Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Bordel v objektivu, co s tím?

  1. #1

    Standardní Bordel v objektivu, co s tím?

    Koupil jsem si D70 + 18-70DX, mám ho pár dní a nafoceno do cca 500 fotek a zjistil jsem že mám bordel v objektivu (teda asi v objektivu, na snímači nic není). Na fotkách pořízených s větší clonou (cca 10 a výš) jsou vidět flíčky. Níže je ukázka (nezmenšený výřez). Takovejch flíčků je na fotce skoro deset a když kouknu do objektivu, tak je vidět že tam trošku smetí je. 5s,f22



    Tak prosím poraďte co s tím, jestli to v servisu uznají jako záruční opravu (vyčištění objektivu) nebo jestli mě to nechají zaplatit.
    Dík
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    no a ty casto fotis na tyhle extremni casy a clonu a jeste k tomu na svetle jednolite pozadi?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    no a ty casto fotis na tyhle extremni casy a clonu a jeste k tomu na svetle jednolite pozadi?
    No právě jsem zjistil že občas i jo, i když se mi to na fotkách objevilo hlavně díky tomu že jsem s tím moc nepočítal a běhal jsem s foťákem hlavně nastavenym na prioritu clony. tohle je udělaný jako příklad, tudíž v nejhorší možný podobě. A při F kolem 10 je to vidět na obloze celkem bez problémů.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    ja mam v objektivech take smitka. to, ze si toho vsimnu je jen dilem toho, ze dotycnou fotku upravuju. ale nikdy jsem to nemel jako prekazku.

    tak jako tak se toho pri plastovem tele objektivu nezbavis. driv nebo pozdeji se zaspini opet.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5

    Standardní

    Bohužel... mISHA má pravdu... Zašpiní se znovu a to dost brzy pokud ho používáš často...
    -- under construction --

  6. #6

    Standardní

    Tak se s tím holt smířím, i když mě to mrzí. Každopádně už chápu proč se prodávají objektivy za 50tis. Tahle mrška vinětuje při nízký cloně a leze do ní bordel, ale jinak naprostá spokojenost.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  7. #7

    Standardní

    ten bordel nemas vo vnutry, teda nemal by si ... vacsinou je zaprasena predna/zadna strana alebo filter a kludne mozes mat aj prach na cipe, uvedom si ze zrkadlo pri cvakani z bordelom co vo fotaku mas (a iste tam nejaky mas ) pekne pohybuje. Riesenie je ofukat cip, vycistit objektiv atd. to ofukanie cipu nerob stlacenym vzduhom ale takou gumovou kravinou by hama mackacou co ma uzky vystup a vacsi tlak ako bezne rucne ofukovadla
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  8. #8

    Standardní

    Jak bylo receno - bordel je na snimaci nebo objektivu - zvenci, ne zevnitr. Reseni problemu neexistuje - musel bys snimac i objektiv ocistit a pak objektiv menit v bezprasnych prostorach (chirurgicke saly, ciste prostory fabrik na polovodice...). Doporucuje se menit objektivy tak, ze fotak namiris kolmo dolu (na zem) a v teto poloze co nejrychleji (tak za 3-5 vterin) vymenis objektiv. Samozrejme to budes delat v co nejmene prasnem prostredi, takze zadne rozkvetle louky, zadne mesta .
    PC: AMD Athlon XP 2000+ | MB Soltek SL75DRV-2 | 1GB DDR RAM | 320GB PATA Hitachi DeskStar | DVD-RW Nec 3520A | ATI 9800 128MB | SoundBlaster Live 5.1 | TV+FM tuner Genius Video Wonder III Pro | bedna YeongYang YY-5601, zpomaleny 120mm vetrak | ADI E75 | OS Debian sid
    NB: IBM Thinkpad T41 - P-M 1.6GHz | 1GB RAM | 40GB disk | display 1024x768 | OS Debian sid

  9. #9

    Standardní

    Když říkám že bordel je uvnitř objektivu, tak tím myslím že je opravdu uvnitř objektivu

    Je vidět asi na druhý čočce. Ten objektiv není vzduchotěsnej a při zoomování do sebe tahá vzduch.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  10. #10
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    jj u techto plastaku a tim spis u vysouvacich je vysoka pravdepodobnost prachu uvnitr. asi to v awh dokazi vycistit, ale cenu si musis zjistit sam.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •