Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: GPRS pausalny internet na Slovensku!

  1. #1

    Standardní GPRS pausalny internet na Slovensku!

    Den pred koncom roka 2003 sa udiala najdolezitejsia udalost v GSM sietach nasich teleopov za cely rok. Orange predstavil sluzbu Internet cez mobil 1000 coz po slovensky znamena klasicky internet cez GPRS pripojenie (ako v Cesku) s datovym limitom 1GB dostupne kdekolvek ma Orange pokrytie (teda aj na dedine, chate ci v aute).

    Ceny - samotny 1GB pausal stoji 999Sk bez DPH a jeho jednorazova aktivacia stoji 450Sk bez DPH, podmienkou je vyuzivanie nejakeho pausalu od Orange - staci aj Pausal 30 Mini za 179Sk mesacne bez DPH. Aktualni pausalisti si akurat aktivuju sluzbu a budu platit mesacne 999Sk bez DPH. Ludia ako ja s prepaid kartou by si mali aktivovat aj P30m, takze ich cely GPRS 1GB inet vyjde na 1178Sk bez DPH mesacne co dava 1401Sk vr. DPH. Nie je to zrovna malo za 1GB inet, ale treba brat v uvahu ze za obdobnu sumu je aj obdobne ADSL, kde vsak tieto data presurfujete podstatne rychlejsie ako cez GPRS a navyse ADSL si mozete aktivovat v par mestach zatial co vyuzivat GPRS pausal od Orange mozete prakticky na celom Slovensku.

    1GB uplne staci na obycajne surfovanie (zamestnanych ludi), e-maily a on-line komunikaciu (IRC, ICQ). Co je vsak podstatne je, ze konecne na Slovensku niekto ponukol sluzbu od ktorej sa mozeme odrazit a ktora je dostupna prakticky kazdemu obyvatelovi narozdiel od elitarskeho ADSL a Chello (a tiez na vacsine Slovenska predrazeneho WiFi), ktore si moze zriadit par vyvolenych a ziadnu z tychto sluzieb si nemoze so sebou vziat, lebo je viazana bud na drotovu pripojku or malu oblast, kde sa poskytuje.

    Posledne slovo vsak este nebolo povedane a bude velmi zaujimave sledovat s akou ponukou pride v najblizsich tyz/dnoch Eurotel a Slovak Telecom. ET vela variantov reakcie nema, bud ponukne rovnaky ci mensi (velmi nepravdepodobne) datovy limit za nizsiu cenu alebo vacsi za rovnaku/nizsiu cenu (pravdepodobnejsie).

    ST maju viac moznosti - mozu spustit dial-up pausalny internet za podstatne nizsiu sumu ci uz formou len datovo obmedzeneho alebo casovo (100, 200... hodin) obmedzeneho pausalu a tiez mozu nieco spavit s ADSL - znizovat jeho rychlost uz nie je mozne, takze je mozne bud znizenie ceny u najlacnejsieho programu alebo vyssie datove limity u neho. Kazdopadne akakolvek zmena u ADSL bude mat minimalny dosah na konkurencieschopnost oproti vsadeostupnemu GPRS od GT a ET, kedze nie su viazani drotmi.

    Pokial chce ST zareagovat a zachranit co sa da, ma popravde jedinu moznost rychlej reakcie a to spustenie dial-up pausalu (datoveho ci casoveho) nakolko dial-up je dostupny prakticky na kazdej linke. Pokial toto ST nespravia pridu o enormnu cast svojich klientov ktori si spocitaju kolko ich stoji pausal za samotnu linku + cas straveny na internete a radsej ho vrazia k svojmu mobilnemu operatorovi, ktoreho uz beztak pouzivaju a platia mu.

    Orange, dakujem aspon za seba za to co si spravil pre slovensky internet touto ponukou, je to pren rozhodne najvacsia udalost za posledne roky. Jo, abych nezabudol do konca marca je zan navyse zvyhodnena cena len 699Sk bez DPH.
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  2. #2

    Standardní

    Porovnavas jablka a hrusky. Na jednej strane ADSL a Chello (500+ kbps), na druhej strane GPRS (64- kbps).
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal Rainbow
    Porovnavas jablka a hrusky. Na jednej strane ADSL a Chello (500+ kbps), na druhej strane GPRS (64- kbps).
    nemas pravdu, porovnavam pausalny internet, beznemu cloveku je uplne u prdele ci je to ADSl, chello, wifi ci gprs on chce surfovat bez cumenia na hodinky...

    a btw. najlacnejsie adsl od nextra je 192/64 ako v cesku, takze absolutne nechapem o akych 500+ taras, ked aj tak ma vacsina ludi aktivovanu 384 linku...

    ale viac sa v tomto style k tomuto nevyjadrujem k ludom co vedia len kritizovat, ci sa uz jedna o na slovensku revolucnu ponuku orange alebo moje zhodnotenie a sami informuju a tvoria houby...
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  4. #4

    Standardní

    "Bezny clovek", to mi pripomina "bezny praci prostriedok"...
    Vyskusaj si prechod z modemu na nieco pomalsie - hlavne ping okolo sekundy velmi potesi. IMHO je GPRS technologia urcena na pripojenie notebooku niekde na cestach a nie ako nahrada trvaleho pripojenia na internet.
    Tych 500+ som len tak strelil - ono to je od 128kbps vyssie uz uplne jedno, stranku mas zobrazenu prakticky okamzite po kliknuti...
    A osobne urazky si nechaj pre niekoho ineho...
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Rainbow
    "Bezny clovek", to mi pripomina "bezny praci prostriedok"... :roll:
    Vyskusaj si prechod z modemu na nieco pomalsie - hlavne ping okolo sekundy velmi potesi. IMHO je GPRS technologia urcena na pripojenie notebooku niekde na cestach a nie ako nahrada trvaleho pripojenia na internet.
    Tych 500+ som len tak strelil - ono to je od 128kbps vyssie uz uplne jedno, stranku mas zobrazenu prakticky okamzite po kliknuti...
    A osobne urazky si nechaj pre niekoho ineho... :roll:
    gprs je plne porovnatelne s dial-up co sa rychlosti tyka (samozrejme nie v preplnenej lokalite/spicke), co sa ping tyka tak ten opat trapi zanedbatelnu skupinu ludi... bezny (ked chces citaj radsej vacsinovy) clovek hlavne surfuje, nehra hry, netelefonuje, nestahuje... bezny clovek na slovensku pouziva dial-up, to su proste statistiky na ktorych nezmenia nic ankety na specializovanych pc serveroch kde su uplne ine pomery pripojenia medzi citatelmi...

    a ako vravim ta cena je zaciatok a odraza navyse ze sa s tym mozes pripojit aj uprostred pola, ked ti kombajn riadi automaticky... ale vzhladom k slovenskym cenam je to uz pouzitelne aj doma...
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  6. #6

    Standardní GPRS??????

    CAu Markoff.tk
    Len by som bol zedavy kde si nasiel info o GPRS net na Slovensku?
    Tyka sa to ET aj OR.
    Na stranke som nic nenasiel
    www.raptor181.tk - autoalarmy a príslušenstvo

  7. #7
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    274

    Standardní

    kamos to ma .. GPRS Orange
    neviem aku verziu si zobral ale plati 1MB = 30SK ... tagze.. aj ta posta je skoro a nicom as ma prilohy
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    04.12.2002
    Bydliště
    od Prahy na východ
    Věk
    42
    Příspěvky
    692
    Vliv
    273

    Standardní

    Tak tu mame clanocek na pcrevue.sk : http://www.overclocking.cz/4um/viewt...=503127#503127

    podla toho co tam pisu je to s pomarancom na pikacu - 1MB nad limit stoji 35Sk, pricom ten 1GB je celkovo na mesiac, denne mozete stiahnut len 33MB. ubohe. to pri browseni napr. len o vikendoch znamena 250MB ..

    ale co je dolezitejsie, Eurotel zacal s protiutokom
    intel C2D6320@3395MHz (485x7), TTSonicTower+CollaboratoryLiquidPro, Abit IP35PRO, Sapphire 3850, 2x2GB A-Data EE, WD5000AAKS + Spinpoint 160GB + OCZ Core2, Nec, Corsair 520W, zabalene v 3R NeonLigt Black. Logitech Dualooptical, MX510, Hyundai Q790 + 24" Dell 2407WFP
    PrsonlDidžitlEjsistnt Compaq iPaq 3870, komjunikejtor glofiish X500+

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal rOn
    Tak tu mame clanocek na pcrevue.sk : http://www.overclocking.cz/4um/viewt...=503127#503127

    podla toho co tam pisu je to s pomarancom na pikacu - 1MB nad limit stoji 35Sk, pricom ten 1GB je celkovo na mesiac, denne mozete stiahnut len 33MB. ubohe. to pri browseni napr. len o vikendoch znamena 250MB ..

    ale co je dolezitejsie, Eurotel zacal s protiutokom :)
    keby si sa pozrel na moj weblog odkial som skopiroval ten moj clanok nasiel by si tam min. 3 odkazy na mobilne weby v Cesku/Slovensku (ked ich uz nepoznas a pouzivas nejake trapne pcrevue)

    1GB uplne staci na surfovanie, nie je to na stahovanie filmov a velkych veci, ale tomu zodpoveda aj rychlost a mobilita

    eurotel bohuzial na ponuku Orange nezareagoval ponukol len nejaky datovo i casovo neobmedzeny bullshit ku ktoremu treba mat pausal aspon za 800Sk a navyse sa zacali objavovat uzivatelia ktorym v ET tvrdili ze ked stiahnu viac ako 200MB budu mat problemy, takze dik radsej obmedzeny 1GB ako neobmedzenych 200MB od ET
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    04.12.2002
    Bydliště
    od Prahy na východ
    Věk
    42
    Příspěvky
    692
    Vliv
    273

    Standardní

    Citace Původně odeslal Markoff.tk
    Citace Původně odeslal rOn
    Tak tu mame clanocek na pcrevue.sk : http://www.overclocking.cz/4um/viewt...=503127#503127

    podla toho co tam pisu je to s pomarancom na pikacu - 1MB nad limit stoji 35Sk, pricom ten 1GB je celkovo na mesiac, denne mozete stiahnut len 33MB. ubohe. to pri browseni napr. len o vikendoch znamena 250MB ..

    ale co je dolezitejsie, Eurotel zacal s protiutokom
    keby si sa pozrel na moj weblog odkial som skopiroval ten moj clanok nasiel by si tam min. 3 odkazy na mobilne weby v Cesku/Slovensku (ked ich uz nepoznas a pouzivas nejake trapne pcrevue)

    1GB uplne staci na surfovanie, nie je to na stahovanie filmov a velkych veci, ale tomu zodpoveda aj rychlost a mobilita

    eurotel bohuzial na ponuku Orange nezareagoval ponukol len nejaky datovo i casovo neobmedzeny bullshit ku ktoremu treba mat pausal aspon za 800Sk a navyse sa zacali objavovat uzivatelia ktorym v ET tvrdili ze ked stiahnu viac ako 200MB budu mat problemy, takze dik radsej obmedzeny 1GB ako neobmedzenych 200MB od ET
    no sorry ze som si najprv neprecital tvoj web
    Uz som si vsimol clanky na mobilmanii a inde. PCR bolo prve na ktorom som to zaregistroval.
    K tomu jednemu GB, ak by bolo obmedzenie 1GB na mesiac bolo by to urcite pouzitelnejsie ako tych 33MB za den, to je trocha o hov.ne ak chces naozaj nieco vacsie stiahnut. je to fakt len na kazdodenne browsenie. ak by si napriklad chcel stiahnut 100MB file, tak by si si doplatil 2300Sk tymto sa ciastocne straca ta vyhoda GPRS, casovo neobmedzene pripojenie konkurencne s dialupom, pri ktorom platis len to, co natahas. no ale nic proti..
    Ponuku Eurotelu neobhajujem, chcem len povedat ze sa uz pohli. Podla teba bude reakcia len ak ponuknu 2GB neobmedzene na pausal 20 ? Podla toho co som cital, nemusi ist o konecnu ponuku Eurotelu, ta bola vraj vypracovana este pred uvedenim ponuky od Orange. Stavil by som komp, ze sa jeho ponuka zmeni.
    intel C2D6320@3395MHz (485x7), TTSonicTower+CollaboratoryLiquidPro, Abit IP35PRO, Sapphire 3850, 2x2GB A-Data EE, WD5000AAKS + Spinpoint 160GB + OCZ Core2, Nec, Corsair 520W, zabalene v 3R NeonLigt Black. Logitech Dualooptical, MX510, Hyundai Q790 + 24" Dell 2407WFP
    PrsonlDidžitlEjsistnt Compaq iPaq 3870, komjunikejtor glofiish X500+

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal rOn
    Citace Původně odeslal Markoff.tk
    Citace Původně odeslal rOn
    Tak tu mame clanocek na pcrevue.sk : http://www.overclocking.cz/4um/viewt...=503127#503127

    podla toho co tam pisu je to s pomarancom na pikacu - 1MB nad limit stoji 35Sk, pricom ten 1GB je celkovo na mesiac, denne mozete stiahnut len 33MB. ubohe. to pri browseni napr. len o vikendoch znamena 250MB ..

    ale co je dolezitejsie, Eurotel zacal s protiutokom :)
    keby si sa pozrel na moj weblog odkial som skopiroval ten moj clanok nasiel by si tam min. 3 odkazy na mobilne weby v Cesku/Slovensku (ked ich uz nepoznas a pouzivas nejake trapne pcrevue)

    1GB uplne staci na surfovanie, nie je to na stahovanie filmov a velkych veci, ale tomu zodpoveda aj rychlost a mobilita

    eurotel bohuzial na ponuku Orange nezareagoval ponukol len nejaky datovo i casovo neobmedzeny bullshit ku ktoremu treba mat pausal aspon za 800Sk a navyse sa zacali objavovat uzivatelia ktorym v ET tvrdili ze ked stiahnu viac ako 200MB budu mat problemy, takze dik radsej obmedzeny 1GB ako neobmedzenych 200MB od ET
    no sorry ze som si najprv neprecital tvoj web :roll:
    Uz som si vsimol clanky na mobilmanii a inde. PCR bolo prve na ktorom som to zaregistroval.
    K tomu jednemu GB, ak by bolo obmedzenie 1GB na mesiac bolo by to urcite pouzitelnejsie ako tych 33MB za den, to je trocha o hov.ne ak chces naozaj nieco vacsie stiahnut. je to fakt len na kazdodenne browsenie. ak by si napriklad chcel stiahnut 100MB file, tak by si si doplatil 2300Sk :) tymto sa ciastocne straca ta vyhoda GPRS, casovo neobmedzene pripojenie konkurencne s dialupom, pri ktorom platis len to, co natahas. no ale nic proti..
    Ponuku Eurotelu neobhajujem, chcem len povedat ze sa uz pohli. Podla teba bude reakcia len ak ponuknu 2GB neobmedzene na pausal 20 ? Podla toho co som cital, nemusi ist o konecnu ponuku Eurotelu, ta bola vraj vypracovana este pred uvedenim ponuky od Orange. Stavil by som komp, ze sa jeho ponuka zmeni.
    neviem o akych 33MB tocis, orange ma jediny limit a to 1000MB za mesiac, ako rychlo si to vycerpas je uz tvoja vec, vacsina ludi co nie su stahovaci (ono sa to ostatne vylucuje s GPRS pripojenim) sa bez problemov vojde pri surfovani, mailoch a kecani do 1GB

    ad et: ano 2GB za cenu ako ma orange 1GB by mi pripadali uplne normalna ponuka, orange si vystaci aj s najmensim programom p30 mini tak neviem preco by nemohol eurotel s 20+20 viac ci 20 viac, eurotel oblbuje ludi rychlo stlcenym produktom, keby ho mal pripraveny skor urcite by si nenechal ujst prilezitost ho prezentovat ako prvy keby tusil ze to GT chysta, ale u ET ma kopirovanie produktov GT vobec neprekvapuje, vecne je druhy...
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •