Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Audigy 2 ZS- co vydrzi, nebo co spis ne .... prosim pomoc

  1. #1

    Standardní Audigy 2 ZS- co vydrzi, nebo co spis ne .... prosim pomoc

    Dobry den, diky teto skvele diskuzi jsem zazil spoustu nadejnych chvil, ale potom, je mi to moc lito, i stejny pocet chvil zklamani. Mam problem s jiz vyse uvedenou zvukovkou. Kdyz si nainstaluju demo z cd feature showcase demo (pousteni hudny v 2 a 5 kanalu), tak pri prehravani je slyset hrozivy sum a lupani. Zkusil jsem temer vsechny rady zde uvedene, ale nic nepomohlo. Jedine, co jsem jeste nezkousel, je vypnuty APIC. Tam ale psali, ze se musi reinstalovat system, coz se mi nechce a navic, nemam jistotu, ze to pomuze.... Muzete mi prosim poradit, proc mi to v tom demu lupe a sumi? To neni moc zrovna dobra vizitka C*, ze? A dalsi otazecka: Kdyz spustim prehravani ve winampu a treba k tomu pustim jeste DVD-Audio (bylo od c* prilozeno), jede zvuk v pohode, lae jakmile zacnu cokoliv delat, hejbat s mysi popr. kopirovat, zvuk ma zase stejne praskani..... ach jo.... pomoooooc

  2. #2

    Standardní tak uz vim od kud vitr vane

    Byl jsem naprosto zoufaly a po dlouhem hledani jsem se docetl na jednom nemeckem serveru, ze tento "neduh" je kombinaci SATA disku (Samsung 160GB) a SB Audigy 1/2/ZS. Mate nejaky napad co s tim?? Prosim pomozte......

  3. #3

    Standardní

    Zkus dat kartu do jinyho slotu.
    Me to kdysi praskalo pri prehravani DVD Audio - pomohl reinstal Windowsu.

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    06.03.2003
    Bydliště
    St. George (SVK)
    Příspěvky
    1 023
    Vliv
    271

    Standardní

    No obávam sa, že sa tomu reinstalu nevyhneš. Práve spomenutý problém SATA disku a Audigy svedčí o problémoch s IRQ. Na 95% si myslím, že by to zabralo. Ale keď sa ti nechce tak viem poradiť už len špeciálnu vatu do uší proti lupancom.

    ps:ešte si mohol uviesť výrobcu dosky a chipset, lebo niektoré niesú schopné APIC korektne deaktivovať.
    TB 1700+@2060MHz 1,54v (letný režim)JIUHB DLT3C 0308SPMW(10x206)Titan TTC-CU5TB,8RDA vddmoded 1,78v,2x256 TwinMOS PC3200 CL2.5,sync,dual, @412MHz CL2 11-3-2, PowerColor X800Pro VIVO@X800XT PE, 2xHDD Barracuda160GB RAID0, Maxtor20GB 7200rpm, DVD Toshiba SD-M1712, CDRW BTC,Audigy2@A4Pro,Lan 10/100-nejaký shit,Genius 5,1HT,Leadtec WinfastTV2000XP,Enermax350w,iiyamaVMP454, NB AcerTM4400 upgaded 1.26GB RAM, A2ZS Notebook, my BF1942/BF2 name: |bmk|Andrey

  5. #5

    Standardní reseni

    Diky vsem za odpovedi.... ja to vyresil skutecne tim reinstalem systemu, acpi jsem nechal tak jak je, irq to same,tzn. ze zvukovka visi na virtualnim IRQ 16,zadne pridavne ovladace, zpomalovace a nic podobneho. Problem je skutecne v SATA. Jeden manik z nemecka delal hodne slozite testy, ze kterych vyplyva: Nesmi byt nainstalovany system a ovladace Audigy na SATA disku !!!! Dela to hlavne problemy pri prehravani DVD audio a kopirovani nebo jakekoli praci s diskem. System jsem tedy nainstaloval na IDE disk (sice pomalejsi, ale nerusi!!!!) a SATA disk jsem dal jako datovy a je po problemech. Hurrrraaaa. konecne..... jeste bych se vratil k tomu "lupani". Toto nebylo klasicke lupani, ale takovy divny sum+ ruseni orig. signalu. Moje konfigurace je:MSI K7n2 DELTa-ILSR, AMD athlon 2600+, 1GB DDR kingstone RAM-dual channel CL2, SATA 160GB Samsubg, 80 GB IDE WD BB.

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    06.03.2003
    Bydliště
    St. George (SVK)
    Příspěvky
    1 023
    Vliv
    271

    Standardní Re: reseni

    Citace Původně odeslal jirimi
    Diky vsem za odpovedi.... ja to vyresil skutecne tim reinstalem systemu, acpi jsem nechal tak jak je, irq to same,tzn. ze zvukovka visi na virtualnim IRQ 16,zadne pridavne ovladace, zpomalovace a nic podobneho. Problem je skutecne v SATA. Jeden manik z nemecka delal hodne slozite testy, ze kterych vyplyva: Nesmi byt nainstalovany system a ovladace Audigy na SATA disku !!!! Dela to hlavne problemy pri prehravani DVD audio a kopirovani nebo jakekoli praci s diskem. System jsem tedy nainstaloval na IDE disk (sice pomalejsi, ale nerusi!!!!) a SATA disk jsem dal jako datovy a je po problemech. Hurrrraaaa. konecne..... jeste bych se vratil k tomu "lupani". Toto nebylo klasicke lupani, ale takovy divny sum+ ruseni orig. signalu. Moje konfigurace je:MSI K7n2 DELTa-ILSR, AMD athlon 2600+, 1GB DDR kingstone RAM-dual channel CL2, SATA 160GB Samsubg, 80 GB IDE WD BB.
    Ok, aj tak by som skúsil vypnúť ten APIC. A nemýl si ACPI s APICom.
    TB 1700+@2060MHz 1,54v (letný režim)JIUHB DLT3C 0308SPMW(10x206)Titan TTC-CU5TB,8RDA vddmoded 1,78v,2x256 TwinMOS PC3200 CL2.5,sync,dual, @412MHz CL2 11-3-2, PowerColor X800Pro VIVO@X800XT PE, 2xHDD Barracuda160GB RAID0, Maxtor20GB 7200rpm, DVD Toshiba SD-M1712, CDRW BTC,Audigy2@A4Pro,Lan 10/100-nejaký shit,Genius 5,1HT,Leadtec WinfastTV2000XP,Enermax350w,iiyamaVMP454, NB AcerTM4400 upgaded 1.26GB RAM, A2ZS Notebook, my BF1942/BF2 name: |bmk|Andrey

  7. #7

    Standardní Re: reseni

    Citace Původně odeslal jirimi
    Diky vsem za odpovedi.... ja to vyresil skutecne tim reinstalem systemu, acpi jsem nechal tak jak je, irq to same,tzn. ze zvukovka visi na virtualnim IRQ 16,zadne pridavne ovladace, zpomalovace a nic podobneho. Problem je skutecne v SATA. Jeden manik z nemecka delal hodne slozite testy, ze kterych vyplyva: Nesmi byt nainstalovany system a ovladace Audigy na SATA disku !!!! Dela to hlavne problemy pri prehravani DVD audio a kopirovani nebo jakekoli praci s diskem. System jsem tedy nainstaloval na IDE disk (sice pomalejsi, ale nerusi!!!!) a SATA disk jsem dal jako datovy a je po problemech. Hurrrraaaa. konecne..... jeste bych se vratil k tomu "lupani". Toto nebylo klasicke lupani, ale takovy divny sum+ ruseni orig. signalu. Moje konfigurace je:MSI K7n2 DELTa-ILSR, AMD athlon 2600+, 1GB DDR kingstone RAM-dual channel CL2, SATA 160GB Samsubg, 80 GB IDE WD BB.
    Je to tim ze nemas na MB nativni podporu SATA, tedy SATA radic je povesen na sbernici PCI a pri prenosu dat tak dochazi k ruseni signalu od jinych zdroju signalu (zvukovka, sitovka..). Ja mam podobny problem, ale s televizni kartou.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •