Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Jak najit a oznacit chybne sektory?

  1. #1

    Standardní Jak najit a oznacit chybne sektory?

    Mam tu dalsi problem. Zjistil sem, ze se na mi Barracude se objevily spatny sektory. Seatools mi oznamily, ze je disk fyzicky poskozen a je treba ho vyreklamovat. Bohuzel ji ale nemuzu vyreklamovat hned a potreboval bych s ni jeste pracovat. Proto hledam nejakej soft, kterym bych ty sektory nasel a oznacil, abych je nepouzival. Zkousel sem CheckDisk z winu i Norton Disk Doctora, ale ty ty vadny sektory jen nahlasili, ale nic s nima neudelali. Byl bych rad, kdyby mi nekdo poradil co s tim, pripadne jakej programek na to pouzit.

    Dik
    AMD Athlon XP 1900+ | TITAN D5TB(3/TC) | ASUS A7V333 RAID | SPARKLE nVidia GeForce 3 Ti200 (175/400@225/525) 64DDR | 2x256MB RAM KINGMAX 2700DDR | 2x80GB SEAGATE Barracuda IV a 120GB IBM 180GXP 8MB cache | LITE-ON DVD±R/RW LDW-811S | CHIEFTEC DX-01SL | 17\" LG 795FT+

  2. #2

    Standardní

    oni je "označili" takže se už používat nebudou, neboj když dáš test povrchu disku tak tam budou zase, ale žádný data se na ně nezapíšou...

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kukla Kuklovič
    oni je "označili" takže se už používat nebudou, neboj když dáš test povrchu disku tak tam budou zase, ale žádný data se na ně nezapíšou...
    aha... Pak je teda vse OK dik
    AMD Athlon XP 1900+ | TITAN D5TB(3/TC) | ASUS A7V333 RAID | SPARKLE nVidia GeForce 3 Ti200 (175/400@225/525) 64DDR | 2x256MB RAM KINGMAX 2700DDR | 2x80GB SEAGATE Barracuda IV a 120GB IBM 180GXP 8MB cache | LITE-ON DVD±R/RW LDW-811S | CHIEFTEC DX-01SL | 17\" LG 795FT+

  4. #4

    Standardní

    Jinak taky funguje v prikazove radce Windows pustit "chkdsk C: /F /R" a on opravi vse na disku C:, vcetne detekce a zakazu pouziva ni bad sektoru. MOzna to bude chtit restartnout.
    cpu, cooler, harddisks, dvdrom, graphics card, monitor, cd-rw, modems, mouse, keyboard, infra

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal DADA
    Jinak taky funguje v prikazove radce Windows pustit "chkdsk C: /F /R" a on opravi vse na disku C:, vcetne detekce a zakazu pouziva ni bad sektoru. MOzna to bude chtit restartnout.
    jojo... Takle sem to zkousel. Ale nevedel sem, ze ty spatny sektory zakaze

    Jen jeste myslim, ze neni treba davat ten parametr /F, protoze ho /R implikuje sam
    AMD Athlon XP 1900+ | TITAN D5TB(3/TC) | ASUS A7V333 RAID | SPARKLE nVidia GeForce 3 Ti200 (175/400@225/525) 64DDR | 2x256MB RAM KINGMAX 2700DDR | 2x80GB SEAGATE Barracuda IV a 120GB IBM 180GXP 8MB cache | LITE-ON DVD±R/RW LDW-811S | CHIEFTEC DX-01SL | 17\" LG 795FT+

  6. #6

    Standardní Re: Jak najit a oznacit chybne sektory?

    Citace Původně odeslal DaShi
    Mam tu dalsi problem. Zjistil sem, ze se na mi Barracude se objevily spatny sektory. Seatools mi oznamily, ze je disk fyzicky poskozen a je treba ho vyreklamovat. Bohuzel ji ale nemuzu vyreklamovat hned a potreboval bych s ni jeste pracovat. Proto hledam nejakej soft, kterym bych ty sektory nasel a oznacil, abych je nepouzival. Zkousel sem CheckDisk z winu i Norton Disk Doctora, ale ty ty vadny sektory jen nahlasili, ale nic s nima neudelali. Byl bych rad, kdyby mi nekdo poradil co s tim, pripadne jakej programek na to pouzit.

    Dik
    vitej do klubu spatnych barracud IV, ja jsem s ni jel pul roku po tom co se objevily prvni realokovane sektory, takze mas na reklamaci dost casu.
    Question is: who cares ?

  7. #7

    Standardní Re: Jak najit a oznacit chybne sektory?

    Citace Původně odeslal stealth
    Citace Původně odeslal DaShi
    Mam tu dalsi problem. Zjistil sem, ze se na mi Barracude se objevily spatny sektory. Seatools mi oznamily, ze je disk fyzicky poskozen a je treba ho vyreklamovat. Bohuzel ji ale nemuzu vyreklamovat hned a potreboval bych s ni jeste pracovat. Proto hledam nejakej soft, kterym bych ty sektory nasel a oznacil, abych je nepouzival. Zkousel sem CheckDisk z winu i Norton Disk Doctora, ale ty ty vadny sektory jen nahlasili, ale nic s nima neudelali. Byl bych rad, kdyby mi nekdo poradil co s tim, pripadne jakej programek na to pouzit.

    Dik
    vytej do klubu spatnych barracud IV, ja jsem s ni jel pul roku po tom co se objevily prvni realokovane sektory, takze mas na reklamaci dost casu.
    nj, ale tohle už jsou ty, co se nemaj kam realokovat, když se objevujou i v disk doctoru

  8. #8

    Standardní Re: Jak najit a oznacit chybne sektory?

    Citace Původně odeslal Kukla Kuklovič
    Citace Původně odeslal stealth
    Citace Původně odeslal DaShi
    Mam tu dalsi problem. Zjistil sem, ze se na mi Barracude se objevily spatny sektory. Seatools mi oznamily, ze je disk fyzicky poskozen a je treba ho vyreklamovat. Bohuzel ji ale nemuzu vyreklamovat hned a potreboval bych s ni jeste pracovat. Proto hledam nejakej soft, kterym bych ty sektory nasel a oznacil, abych je nepouzival. Zkousel sem CheckDisk z winu i Norton Disk Doctora, ale ty ty vadny sektory jen nahlasili, ale nic s nima neudelali. Byl bych rad, kdyby mi nekdo poradil co s tim, pripadne jakej programek na to pouzit.

    Dik
    vytej do klubu spatnych barracud IV, ja jsem s ni jel pul roku po tom co se objevily prvni realokovane sektory, takze mas na reklamaci dost casu.
    nj, ale tohle už jsou ty, co se nemaj kam realokovat, když se objevujou i v disk doctoru
    Chybne sektory se oznacuji podle toho jak se na ne narazi, ja mel napr. pres 100 realokovanych sektoru coz je cca 97% z maxima moznych. Pokud se na vadne misto narazi pri surface scanu, tak se oznaci systemem jako vadny sektor, ovsem pri normalnim kopirovani se to misto snazi HDD precist vicekrat a pak je nahrazeno realokovanym sektorem. Testovano na partition s 12KB vadnych clusteru, tj 24 sektoru. Ten oddil jsem smazal a vytvoril novy aniz bych delal surface scan pak jsem na nej nakopiroval data, pres spatne mista nekolikrat prehrkal a realikoval je, pak jsem dal surface scan a whoala 0 bad clusters. Ovsem disk byl na reklamaci tak i tak.
    Question is: who cares ?

  9. #9

    Standardní

    ok, doplním to :
    "nj, ale tohle už jsou ty, co se nemaj kam realokovat, když se objevujou i v disk doctoru "
    ...pokud to nejsou sektory, které jsou prázdné a chyba se na nich objevila po posledním použití - pak totiž je malá šance, že disk to zjistí "sám"

  10. #10

    Standardní

    Disk by mal zistovat chybne sektory podla zlych statistik (napriklad casto nesedi CRC).
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak najít konflikt ve WinXP???
    Založil malli v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 28.04.2004, 07:10
  2. Jak najít čislo vadného sektoru na disku
    Založil ms v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 11.03.2004, 22:09
  3. PHP bez koncovky php? MySQL jak?
    Založil Skodik v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 26.12.2003, 20:16
  4. Jak najít codek pro soubor wmv
    Založil Titan v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 14
    Poslední příspěvek: 30.04.2003, 14:18

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •