Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: RTP multicast a switch edimax

  1. #1
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní RTP multicast a switch edimax

    Zdravim, toto berte jako info a zaroven dotazek

    Mam nejakyho 8port edimaxe, je uz par let starej, proste uplne obyc 10/100 switch. V souvislosti s pokusy s dvb-t jsem narazil na zajimave chovani.

    Do swiche byla pripojena 10tkova sitovka a stroj ve kterem je byl off (proste svitil port v 10tkovym rezimu). V tomhle stavu jsem resil, ze multicastovy stream dvb-t se mi cukal. Po nejakem tom zjistovani co se deje jsem dosel k zaveru, ze mi z nejakeho duvodu do klientskeho stroje leze pouze cca 10Mbit (jak srv, tak klient maji Gbit sitovky a jsou spojeny prave zminovanym switchem). Nechtel sem verit vlastnim ocim, nejdriv sem podezrival sitovky (proveroval sem rezim, nastaveni, ....), pak aplikace a teprve kdyz uz sem nevedel co dal, tak sem odpojil tu 10tkovou sitovku a najednou vse OK ...

    Jelikoz zaroven blikaly vsechny porty switche, zda se, ze se z nejakeho duvodu ke streamu chova jako k broadcastu + omezuje datovy tok ma maximum, ktere je schopen dorucit nejpomalejsimu (i kdyz vypnutemu) klientovi.

    Napada vas nekoho pricina takoveho chovani ? RTP jako takove bezi na udp = nedorucene pakety proste zmizi.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: RTP multicast a switch edimax

    No to je jasný, protože multicastovej packet aby nějak prošel L2 vrstvu tak se mu přidělí MAC adresa ne konkrétního zařízení, ale podle IP se mu vygeneruje MAC z rozsahu vyhrazeného pro multicast. Switch, kterej neumi multicast, neví že to je multicastová MAC a tudíž se k ní chová jako ke každý jiný neznámý MAC adrese - broadcastuje.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: RTP multicast a switch edimax

    Jop, to ze se to chova jako broadcast jeste chapu, ale proc to omezi na tech 10M to teda ne.
    Jeste dodam, ze srv vs klient sem proveroval (ve zminovany situaci) a celkem bez potizi sem prodlacil dalsi data (dostal sem se na cca 40Mbit, takze v tomhle problem nebyl). Tedy swich protlaci unicastovy data z portu na konkretni port, ale broadcast je omezenej a chova se to prave takto = zahazuje pakety pro vsechny porty, ne jen pro ten co nestiha.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: RTP multicast a switch edimax

    Tak tohle je zvláštní, to je fakt. Imho prostě bere zpracování packetu jako atomickou operaci a plný Tx buffer způsobí zrušení operace a zahození packetu. Žádný důvod proč se tak chová mě nenapadá, jestli můžeš zkus nějakej jinej switch, pokud se bude chovat stejně - důvod to má, pokud ne - je to haluz Edimaxu.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  5. #5

    Standardní Re: RTP multicast a switch edimax

    Ide asi o to, ze switch nema oddelene vysielacie buffery pre kazdy port. Buffer je len jeden, do neho sa paket zapise a potom sa vysiela. Bud sa vysle na jeden port (ziadny problem), alebo sa vysle na vsetky porty. A pravdepodobne cele vysielanie musi bezat jednou rychlostou.
    Predpokladam, ze vsetky lacne switche sa budu spravat rovnako.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. jaky levny switch? edimax nebo mr. connect?
    Založil Opty v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 27.07.2005, 23:35
  2. jak dostat Win95 instalaci do notebooku???
    Založil pETSaa v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 23.04.2005, 17:56
  3. Switch Edimax ES-3108P 8port 10/100 "bručí"
    Založil Bohous v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 08.03.2005, 20:14
  4. Switch Acorp bliká všemi diodami, a nic nedělá ????
    Založil Dejv v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 04.02.2005, 01:16

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •