Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 74

Téma: Logitech MX 500 vs. Microsoft Explorer 4.0

  1. #1

    Standardní Logitech MX 500 vs. Microsoft Explorer 4.0

    Nedavno jsem se rozhodoval, co si poridit za novou, konecne uz optickou mys. Podle ruznych nazoru maji byt Logitech MX 500 a Microsoft Explorer 4.0 to nejlepsi na trhu. Tak jsem si poridil LMX500 a spolubydliciho jsem naockoval , aby si koupil MSE4, aby to slo lepe porovnat.
    Po nekolikamesicnim pouzivani musim konstatovat, ze obe mysi jezdi perfektne a dobre se drzi v (pouze prave) ruce. LMX500 je o fous vetsi. Tlacitka je mozne bezproblemu vyuzivat ve hrach - lze je nabindovat na klavesove zkratky. Svoji LMX500 bych dnes nevymenil - je to spickova mys, nenasel jsem na ni zadnou vadu. (Akorat jeden cudlik je tezce dostupny, ale to se da zase vyuzit, tech tlacitek je tam beztak o 3 vice nez uz MSE4.) Naopak MSE4 me zklamala na cele care jednim "detailem". Veskere pripominky se toci okolo kolecka. MSE4 PRI TOCENI KOLECKEM NECVAKA! Tzn. pokud chcete prejit pomoci kolecka presne napr. o tri kroky dolu, nemate sanci. Kolecko je uplne hladke, takze na prechod mezi obrazky v irfanu nebo na prepinani zbrani ve hre je to nepouzitelne. Da se to naucit tak, ze to vetsinou vyjde, ale... Na surfovani a na word to naopak nevadi. Dalsi problem je stisk kolecka. Proste blbne. Cvakne pokazde, ale okna reaguji jen na kazdy druhy stisk. To je mozna problem konkretniho kousku a tedy zalezitost na reklamaci. Treti veci je naklaneni kolecka. Na to jsem byl reklamou celkem nazhaveny, nicmene muj kolega, za tu dobu co tu mys ma, to jeste nepouzil. Tuhle vec ale nemuzu samozrejme vytykat mysi, jen mam podezreni, ze by mohla stat za nezpracovanymi kliky na kolecko. Pro mne osobne je LMX500 jednoznacny vitez a muj spolubydlici si ji ma v umyslu poridit take .

  2. #2

    Standardní

    Taky jsem se rozhodoval mezi IE4 a MX500 a zvitezila MX500. To kolecko je u IE4 opravdu hrozny, presne jak rikas. Jen dodam ze stisk toho kolecka je opozdenej, tzn stisknes a pozadovanej ukon se provede az za cca 0.30 s! Prirovnal bych to jako kdyz hrajes s pingem 100 ms .

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní

    2 X14: tak at se misto MS E 4.0 podiva po 3.0, ta je skvela )

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  4. #4

    Standardní

    u mě teda zvítězil MICROSOFT.... co chcete je o 1/2 levnější než MX500 a taky mnohem líp vypadá. Kolečko u mě nehraje zas tak velkou roli, ale ještě se mi nestalo aby kolečko jakkoliv prokluzovalo (nemám slizký pazoury) a kolečko jako tlačítko jsem stejně nikdy nepoužíval .... neměnil bych za toho hnusnýho MX500. Obě myši fungujou stejně takže nemáš šanci to poznat sebemenší rozdíl.

  5. #5

    Standardní

    taky jsem zvolil MS 4.0.Je levnejsi a troufam si rict,ze o neco malo lepsi nez MX500.Na netu jsem cetl srovnani MX500 vs MS 3.0 a vysly nastejno,to je duvod,proc si myslim,ze je tahle lepsi(pro rypaly )
    Jinak do ty doby jsem mel Logitech MM dual optical,ktera nezvladala prudky trhany pohyby(obcas).Taky jsem si mel moznost vyzkouset MX500 na fUnc 1030 a moooc mi ujizdela na ty podlozce.A vyhazovat uplne novou podlozku za cca 1500 se mi nechtelo.Tahle MS 4.0 jezdi f poho...
    Full GAS...

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele DOT
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Trutnov-Humlak-Phaha
    Věk
    37
    Příspěvky
    1 363
    Vliv
    282

    Standardní

    tak to si mel asi nejakou vadnou MX

    ja na funcu jezdil bez problemu s MX 300 a 310 ( MX senzor je od 300 po 500 stejnej )

    MS 4.0 je na hrani nic moc , uz kvuli tomu docubenymu kolecku , ale kdyz ho nekdo nepouziva , tak proc ne .


    imho co se senzoru tyce tak MS na MX nema .
    <III>
    C2Q@2,33Ghz | gigabyte G33 | 4x1GB GeIL | geforce 460
    IBM ThinkPad T60p
    olympus e-300+zuiko1454+zuiko4015+tamrac adventure7+Qentis STCO-01+fl36

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal DOT
    tak to si mel asi nejakou vadnou MX

    ja na funcu jezdil bez problemu s MX 300 a 310 ( MX senzor je od 300 po 500 stejnej )

    MS 4.0 je na hrani nic moc , uz kvuli tomu docubenymu kolecku , ale kdyz ho nekdo nepouziva , tak proc ne .


    imho co se senzoru tyce tak MS na MX nema .
    podle ceho soudis,ze MS na MX nema?Hod mi pls odkaz at me presvedcis...

    MX 500 jsem na fUnc zkousel nekolik,mel jsem k tomu dost prilezitosti,nehlede na to,ze jsem to pred koupi radne prokonzultoval na IRC (#quake.cz).Nekupoval jsem MS kvuli tomu ,ze je lacinejsi ale prave proto,co jsem uvedl vyse...tech par stovek uz by me nezabilo.Mam rad kvalitu,za kterou si take rad priplatim,pokud to nejde do tisicu

    Kolecko.....no,jestli ho nekdo pouziva,jeho vec.Ja mam vse nabindovany na klavesach.A kdyz uz mam v nejaky hre na neco kolecko,je to vzdy jen zbran/tj. rolovani nahoru->zbran,rolovani dolu->zbran )

    Jinak tady je odkaz na srovnani MX500 vs MS IntelliMouse Explorer 3.0
    http://technet.idnes.cz/hw/explorer3_mx500031224.html

    Pokud mas jeste nejake jine srovnani a testy,sem s nima.Rad si je prectu.

    V Q3,kterej je imho jedna z nejnarocnejsich her na mys slape uplne vyborne,stejne jako mx500 nebo 510.Na podlozce ale jezdi lip jak MX,proto jsem ji zvolil.Ale jsou to pouze moje osobni zkusenosti,kazdymu vyhovuje neco jinyho...
    Full GAS...

  8. #8

    Standardní

    ide o to co ti vyhovuje, ale tvoj vyber by som usmernil na MX500 vs MRKVOSOFT IE3.0!!
    IE4 SA MI NEJAKO NEPOZDAVA, TIE BOCNE TLACITKA MA HODNE VYSOKO NA MOJ VKUS....
    MX500 JE ZASE MOOOC TAZKA....TAKZE JA MAM IE3 A SOM ABSOLUTNE SPOKOJNY
    kazdopadne ci si vyberes MX alebo IE tak neprerobis...pre IE este hovori cena....ber IE3, jednoznacne
    Born to ROCK, DRINK & FUCK!

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal **$
    [C/<**]ide o to co ti vyhovuje, ale tvoj vyber by som usmernil na MX500 vs MRKVOSOFT IE3.0!!
    IE4 SA MI NEJAKO NEPOZDAVA, TIE BOCNE TLACITKA MA HODNE VYSOKO NA MOJ VKUS....
    MX500 JE ZASE MOOOC TAZKA....TAKZE JA MAM IE3 A SOM ABSOLUTNE SPOKOJNY
    kazdopadne ci si vyberes MX alebo IE tak neprerobis...pre IE este hovori cena....ber IE3, jednoznacne
    ze je tezka , tak z toho vyndej zavazi a mas to ne? no kazdej tu mluvi o MX500 a jak je hnusná vedle IE3 ale proc tu nikdo nezmini 510 ta strci do kapsy co se tyce designu kazdou mrkev
    Citace Původně odeslal dutch3s
    Citace Původně odeslal DOT
    tak to si mel asi nejakou vadnou MX

    ja na funcu jezdil bez problemu s MX 300 a 310 ( MX senzor je od 300 po 500 stejnej )

    MS 4.0 je na hrani nic moc , uz kvuli tomu docubenymu kolecku , ale kdyz ho nekdo nepouziva , tak proc ne .


    imho co se senzoru tyce tak MS na MX nema .
    podle ceho soudis,ze MS na MX nema?Hod mi pls odkaz at me presvedcis...

    MX 500 jsem na fUnc zkousel nekolik,mel jsem k tomu dost prilezitosti,nehlede na to,ze jsem to pred koupi radne prokonzultoval na IRC (#quake.cz).Nekupoval jsem MS kvuli tomu ,ze je lacinejsi ale prave proto,co jsem uvedl vyse...tech par stovek uz by me nezabilo.Mam rad kvalitu,za kterou si take rad priplatim,pokud to nejde do tisicu

    Kolecko.....no,jestli ho nekdo pouziva,jeho vec.Ja mam vse nabindovany na klavesach.A kdyz uz mam v nejaky hre na neco kolecko,je to vzdy jen zbran/tj. rolovani nahoru->zbran,rolovani dolu->zbran )

    Jinak tady je odkaz na srovnani MX500 vs MS IntelliMouse Explorer 3.0
    http://technet.idnes.cz/hw/explorer3_mx500031224.html

    Pokud mas jeste nejake jine srovnani a testy,sem s nima.Rad si je prectu.

    V Q3,kterej je imho jedna z nejnarocnejsich her na mys slape uplne vyborne,stejne jako mx500 nebo 510.Na podlozce ale jezdi lip jak MX,proto jsem ji zvolil.Ale jsou to pouze moje osobni zkusenosti,kazdymu vyhovuje neco jinyho...
    ehm cituji: Pokud přihlédneme ke všem aspektům, doporučujeme Logitech MX500. Lépe padne do ruky, díky gumovému povrchu neklouže a má více tlačítek. Navíc Logitech poskytuje na svůj výrobek pět let záruku na rozdíl od dvou let v případě IntelliMouse Explorer v3.0.
    Pašák erda.

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal eraser
    ehm cituji: Pokud přihlédneme ke všem aspektům, doporučujeme Logitech MX500. Lépe padne do ruky, díky gumovému povrchu neklouže a má více tlačítek. Navíc Logitech poskytuje na svůj výrobek pět let záruku na rozdíl od dvou let v případě IntelliMouse Explorer v3.0.
    No dobre, ale pokud pocitas, ze IME stoji tisicovku, tak je volba jasna (tak velky rozdil tam neni a pokud vim, tato myska ma jednu z nejvyssich frekvenci snimani povrchu).

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Harry
    Citace Původně odeslal eraser
    ehm cituji: Pokud přihlédneme ke všem aspektům, doporučujeme Logitech MX500. Lépe padne do ruky, díky gumovému povrchu neklouže a má více tlačítek. Navíc Logitech poskytuje na svůj výrobek pět let záruku na rozdíl od dvou let v případě IntelliMouse Explorer v3.0.
    No dobre, ale pokud pocitas, ze IME stoji tisicovku, tak je volba jasna (tak velky rozdil tam neni a pokud vim, tato myska ma jednu z nejvyssich frekvenci snimani povrchu).
    no ano ale dnes mame prece na trhu MX510 ktera je levnejsi jak 500 a ma lepsi optiku (rachleji snima povrh)
    Pašák erda.

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele NazQul
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Praha 4, Krč
    Věk
    40
    Příspěvky
    636
    Vliv
    251

    Standardní

    IE4 je docela shit podle komentaru na diskuznim foru CC, IE3 sem netestoval ale lidi sou spokojeny, MX500 je tezka ( pro chytry staci vyndat zavazi) ale je predrazena a nakonec MX510 odlehcena s lepsim senzorem a lepsi cenou. Myslim ze tady neni moc co resit

  13. #13

    Standardní

    eraser evidentne nepochopil...

    ten clanek jsem hodil aby si kazdy sam udelal obrazek.Odcitoval sice pekne,co bylo v clanku a kazdy si to mohl precist,nicmene clanek je porovnani MX 500 vs MS 3.0 a ne 4.0.Navic jak padne komu mys do ruky je individualni.Take snimace nejdou ciselne porovnat jelikoz kazdy z vyrobcu udava jine hodnoty.Ja zkousel obe a obe maji vyborny snimac....nepoznal jsem zadny rozdil.

    2NazQul: shit jak pro koho.Spousta lidem vadi to kolecko.Ja ho ve hrach nevyuziju takze je mi to fuck.Jinak jeste k tem senzorum...neda se to porovnavat pac M$ udava snimky za sekundu(3.0>6000/4.0>9000) a Logitech megapixely(MX500>4.7/MX510 5.8 ).Vcera jsem se schvalne zeptal zastupce Logitechu na jedne prezentacni akci jestli se da nejak pomerit rozdil,kdyz kazdy z techto vyrobcu poskytuje jine udaje a nebyl schopnej mi odpovedet.Jediny co mi rek bylo,ze mysi jdou napred na otestovani profihracum,kteri jim pak reknou
    Full GAS...

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele NazQul
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Praha 4, Krč
    Věk
    40
    Příspěvky
    636
    Vliv
    251

    Standardní

    Vpodstate sou ty senzory proste bozi u vsech krys takze opravdu bych se dneska uz ridil vzhledem, penezi nebo proste znackou. Jinak Logitech Dual je proste klasika

  15. #15

    Standardní

    pokud chcete ušetřit: Microsoft
    pokud nevíte co s prachama: Logitech

    jak prosté

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal NazQul
    Vpodstate sou ty senzory proste bozi u vsech krys takze opravdu bych se dneska uz ridil vzhledem, penezi nebo proste znackou. Jinak Logitech Dual je proste klasika
    dual optical je klasika ale ja uz ho pred mesicem vymenil za MS 4.0.Navic nestihal prudky trhany pohyby.Ale prosel se mnou hafo lanparty a zatim sem ho jeste neprodal a uvazuju,ze si ho snad necham a povesim na zed nad komp
    Full GAS...

  17. #17
    Senior Member Avatar uživatele NazQul
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Praha 4, Krč
    Věk
    40
    Příspěvky
    636
    Vliv
    251

    Standardní

    No jako ja sem taky uvazoval o ty MX510ce ale proste bych ho nemoch dat pryc. Uz je se mnou moc dlouho a ja mu to proste neudelam

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal dravgunov
    pokud chcete ušetřit: Microsoft
    pokud nevíte co s prachama: Logitech

    jak prosté
    ...sou veci na kterych by se setrit nemelo...
    Pašák erda.

  19. #19

    Standardní

    mno a zrovna tyhle krysy mezine nepatri neb i mrkve poslouzi bohate svemu ucelu
    https://www.zvirecitricka.cz - obchod s tričky a jiným zbožím se zvířecími motivy
    https://www.litho.cz/ - kása světla a stínu, lithophane, noční světla

  20. #20
    Senior Member Avatar uživatele Hynchenzo
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Karlovy Vary, Plzen
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 188
    Vliv
    280

    Standardní

    nevite nekdo, jestli v MX 310 je zavazi take?
    KVFREE.net - Freediving Karlovy Vary
    Olympus E-410 + Zuiko ED 14-42mm + Zuiko ED 40-150mm

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal Hynchenzo
    nevite nekdo, jestli v MX 310 je zavazi take?
    neni
    Full GAS...

  22. #22
    Senior Member Avatar uživatele Hynchenzo
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Karlovy Vary, Plzen
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 188
    Vliv
    280

    Standardní

    Citace Původně odeslal dutch3s
    Citace Původně odeslal Hynchenzo
    nevite nekdo, jestli v MX 310 je zavazi take?
    neni
    Dikes, alespon nemusim sroubovat.
    KVFREE.net - Freediving Karlovy Vary
    Olympus E-410 + Zuiko ED 14-42mm + Zuiko ED 40-150mm

  23. #23
    Member
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    Slovenská republika - Hlohovec
    Příspěvky
    191
    Vliv
    266

    Standardní Problem

    Tak a je to tu. Kupil som so Microsoft Wirelees Intelli Mouse Explorer 2.0 no a ako som neni spokojny. Perfektne sadne do ruky, ale nejak sa mi nezda ten snimac. Zda sa mi ako keby bol nepresnejsi ako na mojej starej Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1A. Ta stara ide po mojom ciernom stole ako po masle, a tento novy explorer ma problemy na tom istom povrchu. Tak ho mam na ciernej gelovej podlozke od SIGMA. A horsie sa mi ovlada windows, nejak sa nemozem trafit na ikony a ako keby mi ten kurozor ubiehal, a niekedy ked pohnem pomaly mysou, tak kurozor stoji na mieste. Mam si radsej kupit s kablom mys? Nemoze to robit to radiove spojenie? Nejake oneskorenia alebo tak nejak. Poradte cim skor, mam sancu ju predat. Dik moc

  24. #24

    Standardní

    mno tak ja tuhle krysu mam taky a zadne problemy nepozoruju...jako pdlozku mam hadrovku za 30kc a nestezuju si.....
    edit:
    neblokuje ti neco zakladovou stanici?me to obcas blblo..zkus ji dat jinde, popripade znova sparovaat nebo vymenit baterky v kryse...
    https://www.zvirecitricka.cz - obchod s tričky a jiným zbožím se zvířecími motivy
    https://www.litho.cz/ - kása světla a stínu, lithophane, noční světla

  25. #25
    Member
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    Slovenská republika - Hlohovec
    Příspěvky
    191
    Vliv
    266

    Standardní aaa

    no inak top pekne nasere , vysolil som za nu 2 litre vo velkosklade, a ta mys sa mi fakt paci, tak mam nervy

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •