Stránka 3 z 16 PrvníPrvní 123456713 ... PosledníPoslední
Výsledky 51 až 75 z 378

Téma: Eurotel Data Expres - nový vysokorychlostní internet snadno

  1. #51

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Chlapi, podle mne nedelate dobre, ze do toho jdete tak rychle bezmyslenkovite. Si uvedomte, ze tedka jedete defacto na maximum BTS. Az tam bude par stovek lidi a budete mit 32kbps tak mi tu nebrecte!
    Ještě tam nejsme vyčkavame, budem testovat a sledovat dění....
    Core2Duos 8200@ 4 Gigasy ,Thermal Take Tower112 +2x9cm ventilátor, podvozek Gigabyte GA-965P-DS4, 2 gigasy ramky GEIL 800MHz@1000MHz, grafika Leadtek 8800GTS 320MB, disk pevny SATA - 36 Gigasu od WD - RAPTOR a 350 Gigasu SATA od maxtora,19" Samsung LCD, laser mickey maus CYBER SNIPA :-))Bedna CHieftec veliká, DVD-RW ASUS a LG a to všechno živi 550W blue storm Fortron
    \"Kdo vysoko myslí, ten hluboko padá\"

  2. #52

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Chlapi, podle mne nedelate dobre, ze do toho jdete tak rychle bezmyslenkovite. Si uvedomte, ze tedka jedete defacto na maximum BTS. Az tam bude par stovek lidi a budete mit 32kbps tak mi tu nebrecte!
    maximum BTS - no s tím bych maličko nesouhlasil, teoretické maximum služby je 2.4 Mb/s, a v rámci testovacího provozu pohybovaly hodnoty okolo 1 Mb / s, takže bych to neviděl tak bledě, a rozhodně si nemyslím, že jedeme na maximum.

    Ono omezení na 256 Kb / s, je tam úmyslně z důvodu následovného nezpomalení služby "po eventuálním návalu zákazníků", jak jsem zjistil od zasvěcených a upřímně síť NMT je v této chvíli z cca 90% volná pro data expres a dovolím si předpokládat, že ET neinvestoval do této technologie 10 - či možná 100 miliónů, aby byla pro řádově 100-ky uživatelů
    Přišel jsem, viděl jsem a stále jsem LAMA

  3. #53
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal dort
    Citace Původně odeslal Kon
    Chlapi, podle mne nedelate dobre, ze do toho jdete tak rychle bezmyslenkovite. Si uvedomte, ze tedka jedete defacto na maximum BTS. Az tam bude par stovek lidi a budete mit 32kbps tak mi tu nebrecte!
    maximum BTS - no s tím bych maličko nesouhlasil, teoretické maximum služby je 2.4 Mb/s, a v rámci testovacího provozu pohybovaly hodnoty okolo 1 Mb / s, takže bych to neviděl tak bledě, a rozhodně si nemyslím, že jedeme na maximum.

    Ono omezení na 256 Kb / s, je tam úmyslně z důvodu následovného nezpomalení služby "po eventuálním návalu zákazníků", jak jsem zjistil od zasvěcených a upřímně síť NMT je v této chvíli z cca 90% volná pro data expres a dovolím si předpokládat, že ET neinvestoval do této technologie 10 - či možná 100 miliónů, aby byla pro řádově 100-ky uživatelů
    100ky uživatelů se podívej na netu na ohlasy. Tam se nasype hromada lidi. Za pár měsíců bude na 1 BTS tak par desitek uzivatelu a do toho jeste FUP.
    Ve vetsich mestech by melo smysl si poridit smerovku (staci nejaka upravena Yagina z TV) a vyhledavat si nejmene zatizenou BTS v danou chvili
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  4. #54

    Standardní

    A jedna technická. Když si to koupíš a necháš aktivovat, tak si to pak můžeš připojit na libovolnou základnovku (třeba si to vzít na chatu) nebo seš vázanej na nějaký místo dle smlouvy?

  5. #55
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Maxik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha - Luziny
    Příspěvky
    2 285
    Vliv
    291

    Standardní

    Citace Původně odeslal KUBA
    A jedna technická. Když si to koupíš a necháš aktivovat, tak si to pak můžeš připojit na libovolnou základnovku (třeba si to vzít na chatu) nebo seš vázanej na nějaký místo dle smlouvy?
    nejses, melo bejt, ale je to prej plne ehm "mobilni"

    PC - Pentium G3258 - 4.5GHz, Gigabyte GA-Z97P-D3, DDR3 3x8GB 1866, MSi GTX970 Gaming 3.5G, nejaky to 256GB SSD a par tera HDD, case Zalman Z9 U3
    NTB - HP EliteBook 8470p - Core i5-3320M (2.6GHz), 8GB RAM, ATi 7570M 1GB, 500GB+250GB HDD a dalsi serepaticky okolo
    Bike - Honda VFR 800 V-tec, 80kW/10500, 244Kg, obuti Michelin Pilot Road, mist k sezeni: 2, SVO faktor = stredni (zalezi na pilotovi)


  6. #56
    Core2Duos 8200@ 4 Gigasy ,Thermal Take Tower112 +2x9cm ventilátor, podvozek Gigabyte GA-965P-DS4, 2 gigasy ramky GEIL 800MHz@1000MHz, grafika Leadtek 8800GTS 320MB, disk pevny SATA - 36 Gigasu od WD - RAPTOR a 350 Gigasu SATA od maxtora,19" Samsung LCD, laser mickey maus CYBER SNIPA :-))Bedna CHieftec veliká, DVD-RW ASUS a LG a to všechno živi 550W blue storm Fortron
    \"Kdo vysoko myslí, ten hluboko padá\"

  7. #57

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon

    100ky uživatelů se podívej na netu na ohlasy. Tam se nasype hromada lidi. Za pár měsíců bude na 1 BTS tak par desitek uzivatelu a do toho jeste FUP.
    Ve vetsich mestech by melo smysl si poridit smerovku (staci nejaka upravena Yagina z TV) a vyhledavat si nejmene zatizenou BTS v danou chvili
    Maličko jsi nepochopil význam mé poslední věty, ta myšlenka se 100 užvatelů měla vyznít jako v obrovských uvozovkách, neb opravdu nechápu, proč by investevali obrovskou hromadu peněz do technologie, která ve finále uspokojí 100-ky uživatelů , dovolím si oponovat, a to že jsem byl skeptik jako Ty, ale po pár rozhovorech s lidmi z ET, kteří jsou přímu u CDMA, tak jsem v pohodě .

    A když si vezmu ADSL a agregaci 1:50, tak to také chodí, byť osobní zkušenost nemám.

    A nedomnívám se, že jedna BTS rovná se prostupnost 1 x 2.4MB / s

    A ještě jeden příklad za všechny, svého času jsem byl připojen pres Wi-FI, která měla konektivitu 1Mb/s a klasickou možnost sdílet pres síť soubory a hry atd. a bylo v ní celkem připojeno cca 80 lidí, a budeš se divit chodilo to pěkně, byť od 8 do 22-ti se nesmělo stahovat, ale pak i noci když většina "sosala" jak šílená, tak to chodilo fajn
    A vyděl si 1Mb/ s na 80 lidí - to je 12,5 Kb /s, což je méně než dial UP ,
    ale ono připojení není jen matematika
    Přišel jsem, viděl jsem a stále jsem LAMA

  8. #58
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    264

    Standardní

    no a taky to omezeni 2.4Mbps neni na BTS , ale na sektor, ne ? a sektory tam muzou byt po 30 stupnich. Takze ta BTS by mohla teoreticky snest az 6x 2.4Mbps .
    Jinak si myslim, ze CDMA je dost na technologickem maximu. Zatimco ADSL u nas neni (viz. rychlosti az 12Mbps v zahranici), takze CDMA se bude casem zpomalovat a ADSL zrychlovat
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  9. #59

    Standardní

    CITACE:
    Autor: Lukke Datum: 04.08 10:21
    Titulek: Re: CDMA - napište sem prosím Vaše zkušenosti. Odebírat reakce:
    Odpovědět
    Tak to také od včerejšího dne testuju. Jsem mimo území pokryté signálem (4 km od posledního zeleného fleku). Dodávanou anténu jsem dal na střechu., kabel oknem. Mám 1 dílek signálu, ping se pobyhuje kolem 150ms, download jede za 16 hodin co to mám připojené průměrně 350kbps. Zátěžový test prošel OK, přes noc jsem stahoval ISO linuxu, ráno jsem přišel k PC a 1,5GB staženo a stahuje plnou rychlostí dále.

    Co bych ale potřeboval vyřešit je to, že pokud je aktivní připojení CDMA v počítači, NENÍ MOŽNÉ používat jakoukoli lokální síť. Pokud totiž do CDMA sítě dorazí source packet s jinou IP adresou, tak dojde ze strany CDMA sítě k restartu PPP session a spojení se zhroutí. Čili není možnost mít doma spojené 2 počítače přes LAN. Doufám, že nějaký koumák něco vymyslí. Mohli byste poradit prosím? Mám to na testování ještě 2 dny... To té doby bych to rád zjistil. Kontaktujte mě kdyžtak na ICQ 91469808 prosím. Můžu sdělit další dojmy.
    Core2Duos 8200@ 4 Gigasy ,Thermal Take Tower112 +2x9cm ventilátor, podvozek Gigabyte GA-965P-DS4, 2 gigasy ramky GEIL 800MHz@1000MHz, grafika Leadtek 8800GTS 320MB, disk pevny SATA - 36 Gigasu od WD - RAPTOR a 350 Gigasu SATA od maxtora,19" Samsung LCD, laser mickey maus CYBER SNIPA :-))Bedna CHieftec veliká, DVD-RW ASUS a LG a to všechno živi 550W blue storm Fortron
    \"Kdo vysoko myslí, ten hluboko padá\"

  10. #60

  11. #61
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    264

    Standardní

    ale ten problem sdileni neni problem aplikace pro CDMA, ale Windowsovskeho sdileneho pripojeni k siti. staci tma jebnout nejakou aplikaci napr. proxy+, kerio FW, ... a je to OK
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  12. #62
    Member
    Založen
    27.07.2003
    Bydliště
    Plzeň, Strakonice
    Věk
    41
    Příspěvky
    148
    Vliv
    259

    Standardní

    Včera večer jsem se dozvědel o DE, dnes ráno si došel pro modem a už frčim. Nainstaloval jsem driver z Erorteláckých stránek, vše proběhlo bez problémů. Na malou antenku jsem si ani neškrt, ale jen jsem připojil velkou, tak pohoda. Chce si to ale s ní hodně pohrát. Moc záleží na umístění antény. Teď jsem vychytal jedno místo nad oknem, právě stahuju 80kB/s, ale stačí dát anténu o půl metru vedle a rychlost je poloviční. Jinak naprostá spokojenost.
    Dell XPS M1210 C2D T5500 1.66GHz; 3GB DDRII 667MHz; nVidia GeForce Go 7400 256MB TurboCache; Samsung Spinpoint 120GB 5400rpm 8MB SATA; Sony DVD-RW; 12.1" WXGA 1280x800...
    ...aneb nenávratně jsou pryč doby strávené u OC a 3DMarků...fňuk

  13. #63

    Standardní

    Citace Původně odeslal Hrady
    Včera večer jsem se dozvědel o DE, dnes ráno si došel pro modem a už frčim. Nainstaloval jsem driver z Erorteláckých stránek, vše proběhlo bez problémů. Na malou antenku jsem si ani neškrt, ale jen jsem připojil velkou, tak pohoda. Chce si to ale s ní hodně pohrát. Moc záleží na umístění antény. Teď jsem vychytal jedno místo nad oknem, právě stahuju 80kB/s, ale stačí dát anténu o půl metru vedle a rychlost je poloviční. Jinak naprostá spokojenost.
    OT na to že bydlíš v prdeli světa ta good very good
    Core2Duos 8200@ 4 Gigasy ,Thermal Take Tower112 +2x9cm ventilátor, podvozek Gigabyte GA-965P-DS4, 2 gigasy ramky GEIL 800MHz@1000MHz, grafika Leadtek 8800GTS 320MB, disk pevny SATA - 36 Gigasu od WD - RAPTOR a 350 Gigasu SATA od maxtora,19" Samsung LCD, laser mickey maus CYBER SNIPA :-))Bedna CHieftec veliká, DVD-RW ASUS a LG a to všechno živi 550W blue storm Fortron
    \"Kdo vysoko myslí, ten hluboko padá\"

  14. #64

    Standardní

    Mužu se zeptat, jaky je přislušenství k te krabičce? Někdo tu psal, že dal antenu na střechu, tak by me zajimalo, jestli tam dal dodavanou antenu nebo nejakou HOMEMADE? ps: jak dlouhej kabel je od te krabičky k anteně? diky
    °°PC již nemám, na svém 12" Thinkpadu nejde hrát, takže se výhradně věnuji jen své práci a to prodeji koupelnvého vybavení a koupelnového nábytku přes e-shop KOUPELNY-CZ.cz , njn co nadělám°°

  15. #65
    Member
    Založen
    27.07.2003
    Bydliště
    Plzeň, Strakonice
    Věk
    41
    Příspěvky
    148
    Vliv
    259

    Standardní

    Citace Původně odeslal Neller
    Mužu se zeptat, jaky je přislušenství k te krabičce? Někdo tu psal, že dal antenu na střechu, tak by me zajimalo, jestli tam dal dodavanou antenu nebo nejakou HOMEMADE? ps: jak dlouhej kabel je od te krabičky k anteně? diky
    Takže balení obsahuje modem s odnímatelnou anténou (ta je na nic), dále baterii a napájecí adaptér, CD s driverama (taky na nic), datový USB kabel na propojení modemu a kompu, dál jeden prodlužovací USB kabel, a pak ještě externí anténu s asi 4m dlouhym kabelem a redukci na propojení externí antény a modemu.
    Dell XPS M1210 C2D T5500 1.66GHz; 3GB DDRII 667MHz; nVidia GeForce Go 7400 256MB TurboCache; Samsung Spinpoint 120GB 5400rpm 8MB SATA; Sony DVD-RW; 12.1" WXGA 1280x800...
    ...aneb nenávratně jsou pryč doby strávené u OC a 3DMarků...fňuk

  16. #66

    Standardní

    ale fuj HRADY - ta odnimatelná anténa bohatě postačuje při dobrém signálu, a pokud někdo používa Data Espres s notesem, tak bude rád, když s sebou nebude muset tahat eterní anténu, já osobně pracuji bez ní na 4 místech a pohoda, ale pak je jedno, kde jsem bez ní k ničemu, takže tam zůstala a těch 30% rychlosti raději oželím, a jedu jen na anténu z modemu
    Přišel jsem, viděl jsem a stále jsem LAMA

  17. #67
    Member
    Založen
    27.07.2003
    Bydliště
    Plzeň, Strakonice
    Věk
    41
    Příspěvky
    148
    Vliv
    259

    Standardní

    Citace Původně odeslal dort
    ale fuj HRADY - ta odnimatelná anténa bohatě postačuje při dobrém signálu, a pokud někdo používa Data Espres s notesem, tak bude rád, když s sebou nebude muset tahat eterní anténu, já osobně pracuji bez ní na 4 místech a pohoda, ale pak je jedno, kde jsem bez ní k ničemu, takže tam zůstala a těch 30% rychlosti raději oželím, a jedu jen na anténu z modemu
    Souhlasim, k notebooku bude stačit, ale využití najde spíš jen při cestování. V budovách je na odnímatelnou antenu signal mizerný. Když jsem dnes čekal v centru Strakonic na modem, tak tam jeden měli píchlej u počítače pouze s tou odnímatelnou antenou a na modemu na mě furt blikalo "Není signál". Pokud to někdo chce na pevnou instalaci někam do baráku, tak asi tu odnímatelnou anténu moc neocení.
    Dell XPS M1210 C2D T5500 1.66GHz; 3GB DDRII 667MHz; nVidia GeForce Go 7400 256MB TurboCache; Samsung Spinpoint 120GB 5400rpm 8MB SATA; Sony DVD-RW; 12.1" WXGA 1280x800...
    ...aneb nenávratně jsou pryč doby strávené u OC a 3DMarků...fňuk

  18. #68

    Standardní

    TO HRADY - jo s tím se nedá, než souhlasit, ale maličko zaoponuji i v budovách mám poměrně dobrý signál, ale to je od polohy a lokace BTS
    Přišel jsem, viděl jsem a stále jsem LAMA

  19. #69

    Standardní

    Citace Původně odeslal Hrady
    Včera večer jsem se dozvědel o DE, dnes ráno si došel pro modem a už frčim. Nainstaloval jsem driver z Erorteláckých stránek, vše proběhlo bez problémů. Na malou antenku jsem si ani neškrt, ale jen jsem připojil velkou, tak pohoda. Chce si to ale s ní hodně pohrát. Moc záleží na umístění antény. Teď jsem vychytal jedno místo nad oknem, právě stahuju 80kB/s, ale stačí dát anténu o půl metru vedle a rychlost je poloviční. Jinak naprostá spokojenost.
    Jak tak koukam tak s touhle technologii na intenzite signalu fakt hooodne zalezi...

    S EDN mam v praci 34% a doma 80% a rozdil nepoznam...
    Tohle je asi choulostivejsi...

    Pockam az jak do situace zasahne T-Mobile a mozna i Oskar (pocitam do konce roku ) a potom do toho jdu na 100%!!!

    Ale co potom s tim GPRS modemem... Pocitam ze to uz nikdo nekoupi...
    Case: Yeong Yang YY-5411 Zdroj: Corsair VS550 550W MB: Gigabyte GA-H81M-HD3 CPU: Intel Core i5-4590 3.30GHz/1333MHz RAM: 2x 4GB Corsair XMS3 1600 MHz GFX: Gigabyte GeForce GTX 750 Ti WindForce 2X OC 4GB GDDR5 Audio: Creative SoundBlaster Audigy SE (SB0570) + Creative SoundWorks SBS350 (2.1) HDD: Crucial MX500 250GB SSD + WD 640GB SATA DVD±RW/RAM: LG GSA-H10N LCD: Acer X233H Keyboard: Hama Casano Mouse: A4tech XL-750BK Laser Game Mouse Game: Logitech Cordless Rumblepad™ 2 NAS: D-Link DNS-320LW + 2x WD 3TB RED

  20. #70

    Standardní

    4 redrose přesně tak, "množství" signálu, je přímo / skoro / úměrné rychlosti přenosu dat

    a co s modemem - no tak to bude hodně špatná investice

    OSKAR . no nevím nevím, přeci jen nemá takové zázemá jako první dva operátoři, ale nebudu předjímat .................... neb volám jen s OSKARem, a v místech kde není tak s ET, ale co účtů se týká, tak OSKAR jest pro mne cca 40-ti procentní odlehčení nákladů a to se počítá, anebo o tom to je
    Přišel jsem, viděl jsem a stále jsem LAMA

  21. #71

    Standardní

    No myslim ze Oskar do toho nezasahne nijak (nema kapacitu site) a T-mobile zas nema frekvence uvidime az spusti EDGE...
    DELL XPS 1330

  22. #72
    Senior Member Avatar uživatele Lada Kolar
    Založen
    15.05.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    38
    Příspěvky
    508
    Vliv
    263

    Standardní

    to vypada hoooodně dobře, jediný co mě vadí že v tom jede opět český teleclum - zkurvení zmrdi , ještě tak dva měsíce bych počkal jestli nezavedou nějakou vychytávku jako je agregace u ADSL a pokud se nic takového nestane šel bych do toho
    Some parts of this post may be considered violent or cruel

  23. #73

    Standardní

    Uz ste nekdo zjistili jak se da zprovoznit tato sit zaroven s domacima sitema typu LAN a WLAN-prosim napiste jak se to da udelat. diky
    °°PC již nemám, na svém 12" Thinkpadu nejde hrát, takže se výhradně věnuji jen své práci a to prodeji koupelnvého vybavení a koupelnového nábytku přes e-shop KOUPELNY-CZ.cz , njn co nadělám°°

  24. #74

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lada Kolar
    to vypada hoooodně dobře, jediný co mě vadí že v tom jede opět český teleclum - ***í zmrdi , ještě tak dva měsíce bych počkal jestli nezavedou nějakou vychytávku jako je agregace u ADSL a pokud se nic takového nestane šel bych do toho
    S tim telefuckomem naprosto souhlasim.....
    ...víc se nema moc cenu vyjadrovat.....

    Snad jen doufat ze Eurotel neni pod tak velkym vlivem, aby tomu sefoval vit telefuckom nez sam Eurotel...
    Case: Yeong Yang YY-5411 Zdroj: Corsair VS550 550W MB: Gigabyte GA-H81M-HD3 CPU: Intel Core i5-4590 3.30GHz/1333MHz RAM: 2x 4GB Corsair XMS3 1600 MHz GFX: Gigabyte GeForce GTX 750 Ti WindForce 2X OC 4GB GDDR5 Audio: Creative SoundBlaster Audigy SE (SB0570) + Creative SoundWorks SBS350 (2.1) HDD: Crucial MX500 250GB SSD + WD 640GB SATA DVD±RW/RAM: LG GSA-H10N LCD: Acer X233H Keyboard: Hama Casano Mouse: A4tech XL-750BK Laser Game Mouse Game: Logitech Cordless Rumblepad™ 2 NAS: D-Link DNS-320LW + 2x WD 3TB RED

  25. #75

    Standardní

    Citace Původně odeslal Neller
    Uz ste nekdo zjistili jak se da zprovoznit tato sit zaroven s domacima sitema typu LAN a WLAN-prosim napiste jak se to da udelat. diky
    uprimne nechce se mi hledat, ale na jednom ceskem weblogu je prasny navod jak to zprovoznit pod win XP spolecne se siti
    Přišel jsem, viděl jsem a stále jsem LAMA

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •