Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: V práci inet přes proxy, doma bez proxy. Jak?

  1. #1
    Member
    Založen
    16.03.2003
    Bydliště
    Brno, Nitra, Židlochovice
    Příspěvky
    116
    Vliv
    260

    Standardní V práci inet přes proxy, doma bez proxy. Jak?

    Takže: v kanceláři mám PC (WinXP) připojené na Bluetone Angel, do sítovky samozřejmě. V PC je i bezdrátová síťovka a k ní se připojuje notebook (WinXP). Notebook na internet chodí přes proxy (Proxy+) na PC bezdrátem (Wi-Fi). Proxy je v notebooku nastaveno v možnostech internetu (je tam i zaškrtnuto "Automaticky zjišťovat nastavení").
    Doma mám UPC připojené do síťovky téhož notebooku (kabelem), nic se nenastavuje - vše automaticky, a to mi při tomto nastavení s proxy nechodí. Jak udělat, aby systém sám poznal, jestli proxy je nebo není Nebo případně pro jednu síťovku (Wi-Fi) proxy používat a pro druhou (ethernet) nepoužívat...

    Díky za rady.
    -= Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého =-

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    10.10.2002
    Bydliště
    Binary space
    Příspěvky
    567
    Vliv
    271

    Standardní

    MyIE nádstavba do IE umí nastavit více proxy serverů a dynamicky (za běhu) je můžeš přepínat.

    Pokud to chceš automaticky tak si udělej skript který bude pingat proxy v práci. Pokud nepingne zrušíš nastavení proxy v registrech, pokud pingne tak ji nastavíš. Skript pak dej po spuštění.
    Velmi drahý vysokofrekvenční ohřívač okolního vzduchu.

  3. #3
    Member
    Založen
    16.03.2003
    Bydliště
    Brno, Nitra, Židlochovice
    Příspěvky
    116
    Vliv
    260

    Standardní

    Citace Původně odeslal VOiD
    Pokud to chceš automaticky tak si udělej skript který bude pingat proxy v práci. Pokud nepingne zrušíš nastavení proxy v registrech, pokud pingne tak ji nastavíš. Skript pak dej po spuštění.
    Ten skript bych udělal, algoritmus není težký , ale pod win moc neskriptuju. Rád se ale přiučím. Je nějaký web ...? Podívám se. Fakt je, že ping a nastavení proxy by neměl být problém. Díky za radu. Jen mě mrzí, že Windows na toto pro notebooky nepomatují....
    -= Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého =-

  4. #4

    Standardní

    Ja na tohle pouzivam IBM Access Connections. Lze ho stahnout volne z webu, ale je urcen vyhradne pro ntb IBM (hlida s id z biosu). Lze tam nastavit ruzne profily pro ruzne site, ktere se muzou odlisovat pouzitou sitovou kartou, IP, DNS, defaultni tiskarnou, proxy apod. ...proste cimkoli. Prijdou do prace, zvolim profil prace (nastavi se mi DHCP, DNS, zkopiruje se specialni pracovni hosts, nastavi proxy a vypne bezdratova sitovka), prijdu domu nastavim profil doma a zase se mi nastavi domaci prostredi (bezdrat, DNS, tiskarna atd.). Vzhledem k tomu, ze se bezne pohybuji v cca deseti sitovych prostredich, tak je to neocenitelne.

    Pokud nemate IBM, tak zkuste treba http://www.netswitcher.com/

  5. #5

    Standardní podekovani

    diky - moc jste mi pomohli
    CPU: AMD 3000+@2.475GHz, MoBo: DFI NF4 SLI-DR, RAM: 2x512MB Mushkin PC4400 CL2,5 2.5-4-4-6, VGA: Leadtek WF6800GT TDH 256MB@412&1130, DVD-Rom: Pioneer DVD-120S ; LG GSA-4160, Case: Chenbro GamingBomb Orange, PSU: OCZ PowerStream 600ADJ EU, Sound: Creative SoundBlaster Audigy 2 ZX, Speakers: Creative GiGaWorks 7.1 THX, HDD: 2 x Hitachi Deskstar 7K250 VLSA80 - 120GB (S-ATA raid 0).

  6. #6

    Standardní

    Tohle by si taky mohlo pomoci

    http://netprofiles.danielmilner.com/index.php
    spyBook: HP nx9010 => C 2.4Ghz | 512 MB DDR | 30 GB HDD | DVD | 15" display
    spyPc No.1: SOLTEK SL75-DRV5-E | AMD ATHLON XP1700+ | 512 MB DDR | ATI R9200 | SEAGATE B7200.7+ 120 GB | NEC ND2510A | GENIUS SM Value 5.1 | ASKEY TView99 | acer AL1721ms | GENIUS SP-G106 | GENIUS Twin Touch Wireless | MODE COM Impact Black
    spyPC No.2: ABIT KT7A | AMD Duron 1Ghz | 256 MB SDRAM | GeForce 4 MX440 SE | SEAGATE BIV 40GB | MSI X52P | 15" AOC LM520A

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •