Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Bootovací CD (DVD)

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Litvínov
    Příspěvky
    53
    Vliv
    264

    Standardní Bootovací CD (DVD)

    Zdravim, potřebuji poradit jak udělat bootovací CD nebo DVD, s tím že po nabootování se spustí určitý program. Tzn. nejedná se mi jak udělat bootovací CD s WinXP atd !
    Dík za každou radu

  2. #2

    Standardní

    A jaky program?

    Zkus program Ultimate Boot CD.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  3. #3

    Standardní

    Budeš si muset ujasnit, co vlastně chceš. V jakém systému ten tvůj program má běžet? Windows, Linux, Dos? Nebo bys rád, aby ten program běžel mimo operační systém? Nebo jen chceš, aby po nabootování z harddisku se spustil program z CD? Musíš to popsat přesně. Nebo po vložení CD do mechaniky se má spustit program, který na CD je?
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Litvínov
    Příspěvky
    53
    Vliv
    264

    Standardní

    Vzhledem k tomu že když se nabootuje z CD je to víceméně DOS a nezáleží co je na počítači za operační systém, tak se jedná o spuštění programu co bude uložený na tom CD. Kdyby se jednalo o Linux určitě bych to napsal, věř mi.

  5. #5
    Junior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Litvínov
    Příspěvky
    53
    Vliv
    264

    Standardní

    .......... Budeš si muset ujasnit, co vlastně chceš.
    .......... Nebo jen chceš, aby po nabootování z harddisku se spustil program z CD?
    .......... Nebo po vložení CD do mechaniky se má spustit program, který na CD je?

    LEO:
    Prosim tě, přečti si znova ten můj první dotaz? Nebo si potřebuješ ujasnit co vlastně čteš?

  6. #6

    Standardní

    "Vzhledem k tomu že když se nabootuje z CD je to víceméně DOS"
    Promiň, ale toto je totální blbost. BartPE nabootuje do winXP, live distribuce Linuxu nabootují do Linuxu v textovém nebo i grafickém módu a samozřejmě lze vyrobit boot CD, které ti nabootuje do DOSu. Máš-li na mysli autorun, pak hledej na netu něco o něm. Z toho dotazu to nevyplývá (jen, že nechceš bootovat do winXP). Podívej se třeba sem:
    http://www.pctuning.cz/titulnistrana...ayID=3&Print=1
    Jsou tam i odkazy na image (http://www.bootdisk.com/) známých systémů. Je tak těžké napsat, že program má běžet v DOSu?
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  7. #7

    Standardní

    Priklad: chceš urobiť image svojho HDD na DVD cez ghost aby bootoval, postupuj takto:
    1. naformatuj si disketu ako bootovaciu
    2. aby si videl CD-ROM, musis na disketu pridat subor MSCDEX.EXE a ovladač CD-ROM napr. VIDE-CDD.SYS, ktory najdes na nete.
    3. dalej vytvor na disketu subor autoexec.bat a config.sys.

    AUTOEXEC.BAT u mna vyzeral takto
    @echo off
    SET TZ=GHO+08:00
    MSCDEX /D:MSCD001 /L:X
    PATH=a:\;a:\dos;x:\ghost
    echo Loading Ghost Wait........ (Created by Casper 28.11.2004)
    echo ...
    echo ..
    echo .
    X:
    ghost.exe -clone,mode=restore,src=X:\maja.gho,dst=1:1 -fx -sure

    CONFIG.SYS takto:
    DEVICE=VIDE-CDD.SYS /D:MSCD001

    4. cez nero vyber DVD-BOOT a ako "source of boot data" nastav floppy.
    5. vypal na DVD prislusny program podla potreby. Ja som napalil ghost a image mojho HDD, viď moj autoexec.bat.

  8. #8

    Standardní Re: Bootovací CD (DVD)

    dobry den potreboval bych poradit s boot dvd ale predem chci zduraznit ze jsem uplnej laik tak prosim o podrobnou odpoved, koupil jsem si notebook toshiba satelite l500d s operacnim systemem windows 7 home premium v anglictine a preinstaloval jsem ho na windows 7 ultimate cz protoze neumim anglicky ani slovo, a ted nemuzu sehnat nikde na netu ovladace, na strankach vyrobce nejsou kompletni a nikde jinde jsem je nenasel, drive nez jsem preinstaloval windows tak jsem si vypalil ten stary v recovery systemu na dvd a jsou to 4 bootovaci dvd a ted nevim jak z tech bootovacich dvd dostat ovladace abych je mohl naistalovat na novem windows, prosim o radu jesli s tim jde neco delat a jak predem dekuji.

  9. #9
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 415
    Vliv
    295

    Standardní Re: Bootovací CD (DVD)

    1) instalace ultimate na licenci home premium není legální
    2) na windows update jsou k dispozici jazykové balíčky (tzn. by neměl být problém požádat člověka umícího anglicky o počeštění)
    3) recovery DVD k notebookům vůbec nemám v lásce a člověk, který to nemá fyzicky v ruce, ti s tím neporadí
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron M.2)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 3050 (i5 7500, 16 GB DDR4 Micron, HD5450, 500 GB Micron M.2, 2 TB 2,5" Seagate, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  10. #10

    Standardní Re: Bootovací CD (DVD)

    dekuji za odpoved ale stejne to uplne nechapu hledam na netu uz asi mesic a porad nic na windows update sice jazykove balicky jsou to jsem taky nasel ale bohuzel ne pro verzi home premium a jak je mysleno ze muzu pozadat nekoho o pocesteni,diky.
    Naposledy upravil radekbrblos; 15.11.2009 v 00:00.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •