Výsledky 1 až 25 z 25

Téma: Radeon 9800 Pro - Tuhnuti - Vyřešeno

  1. #1

    Standardní Radeon 9800 Pro - Tuhnuti - Vyřešeno

    Poradte mi prosim nekdo!!!!!

    Vcera jsem si koupil novy Sapphire Radeon 9800 Pro... Hned jsem na nej namontoval VGA Silencer.Prvni spusteni s kartou probehlo normalne a dal jsem instalovat Catalysty(4.7),ktere jsem stahnul z Guru3D.Po restartu nabihaji Windows normalne,ovsem na obrazovce je videt jen kurzor mysi,nic vic.Nevim,co s tim.Zkouse jsem i smazat ty 4.7 a nainstalovat ty z originalniho CD,ale porad to stejny... Winwows muzu rozjet jen pokud dam pri nabihani pocitace alt+F8 a vyberu z nabidky VGA rezim... Pak Windowsy nabehnou,ale pokud jakkoliv zmenim nastaveni rozliseni nebo ta neco,opet zcerna obrazovka a nic...

    Poradte mi prosim!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    289

    Standardní

    preinstaluj si cely system, asi sa ti biju drivery s povodnymi (cos tam mal za grafiku?) inak to budes riesit ovelôa dlhsie a nakoniec to aj tak nebude 100%.

    Reinstall komplet systemu netrva dlhsie ako 2 hodky...

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele NazQul
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Praha 4, Krč
    Věk
    40
    Příspěvky
    636
    Vliv
    252

    Standardní

    A taky se koukni do FAQu...

  4. #4

    Standardní

    Do FAQu jsem se koukal,ale nic bohuzel nenasel,asi jsem ve svem zklamani slepej jak patrona...

    Pred tim jsem mej GF4 Ti 4200, je mozny,ze se proste bijou nVidiacky drivery s tema od ATI?Asi jo... No dobre,pokusim se o reinstall,jen jsem bohuzel nekomu pujcil instalacku Wndowsu a uz jsem zapomnel komu

    Diky za pomoc...

  5. #5

  6. #6

    Standardní

    Jj zkusim, dik moc...

  7. #7

    Standardní

    Tak jsem vsechno preinstaloval a porad to stejny... Normalne bez Catalystu to vali,ale jak je dam nainstalovat,tak po restartu to zatuhne...

  8. #8
    Banned
    Založen
    10.07.2003
    Bydliště
    Teplice-Praha-C.Budejovice
    Příspěvky
    824
    Vliv
    0

    Standardní

    preinstaloval jsi WinXP? taky?, zkus jeste nechat na karte ten puvodni chladic.

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal s.kral
    Tak jsem vsechno preinstaloval a porad to stejny... Normalne bez Catalystu to vali,ale jak je dam nainstalovat,tak po restartu to zatuhne...
    Hmm, je možné že je blbá grafika, nebo slabý zdroj, nebylo by na škodu napsat si do podpisu sestavu jakou máš, windows máš hádám XP?. Taky zkus v biosu vypnout AGP Fast Writes a AGP dát na 4X.
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  10. #10

    Standardní

    Mam desku MSI K7T266 Pro2 ,1*512 MB RAM, Athlon XP 2000+ a zdroj 300W...

    Zkusim jeste v Biosu zmenit ten Fast writes a tak...

    Windowsy XP jsem preinstaloval...

  11. #11

    Standardní

    Zkus si jeste jednou projit FAQ (uvod), je to vycerpavajici popis a reseni 99% problemu
    Jeste bych si pro jistotu nainstaloval starsi VIA 4in1, novejsi by vzhledem k typu tve desky mohly delat brikule, BTW ovladace se nainstaluji bez problemu ?

  12. #12

    Standardní

    Myslis ovladace na grafiku?Ty se nainstaluji v pohode. A ovladace ¨na desku taky,pouzivam pro jistotu ty originaly co mam na cedu k te desce...

    Uz jsem zkousel i vypnou ten Fastwrite a nastavit AGP4x,ale dela to furt t stejny... Po najeti do Windowsu cerna obrazovka a je videt jen kurzor mysi,kterej obcas zmizi...

    Na FAQ jeste teda mrknu jednou...

    P.S.Pokud by vas jeste neco napadlo,predem moc dik...

  13. #13

    Standardní

    Jen porad nechapu, proc mam kdyz dam vlastnosti na plose (pravym klikem od mysi),proc tam mam dve grafarny - ATI Radeon 9800 Pro a ATI Radeon 9800 Pro SECONDARY...

    Muze to mit s tema problemama neco spolecnyho?Kdyz dam zakazat (ve spravci systemu) tu druhou,tak to stejne nic neovlivni :

  14. #14

    Standardní

    Zkus si od někoho půjčit nějaký jiný zdroj, např. 350W Fortron nebo Chieftec, možná to bude zdrojem.
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  15. #15
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele sisi
    Založen
    24.02.2003
    Bydliště
    Auckland, NZ
    Příspěvky
    2 176
    Vliv
    282

    Standardní

    Citace Původně odeslal s.kral
    Jen porad nechapu, proc mam kdyz dam vlastnosti na plose (pravym klikem od mysi),proc tam mam dve grafarny - ATI Radeon 9800 Pro a ATI Radeon 9800 Pro SECONDARY...

    Muze to mit s tema problemama neco spolecnyho?Kdyz dam zakazat (ve spravci systemu) tu druhou,tak to stejne nic neovlivni :
    To je absolutne v poriadku... nic nezakazuj.
    Intel Core 2 Duo E6600 @ 3.2GHz (8 * 400MHz) @ 1.3V with Zalman CNPS9500 AT @ 1800RPM, ASUS P5B Deluxe/WiFi, 2x1GB Corsair Twin2X PC2-6400 DDRAM @ 400MHz (4-4-4-12) @ 2.1V, Leadtek 8800GT 512MB, WD Caviar SE16 250GB, Asus DRW-1608P3S, Creative SB Audigy Value, Logitech X-230 speakers, Enermax Liberty 400W, 2x120mm Thermaltake case fan @ 1800RPM, Thermaltake Aguila black case, HP LP2065 LCD, Logitech MX400

  16. #16

    Standardní

    Zdrojem podle me ne,kdyz vsechno vali v pohode s windowsackejma ovladacema a jen ty originaly se se**u...

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal s.kral
    Zdrojem podle me ne,kdyz vsechno vali v pohode s windowsackejma ovladacema a jen ty originaly se se**u...
    Protože až ty ATI ovladače nahrají vše pro plnou podporu grafiky, při nainstalování grafiky si to testuje grafiku, tím že 2x přeblikne obraz a pokud to není schopno běžet v AGP režimu, tak to běží pak v PCI, v případě úplně na prd zdroje to může skončit černou obrazovkou, je taky možné že si ta karta nerozumí s tvojí deskou.
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  18. #18

    Standardní

    Taky jsou na obracovce takovy svisly pruhy trosku jinyho odstinu... Ach jo...

  19. #19

    Standardní

    Tohle presne (pruhy) me obcas delala stara GF3, stacilo ji poradne zatlacit do AGP slotu

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal s.kral
    Taky jsou na obracovce takovy svisly pruhy trosku jinyho odstinu... Ach jo...
    Hmm, buď zdroj, nebo grafika. S těma pruhama mi to tady dělala 2x karta od Inno3D, taky pruhy a ovladače skončily černou obrazovkou, grafika byla vadná. Sedí ti ten chladič dobře na grafice?
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  21. #21

    Standardní

    Sedi dobre... Ted jsem tam zase hodil ten originalni chladic,ale furt tÿ samy pruhy... Jeste zkusim ty ovladace... Ale uz tomu moc neverim

  22. #22

    Standardní

    Reinstall si zkousel, ale:
    1.Kazdopadne bych jeste pred restartem nastavil v BIOSu FW off,AGP 4x a pokud mozno i kousek snizil jeji base frekvenci...(dejme tomu na 60MHz).
    2.Instalace NEJNOVEJSICH ovladacu pro chipset ! Mnohdy velmi pomuze.(I kdyz ta deska by sama asi chtela vymenu )
    3.Po reinstallu jsi mel nejdriv zkusit nizsi verze. Catalysty (drivery obecne) se lip preinstalovavaji nahoru nez dolu.
    Mels dat 4.0-4.1 napriklad. Pokud budou OK muzes jit vys, ale obecne pro karty jine nez X800 verze 4.5,4.6 nebyly nijak dobre a predpokladam ze 4.7 bude neco podobnyho(ATi tam honi vykon v X800).
    Ty pruhy sem videl na jenom foru, zkus prohledat tady: http://www.sapphiretech.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1

    Jinak bych urcite zkusil tu grafiku v jinym kompu, to je takove spolehlive meritko tim nic nezkazis.

    GoodLuck
    Black holes are where God divided by zero. - Steven Wright
    2600K s AC HF14 | P8P67Deluxe s 16GB DDR3 | GTX1080 s LP2480zx | EVO850 s ICH10R | X-Fi s HD555 | TripleXtreme 360 s HPPS+ | Windows 10 + 7

  23. #23

    Standardní

    Zkousel jsem tu kartu na jinym pocitaci a delalo to stejny pruhy jako u me,bohuzel nebyl cas vyzkouset drivery...

    Nejhorsi na tom vsem je,ze tu kartu mam koupenou z Aukro.cz na dobirku od nejakyho borce,takze vazne si nedokazu predstavit,jak to budu reklamovat,prestoze on psal ze na ni dava zaruku 3 roky...

  24. #24

    Standardní

    Tak to je mi te uprimne lito, pac to vazne vypada na vadnej kus + jeste tendle zpusob reklamace zda se mi byt ponekud nestastnym .
    Black holes are where God divided by zero. - Steven Wright
    2600K s AC HF14 | P8P67Deluxe s 16GB DDR3 | GTX1080 s LP2480zx | EVO850 s ICH10R | X-Fi s HD555 | TripleXtreme 360 s HPPS+ | Windows 10 + 7

  25. #25

    Standardní

    Takze s prodejcem jsem mluvil a mam mu to pry poslat a hned mi pry posle novou,ze reklamaci vyridi sam,takze jsem spokojenej

    Diky vsem za pomoc...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •