Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 30

Téma: Netradiční a tichý systém ventilace...co si o tom myslíte?

  1. #1

    Standardní Netradiční a tichý systém ventilace...co si o tom myslíte?

    Tovární zdroj Fortron 350W (ten s jednou vrtulí) je dost hlučnej a je dost hlučnej, i když hodím jeho ventilátor na 5V...ale má velký pasivy, takže...

    ...jsem hledal řešení a udělal jsem to takhle:

    Koupil jsem Arctic Fan Pro 2 L 80x80x35 u kterýho jdou ručně nastavovat tři rychlosti...do skříně pod zdrojem jsem vyřezal kulatou díru a přišrouboval jsem tam toho Arctica (Eurocase...je tam na něj přímo pozice 80x80 dírama pro šrouby)...ventilátor ze zdroje jsem úplně vyhodil a štěrbiny ve spodní části zdroje (směrem k procesoru) jsem zaslepil, abych donutil vzduch proudit skrz celej zdroj až do zadní části a teprve odtamtud padat dolů na CPU...díru ve spodní části masky skříně jsem zmenšil cca na čtvrtinu až třetinu, aby hlavní tah studenýho vzduchu šel otvorem do zdroje...

    Takže teď mi Arctic žene horkej vzduch od CPU nejkratší cestou ven ze skříně, přes zdroj se saje studenej vzduch dovnitř, takže se zdroj chladí (podle mě víc, než když přes něj proudí teplej vzduch z celýho kejsu a od CPU), pak ten vzduch jde dolů na CPU a odtamtud ho hned Arctic žene ven...to je malej okruh...druhou dírou vpředu jde slabší proud vzduchu kolem disku, dál přes CPU na Arctica a taky ven...

    Barton 2500+, Arctic Cooling Copper Silent TC, Epox 8RDA3I, 512DDR 333, ATI 9600 128MB, Maxtor 80GB, CDROM 52x...(chipset a grafika maj jen pasivní chladiče, takže v kejsu jsou jen dvě vrtule - čím míň vrtulí, tím menší rámus...)

    Při běžné práci je teplota CPU kolem 49°C, při dlouhodobým paření náročných her 53°C! Ve zdroji a uvnitř casu teplota 31°C...a to Arctic jede na ty nejnižší možný otáčky (1500) s hlučností 14DB (dle údajů výrobce)

    Ještě se chystám prdnout Arctica na 7 nebo 5 voltů a ztišit to ještě víc, pač to chladí v pohodě...

    Tak co na to hlásíte? Nebo už to někdo takhle udělal?

  2. #2
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    286

    Standardní

    Nahoď pls fotky.

    Je to zajímavé, ale takhle to moc nechápu.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  3. #3

    Standardní Re: Netradiční a tichý systém ventilace...co si o tom myslít

    Citace Původně odeslal JardaMeloun
    ...abych donutil vzduch proudit skrz celej zdroj až do zadní části a teprve odtamtud padat dolů na CPU...díru ve spodní části masky skříně jsem zmenšil cca na čtvrtinu až třetinu, aby hlavní tah studenýho vzduchu šel otvorem do zdroje...
    Hm no tak nasávat vzduch do case přes zdroj, kde se ti pěkně ohřeje a do case už dojde teplej, pak teprve s ním (už ohřátým) chladt CPU a vyfukovat ještě víc ohřátej ven hned pod otvor po větráku ze zdroje (kterým to teoreticky nasáváš hned zpět) se mi jeví jako pěkná kravina - ale nemyslím to nijak zle
    Core i5 2500K @ 5 GHz, 1,32V | Noctua NH-U12P | ASUS P8P67 PRO | 2 x 4GB Corsair XMS3 DDRIII 1600 CL9 | Sapphire HD6950 @ 6970 | Creative X-Fi Titanium HD | SSD OCZ Vertex 2 60GB | 2x Samsung HD20UI 2 TB SATA II | DVD RW Sony-NEC | Case CHIEFTEC DX-01BLD | regulace ot. Tt Hardcano 8VR | Seasonic SS-HT750 F3 ATX v2.3 | Razer DeathAdder + SteelSeries 4HD | 22" Eizo S2243W | Windows 7 64-bit Home Prem.| Netbox 15 Mbps |
    Canon EOS 20D | Battery grip BG-E2 | EF 28-105/3.5-4.5 II USM | EF 70-200/2.8 L USM | EF 50/1.8 II | Tokina 12-24/4 |4GB SanDisk Ultra III | Lowepro Vertex 200 AW

  4. #4

    Standardní

    fotky nemam ale možná udělám, pokud bude velkej zájem...

    ale zas tak složitý to není, prostě vyhodíš ventilátor ze zdroje, protože tam většinou bejvaj hlučný šity a hodíš tichej a výkonnej na zadní stranu skříně pod zdroj a necháš ho hnát vzduch ven ze skříně (ovšem ten zdroj by měl mít pasivní chlaďáky - hliníkový bloky, aby nevyžadoval tak intenzivní chlazení)

    tím se ve skříni udělá podtlak a vzduch dovnitř poteče dírama, který neucpeš

    poteče tam skrz díru do zdroje a skrz celým zdrojem dovnitř kejsu a odtamtud na procák

    další díra je dole pod maskou skříně, tou poteče přes HDD směrem k tomu chlaďáku, kterýj fučí ven

    zároveň se ve skříni nebude kumulovat horkej vzduch, pač ten větřák pod zdrojem saje vzduch přímo od CPU

    testuju to a hlídám teplotu a zdá se, že je to efektivní a tichý...

  5. #5

    Standardní Re: Netradiční a tichý systém ventilace...co si o tom myslít

    Hm no tak nasávat vzduch do case přes zdroj, kde se ti pěkně ohřeje a do case už dojde teplej, pak teprve s ním (už ohřátým) chladt CPU a vyfukovat ještě víc ohřátej ven hned pod otvor po větráku ze zdroje (kterým to teoreticky nasáváš hned zpět) se mi jeví jako pěkná kravina - ale nemyslím to nijak zle
    jasně, proto sem chtěl vědět, co si o tom myslíte

    ale při průchodu zdrojem se ten vzduch tolik neohřeje, protože nejvíc topí CPU, takže je podle mě výhodnější hlavně co nejdřív dostat ven z kejsu to teplo, co vyzařuje CPU a že k němu přijde vzduch o pár stupňů teplejší, už tak moc nevadí...a testy to potvrzujou...předtím byl chlaďák ve zdroji a oběh vzduchu klasika a teploty byly o dost vyšší při stejných otáčkách a úrovni hluku

  6. #6

    Standardní

    Hmm když ti to tak funguje ... ale o ten zdroj bych teda měl strach. Když ti dobře shoří, tak ti v PC může nadělat pěknou paseku (odpálit desku atd.)
    Konkrétně mi jde ze zdroje hoodně horkej vzduch (340W Chieftec).
    Core i5 2500K @ 5 GHz, 1,32V | Noctua NH-U12P | ASUS P8P67 PRO | 2 x 4GB Corsair XMS3 DDRIII 1600 CL9 | Sapphire HD6950 @ 6970 | Creative X-Fi Titanium HD | SSD OCZ Vertex 2 60GB | 2x Samsung HD20UI 2 TB SATA II | DVD RW Sony-NEC | Case CHIEFTEC DX-01BLD | regulace ot. Tt Hardcano 8VR | Seasonic SS-HT750 F3 ATX v2.3 | Razer DeathAdder + SteelSeries 4HD | 22" Eizo S2243W | Windows 7 64-bit Home Prem.| Netbox 15 Mbps |
    Canon EOS 20D | Battery grip BG-E2 | EF 28-105/3.5-4.5 II USM | EF 70-200/2.8 L USM | EF 50/1.8 II | Tokina 12-24/4 |4GB SanDisk Ultra III | Lowepro Vertex 200 AW

  7. #7

    Standardní Re: Netradiční a tichý systém ventilace...co si o tom myslít

    Citace Původně odeslal JardaMeloun
    Hm no tak nasávat vzduch do case přes zdroj, kde se ti pěkně ohřeje a do case už dojde teplej, pak teprve s ním (už ohřátým) chladt CPU a vyfukovat ještě víc ohřátej ven hned pod otvor po větráku ze zdroje (kterým to teoreticky nasáváš hned zpět) se mi jeví jako pěkná kravina - ale nemyslím to nijak zle
    jasně, proto sem chtěl vědět, co si o tom myslíte

    ale při průchodu zdrojem se ten vzduch tolik neohřeje, protože nejvíc topí CPU, takže je podle mě výhodnější hlavně co nejdřív dostat ven z kejsu to teplo, co vyzařuje CPU a že k němu přijde vzduch o pár stupňů teplejší, už tak moc nevadí...a testy to potvrzujou...předtím byl chlaďák ve zdroji a oběh vzduchu klasika a teploty byly o dost vyšší při stejných otáčkách a úrovni hluku
    Lenže keď si to testoval predtým, tak si pri CPU nemal vetroň, čo z neho odsáva teplý vzduch (aspoň si to nespomínal). Podľa mňa na tom má najväčšie pričinenie práve on

  8. #8

    Standardní Re: Netradiční a tichý systém ventilace...co si o tom myslít

    Citace Původně odeslal JardaMeloun
    Hm no tak nasávat vzduch do case přes zdroj, kde se ti pěkně ohřeje a do case už dojde teplej, pak teprve s ním (už ohřátým) chladt CPU a vyfukovat ještě víc ohřátej ven hned pod otvor po větráku ze zdroje (kterým to teoreticky nasáváš hned zpět) se mi jeví jako pěkná kravina - ale nemyslím to nijak zle
    jasně, proto sem chtěl vědět, co si o tom myslíte

    ale při průchodu zdrojem se ten vzduch tolik neohřeje, protože nejvíc topí CPU, takže je podle mě výhodnější hlavně co nejdřív dostat ven z kejsu to teplo, co vyzařuje CPU a že k němu přijde vzduch o pár stupňů teplejší, už tak moc nevadí...a testy to potvrzujou...předtím byl chlaďák ve zdroji a oběh vzduchu klasika a teploty byly o dost vyšší při stejných otáčkách a úrovni hluku
    Lenže keď si to testoval predtým, tak si pri CPU nemal vetroň, čo z neho odsáva teplý vzduch (aspoň si to nespomínal). Podľa mňa na tom má najväčšie pričinenie práve on

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal theedge
    Hmm když ti to tak funguje ... ale o ten zdroj bych teda měl strach. Když ti dobře shoří, tak ti v PC může nadělat pěknou paseku (odpálit desku atd.)
    Konkrétně mi jde ze zdroje hoodně horkej vzduch (340W Chieftec).
    proc by mu to melo vyhoret kdyz tam ma pravdepodobne nizsi teplotu nez s tim 12cm fanem
    ten napad je dobrej ale zaruky je skoda
    Pašák erda.

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal eraser
    Citace Původně odeslal theedge
    Hmm když ti to tak funguje ... ale o ten zdroj bych teda měl strach. Když ti dobře shoří, tak ti v PC může nadělat pěknou paseku (odpálit desku atd.)
    Konkrétně mi jde ze zdroje hoodně horkej vzduch (340W Chieftec).
    proc by mu to melo vyhoret kdyz tam ma pravdepodobne nizsi teplotu nez s tim 12cm fanem
    ten napad je dobrej ale zaruky je skoda
    No protože si myslím že se ten zdroj nechladí tak efektivně jako když tam máš fan kterej ti dělá průvan jen v tom zdroji. Ten větrák v casu mu saje vzduch ze všech možnejch škvír a z předního otvoru a tím zdrojem toho tolik prostě nejde. Navíc si myslím že tam dost hrozí to že si ten teplej vzduch co vyfukuje ven z casu zase tou dírou, která je přímo nad tím ventilátorem, saje zpátky do toho zdroje (nebo alespoň část toho vzduchu).

    Nejlepší je - na jedné straně dovnitř a na druhé ven (přední-zadní, dolní-horní). Nic lepšího asi nevymyslíš.
    A hlavně já bych si nikdy nesál teplej vzduch ze zdroje do casu a pak s ním teprve chladil CPU - hotovej thermotunel
    Core i5 2500K @ 5 GHz, 1,32V | Noctua NH-U12P | ASUS P8P67 PRO | 2 x 4GB Corsair XMS3 DDRIII 1600 CL9 | Sapphire HD6950 @ 6970 | Creative X-Fi Titanium HD | SSD OCZ Vertex 2 60GB | 2x Samsung HD20UI 2 TB SATA II | DVD RW Sony-NEC | Case CHIEFTEC DX-01BLD | regulace ot. Tt Hardcano 8VR | Seasonic SS-HT750 F3 ATX v2.3 | Razer DeathAdder + SteelSeries 4HD | 22" Eizo S2243W | Windows 7 64-bit Home Prem.| Netbox 15 Mbps |
    Canon EOS 20D | Battery grip BG-E2 | EF 28-105/3.5-4.5 II USM | EF 70-200/2.8 L USM | EF 50/1.8 II | Tokina 12-24/4 |4GB SanDisk Ultra III | Lowepro Vertex 200 AW

  11. #11

    Standardní Re: Netradiční a tichý systém ventilace...co si o tom myslít

    Citace Původně odeslal JardaMeloun
    Hm no tak nasávat vzduch do case přes zdroj, kde se ti pěkně ohřeje a do case už dojde teplej, pak teprve s ním (už ohřátým) chladt CPU a vyfukovat ještě víc ohřátej ven hned pod otvor po větráku ze zdroje (kterým to teoreticky nasáváš hned zpět) se mi jeví jako pěkná kravina - ale nemyslím to nijak zle
    jasně, proto sem chtěl vědět, co si o tom myslíte

    ale při průchodu zdrojem se ten vzduch tolik neohřeje, protože nejvíc topí CPU, takže je podle mě výhodnější hlavně co nejdřív dostat ven z kejsu to teplo, co vyzařuje CPU a že k němu přijde vzduch o pár stupňů teplejší, už tak moc nevadí...a testy to potvrzujou...předtím byl chlaďák ve zdroji a oběh vzduchu klasika a teploty byly o dost vyšší při stejných otáčkách a úrovni hluku
    a jak to topi hadr?
    napad je to relativne dobrej,ale resi pouze chlazeni zdroje, CPU a mozna nordbridge....( jak jiz bylo receno -ten zdroj podle me opravdu bude tahat cast vzduchu od ventilatoru - zkus to nejakou prepaskou provizorne oddelit a uvidis...)
    spodni cast je ponechana osudu a to neni dobre...

  12. #12

    Standardní

    to je ono, dost jsi narusil prirozeny obeh v case, disky Ti musi strasne trpet, pokud je nemas nejak chlazene... - a co grafika
    AMD XP 2600+ Mobile@2400(12*200) pri 1,6V, AC Copper silent 2, 2 x 512 MB A-Data 450 cl 2,5, Saphire 9800SE@Pro - Ati silencer rev. 3 -RIP / new Ati range 3d PCI :) -, HDD HITACHI 120 GB 8MB, 120 GB Seagate 120MB 8MB, DVD-RW NEC ND-3540A, DELL 2007FP,Case Chieftec MX silver + 2 x collermaster 80

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal theedge
    Citace Původně odeslal eraser
    Citace Původně odeslal theedge
    Hmm když ti to tak funguje ... ale o ten zdroj bych teda měl strach. Když ti dobře shoří, tak ti v PC může nadělat pěknou paseku (odpálit desku atd.)
    Konkrétně mi jde ze zdroje hoodně horkej vzduch (340W Chieftec).
    proc by mu to melo vyhoret kdyz tam ma pravdepodobne nizsi teplotu nez s tim 12cm fanem
    ten napad je dobrej ale zaruky je skoda
    No protože si myslím že se ten zdroj nechladí tak efektivně jako když tam máš fan kterej ti dělá průvan jen v tom zdroji. Ten větrák v casu mu saje vzduch ze všech možnejch škvír a z předního otvoru a tím zdrojem toho tolik prostě nejde. Navíc si myslím že tam dost hrozí to že si ten teplej vzduch co vyfukuje ven z casu zase tou dírou, která je přímo nad tím ventilátorem, saje zpátky do toho zdroje (nebo alespoň část toho vzduchu).

    Nejlepší je - na jedné straně dovnitř a na druhé ven (přední-zadní, dolní-horní). Nic lepšího asi nevymyslíš.
    A hlavně já bych si nikdy nesál teplej vzduch ze zdroje do casu a pak s ním teprve chladil CPU - hotovej thermotunel
    asi si ho nepochopil jak to udelal

    cituju toho casetunera :
    přes zdroj se saje studenej vzduch dovnitř, takže se zdroj chladí (podle mě víc, než když přes něj proudí teplej vzduch z celýho kejsu a od CPU), pak ten vzduch jde dolů na CPU a odtamtud ho hned Arctic žene ven

    chapes? jemu de do zdroje upne studenej vzduch z venky a ne teplej ze skrine jako predtim
    Pašák erda.

  14. #14

    Standardní

    Heh no jo ale podívej se jak jsou vzadu casy řešený. Nahoře je ventilátor od zdroje a přímo pod ním je příprava pro 1 nebo 2 case fany. A co dělá teplej vzduch - stoupá nahoru ! Takže pokud saje tou horní dírou co má místo ventilátoru od zdroje, tak musí zákonitě nasávat přinejmenším část toho teplýho vzduchu kterej vyfukuje 3cm pod tou dírou

    A teplotu má teď nižší jenom proto, protože před tím v case žádnej fan neměl a tak tam měl jako v troubě. Kdyby měl klasicky fan ve zdroji + system fan, tak bude s teplotou zase někde jinde, než když si tam teď nasává teplej vzduch ze zdroje. Vždyť to je snad omg jasný. A navíc teď dost riskuje to že ten zdroj není dostatečně chlazenej. Zvlášť pkud mu ten jedinej fan jak píše jede na ty nejnižší otáčky -> tudíž má taky na ho*no průtok vzduchu.
    Core i5 2500K @ 5 GHz, 1,32V | Noctua NH-U12P | ASUS P8P67 PRO | 2 x 4GB Corsair XMS3 DDRIII 1600 CL9 | Sapphire HD6950 @ 6970 | Creative X-Fi Titanium HD | SSD OCZ Vertex 2 60GB | 2x Samsung HD20UI 2 TB SATA II | DVD RW Sony-NEC | Case CHIEFTEC DX-01BLD | regulace ot. Tt Hardcano 8VR | Seasonic SS-HT750 F3 ATX v2.3 | Razer DeathAdder + SteelSeries 4HD | 22" Eizo S2243W | Windows 7 64-bit Home Prem.| Netbox 15 Mbps |
    Canon EOS 20D | Battery grip BG-E2 | EF 28-105/3.5-4.5 II USM | EF 70-200/2.8 L USM | EF 50/1.8 II | Tokina 12-24/4 |4GB SanDisk Ultra III | Lowepro Vertex 200 AW

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal theedge
    Heh no jo ale podívej se jak jsou vzadu casy řešený. Nahoře je ventilátor od zdroje a přímo pod ním je příprava pro 1 nebo 2 case fany. A co dělá teplej vzduch - stoupá nahoru ! Takže pokud saje tou horní dírou co má místo ventilátoru od zdroje, tak musí zákonitě nasávat přinejmenším část toho teplýho vzduchu kterej vyfukuje 3cm pod tou dírou

    A teplotu má teď nižší jenom proto, protože před tím v case žádnej fan neměl a tak tam měl jako v troubě. Kdyby měl klasicky fan ve zdroji + system fan, tak bude s teplotou zase někde jinde, než když si tam teď nasává teplej vzduch ze zdroje. Vždyť to je snad omg jasný. A navíc teď dost riskuje to že ten zdroj není dostatečně chlazenej. Zvlášť pkud mu ten jedinej fan jak píše jede na ty nejnižší otáčky -> tudíž má taky na ho*no průtok vzduchu.
    no jo, ale kdyby udelal papirovou krabicku treba okololo toho vetraku do zdroje aby to bralo vzduch ne ten teplej zespodu, proste aby ta krabicka branila tomu teplymu vzduchu dostat se do zdroje tak by to vychytal
    Pašák erda.

  16. #16

    Standardní

    To potom možná jo, ale stejně si furt myslím že toho vzduchu mu přes ten zdroj proudí málo. Zvlášť na ty min. točky to saje docela prd a to ještě minimálně polovinu toho prd to saje odjinud než z toho zdroje.

    Ať neškudlí a dá si ten samej větrák ještě i do zdroje a je to v pohodě -> zvýší odtah z kejsu (tudíž zlepší i chlazení CPU), přestane si na CPU natahovat teplej vzduch ze zdroje a ještě zlepší chlazení toho zdroje. Pak ale zase musí uvolnit tu díru co v předu ucpal aby mu to mělo kudy sát.
    Core i5 2500K @ 5 GHz, 1,32V | Noctua NH-U12P | ASUS P8P67 PRO | 2 x 4GB Corsair XMS3 DDRIII 1600 CL9 | Sapphire HD6950 @ 6970 | Creative X-Fi Titanium HD | SSD OCZ Vertex 2 60GB | 2x Samsung HD20UI 2 TB SATA II | DVD RW Sony-NEC | Case CHIEFTEC DX-01BLD | regulace ot. Tt Hardcano 8VR | Seasonic SS-HT750 F3 ATX v2.3 | Razer DeathAdder + SteelSeries 4HD | 22" Eizo S2243W | Windows 7 64-bit Home Prem.| Netbox 15 Mbps |
    Canon EOS 20D | Battery grip BG-E2 | EF 28-105/3.5-4.5 II USM | EF 70-200/2.8 L USM | EF 50/1.8 II | Tokina 12-24/4 |4GB SanDisk Ultra III | Lowepro Vertex 200 AW

  17. #17
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    273

    Standardní

    myslim, ze JardaMeloun bude za nedlouho na par dni offline pac bude mit z PC popel

    je to presne tak, jak ri edge... ma nizsi teplotu, protoze ma vetrak vedle CPU ktery tam driv nemel. mel by dat zpatky vetrak do zdroje ktery by foukal ven, zvysi se tim odtok tepleho vzduchu z bedny a nebude hrozit prehrati zdroje... presne jak uz rikal edge.
    HP Spectre x360 14-ea0002nc

  18. #18

    Standardní

    1: tu přední díru nemám úplně ucpanou, jen jsem ji trochu zmenšil, protože ten maxtor se zase tak nehřeje, takže stačí třetinová díra na pohodový chlazení a díky tomu to víc saje do zdroje, ale ještě zaexperimentuju podle teploty zdroje a možná ji otevřu celou a potáhne to stejně zpředu i ze zadu

    2: nemám to vůbec taktovaný, takže ty komponenty nejsou zatížený, je to tichý řešení pro počítač, kterej není extrémně zatěžovanej

    3: grafika a northbridge maj pasivní chlaďáky a ve Speedfanu mi to všude ukazuje pohodový teploty..nejvíc je na CPU kolem 50%...čidlo v kejsu ukazuje 30°C

    4: vzduch do skříně proudí vždycky místem, kde je nejmenší odpor = díra do zdroje a díra vpředu u disku...zkoušel jsem to svíčkou a je tam dovnitř u obou děr velice slušnej tah...v obou případech je to cítit i rukou, jak to tam saje...skříň musí být pochopitelně jinak zcela zavřená, jinak to nefunguje, ale bočního sání se moc nebojím, protože ty dvě velký díry ten podtlak vyrovnaj a bokem to nemá důvod sát

    5: je sice pravda, že to dovnitř saje hned nad místem odkud ten teplej vzduch fouká ven a když na ten výstup dám uříznutou plastovu flašku, asi se teplota vstupujícího vzduchu o něco sníží, ale myslím, že rychlost toho vystupujícího vzduchu je natolik vysoká, že tím tahem dovnitř se ho nebude moc strhávat zpátky

    6: takže přirozená cirkulace je v podstatě zachovaná, s tím, že větrák žene teplej vzduch hned od CPU pryč, takže se ten vzduch nezdržuje a nekumuluje ve skříni, což je myslím spíš výhoda

    7: zdroj je teď podle mě chlazenej minimálně stejně dobře, jako předtím, protože do něho teče studenej vzduch z venku a nikoli teplej vzduch od CPU

    ještě to budu testovat a měřit teplotu, ale myslím, že komponenty netrpěj, pač teplota v kejsu je o dost nižší a hluk šel drasticky dolů...

    díky za všechny připomínky, hodil jsem to sem, aby se k tomu vyjádřilo víc lidí a případně mě upozornili na něco co jsem mohl přehlídnout

  19. #19

    Standardní

    Udelej windtunel z bocnice k chladici procaku a na chladici procaku obrat ventilator (aby ti odsaval teplo z kejsu) a ten druhej ventilator vyhod
    - stoupne ti sice asi o 5-10C teplota na procaku( podle nalady cidla)
    - respektive se TC ventilator trochu vic rozjede

    nebo ten ventilator na chladici nech tak je a udelej windtunel - chladic na procaku bude nasavat a vzduch vyjde dirou u zdroje - pokud utesnis vsechny jine diry(hodne dobre) -> disk asi bude dost topit, ale vzhledem k tomu, ze ted tam mas skoro nulovy prutok(1/3 prutoku 8cm 1500ot) ,tak by to nemelo vadit

    p.s. doma to radeji nezkousejte


    - ale stejne se mi jevy jako nesmysl, ze by slo vyvetrat case jednim 1500ot vetrakem( mozna tak 30cm)

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal DRTiCZ
    - ale stejne se mi jevy jako nesmysl, ze by slo vyvetrat case jednim 1500ot vetrakem( mozna tak 30cm)
    no hele kdyz mas poradnou bednu treba Chieftec, tak mi tam ten vetron co byl ve zdroji uplne stacil, hadr se chladi pasivne a zbytek jede na aktivy
    Pašák erda.

  21. #21
    Senior Member Avatar uživatele SajmoN
    Založen
    21.06.2003
    Bydliště
    live@nDca
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 391
    Vliv
    277

    Standardní

    hm .. preto ich tam xces narvat 4 ze ....
    | intel i3 12100f | noctua NH-U12F | asus TUF Z690-plus | kingston 32GB 3600 | gigabyte RTX2070 super
    | samsung SSD 860 EVO 250GB | wd 20earx | benq cosi 27"| logitech G600 | microsoft X6
    | seasonic
    S12-430 | diy acrylic ikea kallax case
    | “The future is already here—it is just unevenly distributed.”

  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal SajmoN
    hm .. preto ich tam xces narvat 4 ze ....
    no takze tohle sem opravudu nepatri !!!
    ale prosim: chci jich tam narvat hodne, abych mel good vetranou case.
    Staci?
    Pašák erda.

  23. #23

    Standardní

    Tak sem po těsně po vypnutí po celodenním chodu změřil teplotu na komponentech a pravdu měli ti, co říkali, že trpí disk, grafika a bridge...

    ALE!!!

    ...pasivy na zdroji měly teplotu 20°C!!!!

    TAKŽE

    jsem díru u zdroje zmenšil na třetinu původní velikosti a zalepil jsem ji zdola, takže to zadní horní sání do zroje je teď cca 20cm nad výfukem teplýho vzduchu z kejsu, takže myslím, že přisávání už asi nehrozí...a díru dole vpředu ve skříni jsem plně otevřel...takže disk, grafika a northbridge teď dostanou mnohem větší příděl studenýho vzduchu z venku a zdroj bude mít zase těch cca 40°C, na který je stavěnej...

    Večer to zase změřím a uvidím...

    Jen pro informaci dodávám, že ten 8x8 Arctic Fan Pro 2 L má rozměry 80x80x35 takže ta vrtule fakt saje hodně i na 1500rpm...na webu si najděte info o tom, kolik vzduchu tenhle větrák přetankuje za minutu a je v tomhle ohledu dost nadprůměrnej i na nízkých otáčkách...proto to možná funguje...

  24. #24
    Senior Member Avatar uživatele SajmoN
    Založen
    21.06.2003
    Bydliště
    live@nDca
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 391
    Vliv
    277

    Standardní

    no hele kdyz mas poradnou bednu treba Chieftec, tak mi tam ten vetron co byl ve zdroji uplne stacil, hadr se chladi pasivne a zbytek jede na aktivy
    tak potom som asi tento tvoj post nepoxopil ... uplne ti tam stacil 1 vetron v zdroji, dalsie case fany nepotrebujes ale aj tak ich tam rves ... bocne ODSAVANIE je hlupost .. vpredu a zboku nasavaj, vzadu a hore odsavaj ..
    | intel i3 12100f | noctua NH-U12F | asus TUF Z690-plus | kingston 32GB 3600 | gigabyte RTX2070 super
    | samsung SSD 860 EVO 250GB | wd 20earx | benq cosi 27"| logitech G600 | microsoft X6
    | seasonic
    S12-430 | diy acrylic ikea kallax case
    | “The future is already here—it is just unevenly distributed.”

  25. #25

    Standardní

    2 JardaMeloun:
    No měl jsem zálusk si tenhle větrák dát do zdroje, ale nevím jestli by se mi tam vlezl - jestli je tam ten 1cm místa navíc.
    Core i5 2500K @ 5 GHz, 1,32V | Noctua NH-U12P | ASUS P8P67 PRO | 2 x 4GB Corsair XMS3 DDRIII 1600 CL9 | Sapphire HD6950 @ 6970 | Creative X-Fi Titanium HD | SSD OCZ Vertex 2 60GB | 2x Samsung HD20UI 2 TB SATA II | DVD RW Sony-NEC | Case CHIEFTEC DX-01BLD | regulace ot. Tt Hardcano 8VR | Seasonic SS-HT750 F3 ATX v2.3 | Razer DeathAdder + SteelSeries 4HD | 22" Eizo S2243W | Windows 7 64-bit Home Prem.| Netbox 15 Mbps |
    Canon EOS 20D | Battery grip BG-E2 | EF 28-105/3.5-4.5 II USM | EF 70-200/2.8 L USM | EF 50/1.8 II | Tokina 12-24/4 |4GB SanDisk Ultra III | Lowepro Vertex 200 AW

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •