Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: GATEWAY ve win xp

  1. #1

    Standardní GATEWAY ve win xp

    Mam doma pc s win xp a připojením k internetu. Dále pak notebook také s win xp. Jsou spojeny křížovým kabelem. Na pc jsem si nastavil gateway pro sdílení připojení. Na notebooku mi bez problémů chodí přes gateway icq a update na nod 32, ale vůbec nefunguje webový browser (firefox ani explorer) ani poštovní klient (thunderbird). V nastavení sdílení mam zaplé všechny služby včetně http. Co mam dělat, aby fungovalo vše?

  2. #2
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    312

    Standardní

    chmm, nema byt nahodou gateway nastavena na tom NB?
    abych byl presny
    PC: 192.168.1.1
    NB: 192.168.1.2, gw 192.168.1.1
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  3. #3

    Standardní

    Gateway je samozřejmě nastavena na notebooku. Jde o to, že nasdílené připojení mi funguje třeba pro icq ale pro webový browser nikoliv.

  4. #4
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    312

    Standardní

    v tom pripade bych zrusil windousovsky sdileni netu a zkusil nejaky programek treti strany - treba winproxy nebo winroute (v lite verzi je afaik free)
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  5. #5

    Standardní Re: GATEWAY ve win xp

    Citace Původně odeslal jeronimo
    Mam doma pc s win xp a připojením k internetu. Dále pak notebook také s win xp. Jsou spojeny křížovým kabelem. Na pc jsem si nastavil gateway pro sdílení připojení. Na notebooku mi bez problémů chodí přes gateway icq a update na nod 32, ale vůbec nefunguje webový browser (firefox ani explorer) ani poštovní klient (thunderbird). V nastavení sdílení mam zaplé všechny služby včetně http. Co mam dělat, aby fungovalo vše?
    no to je asi jednoduche, musis na notasovi zadat IP adresu DNS servera z toho druheho PC, ktory je pripojeny k netu

  6. #6

    Standardní

    Jj, bylo to tim. Dík moc.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •