Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Problem s diskem Maxtor 120GB

  1. #1

    Standardní Problem s diskem Maxtor 120GB

    Obcas mi v disku "lupne", zni to asi jako vzzzzzlup (nekdy parkrat za den, ale jindy treba nekolik dni vubec nic). Stahl sem si HDD Health a ten mi vypisuje nasledujici errory:

    Attribute Ultra ATA CRC Error Count changes from 157 to 144, pricemz se ty cisla nekdy zvysi, nekdy snizi.

    Disk je to Maxtor 6Y120L0, 2MB cache, pata, dma mod 6, teplota (dle hdd health) 40°C. Pocitac nemam pretaktovany, kabely jsem nekolikrat zkontroloval, nejsou nijak extremne prehnute. Nevite jak moc jsou uvedene chyby zavazne?

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    a kabel vymenit ( nejen zkontrolovat ) si zkousel? poradne zasadit oba konektory? jinak teplota je vicemene normalni ( mam stejny disk akorat ze 80G ).

    a pokud to nepomuze ani po vymene kabelu, tak asi reklamace.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    Tak jsem vymenil kabel a haze to ty stejny chyby Jeste se k tomu pridal seek error a hdd health mi oznamil, ze "nearest T.E.C." bude 9. 10. 04 Tak bych mel asi zazalohovat.

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    hmmm tak v tom pripade asi zaloha a reklamace
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5

    Standardní

    Ok, diky za rady, topic muzes zrusit.

  6. #6
    Junior Member
    Založen
    20.10.2002
    Bydliště
    Karlovy Vary
    Příspěvky
    33
    Vliv
    0

    Standardní

    Ja mam na tom samem disku(akorat mam 8MB cache) ten samy problem, ale kamosovi to dela taky, ten tvrdi ze je to normalni, ze to nejak dokuje hlavicky, ci co? Ale me to moc normalni neprijde. Dnes mi to dokonce udelalo takovej zmatek, kterej jsem u HDD jeste nezazil, disk zacal opakovane dost hlasite cvakat, zasekl se Windows a pomohl az restart, znovu jsem ho nechal najet a ve windows to same, pak jsem ho nechal trochu vychladnout a ted to jede od te doby v poho, teplotu mam 45-47

    Myslite ze je to na reklamaci, nebo to mohlo byt jen zvysenou teplotou?

    Ty hodnoty mi na HDD healt taky skacou.

    PS: Uznali ti tu tvou reklamaci?
    Intel Pentium 4 630 3.0Ghz, ASUS P5WD2 Premium, 1024MB Kingston DDR2 667, ASUS ATI Radeon X800GTO, Seagate 120GB, NEC3520A, Silverstone Temjin TJ04, CHILL 400W, EIZO L568-K

  7. #7

    Standardní

    Raz davno mal moj kamos tiez podobny problem na maxtore ale 30GB.
    Nakoniec mu isiel stable len v urcitej polohe (dole halvou - kable zhora kolmo) (ak to bolo na prd tak ani nepipnul) a tie hlavicky no bieda. Tvrdil, ze raz vytiahol disk brutalne za chodu napajanie i ide (blazon ,nie ) a odvtedy tie hlavicky sa zasekavali (asi nestihli parknut) chybne sektory proste problemy jak hrom, musim podotknut, ze tiez taktoval jak drak.
    Mozne je ze sa cosi podobne stalo i vam, neviem. (ale asi ne) (mozno firmware novy)
    Mne to raz robilo na Seagate 3,2GB (to boli casi, aach) iba vtedy ak vypinal win, normalne ten ich tak brutalne parkoval ze az (ten zvuk).
    Ale ide doteraz.
    AMD Athlon™ 64 X2 3800+@2.6GHz, Abit KN8 Ultra, KINGSTON KHX3200UL/1G, MSI NX7900GTO-T2D512E@GTX, Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB cache (ST3320620AS), LG GSA-4167B, Samsung SyncMaster 204B, Sound Blaster® Live!, CpuFan: AC Freezer 64 Pro, Enermax Liberty 500W
    AMD Athlon XP 3200+ Barton, Abit NF7-S rev. 2.0 + Zalman NB47J, PQI DDR400 2 x 256MB CL 2.5, MSI FX5900XT-VTD128 @ MSI FX5950 Ultra + AC NV Silencer 3 (Rev. 2), Seagate Barracuda 7200.9 160GB 8MB cache (ST3160812A), TEAC DW-552G, Belinea 1705 S1, CpuFan: AC Copper Lite, CaseFans: Arctic Fan 3 + Arctic Fan Pro 2 L + Primecooler PC-12025L 12C, Thermaltake Xcontroller, Fortron FSP350-60PN (PF)

  8. #8

    Standardní Re: Problem s diskem Maxtor 120GB

    Citace Původně odeslal Asahi
    Obcas mi v disku "lupne", zni to asi jako vzzzzzlup (nekdy parkrat za den, ale jindy treba nekolik dni vubec nic). Stahl sem si HDD Health a ten mi vypisuje nasledujici errory:

    Attribute Ultra ATA CRC Error Count changes from 157 to 144, pricemz se ty cisla nekdy zvysi, nekdy snizi.

    Disk je to Maxtor 6Y120L0, 2MB cache, pata, dma mod 6, teplota (dle hdd health) 40°C. Pocitac nemam pretaktovany, kabely jsem nekolikrat zkontroloval, nejsou nijak extremne prehnute. Nevite jak moc jsou uvedene chyby zavazne?
    taky se mi to stavalo ale v reklamaci to uznali

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •