Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

  1. #1

    Exclamation Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Zdravím všechny, koupil jsem pro známýho na Aukru tenhle noťas, bohužel majitel neuvedl, že má francouzskou klávesnici - tj. úplně jiný rozložení kláves.
    Nevíte někdo, kde sehnat kompletní polepky klávesnice nebo klávesnici na tenhle notes ?
    Předem díky za rady.

  2. #2

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600


  3. #3

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Děkuji za snahu, ale já potřebuji kompletní, tzn. celou abecedu, protože
    ta francouzská klávesnice je jinak poskládaná, všechno, co jsem našel, je
    to samý, co v tom odkazu, komplet jsem nikde neviděl.

    Nevíte, jestli se nedá ta klávesnice nějak přeskládat ?

  4. #4

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    nejdou normalne vyloupat tlacitka a premistit je ( samozrejmne jenom ta klasicka pismenkova ) u myho notasu to normalne jde vycvakat ...

  5. #5

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Citace Původně odeslal melandr Zobrazit příspěvek
    nejdou normalne vyloupat tlacitka a premistit je ( samozrejmne jenom ta klasicka pismenkova ) u myho notasu to normalne jde vycvakat ...
    No to je otázka pro některého majitele týhle mašinky, pokud to někdo dělal nebo alespoň viděl, rád si nechám poradit.

  6. #6

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Pokud jsou rozmerove stejna, nebude problem je vyloupat. Klavesnice jsou vesmes u vsech Dellu stejny. Mam novy Precision M65 a uz jsem musel kvuli drobku z chleba vydloubavat "l"
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  7. #7

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Citace Původně odeslal NightKing Zobrazit příspěvek
    Pokud jsou rozmerove stejna, nebude problem je vyloupat. Klavesnice jsou vesmes u vsech Dellu stejny. Mam novy Precision M65 a uz jsem musel kvuli drobku z chleba vydloubavat "l"
    To je dobrá zpráva, doufám, že to tak bude i u tohohle kousku.
    Aby se vyndala klávesnice, musí se vyloupnout ten stříbrnej panýlek
    u pantů, je tak ?

  8. #8

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Ja jsem vyndaval jenom jedno pismenko, ne celou klavesnici. Sice trochu vzdorovalo, az jsem se lekl ze se neco ulomilo, ale bylo v poradku. Zkus to kdyztak pacit z vicero stran. Nejdriv zespoda, pak zeshora..
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  9. #9

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Citace Původně odeslal NightKing Zobrazit příspěvek
    Ja jsem vyndaval jenom jedno pismenko, ne celou klavesnici. Sice trochu vzdorovalo, az jsem se lekl ze se neco ulomilo, ale bylo v poradku. Zkus to kdyztak pacit z vicero stran. Nejdriv zespoda, pak zeshora..
    Díky za rady. Někdo další s podobnou zkušeností ?

  10. #10

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Bohuzel neni pravdou, ze jednotlivy klavesnice maji zamenitelna pismenka, treba CZ verze maji jiny system upevneni tlacitka nez myslim anglicka ci nemecka, takze proste a jednoduse vydloubnout tlacitko a prohodit je z jinojazycny klavesnice u D600 nejde.
    Mam jednu rezervni klavesnici doma ve skrini, (neni tim padem bohuzel na prodej), jinak je myslim moznost nove v cene jen klavesnice bez prace mechanika, nicmene i tak je cena nekde kolem 1200,-
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  11. #11

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Citace Původně odeslal tiktak Zobrazit příspěvek
    Bohuzel neni pravdou, ze jednotlivy klavesnice maji zamenitelna pismenka, treba CZ verze maji jiny system upevneni tlacitka nez myslim anglicka ci nemecka, takze proste a jednoduse vydloubnout tlacitko a prohodit je z jinojazycny klavesnice u D600 nejde.
    Mam jednu rezervni klavesnici doma ve skrini, (neni tim padem bohuzel na prodej), jinak je myslim moznost nove v cene jen klavesnice bez prace mechanika, nicmene i tak je cena nekde kolem 1200,-
    No to jsi mě teda ani trochu nepotěšil, uvidím, až přijdu domu, ale zatím doufám.

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    281

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    tiktak> Ale on přece nebude prohazovat písmenka mezi jinojazyčnýma verzema, ne? Prostě je vydloubna ze své klávesnice a dá je jinam do své klávesnice. Vrchní řadu si přelepí (ale není nutnost, já mám klávesku španělskou a těch 10 znaků si zapamatuje i člověk s tak mizernou pamětí jako já za týden)
    Naposledy upravil bukva; 26.07.2007 v 17:25.
    Myšlení zkresluje realitu.

  13. #13

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Citace Původně odeslal bukva Zobrazit příspěvek
    tiktak> Ale on přece nebude prohazovat písmenka mezi jinojazyčnýma verzema, ne? Prostě je vydloubna ze své klávesnice a dá je jinam do své klávesnice. Vrchní řadu si přelepí (ale není nutnost, já mám klávesku španělskou a těch 10 znaků si zapamatuje i člověk s tak mizernou pamětí jako já za týden)
    No doufám, že jsem to pochopil správně, že v rámci jedné klávesnice
    pudou klávesy stejné velikosti prohazovat. Jestli jo, budu šťastnej a majitel taky.

  14. #14

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Citace Původně odeslal pety Zobrazit příspěvek
    No doufám, že jsem to pochopil správně, že v rámci jedné klávesnice
    pudou klávesy stejné velikosti prohazovat. Jestli jo, budu šťastnej a majitel taky.
    V ramci jedne klavesnice jsou uchyty tlacitek stejnych rozmeru samozrejme kompatibilni, to zas jo (pokud pominu excesy jako treba jedno a dvouradkovy enter u nekterych verzi, tim padem absenci klavesy se zpetnym lomitkem nad entrem v dvourady verzi).
    Jen jsem psal, ze bohuzel nejde vymenit jen sada tlacitek treba z "mrtve" klavesnice CZ do EN/DE atd. (jak by vetsinu lidi logicky napadlo, ze uchyty tlacitek budou shodne ve vsech verzich - bohuzel nejsou)

    Ja se jeste pozeptam, jestli tam znamy nejakou starsi treba lehce "ojetou" nevyhrabe, nicmene obavam se, ze se mu taky zasoby dilu k D600 tenci

    A dle meho nazoru, ceske rozmisteni znaku si clovek, co notebook hodne uziva urcite relativne zapamatuje, nicmene nejde jen o nepritomnost klaves s "nabodenickem", ale o skutecne celkove rozmisteni i nekterych pomerne pouzivanych znaku a kdo nema v hlave ASCI tabulku, pak bude obcas tapat. Takze pracovat na notebooku treba s EN klavesnici rozhodne jde, u FR verze uz to bude jeste lehce horsi a komfort psani pak neni idelani. Muj nazor... (a to pisu skutecne hodne a jsem schopen i relativne poslepu)
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  15. #15

    Standardní Re: Kompletní polepky klávesnice nebo česká klávesnice DELL D600

    Tak jsem to rozdělal, přeházel písmenka, ale byl to teda porod.
    Práce pro hodináře, to zajištění kláves je docela nešťastný, tedy pokud je potřeba je vyndat. Povedlo se mi to i nerozbít, až na jedno písmeno, tam ty vrchní pacičky padly za vlast, ale dá se to normálně používat, jenom má větší vůli.
    Všem děkuji za rady a moje rada je: radši nerozdělávat.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •