenty mozno ze nam z toho volaco vyjde....
    ja tam mam :
    grafika : ASUS V9400-X (GF4 MX 4000)
    mboard : ASUS A7V600-X (Via KT600)
    Ram : 256 DDR400 Mercury V-Data
    procak : Sempron 2200+
    Case : bezny s nejakym 300W zdrojom zevraj LC B300

    procak je chladeny kvalitnym chladicom s medennym jadrom aj case je dobre vetrana, takze v teplote problem nebude...

    na chvilu sa mi to podarilo rozbehat a to tak, ze som do kompu strcil grafiku MSI GF5200FX (ked som este nevedel presne, kde je chyba)... bez preinstalovania ovladacov ju system rozpoznal ako 5200FX a bezal bez chyby... Tak som ju vytiahol a zase dal naspet tu GF4000... zase ju bez nutnosti instalacie ovladacov rozpoznal system spravne a chodila az do chvile, nez som na kompik priinstaloval tlaciaren... potom sa to zase posralo... a kedze uz som nemal ty 5200FX (bola len pozicana) uz som to nerozchodil.... a tosom skusal toho dost (ved pozri moj thread)... Az na volaco pridete, napiste..... inaq pisal som aj na SUPPORT do ASUSu a tu je odpoved :

    Dear Friend :
    Thank you for contacting ASUS Customer Service.
    My name is Lucifer and I would be assisting you today.

    My friend , according to the status you described ,please follow the steps below to have a try :
    1. Please check whether the CPU is overheated, because the CPU is almost fully loading during you run 3D games.
    2. Please check whether the VGA chip is overheated. The defective fan on the card may cause the VGA chip overheated so that the system will be unstable.
    3. If you are overclocking your CPU, VGA card, memory or others, please restore the default setting.
    4. Always, we recommend you updating the VGA driver to the latest version for better compatibility.
    5. You also can disable "FAST Write" in Bios setup to have a try.
    6. If this problem doesn’t occur before, and only occurs after you have installed a lot of software in the system, this may be the software conflict. Please remove some software to have a try. But we recommend you reinstalling the OS for best solution after you backup your datum.
    If these cannot help you , would you please use this card in another system to have a try and see whether the card is broken. If the phenomenon reoccurs , you can use the ASUS RMA service.
    If you need ASUS RMA service ,please kindly contact with your local reseller where you bought the product for RMA service request. If they cannot help you solve this problem , the local reseller will send them to us through distributor for RMA. We will solve your problem as soon as possible.

    Sorry for any of your inconvenience.
    If having any problems, please don't hesitate to let me know. Let's discuss this issue together.
    Thank you for using ASUS products and enjoying ASUS services!

    Lucifer_Wang
    ASUS Customer Service Center (Shanghai , China)

    tak az na volaco pridete,dajtevediet aj mne... dakujem
    ASUS P5Q; Quad Q8300 AC Freezer7 Pro; 4x2GB 1066MHz DDR2 Kingston HyperX BE 2x 500GB SATA WD AAKS; 160 GB SATA WD AAJS; Sapphie HD4850 512MB DDR3 Accelero S1; DVD-ROM + DVD-RW:LG sata; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; 2,5" 20GB HDD IBM Travelstar-USB2.0; TV Tuner WinFast DTV2000H; 8x8 glacial silent fan OUT on back, 12x12 glacial silent fan IN on side POWERED BY EuoCase Silent 550W

  4. #4

    Standardní

    To je zajimave... jen skoda ze nemas reseni, ale jen problem ))

    Komponenty mam jine... Athlon 1700+ (Palomino), KT6V deska (KT600), 256MB V-data RAMky a 40GB disk... vic nepotrebujete, zdroj 350W od EC.

    Jinak to samozrejme vyzkousim v jinem PC, ale to az pozitri... doufam ze to tam delat nebude, jestli jo tak si hodim maslu (3100Kc vyhozene z okna). Zatim prave sleduji problem kdyby nahodou vyslo, ze v jinem PC to delat nebude

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    04.12.2002
    Bydliště
    od Prahy na východ
    Věk
    42
    Příspěvky
    692
    Vliv
    273

    Standardní

    ja som kedysi mal podobny problem, akekolvek zatazenie grafiky sposobilo zatuh. zistil som, ze je povoleny chladic na jadre, po premazani a znovunasadeni uz np.
    intel C2D6320@3395MHz (485x7), TTSonicTower+CollaboratoryLiquidPro, Abit IP35PRO, Sapphire 3850, 2x2GB A-Data EE, WD5000AAKS + Spinpoint 160GB + OCZ Core2, Nec, Corsair 520W, zabalene v 3R NeonLigt Black. Logitech Dualooptical, MX510, Hyundai Q790 + 24" Dell 2407WFP
    PrsonlDidžitlEjsistnt Compaq iPaq 3870, komjunikejtor glofiish X500+

  6. #6

    Standardní

    Zapomnel jsem rict ze karta se neprehriva, je tam homemade chladic a kdyz jsem mel teplotni cidlo tak mela 43 - 51°C.

    Jinak od toho ASUSu sice odepsali... ale vlastne nic neodepsali, resp. zadne reseni problemu . Tvuj thread jsem bezne zkoukl a nic jsem se nedozvedel

    No uz je pozde, budu resit zas zitra... diky za rady a nazory

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Batovany - Partizanske
    Věk
    48
    Příspěvky
    800
    Vliv
    274

    Standardní

    Citace Původně odeslal MAN
    Komponenty mam jine... Athlon 1700+ (Palomino), KT6V deska (KT600), 256MB V-data RAMky a 40GB disk... vic nepotrebujete, zdroj 350W od EC.
    Mno tak pozeram, ze mas tiez KT600 chipset na doske a V-Data pamate ako ja... mozno je problem tam....

    Skusim zhodit, premazat a zase nasadit ten pasiv z grafiky (kedze je to len MX4000 - ma len pasiv, ale nad neho som dal 8x8cm vetrak... takze by to malo byt chladene dobre...)
    ASUS P5Q; Quad Q8300 AC Freezer7 Pro; 4x2GB 1066MHz DDR2 Kingston HyperX BE 2x 500GB SATA WD AAKS; 160 GB SATA WD AAJS; Sapphie HD4850 512MB DDR3 Accelero S1; DVD-ROM + DVD-RW:LG sata; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; 2,5" 20GB HDD IBM Travelstar-USB2.0; TV Tuner WinFast DTV2000H; 8x8 glacial silent fan OUT on back, 12x12 glacial silent fan IN on side POWERED BY EuoCase Silent 550W

  8. #8

    Standardní

    Ja mam teploty urcite v poradku, kontroloval jsem je.

    A ted me to mesic jelo v poradku, tak nechapu, co muze byt za problem. Zkusim jeste ted odinstalovat ovladac a jet bez ovladace a spustit treba video.

  9. #9

    Standardní

    Ted jsem to zkousel bez ovladacu a normalne to jede. Kdyz zmineny soubour nv4_disp.dll smazu ze system 32, opet se obnovi.

    Problem bude v SW, ktery sam neumim vyresit a nebo v nekompatibilite. Brr k tomu to chce radu

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal MAN
    Ted jsem to zkousel bez ovladacu a normalne to jede. Kdyz zmineny soubour nv4_disp.dll smazu ze system 32, opet se obnovi.

    Problem bude v SW, ktery sam neumim vyresit a nebo v nekompatibilite. Brr k tomu to chce radu
    ad. 1) Driver Cleaner: http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t=79416

    ad. 2) ForceWare 71.89 WHQL: http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t=81618
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  11. #11
    Member Avatar uživatele snapcase
    Založen
    30.10.2004
    Bydliště
    bratislava
    Věk
    43
    Příspěvky
    200
    Vliv
    241

    Standardní

    s biosom by nemohol byt problem,vravel si ,ze si flashol novy....co je to za bios?
    AMD Athlon64 3000+@2500MHz;ArcticCooling Freezer64
    MSI K8N NeoPlatinum;2x512MB A-DATA Vitesta500MHz@417MHz(2,5-3-3-6-1T)
    MSI NX6800TD128 w/AC Silencer5@16/6(420/820);HDD WD Caviar 120GB SATA;FDD Teac
    DVD-RW Toshiba R5272;ENERMAX EG485P/AX(G);17"CRT Dell D1025HE;TT SmartCaseFan II

  12. #12

    Standardní

    Problem byl vyresen resetem BIOSu desky.

    Je ale dalsi zajimavy problem, ze v CSS mi FPS skacou mezi 20 a 40, coz se skoro neda hrat. Musim s tim neco udelat...

    Ja se tesil jak budu mit aspon trosku nadupany komp a Stronghold neprevysil 30 na min. detaily... spis se drzel tak 14ti.
    Tak nevim nevim kde je chyba RAM je 512 a CPU 1700+ Palomino

  13. #13

    Standardní

    Ono nie žeby NX6200 nebol lowend, ale ja som s tou kartou (MSI NX6200TD 128/128 300/550 @450/680) dosiahol v 3D03 5300b na mojej zostave. Len neviem či boli odomknute pipky.
    A v tom CSS nemožeš mať nastavene FSAA ani AF.
    Ja to mam na 1280/1024, všetko na high, 8×AF, 0×FSAA (Ale to patri do inej temy )
    Clever PC:DFI LP UT NF4U-D || AMD Athlon 64 Venice 266×4=1070MHz)@1,1V || MSI NX7800GT 200(350)/900 || 1024MB RAM 2×512MB Apacer PC3200 6-3-3-2,5 || 80GB/8MB Maxtor ATA133 + 200GB/8MB Maxtor S-ATA 150 || DVDRW LG GSA H42L || DVDRW Samsung SH-S183L || Skrinka SuperCase 115 || LC GreenPower 550W || 22" Samsung 225BW || HP 3650 || UPS APC 250VA s 32AH bat. || Logitech Driving Force PRO
    Clever FOTO: Canon EOS 350D + 18-55 | SONY DSC H2
    Clever Mobil: SE W850i

  14. #14

    Standardní

    No to je novej low-end treba oproti 9600Pro, ktera je mainstream (byvaly) je rychlejsi.
    Jinak ja s tim mam 5011b. mel jsem 5200.
    Nemam tam nastavene nic, vim jak to jede ostatnim, ale me takto ne . Na jinem serveru mi poradili zvysit frekvenci CPU, protoze byla standartne na 100. Doufam ze to pomohlo (jeste jsem nemel moznost odzkouset)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •