Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: NTFS - dva XPcka - pretahuju sa mi o data ... !!! upresnene

  1. #1

    Standardní NTFS - dva XPcka - pretahuju sa mi o data ... !!! upresnene

    NEW
    Mam 2XP kazde na inom disku (XP-A je stare, XP-B je novo nainst., rozdejenie je napisane dole) a z jednou particiou sa mi biju o data, prepisuju stale MFT, ak nieco nakopcim pod XP-A, tak po chkdsk su aj v XP-B, ale maju ine data, po nabootovani do XP-A a po chkdsk su tam zase, ale uz dobre, takto to ide dookola.

    1. problem je v tom, ze nemozem preinstalovat tie stare, aby som o to nahodou neprisiel.

    2. kde su ulozene inform. o suboroch na ntfs, malo by to byt v MFT, ale ako je potom mozne, ze jededno XP to vidi inak ako to druhe.

    Myslim si, ze by stacilo nejako zmazat zalohu MFT ...

    PS: niesom ziadny lamer, z diskami uz som si uzil svoje ....

    OLD:
    Taky maly problem:

    Mam 30 GB disk s XP, ked som pridal novy disk (160GB) a nainstaloval som druhe XP na tento disk (30GB som odpojil) tak po check disku mi vyhlasilo chyby a zmazal 5GB dat zo 120 GB particie, bol som nasraty ale co uz, ale po nabootovani XP z 30GB som dal zase chkdsk a ten mi niektore data obnovil (lebo som nanho uz zapisoval). Len finta je v tom, ze tie XP na 160GB to zase zmazu a obnovia tie, ktore som kopcil pod tymito XPckami. Uz som aj preinstaloval tie nove XP, ale robia to stale.

    CO mam spravit, aby mi tam ostaly tie povodne data, aby NTFS prestal po nainstalovani pindat, ze je tam nejaka chyba.[/b]

  2. #2
    Kluk k sežrání Avatar uživatele xvojta
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Velká Morava (Brno)
    Věk
    42
    Příspěvky
    427
    Vliv
    274

    Standardní

    nevim, jestli tomu rozumim spravne, ale ty chces mit v komplu dva disky a dva XP systemy?

    nebo jen jeden disk s jednim system, a potrebujes pouze z toho stareho disku 30GB pretahnout data?
    Surface 3 Pro + Nokia Lumia 930 + Volvo V60 D5 + Ford Capri '79 2.3V6 project = mobilní
    ...omnia mea meacum porto...
    WS: ...i5@3,3GHz...16GBram...4TBwd... ATI Rad HD 6870 1GB

  3. #3

    Standardní

    Mam 2disky:

    30GB:
    5GB - System - XP
    25GB - Data

    160GB:
    5GB - System - XP
    5GB - Linux
    140GB - Data

    A chem mat na kazdom disku jeden system, ten 30GB mam stale doma, kvoli rodine, a ten 160GB nosim na intrak a chem mat na nom svoje XP, doma neni treba niektore veci a ked sa rypem v XPckach tak nexcem posrat ten, co mam doma.

    Je to absolutne divne, nechapem preco sa biju, v prvej faze chkdsk vypise ze su zle indexy na NTFS (nieco z orphanded file, index) a zmaze ich, v druhej faze zmaze subory a v tretej zase obnovi tie zabudnute subory.
    Pri chkdsk kazdy system zmaze tie subory toho druheho a obnovi tie svoje, je to nejakych 2GB.

    Chcelo by to asi nejako zmazat logy alebo zalohy NTFS na disku.
    Mozno by to islo tak ze to skopcim inde a potom to opravim a potom to tam zase nakopcim, ale bojim sa aby sa to nerobilo znova. (uz mi raz exla cela particia z datami...)

  4. #4

    Standardní

    to ty chces ako bootvat tie iste wokna na intraku aj doma?
    na obocho systemoch predpokladam ze mas este aj os na C ... tak s apotom nediv ze ti to robi taketo psie kusy ..
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  5. #5

    Standardní

    houbelec, nejde o to co s tym chcem robit (a tie iste XPwokna urcite nepojdu na dvoch roznych compoch), ide o to, ze to fest blbne a tie data o ktore sa jedna boli kopcene u kamosa. Mna by skorej zaujimalo ako sa vobec moze nieco take stat. Cisto novy system tam zisti chyby a stary to bere vpohode, dokym ten novy nerobi neplechu.

    Teraz neviem, ci ked strcim disk do uplne ineho kompu tak mi len tak zase neco zmaze.

  6. #6

    Standardní

    ty stejny okna samozrejme pujdou na 2 ruznych PC, klidne i na 10 ruznych. jsou sice malinko problemy s IDE, ale i to se da lehce vyresit
    Athlon XP 1700+ B0 JIUHB @ 2600+ / ThermalTake Volcano 7+ / EPoX 8K9AI / KingStone 256MB PC2700 / MSI GeForce4 440MX-8xAGP / WD800JB / EIZO L568

  7. #7

    Standardní

    to je jedno, o to mi teraz nejde.

    Vie niekto nieco o NTFS, nejaky tip na editor, ci nejaku stranku o problemoch s NTFS, ...

    Myslel som, ze to robi Sytem Restore, ale nerobi.

    Poradte niekto, uz mi to leze na nervy

  8. #8

    Standardní

    a mas na nich rovnake SP a updaty ?
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal night_
    ty stejny okna samozrejme pujdou na 2 ruznych PC, klidne i na 10 ruznych. jsou sice malinko problemy s IDE, ale i to se da lehce vyresit
    Tak to zase nemusi bejt tak pravda..pokud jsou ty dva kompy hodne rozdilny, nemusis ty samy xp vubec na tom druhym rozchodit. Kdyz to dela jenom urcity problem, jsou postupy, jak to vyresit, ale nemusi to vubec fungovat vzdy(vlastni zkusenost).
    X2 5200+(13*235 s boxem), Asus M2N SLI Deluxe, 2x1GB 667 ProMos, Sapphire Radeon X1950GT, Seagate Barracuda 80GB 7200 ot/min, Asus TV-FM, DVD RAM LG GSA-4160b, LG Flatron T710BH, Eurocase ML3199+400W Fortron, Primax Colorado Direct 9600, Canon BJC-4300...a ještě E-Ten G500+

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •