Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: nestejna rychlost dvou uzivatelu LANU - cca 2x az 4x

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    285

    Standardní nestejna rychlost dvou uzivatelu LANU - cca 2x az 4x

    no, divny, jsem na radiovym lanu a kamos taky.

    nainstaloval jsem ftp server serv-u a kamos taky.

    kamos stahuje z meho ftpcka rychlosti 10-20KB
    ja taham z jeho ftpcka rychlosti 50-80KB

    no, jsme kazdej na jinym pripojovym bodu tyhle mikrovlnky, ale pochybuju, ze ten jeho je preplnenej, je skoro 0:30 v noci zejtra lidi vstavaj do prace. mam 1500mhz, kamos 1100mhz. oba mame sitovku 10mb. kamos ma jeste jednu sitovku navic a ma winproxy aby mel pripojeny k netu dva pocitace. jenomze ta rychlost je takovahle asi 4 hodiny a kamos uz sel chrapat ani na jednom z kompu mu nikdo neneti, nic nestahuje. ja muzu bejt treba na netu, stahovat postu, cokoliv a furt taham rychlosti cca 50-80KB pricemz on ode mne 10-30KB.. Oba mame SERV-U stejne nakonfigurovanej, a oba pouzivame WINDOWS COMMANDER.

    no, me ta moje rychlost nevadi, ale nechci bejt vuci nemu svine!
    ta rychlost stahovani by asi mela bejt u obou stejna, ne??
    (kamos ma do netu rychlost 128kb, ja mam do netu 64kb, na LANU bysme meli mit oba maximalni - samozrejme, je to sdileny.)

    takze pro jedu 4x rychlejs nez on?

  2. #2

  3. #3
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Maxik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha - Luziny
    Příspěvky
    2 285
    Vliv
    291

    Standardní

    jaky mate anteny? jaky sou vzdalenosti anten od APcek? Muzes dobre prijimat ale spatne vysilat. Bud mas blbe nasmerovanou antenu nebo to mas silne zaruseny nebo je cela ta wlan blbe udelana


    .... a rychlost 80kb/s je nejak dost malo... ja pres mikrosku taham od kamose 130kb a je to dost malo.... mohlo by to ject nekde 300-500kb/s - teda pri nevytizeny siti ...

    PC - Pentium G3258 - 4.5GHz, Gigabyte GA-Z97P-D3, DDR3 3x8GB 1866, MSi GTX970 Gaming 3.5G, nejaky to 256GB SSD a par tera HDD, case Zalman Z9 U3
    NTB - HP EliteBook 8470p - Core i5-3320M (2.6GHz), 8GB RAM, ATi 7570M 1GB, 500GB+250GB HDD a dalsi serepaticky okolo
    Bike - Honda VFR 800 V-tec, 80kW/10500, 244Kg, obuti Michelin Pilot Road, mist k sezeni: 2, SVO faktor = stredni (zalezi na pilotovi)


  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    285

    Standardní

    Citace Původně odeslal Maxik
    jaky mate anteny? jaky sou vzdalenosti anten od APcek? Muzes dobre prijimat ale spatne vysilat. Bud mas blbe nasmerovanou antenu nebo to mas silne zaruseny nebo je cela ta wlan blbe udelana


    .... a rychlost 80kb/s je nejak dost malo... ja pres mikrosku taham od kamose 130kb a je to dost malo.... mohlo by to ject nekde 300-500kb/s - teda pri nevytizeny siti ...
    anteny jsou to - vypada to jako antena, ktery se rika matrace, akorat je to velikostne mensi - cca 30x30cm ctverec.. ja mam primou viditelnost AP, signal quality 93 procent a ten druhej manik co jede pomalu to ma prej horsi, ze ma prej v ceste nejaky stromy - park.

    asi ses prekouk, pisu, ze to jede 80KB/S to je rychlost linky asi 640kb.. ale stejne by prece mela bejt rychlost site 11mb, teda maxinalne 10mb, kvuli sitovkam a to je deleno osmi 1.25MB rychlost... asi jim zavolam.. je to nejaky divny a optam se jich..

    no, jaxi psal, ze bych moch dobre prijimat a blbe vysilat.. nevim. ale je fakt ze mi to ty kurvy dali na stejnou tyc s antenou od televize a rusi mi to CT1 - jenom, takze se fotr muze posrat ze mu to kurvi obraz. tak ze by to zpetne rusila antena na televizi ale v jednom smeru

    no, ta antena od tv se bude davat stejne asi jinam. casem.

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Uz je to tu zase.
    B = Byte = 8bitu
    b = bit (1/0)

    Takze Orinoco a spol. maj 11Mb/s z cehoz na data vyjede tak 50%. To plati jen pri idealnim signalu, se zhorsovanim signalu to klesa. Coz mame nekde kolem 500-600kB/s max. Tady o tu rychlost se deli vsici na stejnym AP. Dal si uvedom, ze je to halfduplex - bud vysilani nebo prijem, ne oboje - pokud chces posilat data a zaroven prijimat 1:1, tak rychlost klesne na cca 1/2.
    Dalsi, na cem dost zalezi je ta karta - jeji citlivost. Nekdy muze fpohode vysilat, protoze pro AP je signal OK, ale prijem jde uz do haje => rychlost klesa. Takovej peknej strom v ceste dokaze signal pocuchat . Stejne to muze byt i opacne.
    Muzes testnout se mrknou na stratovost paketu - pokud je nad 10% je neco spatne.
    Zalezi taky na tom, jak je realizovany propojeni tech APcek mezi sebou, paac nekdy to delaj tak, ze na nej proste a jednoduse pripojej dalsi antenu(nekdy ani to ne) a tu namirej na dalsi AP - pekna prasarna - a to znamena, ze se rychlost deli mezi klienty a komunikaci mezi tema AP. Pak vlastne to AP ani neni AP.

    No, doufam, ze sem tu neplacal moc velky bludy .

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    277

    Standardní

    necetl sme to cele ale asi si neplacal bludy jako ostatne vzdy :)

    fakt to bude tim ze jeden smer ma lepsi spojeni. bud lepe nasmerovat nebo pouzit silnejsi antenu a by to ty stromky prosvitilo :))
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  7. #7
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Maxik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha - Luziny
    Příspěvky
    2 285
    Vliv
    291

    Standardní

    jj jako obvykle Jezevec bludy neplaca

    Navic Wifi je pekna ducharina. Vlny nikde nevidis a nevis dke se stracej To uz zalezi na ISP jestli se na vas nevyprdne. Treba se mu nebude chtit neco delat aby ste meli rychlejsi intranet Navic sem myslel ze to je vase soukroma wlan sit...

    PC - Pentium G3258 - 4.5GHz, Gigabyte GA-Z97P-D3, DDR3 3x8GB 1866, MSi GTX970 Gaming 3.5G, nejaky to 256GB SSD a par tera HDD, case Zalman Z9 U3
    NTB - HP EliteBook 8470p - Core i5-3320M (2.6GHz), 8GB RAM, ATi 7570M 1GB, 500GB+250GB HDD a dalsi serepaticky okolo
    Bike - Honda VFR 800 V-tec, 80kW/10500, 244Kg, obuti Michelin Pilot Road, mist k sezeni: 2, SVO faktor = stredni (zalezi na pilotovi)


  8. #8
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    285

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Uz je to tu zase.
    B = Byte = 8bitu
    b = bit (1/0)

    Takze Orinoco a spol. maj 11Mb/s z cehoz na data vyjede tak 50%. To plati jen pri idealnim signalu, se zhorsovanim signalu to klesa. Coz mame nekde kolem 500-600kB/s max. Tady o tu rychlost se deli vsici na stejnym AP. Dal si uvedom, ze je to halfduplex - bud vysilani nebo prijem, ne oboje - pokud chces posilat data a zaroven prijimat 1:1, tak rychlost klesne na cca 1/2.
    Dalsi, na cem dost zalezi je ta karta - jeji citlivost. Nekdy muze fpohode vysilat, protoze pro AP je signal OK, ale prijem jde uz do haje => rychlost klesa. Takovej peknej strom v ceste dokaze signal pocuchat . Stejne to muze byt i opacne.
    Muzes testnout se mrknou na stratovost paketu - pokud je nad 10% je neco spatne.
    Zalezi taky na tom, jak je realizovany propojeni tech APcek mezi sebou, paac nekdy to delaj tak, ze na nej proste a jednoduse pripojej dalsi antenu(nekdy ani to ne) a tu namirej na dalsi AP - pekna prasarna - a to znamena, ze se rychlost deli mezi klienty a komunikaci mezi tema AP. Pak vlastne to AP ani neni AP.

    No, doufam, ze sem tu neplacal moc velky bludy .
    NJN.. tu prasarnu s ap co popisujes delaj na osmdesat procent... no, to sou pekny kurvy.. protoze pribude par uzivatelu a ta rychlost pripadajici na jednoho usera bude tak mala, ze to bude cloveku zpomalovat i net, kterej je garantovanej a lan bude absolutne nepouzitelnej.. njn, ale co s tim mam delat, ze delaj takovyhle prasarny si asi nepomuzu. pro me to bylo lepsi nez telecom, kdyz tady nic jineho neni.

    stranky tech K.UREV www.uvaly.net

    no, ale vopravdu se mi nezda, ze by to delali takhle prasacky, pac by ta sit nemela ani nejmensi perspektivu, a moc by si nevydelali poskytovanim nekvalitnich sluzeb a omezenosti poctu uzivatelu site....

    ale rekl bych, podle vypisu aktivnich ipcek 192.168.x.x pomoci IP scanneru, ma ta sit 58 uzivatelu... ale mym odhadem - na sdileni microsoft jsem videl nejvice 20 ruznych.

    stromy ma v ceste ten kamos, od kteryho ja rychle stahuju, ale on ode mne dabelsky pomalu. no dobre. ale kdyz stahuje on samotnej tak jede 55KBS, kdyz jedu ja samotnej od nej, jedu 80KBS, nevadi... ale zda se mi divny kdyz jedem oba vzajemne download od sebe pres ty ftpcka, tak ja jedu 80KB a on 10KB - proste to mam nejaky moc dominantni. melo by to bejt treba u mne 40 oproti 40 u nej?? nakonec jsme to vyresili omezenim rychlosti downloadu z ftp u obou dvou na 35KB.

  9. #9
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    To by mohlo bejt tou citlivosti. Von ma slabej signal od AP a proto sosa pomalu.
    Kdyz sosas, tak se posila ACK - potvrzeni a aby se necekalo na potvrzeni kazdyho paketu, pouziva se okno. Tzn. poc posila pakety a prubezne prijima ACK se spozdenim. Takze jeho karta vysila, paac ji navadi, ze to potvrzeni prijde pozdejc - cestou se nakej ten paket strati, tak se musi poslat znovu. Jenze kdyz zacne sosat on, tak kdyz neni kde ty data brat, tak je jasny, ze rychlost klesa - neni co potvrdit => tvuj poc prestane vysilat, paac ceka na potvrzeni neceho, co jeste nedoslo, paac se to treba stratilo.
    Obecne taky dost zalezi na vykonu kompu. To bys neveril, jakej je rozdil mezi P100 a nakym XP pri sosani ze site. Paac rychlejsi komp rychlejc spracuje pozadafky a rychlejc je posila.

    BTW: Otestuje si negdo tohle:
    pod linuxem si poslete na nakej komp "ping -f a.b.c.d" a mrknete na zatizeni CPU Docela p_rd_el, kdyz negdo netusi vocogo a cumi, proc se mu to najednou vubec nehejbe .

    Je to taky dobrej test na stratovost - je ovsem dobry druhou stranu upozornit .

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    277

    Standardní

    no tak flood ping uz trosku zavani hackerstvim nejen ze to zatizi cizi poc (me jen na 45% ) ) ale uplne to zaseka sit a ta druha sitovka se muze taky pekne seknout nebo ta tvoje kazdopadne bych to nezkousel provozovat na sthrahovske siti
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  11. #11
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    No jasne , vzdyt sem psal, ze je dobry druhou stranu upozornit. Ale musel sem se smat, kdyz me doma tocil bracha - sosal zase naky blbosti a me nejdel vubec web, tak sem mu to tam pustil a mel po srande.

    Ta zatez dost zalezi ma velikosti paketu, cim mensi, tim vic jich je a tim vetsi zatez. Bracha ma TB1400 a vylezlo to na 80%. Ale je to fakt dobrej test site - hned je videt, jestli se to negde cestou nevyparuje. Samozrejme, mam to odfitrovany pres iptables - kdyz se negdo bude snazit, tak mu to nebude odpovidat a jeste mi to posle varovani .

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    277

    Standardní

    jak jsi t odfiltroval pres iptables?
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  13. #13
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Treba tak:

    Chain ping_flood :

    Kód:
    -A ping_flood -p icmp -m icmp --icmp-type 8 -m limit --limit 1/sec -j ACCEPT
    -A ping_flood -p icmp -m icmp --icmp-type 8 -m limit --limit 10/hour --limit-burst 3 -j LOG
    -A ping_flood -p icmp -m icmp --icmp-type 8 -j DROP
    A pak to hodis do Chain INPUT.

    Sice to neresi zatez prichozi linky, ale uz si muzes nastavit naky to upozorneni => vis, ze se neco deje a muzes brnknout providerovi, at blokne tu IP. Zaroven neporusujes RFC, paac ping ti vlastne jede - nezahodis uplne fsechno.

  14. #14
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    277

    Standardní

    tak to utru nos. mam totiz kernel 2.2 a tam ipchains sem chtel vedet jak to delas jestli by to neslo prepsat a vidim ze neslo az me to nastve pujde 2.2 do kytek ale zatim staci a bohate
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ: Mechaniky a média (2.9.2007)
    Založil peta303 v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 25.08.2007, 02:08

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •